Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

salvinka
17. dec 2009

no vidis este budeme spolu chodit kocikovat 🙂

deniskateniska
17. dec 2009

🙂 no ja budem mat krpca a ty uz velkeho chlapaka 😉 si pisala ako si havo zvykne na babo.. no ja mam o trosku vacsieho psa..to bude problem 😀 ked sa benny zavali na drobca 🙂 no uvidime lebo moj pes je dost hyperaktivny tak neviem... ale dufam ze sa skludni 🙂

deniskateniska
17. dec 2009

zlatik preco si si cestovnu postielku kupila ci mas lepsiu skusenost s nimi alebo len preto ze sa ti pacila.. 🙂

salvinka
17. dec 2009

no ja isto skusenosti s postielkami este nemam :D
no zda sa mi praktickejsia.. a hlavne ten prebalovaci pultik sa mi vidi.. a tessy ju mala pri malom matkovi a vobec nemala drevenu postielku.. no ja mam v rezerve aj drevenu, este uvidim v ktorej bude spavat.. a ak ju nevyuzijem na spanie, tak ako ohradku istotne ano 🙂
a este k tomu dost casto cestujeme na vikend niekam, tak aby bol "vo svojom" 🙂

deniskateniska
17. dec 2009

no lebo mne sa strasne babo vyberalo zle z tej postielky ale sa mi zda ze bola vyssia.. ja zatial nemam ani jednu ani druhu 🙂 tak idem hutat 🙂 no a moja mamina strasne sce cestovnu ze ked pride drobec na navstevu tak aby mal de spinkat no som sa smiala riadne.. a ona ze ona si ju kupi 😀 😀 😀 no zlata..

jana2033
17. dec 2009

babky vy toho tu napíšete ja nestíham teraz akosi, bo samé uzávierky, posielať dáke listy a neviem čo 😖, ked hovoríte o tých kočíkoch mne tiež segra radila si kupiť z druhej ruky alebo že by mi aj ona dala, ale manžel ma znameho a veľmi lacno nam zohnal kočík 🙂,a postielku sme si radšej kupili ked som videla v akom stave je ich 😀, to skor ako hojdačka by dobre slúžila.

denis ja tak isto plánujem, že budem chodiť k našim a ked manžel príde tak pôjdeme domkov, no len jemu sa to nepači 😠, inak slvinka a denis kebyže mam ja byvať na dedine asi sa zbláznim som rada že som z DK, mam tu všetkých známych a ešte aj kamoška ide asi do kubína do nájmu tak mi bude pomáhať z malým 😝 kým budem mať skúšky a trošku porobím robotku 😀

danka.k
17. dec 2009

baby krotte sa... nestiiiham vas citat 😀 😀 😀

ja som pred porodom nekupovala nic.. vacsinou veci nam po porode poslal muzov kolega (teda kupili sme od neho - postielka, oblecenie, prebalovaci pult, hracky...) max spokojna som bola..

kocik sme kupovali v polsku, trojkombinacia vysiel nas na 5600 korun.. takze v pohodicke... a postupne sme dokupovali veci co nam bolo treba

emmka3
17. dec 2009

mayocka, sak som tam naliala tolko smajlov aby si vedela, ze som sa neurazila 😀 ja sa ani urazit neviem, a ak ano, tak len na minutu 😀 to moj muz neznasa 😀 lebo sa neviem tvarit, ze som nahnevana, ked uz vlastne niesom 😀 takze v poho s tym kocikovanim 😉

salvi, ze kychne 😀 btw. mate pekne vianocne vysvietenu dedinu, skoro ako v DK ... paci sa mi to 😵

emmka3
17. dec 2009

co sa tyka postielok, ja mam aj drevenu aj cestovnu ... drevenu mame klasika v spalni a cca do 3 mes sme mali cestovnu v obyvacke, potom sme malemu spravili letisko na zemi, aby sa mohol pohybovat kade-tade ... myslela som, ze bude ako ohradka, ale to podlozie je dost nestbilne, ked sa babo stavia, ta sa vala, takze sme ju zlozili a isla k svokrovcom ... ten prebalovaci pultik z nej som vyuzila asi najviac, mm mi dal urobit take nestavce na drevenu postielku a tam som ju mala nastoknutu, kym sa maly nezacal prevalovat

dani, tak ty si ale riadny dobrodruh 😀 ja by som veru nedokazala ist rodit a doma nist nemat pre babo 😎

julia225
17. dec 2009

baby, co sa tyka vybavicky, odporucam nakup z NEXT! naozaj veci su kvalitne, peres, zehlis, nosis, ja uz ani len gatulky nekupim na slovensku, setko je to ako handra po oprati, a vobec to nieje drahe, ked si vezmes ze mas bodynka balene po viac kusov, najdite daku babu co next kupuje vo velkom a vo velkom objednajte, mas pokoj na pol roka ... 🙂
pekny zvysok tyzdna a pekny vikendik.... Julka 😵

danka.k
17. dec 2009

emmi ale maly bol mesiac v nemocnici.. keby som rodila nacas tak isto pokupene mam 😉

salvinka
17. dec 2009

danka preco sa ti maly tak skoro narodil?? mala si problemove tehu??

emka si nas bola pozriet?? ja ked som videla prvykrat tak vysvietenu dedinu som nechapala.. starosta sa snazi, to je jeho taketo ozdoby 😉

danka.k
17. dec 2009

salvi ty si odkial??

tehu bez problemov.. ale maly chcel uz asi vidiet svet 😀 😀 😀

anicka
18. dec 2009

emka, majdiska: aj ja som kupovala matrac a chránič v Materasse, vtedy som tam ešte robila 😉 Všimla som si, že aj v meste na Retrom majú od nich nejaké veci. Idem dnes do mesta, tak Vám môžem kuknúť ako sú na tom s matracmi a chráničmi 😉 Ja som tiež paneláková mamička, ale do Maťkiných 13. mesiacov som bola poctivo každý deň aspoň 2 hodinky vonku. Určite je pravda, že chodíky v mestách sú lepšie ako na dedinách i keď niekedy v zime som mala pocit, že je to asi jedno 😀

deniskateniska
18. dec 2009

🙂 no mi mame tiez dedinku vysvietenu pekne, hlavne niektory si dali zalezat na domoch.. nieco krasne, ja som rozmysla, ale bojim sa ze nam chalupa zhori 😝 a som tam malo tak sa to neoplati bo ked pridem domov spim 🙂 a dnes budeme mat rosambo v praci, idem sefovi povedat ze si beriem volno 😀 jeho xist bude asi takyto 😨 😅 😖 ☹ 😢 😠 😠 😠 😠 😠 tak som zvedava... a uz ma konecne chytila vianocna naladicka aj cd som s vianocnymi koledami som si doniesla 😝 nech sa drobcek uci 😝

joj ludia su taky zlaty, ved nekupuj ja ti poziciam vecicky pre drobca, no len ked budem mat od 10tich ludi, ako zistim ktore je koho 😀 ale krsna a teta mi daju veci bo uz deti nebudu mat urcite, tak pre chlapca mam veci az az... 😝

majdiska
18. dec 2009

no dievčatá, tak vám prajem veľa zdaru pri behaní do DK 😀 ja som tiež bývala v DK a teraz v SD, ale pravdu povediac prvé 4 mesiace sa mi do DK veru nechcelo chodiť.. som bola rada, ked malý spal a mohla som si oddýchnuť aj ja a veru pod pojmom oddych som si nepredstavovala kočíkovanie ale spánok 😉

deniskateniska
18. dec 2009

😀 no ja ked pridem do dk tak mam o spanok postarane lebo moja mamina sa o dorbca s radostou postara 😝 vie ake je to a ona vychovala 4 deti a ked jej nas nemal kto postrazit... som zvedava 😀 a ja mam super chlapa a ten ked ja spim robi vsetko preto aby som sa vyspala uz teraz 😝 dufam ze to bude pokracovat aj potom 😀

salvinka
18. dec 2009

dani ja som z jasenovej.. ehm.. uz skoro polroka 😀 😀
fuu.. sa poponahlal drobcek.. dufam ze ten moj sa nebude tak skoro trepat von 😀

majdiska, no myslim ze z SD je trosku dalej do DK ako napr. z Jasenovej 😀 zo SD by sa asi ani mne nechcelo trepat do kubina, ale kedze to mam odtialto naskok myslim ze ma to neodradi 🙂 a tiez obrovska vyhoda, vsetkych mam v kubine, cize staci doniest maleho ku svokre do prace, ku sestre, mamke, krstnej... vsade bude o neho dobre postarane v pripade nudze 😀

mayocka
18. dec 2009

ajojte babky tak nakoniec uz "mame" kocik, privezu nam ho na Stefana 26.12. maju cestu okolo DK tak si pren pojdeme do mesta 😉 zvitazil ten oranzovy a je faaaakt super ziadna chyba na nom vyzera naozaj ako novy!!! Nasi boli proti, vraj nam daju na novy,vsak keby sme chceli tak mame ale nechceli sme, je to predsa na nas dvoch tak som im to aj povedala a uz bude hadam klud, nenecham si skakat po hlave a aby sa do nas stale starali rodicia 😠 je to sice mile ze nam chcu pomoct ale mozu nam aj inak pomoct aj ine veci nam treba 😉

deniskateniska
18. dec 2009

🙂 supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer mayocka.. tak si muzicka nakoniec prehovorila 😉 som to vedela ze sa da zlomit 😉 fajne ... a presne, co sa maju co starat 😉 kupia ti postielku 😉

mayocka
18. dec 2009

asi je to cele skoro ale ja nevydrzim dokonca tehu nekupit nic,ja musim mat vzdy vsetko s odstupom casu nech nie som nervozna a az potom nenakupujem v zhone a s velkym bruchom,proste mi to neda 😀 mozem ist do nemocky aj o nieco skor a keby mi dovtedy nieco chybalo asi ma porazi 😅 bola by som nervozna v nemocnici a nerobilo by to dobre ani malemu...

pozeram akurat monitory dychu a zda sa ze objednam taky ten na plienocku,tie do postielky su predsa len take...na prenasanie a na reakciu babätka ze ked sa zosmykne z toho tak uz nereaguje a tak...zda sa mi to fajn tie na plienky 😉

denis: tvoj sef uz vie ze si tehotna?

deniskateniska
18. dec 2009

no hej som mu to povedala v pondelok 😝 som prisla za nim o piatej ked som skoncila, ze idem na vysetrenia a ze som mu zabudla povedat ze nepridem do prace.. a on "a coze vam je" " cakame babatko" a on vypucil oci a povedal "jejda" 😀 😀 😀 som sa smiala, mal nad cim rozmyslat 😀 ...

a monitor dychu, kamoska ma ten do postielky .. musim ist mrknut aky je.. drobec jej ma skoro polroka tak bude mat uz odskusane 😉

mayocka
18. dec 2009

hej hej deni ukecala som ho 😉 paci sa mu riadne a aj ta cena tak som sa ho spytala ci chce aby nam ho niekto vyfukol kym on bude pripraveny kupovat kocik... 😅 tak povedal ze nie ze ho mam kupit 😝

salvinka
18. dec 2009

maji super, zasa mas o jednu starost menej 🙂 boze ale si sikula.. vybavena do porodnice ako nik! 😀
potom daj vediet pre aky monitor si sa rozhodla, a ked najdes dobru cenu posun aj mne 🙂

emmka3
18. dec 2009

salvi, ja som este v Jasenovej nikdy nebola, ale ked sme isli raz z RK potme, tak to bolo vidiet az cesty 🙂

emmka3
18. dec 2009

dani, ja stale zabudam, ze maly je narodeny skor, lebo stale mi to nepride, ked je taky sikulko 🙂

mayocka
18. dec 2009

salvi: hladam monitor na plienocku a kedze mi ho az tak surne este netreba tak si pockam na co najlacnejsi,velmi sa mi za to nechce davat 3000sk...tak aspon za polovicu keby som nejaky nasla a znacka je Respisense 😉

mayocka
18. dec 2009

no co ti poviem Romanka, ked stale sedim iba za pc, 8hodin denne tak aspon nieco uzitocne robim a nakupujem drobcovi a hladam vsetko co najlacnejsie 😉

deniskateniska
18. dec 2009

mayocka: tak to je super... 😉 a jasne potom dajte vediet s tym monitorom, ho budete testovat a ja si potom kupim ak bude dobry 😝

deniskateniska
18. dec 2009

no ja sedim tiez 8hod za pc, ale net len tak popri praci, bo sa mi neda inak.. ☹