Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
29. nov 2009

katka, infakol pomohol aj mojej kamoske, co ma teraz 2 mesacneho chlapceka ... no a nam zaberalo aj masirovanie bruska v smere hod ruciciek Pumpikom alebo Flatulinom, cvicenie s nozickami, vtedy si fakt dobre poprdkal a rovnako teple zabaly na brusko ... no a ja som malemu cajik nedavala, zato som denne vypila 1l caju na Spokojne brusko a fenikloveho od Hippu ... jo, a malemu robilo veeelmi zle, ked som pila sladke mlieko alebo jedla nieco so sladkou smotanou, takze s tym prechadzanim do mliecka je na tom nieco pravdy, ale take veci ako kurca a studena voda? to asi nie, no a samozrejme sa vyvaruj pitiu bublinkavej vody a rovnako si posleduj, na co ti maly zle reaguje, ja som na to mlieko prisla pozorovanim, kedze v knihach moc o tom nepisu a kazde babo je ine, niektore dokonca rascu a fenikel znasaju zle, aj ked sa pise, ze by im to malo pomahat 😅

plienocky staci zehlit sestonedelie, ja ale zehlim doteraz, kedze take pokrcene sa mi nepcia 😉 a samozrejme ich spotreba je omnoho nizsia ako pri novoskovi 🙂

emmka3
29. nov 2009

katka, tym korenenym kurcatom by to v pohode mohlo byt, radsej papaj len osolene, prip. orascovane kurcatko, aj to je mnam mnam a malemu to nebude vadit 😉 a rektalna trubicka, myslim, ze kym ju budes pouzivat s rozumom, ta maly si nezvykne ale ked sa ti nauci sedkat a uz sa bude vediet aj sam pomrvit a ulavit si, tak potom by som ju uz nepouzivala, vtedy by si mohol aj zvyknut ... ale keby neboli koliky, tak mas ukazkove babo, ked ti tak pekne pospinka 🙂 jo, a ja, ked maly moc plakal, tak som sa utesovala, ze to raz urcite prejde, ze z toho vyrastie

julia225
29. nov 2009

Ahojte... Katinka, ak ma maly koliku, nieje to Tvojim mlieckom, ale nespravnym prilozenim, ak budes chciet napis IP, robim laktacnu poradkynu v zacviku 😉 mozno pomozem...a to ja rada 🙂 jul

julia225
29. nov 2009

emka Vitaj 😵

bolulka
29. nov 2009

Katika, kedy nam uz ukazes Lukaska?

emmka3
30. nov 2009

vidis julia, to ma nenapadlo, ze kolika moze byt nespravnym prilozenim, ale nieco pravdy na tom bude, kedze sa babo moze nahltat vzduchu ... hmm, co sa clovek nenauci 🙂

julia225
30. nov 2009

emmka, no ja som sa na tom kurze dozvedela, ze od narodenia malej, som vse robila uplne zle...:D som mala depku cely vikend...(teda co sa dojcenia tykalo, inac sa moc snazim :D)

katika82
1. dec 2009

no bolul dnes sa pokusim pridať fotočky teraz spinká tak idem na to.

katika82
1. dec 2009

tak už sú fotočky pridané

bolulka
1. dec 2009

katika, Lukasko je prekrasny.. uz davno si sa mala pochvalit aky poklad mas doma.. 😉

katika82
1. dec 2009

dakujem bolul, no tak je úžasný fakt, a je to ten najkrajší pocit na svete vedieť že je iba tvoj

majka_dk
1. dec 2009

ahojte baby,

som vam tu trosku vpadla, ale chcem sa opytat, ci ste uz boli niektora s krpcom v tom novom aquarelaxe. my sme z dk, ale uz dlhsie byvame v ba, no a ideme na vianoce na dlhsie domov, tak by sme chceli ist aj na plavosku (lebo tu chodime) len by som potrebovala nejake odporucania, ci je to vhodne aj pre takeho krpca, aka je tam tepla voda,...

ak ste sa o tom bavili, tal sorry, ale nechce sa mi citat vas cele 😅

salvinka
1. dec 2009

katika, lukasko je naaaadherny!!! aj ja chcem takeho krasavca 😵

danka.k
1. dec 2009

katika maly je nadherny 😉

majka_dk v tom aquarelaxe je super, takze sa tam isto chodte pozriet 😉

majka_dk
2. dec 2009

danka - dik, tak sa tam asi ukazeme 😉

jana2033
2. dec 2009

katika krááááásny je fakt je nadherny 🙂

katika82
2. dec 2009

dakujeme babule 😉

salvinka
2. dec 2009

zienky- tehulky, dnes nam schvalili ten vyssi rodicovsky 😎

katika82
2. dec 2009

salvi to fáákkt júúj to je dobrá správa 🙂

danka.k
2. dec 2009

salvinka ale len tym co odpracovali 270 dni vsak?? je to dost blbe.. najprv chcu aby sme studovali, ale ked hned po skole zena otehotnie tak jej daju doslova h...o.. och tento slovensky stat 😠

salvinka
2. dec 2009

dani ano, len tym co im vznikol narok na matersku.. chvalabohu som stihla nejaky rok odpracovat, inac by som neuveritelne zurila..
katika ale ziadny iny prijem nemoze byt popri nom.. a len do dvoch rokov veku dietata, ale tak hadam dovtedy zvysia aj to 😀

jana2033
2. dec 2009

dani no to je pravda 😀, ale je to spravodlivé, že to dali takto, a môžme mať aspoň dohodu 😝. Takže v podstate je to skoro rovnaké 😀, no síce pomohlo by aj to.

bolulka
2. dec 2009

janka, nesmie sa ani na dohodu pracovat..

veronika13
2. dec 2009

baby, ja som vám z týchto zákonov jeleň... 😖 ale danka.k má pravdu, najskôr chcú, aby mladí študovali, zrazu aby rodili a nakoniec nás budú hnať po pol roku materskej do roboty, aby sme na nich zarábali 😠 😝

majdiska
2. dec 2009

ja neviem kočky, ale mne sa vidí rodičovská moc dlhá.. kedysi mamičky nastupovali do práce po pol roku a nikomu to neublízilo 😉 a viem že v zahraničí je to rovnaké, a nemusíme daleko chodiť napr. v CR si vyberate dlžku, koľko chcete byť doma, presne sa Vám rozdelí rodičovská - čiže čím kratšie obdobie, tým vačšia materská a čím dlhšie na materskej tým menej... 😉 rovnako Nemecko a si myslím, že jedného dna to bude aj tu..
a bolul má pravdu nesmie sa pracovať vôbec.. ale momentálna zmena sa ma netýka, takže ma ani nezaujíma.. a dúfam, že ma ani dlho zaujímať nebude 😀 mne je lepšie v práci ako doma... 🙂

katika82
2. dec 2009

no to viem že sa nesmie popri tom pracovať.

ja ak sa mi ale podarí niečo zohnať tak by som chcela ísť do roboty od pol roka a manžel by bol doma na materskej to by mal síce len tú malú ale tak zasa by som ja možno niečo lepšie zarobila ako stavbárka

veronika13
2. dec 2009

majdiska, toto je veľmi ťažká debata, je to veľmi individuálne... ale myslím si, že keď žena nemusí ísť do práce kvôli financiam, tak to najlepšie čo môže dať dieťaťu, je jej prítomnosť... ale hovorím, keď sa nedá, tak sa nedá... nechcem tu teraz nikoho napádať, aby ste to tak nechápali 😉

jana2033
3. dec 2009

bolul viem že sa nemôže popri tom byť ani na dohodu, ale kde si som čítala, že keď sa Ta netýka ta vyššia materska tak sa môže. Či aj toto sa týka tiež? Prečo by som ja nemohla popri tej nižšej materskej si zarobiť aj na dohodu.
Veronika13 ja si myslim tiež to iste, sice ja by som chcela popri tých par hodiniek na dohodu robiť a to by som u našich, čiže babo by som ani neukrátila o nič 😝 .

majdiska
3. dec 2009

veronika máš pravdu, všetko je to o financiách.. ked máš na krku dve pôžičky, byt a poistky, tak si moc nemôžeš dovoliť byť tak dlho doma.. my sme ku koncu už vyslovene krkali a každý mesiac sme boli v mínuse 50 €, čo sme si stále požičiavali a vracali.. 😝 no a malý je hrozne spoločenské dieťa, takže on je veľmi spokojný v kolektíve ako doma 😀 ked je doma chorý, tak je to vyslovene utrpenie nielen pre neho ale aj pre nás, lebo je hrozne nervozny a nudí sa..
čo sa týka práce na dohodu, tak ja som pracovala stále až doteraz, počas materskej som šla do práce 6 dní po pôrode, lebo bolo treba robiť výplaty a DPH 😀 síce som nemohla sedieť, ale v pohode.. predsedovi skoro oči z jamôk vypadli ked som nacupitala, akurát mali schôdzu.. a nechápali, ked som povedala, že som nedávno porodila 😀 tak mi zablahoželali a ja som si robila svoje.. len to nebolo písané na mna, lebo som nemohla robiť.. až na rodičovskej som sa znovu prihlásila..

majdiska
3. dec 2009

do sociálky som myslela.. 😉