Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mayocka
11. nov 2009

ty kokso a vazne ved tu sa len chlapi rodia...uz aj bolul vie ze caka chlapca aj salvinka...vy uz mate chlapcov niektore...bolul ma dievcatko ale predsa caka chalana a to je z dievcat asi tak cele nie?

ema1987
11. nov 2009

mayocka
no ja som to tiez vedela od zaciatko ze je to dievcatko darmo sa ma snazil kazdy prehovorit ze je to chlapec ja som to proste tak citila a nakoniec vraj mam aj pravdu bo v pondelok na pritokoch mi to dr. este naposledy potvrdila takze uvidime ci mala nakonie aj ona pravdu.... 🙂 🙂 🙂 🙂

danka.k
11. nov 2009

no tusim len bolulka ma dievcatko.. aj Nenka ale ta tu moc nechodi... takze ste tri na to aby ste mali dievky 😀

danka.k
11. nov 2009

ema tak dufam ze sa to nezmeni 😀

danka.k
11. nov 2009

a prečo nechces meno po sebe? ved zuzka je pekne meno.. ja ho dam mojej druhej dcere raz 😀

anicka
11. nov 2009

danka ešte my máme Maťku 😉 ale inak je tu ozaj tých dievčeniec pomálo 🙂

danka.k
11. nov 2009

jasne Anicka.. este vy mate dievku.. som uuuuplne zabudla... 😉 😉

danka.k
11. nov 2009

a vlastne 4 tehulky su tu co by mohli mat dievky.. nie tri

mayocka
11. nov 2009

neboj sa dani neostane ti ten tvoj na krku ako stary mladenec 😉 najde si nejaku z inych vysin lebo ja uz ti hovorim ze u nas nema nadej 😎 iba ak na kamosa 🙂 to by bolo keby mi povedala doktorka pravy opak neviem ako by som sa s tym vyrovnala ale bolo by to proti srsti kedze si myslim ze mam pravdu ja,kym by som si zvykla ...no hlavne nech je zdravucke

danka.k
11. nov 2009

mayocka presne to je hlavne.. nech je zdravucke 😉

majdiska
11. nov 2009

ja som tiež hned na začiatku tušila že to bude chlapec, najprv samé chute na maso - ako švagriná.. sladké má normálne štípalo na jazyku, no nemohla som.. 😀 a do toho špicaté bruško a hned to bolo jasné..
no my už frajerku máme 😀 už sa zaliečajú 😀

flirtana
11. nov 2009

no tak urcite to budeme stihat lebo mala uz spi.aj ked vonku je otrasne pocasie ale isto prideme.a da sa tam prist normalne s kocikom?

a chcem sa este opytat ako je to ked mam dieta a chcela by som este druhe.ako tam pripadaju potom tie prispevky na dieta?ked porodim druhe tak pokracujem dalej iba s rodicovskym prispevkom ci znova zacnem materskou a potom rodicovskym?vobec sa v tom nevyznam.

danka.k
11. nov 2009

jeeeeej este aj flirtana ma dievku... no zrazu dievok ako maku 😀 😀 😀

majdiska
11. nov 2009

flirtana ja si myslím, že keby si otehotnela, tak stále ak nerobíš poberaš rodičovskú.. potom 6tt pred plánovaným termínom pôrodu nastupuješ na materskú - ktorá sa počíta na základe potvrdenia, ktoré ti dajú v tvojej práci, ak si stále zamestnaná.. potom poberaš tých 28tt tak ako vždy materskú a znova ti po tomto termíne nabehne rodičovská.. v tvojom prípade, ak by si otehotnela, tak dostaneš tú vyššiu 😉

majdiska
11. nov 2009

a vlastne aj keby si robila si ešte podľa starého zákona, poberáš plat a rodičovskú.. ako ja 😉

flirtana
11. nov 2009

no danka to je pravda aj ja mam dievku nasu malu sladku Tamarku.tie deti su take zlate ze by som ich vsetky od lasky zjedla...a dakujem za info o tych prispevkoch.a teraz ked poberam rodicovsky tak od noveho roku sa nam nebude zvysovat o tych sto euro ako to ma byt podla noveho zakona?to sa zvysuje len pre tie mamicky co budu mat male ay po novom roku?

majdiska
11. nov 2009

nie, nie.. týka sa to aj teba.. ak bude mať dieťa do 2 rokov veku - vtedy dostaneš ten zvýšený príspevok.. takže všetky mamičky čo majú deti do dvoch rokov ho dostanú.. podľa mojej info.. anicka teba to tesne obíde.. a po dvoch rokoch veku dieťaťa klesneš znovu na 158 ečok, či koľko to je.. mna to už obišlo, ale na druhej strane môžem robiť a neprídem o rodičovský ked dám dieťa do jasiel.. 😉

ema1987
11. nov 2009

babky newem isto ale asi to na mna zacina prichadzat mam take slabsie este bolesti zhruba kazdych 20- 30 min 😨 😨 😨 😨 😨

bolulka
11. nov 2009

emaaa, ty uz rodis? informuj chytro, este si tu?

emmka3
11. nov 2009

majdiska, mne by tiez zaplatil stat sukromne jasle v plnej vyske, takze by som o RD neprisla

emkaaa, akoooooo?????

ema1987
11. nov 2009

no nic preslo to trvalo to zhruba tak 3 necele hodinky a teraz je poho takze to bol len plani poplach ale vylakala som sa dostatocne aj ja nebojte.... 🙂 🙂 🙂 😕

bolulka
11. nov 2009

no ema, tak to boli asi poslicky.. a ma niekto informacie o katike?

ema1987
11. nov 2009

no to asi hej jedine to 🙂

bolulka
11. nov 2009

a mozno sa ti to zachvilu vrati 😉

flirtana
11. nov 2009

no tak to je super ze sa to tyka aj mna.
inak v tej yamaha school to bolo super.a idem sa teda dat aj na to plavanie.ale mala je spekulant tak tej sa to isto bude pacit

ema1987
11. nov 2009

no co ja viem zatial sa mi nic nevratilo takze uvidime ako to bude v noci ci nahodou nepojdeme uz aj do nemocky necham sa prekvapit
🙂 🙂 🙂

majdiska
11. nov 2009

emmka ja viem, ale tebe preplatí len preukázané výdavky - t.j. pobyt a nič viac.. mne preplatí pobyt a ešte mi aj ostane.. 🙂
emka takže čakáme, čo sa bude diať 🙂

danka.k
11. nov 2009

emka zeby porod v priamom prenose??? 😀

ema1987
11. nov 2009

no to teda uvidime ak sa vam zajtra neozvem tak som v nemocke 😀 😀 😀

emmka3
12. nov 2009

jeeej, flirtana, tak to si bola ty 🙂 ako si tu napisala, ze mas Tamarku, tak mi to po hodine uz bolo jasne 😉 no a co sa tyka toho zvyseneho RD po novom roku, tak to som si dala aj ja zistit, sice pri druhom, keby sme ho mali teraz, tk sa ma to netyka, ale pri Jr. by som to vyuzila ... takze ked budem vediet viac, tak isto napisem, alebo ti poviem v utorok na plavoske

emy, tak to by si este v nemocke stihla aj Katiku 🙂

majdiska, vzdy lepsie ako klincom do oka 😀