Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
12. júl 2009

emmka bolulku mam aj ja a anicku najdem 😉

bolulka
12. júl 2009

aj ja chcem anicku.. idem hladaaat.. danka, kedy ste boli na tej dovolenke.. bolo dobre s malym?

bolulka
12. júl 2009

ja mam aj veroniku na facebooku..

hojka
12. júl 2009

Emmka,ten bytik je na prvom poschodi,zatial nemame este kluce,ale v utorok ich uz dostaneme konecne 😀

severankasr
12. júl 2009

ahojte mamicky z kubina, na jesen - v septembri sa tam chystam rodit prve dietatko, aky mate nazor na kubinsku nemocnicu? pristup lekarov a personalu? pomoc s dojcenim a kupanim? otecko pri porode?poloha pri porode?ako vyzeraju izby? sprchy? coho sa mam vyvarovat? nejake dobre rady...nie som z kubina, pristahovala som sa na hornu oravu, tak hladam ktora porodnica ma dobre referencie od mamiciek...len ma velmi neodradte, blizsie mam trstennu ale lepsie referencie aspon z netu mam na kubin, daaaaaaaakujem vam velice za rady a tipy

danka.k
12. júl 2009

bolulka boli sme v taliansku, malemu sa pacilo.. najviac sme sa obavali cesty ako to zvladne, ale prespal celu tam aj spat takze pohodicka.. narok dufam znova... 😉

bolulka
12. júl 2009

tak to je super danka, ze sa vam slo fajne.. ja by som sa bala..

som uz inak zufala.. mala mi schudla kilo.. krvopotne som jej to kilo naberala niekolko mesiacov a je fuc.. cely tyzden mi neje.. asi ju tazia teraz antibiotika.. rozhodla som sa, ze musim kazdopadne zmenit skolku.. uz to takto dalej nejde.. vraj su ale vsetky preplnene. .tak som zvedava, co nas caka..

danka.k
12. júl 2009

bolulka nemala by si sa coho bat.. a vasa je uz velka tak pohoda..

no a s tou skolkou je mi to luto... ale to je asi vsade tak isto, ze ked chorie tam bude aj tam.. teda ja si to tak myslim..

hojka
12. júl 2009

Ahoj severankasr,tak ja mam skusenosti celkom fajn,bola som spokojna,sestricky su tam super (no ako ktore 🙂 ale to je asi vsade tak,ze su aj take aj take) Pomozu ochotne aj s kupanim aj s dojcenim,otecko moze byt za poplatok asi 17eur,takze to neni problem a inac izby klasika ako vsade nic extra - zakladna vybava postel,stolik,positelka a vanicka a sprchy su spolocne,ale myslim,ze to neni problem.Neviem sice porovnat tuto nemocnicu s Trstenskou,ale keby som mala ist este raz rodit,tak urcite tu 🙂 A aku mas gynekolog?Odtialto z DK?

severankasr
13. júl 2009

ahoj hojka, vdaka za povzbudive slova, nie som z kubina, ani lekara nemam v kubine,patrim pod Namestovo,ale do Trstennej ist nechcem a DK je potom jedina moznost,tak som zvedava na nazory zien, co tam rodili,ake to tam je,aby sa clovek az tak moc nebal cudzieho prostredia,kde nikoho nepozna,daaaaaaaaakujem ti

blesq
13. júl 2009

a ja nemam nikoho 😀

blesq
13. júl 2009

ja som bol v kubine pri porode juniora a pohoda 😀 teda aspon cast ktoru som zvladol 😀

selina.liana
13. júl 2009

Ahojte vy ste tu vsetky z DK a ja som momentalne v dk mam 9 mesacnu dcerku mozem sa k vam pridat

majdiska
13. júl 2009

severanka, DK ako som už dávnejšie písala je super.. fakt sa nemám na čo sťažovať.. čo som počula na Trstenú, rodila mi tam švagriná, tak si tam musíš doniesť všetko. tu ti všetko čo sa týka teba aj malého dajú - nemusíš si špiniť svoje veci, ochotne ukážu - mne kúpali sestričky malého každý den - bála som sa a boli veľmi ochotné.. aj malého mi zobrali na dve noci, ked som nemala mliečko.. no fakt je tu super. kreslá sú moderné, môžeš si polohovať sama, aj skákať na lopte - na to som chuť nemala, sprcha je síce na konci chodby, ale tam som sa moc nezdržiavala, nejak neučinkovala.. 😉
bolul, čo sa deje? neboj to prejde, čo počúvam tak to trvá dlhšie kým si malé zvykne aj jeho imunitný systém. mne malý znovu začal chodiť, síce kašle - tak hlienovito, ale nie je infekčný, horúčku nemá.. troška aj soplí, ale čo počúvam mamičky tak teraz deti z tohto počasia hrozne soplia 😉
a čo sa týka ATB, tak môj malý tiež nechcel papať ked ich bral, dokonca na konci aj vrackal, ale probiotiká všetko napravili a za pár dní jedol za dvoch 😉 a to ich jedol od februára každý druhý týžden.. neboj. tieto jasličky sú fakt super, prístup sa mi hrozne páči.. neviem aké maš skusenosti, ale ver že malej lepšie inde nebude a čo s nou budeš robiť v lete ked budú štátne zavreté? 😉

majdiska
13. júl 2009

a ked ju dáš do štátnych prídeš o rodičovský... 🤐

majdiska
13. júl 2009

selina jasné že môžeš 🙂

majdiska
13. júl 2009

a zasa si kecám sama so sebou 😀

danka.k
13. júl 2009

majdiska bolul by nemala prist o rodicovsky, lebo vraj tie co mali pridavok priznany pred rokom 2009 on nemozu prist.. neviem ci je to nejaka hlupost ale ked som chcela do roboty tak som zistovala co a ako a povedali toto...

selina jasne ze sa mozes 😉

majdiska
13. júl 2009

danka, tu sa jedná o štátne a súkromné inštitúcie. v DK nie sú súkromné škôlky 😉 , len Jánoš.. ked dáš dieťa do škôlky dotovanej zo štátu, tak prídeš o rodičovský a je jedno, či si pred alebo po roku 2009 😉

danka.k
13. júl 2009

nie majdiska, ja som sa pytala ci ho nevezmu ked ho dam do statnej alebo sukromnej skolky.. povedali ze nie... ale kazdy ti v tejto dobe povie inaksie.. neda sa nikomu verit

majdiska
13. júl 2009

to som zasa zistila priamo na úrade práce, ked som tam doniesla potvrdenie z OZ Jánoško.. na tom formulári je vyslovene napísané, kde dávaš dieťa: dotované štátom, čiastočne a bez príspevku.. a oni mi zaškrtli v OZ to posledné, lebo inak ide celý ten príspevok - rodičovský štátnej škôlke 🙂

majdiska
13. júl 2009

fakt je to tak, a toto mi povedali aj vo škôlke v SD.. preto niektoré mamičky ked chcú dostať rodičovský a tiež chcú aby dieťa bolo aspon trochu v kolektíve dávajú dieťa do škôlky na 4 hodiny a vtedy príspevok dostanú 😉

danka.k
13. júl 2009

no a mne na urad soc.ve.... povedali ze by mi ho nechali... toto fakt nechapem ze kazdy povie inak

majdiska
13. júl 2009

ozaj to čisté potvrdenie ti dajú na úrade práce.. nedáva ti ho škôlka 🙂

danka.k
13. júl 2009

ved ako v pohode.. ide len o to ze preco to vsade inak povedia... ja budem zatial doma sediet a potom neskor sa uvidi

majdiska
13. júl 2009

danka ved nič, ale ked tak rozmýšľam, tak štát ti zoberie rodičovský a presunie ho ako dotáciu škôlke.. to by bol dvojnásobný náklad pre štát, dať aj tebe aj škôlke ktorú podporuje 😉 tak dá len škôlke a ty si zarobíš 😀

danka.k
13. júl 2009

no ved hej... asi mali tety na urade este zle info 😀

danka.k
13. júl 2009

ale vies co je zaujimave? ze tebe vezmu, presunu to ako dotaciu do skolky a ty este musis za skolku platit.. myslim teraz statnu...

majdiska
13. júl 2009

no to máš pravdu - stravné jednotky na den.. a ešte aj cestovné ak dochádzaš a nemáš škôlku na výber.. 😒

danka.k
13. júl 2009

no ved to... hrozne s tymto statom.. a co je pravdy na tom ze od sept je vyssi rodicovsky pripsevok?