Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nadezdah
2. máj 2010

Dúfam že Pn už nebudem, potrebujem chodit do práce, vieš jak by mi to skočilo na plate? Keď presiahnem PN 30 dní, tak mi zlezie plat na 55% a to si ešte teraz nemôžem dovoliť. Len nech ma radšej vypíše.To by ma piclo, ja mám svoju robotu rada, len občas mi s toho hrabe, ale inak pohoda. Nie že by mi bolo doma zle, ale už nemám ani čo robiť, a to čo by som chcela, tak nemôžem pre tehu.
Inak by som s vami rada šla poplávať, ale dr. zakázal. Ozaj môžete počas tehu sexovať. Mne to zakázal, zatial, a môjmu už začínajú hormóny udierať na hlavu.

nadezdah
2. máj 2010

Už je asi moc hodín, tak dobrú nôcku všetkým a zajtra hodím na vás kuk.

salvinka
3. máj 2010

deni co si... stale som zavisla na masazach 😀 a velakrat si spomeniem ako to ty dobre vies.. len co ta budem teraz tehotnu otravovat 😀 :- D

nadi ak budes mat narok na matersku (teda ak mas odrobenych 270 dni co v tvojom pripade asi ano) tak ti vyjde ten vyssi rodicovsky teda cca 250€ ale len do dvoch rokov veku dietata a nemozes mat ziadny iny prijem.. posledny rok len cca 150€

ja planujem ostat na materskej cele tri roky.. a najradsej by som potom dalsie tri 😝 uvidime ako budeme zvladat 🙂
a my sme nastastie sex nemali zakazany.. posledne dni pred porodom sme nerobili nic ine 😀 😀 aj preto si myslim ze som mala tak rychly porod...

dufam ze sa doobeda trosku vycasi nech mozme ist vonka 😒 nadi, a vas havo nie je agresivny na ostatnych?? bo ten nas bude stale za nim doliezat ak budu spolu 😀

deniskateniska
3. máj 2010

nadi drzim palce nech ta vypise.. no myslim ze si sa predtym pytala na tu Matersku.. tak MD sa vypocitava 55% z platu ak si robila 270 dni pred porodom - co predpokladam ze ked chodis do prace tak to budes mat isto. je to pol roka. tych 256 eur je Rodicovsky prispevok, ktory dostanes po MD ak si pracovala tych 270 dni.. je to almuzna, ale aspon nieco 😉

a s tym sexom, neboj chlap si zvykne 😀 😀 nam doka nezakazala, ale ja akosi nedokazem... sa mi to akosi hnusi a bojim sa koli malemu.. vcera chlap uz pocital kedy mi skonci sestonedelie 😀 😀 😀 ale tak zatial sa drzi chudatko moje 😝

baby idem zajtra do poradne a pravdepodobne ma uz na MD vypise 😉 ziaden strach ked idem von aby mi kontrola neprisla 😝

deniskateniska
3. máj 2010

salvi 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a inak s tou Materskou ja tak isto planujem, ale asi po dvoch rokoch uz 😝 😀 ak secko pojde ako ma 😀 😀 a budu mat kde spinkat lebo nemame detsku izbu urobenu a netusim ci budem mat kde do spalne napchat dalsiu postel 😀

majdiska
3. máj 2010

tak my sme nazad od dr.. nemáme chytené priedušky, tak som happy.. dostali sme nové kvapky na kašel a musím sa čim skôr dostat na tu imunologiu, aby už bolo len dobre 😉
ja som bola doma s malým len 21 mesiacov a dlhšie by ma asi mrdlo.. ja som bola celá štastná ked som šla medzi ľudí do práce... 😀 takže tri roky a zasa tri roky no nemhrozí..
anicka možno pôjdeme na tú míľu.. do DK teraz nejdeme cez týžden, lebo sme doma ale do soboty to hádam prejde a možno sa pôjdeme vetrať 😉

anicka
3. máj 2010

nadezda tak ako píšu kočky, ak máš nárok na matreskú, tak máš potom následne nárok na ten zvýšený rodičovský 256 do dvoch rokov veku dieťata a potom 164,22 do veku troch rokov. My hovor o tej almužnej my sme mali aj napriek tomu že som mala materskú nárok len na tých 164,22 takže je to bieda 😖

Ja sa chystám teraz v septembri dať Maťku do škôlky, takže doma potom budem doma skoro tri roky - 33 mesiacov. A Ty ako? 😕

majdiska tešíme sa 😉 🙂

anicka
3. máj 2010

majdiska tak sa držkajte nech ste čím skôr zdravučký 😉

my máme riadnu nádchu, takže plaváreň ani centrum nehrozí ☹ 😖 😢

majdiska
3. máj 2010

anicka tak prajeme skoré uzdravenie a nech sa to nezhorší.. my máme nádchu vyše mesiaca vkuse, tak to neprajem nikomu 😝
ozik majku som ešte nevidela, takže ešte asi nie sú doma 😉

deniskateniska
3. máj 2010

no ja by som sa tak nehnala na net ked pridem domkov prvy den s drobcom ved obe su isto v soku 😝 takze cakame mayocka.. teskame sa na foto 😉

nadezdah
3. máj 2010

salvi: veď mi máme tiež jorkyho, to sú také mačky hravé, neboj agresívny nie je.

Kočky ja som chcela ostať 3 r. na mat. ale asi sa tiež budem po 2 r. hrabať do roboty, ešte neviem, lebo ja by som malé nemala kde sdať. Neviem od koľkých r. berú do škôlky. Pri Lucke som šla po 2 r. ale to bola doma mama a do škôlky šla až ako 4,5 ročná. No ma trafí. Myslela som že tá zvýšená mat. je celé 3 roky. Do kelu, akurát som sa o tom pred chvílou bavila so susedou a tiež mi vravela to isté čo vy. Tá zvýšená mi vyjde určite, robím už 7 r. a chcem si oddýchnuť, mám u nás v robote odrobených 12 rokov a som tak rátala, že 3 r. budem na materskej a ak sa niečo pokafre, pôjdem na dôchodok a nájdem si ďalšiu robotu. Ale asi sa na tej policii zahrabem až kým ma netrafí šľak. No uvidíme, ale keď už teraz vychádzame z 2 platov ledva, tak neviem neviem čo s materskou. ☹

Inak s tým sexom, ja som pri lucke tiež počas celého tehu nič a pôro bol 14 hod. ale mali sme tam takú mladú, čo vravela, že ešte hodinu pred pôrodom duli a rodila bez nastrihnutia, vraj to veľmi pomáha na tie svali panvové. Ako komu chutí, aj ja mám z toho strach : To bol taký vtip, že chlapček keď už bol trocha väčší prišiel k ocovi, poklepal mu na čelo a otec, že to čo robíš, však to bolí. Malý na to: A ty si mohol, keď ma mama čakala?

katika82
3. máj 2010

ahojte maminy

tak my po tej polročnej prehliadke máme 8380 g a 70 cm, no ja neviem kto to ide takého chlapa ťažkého nosiť???
ale aj doky hovorila že na ňom tie kilá vôbec nevidno že je taký ubytý a dosť vysoký tak sme radi.

majdiska
3. máj 2010

takže na imunologiu sme objednaný 12.5. a zajtra ide malý s ocinkom na odbery.. večer budem škrabať plienku 😝 a ráno mu budú brať krv a stery.. no si ocinko užije.. 😕

nadezdah
3. máj 2010

salvi: kedy ideš na tú prechádzku?

Majdi: to je zázrak, že vás vo vašom veku pustili na alergo. Nám doktorka furt, že to je normálne že je taká chorá a lusi mala 6 r. keď som už surovo povedala dr. nech mi dá kartu, že ideme na alergo, nás nechcela pustiť.

anicka
3. máj 2010

majdiska to je fajne, že Vám postunula ten termín 😉

katika to krásne rastiete a priberáte 😉

nadezda nás Dr. poslala na imunulógiu tiež a úplne v pohode koho máš Dr.?

ozaj chcela som sa spýtať, ja mám taký pocit, že bolulka tu píslala, že majú vybraté meno Damián a dali nakoniec Adam? 😕 Či už ja mám v tom chaos? 😕 😵

deniskateniska
3. máj 2010

anicka mas v tom chaos, jej segra dala meno damian jan 😀 😀 😀 ona vravela ze sa nevedia rozhodnut 😀 😝

majdiska
3. máj 2010

nadi ono preto, že sme stále chorý a od jedného roku malého sme každý mesiac na ATB.. škôlka to nezmenila, len pokračujeme v tom čo začalo.. aj moja dr. dnes nič na to nepovedala, ked som vravela že malý je zahlienený mesiac a to bol z neho 3tt doma a nič sa nezmenilo a vo škôlke sa mi zdalo že je to lepšie.. doma sa to zhoršilo 😖
no ved bolul spomínala Adamka? Damián som nepostrehla 😉

nadezdah
3. máj 2010

anicka dr. Gajarská, alergo. Oravcová, ona jej robila nedávno špec. krv. testy, lebo jej to už bolo divné, že kolko liekov kadejakých aj na imunitu už mala a furt je chorľavá, tak urobila testy. To našu by ani nehlo.

anicka
3. máj 2010

deniska ďakujem že si ma uviedala na poriadok 😀 😀 😀

deniskateniska
3. máj 2010

😉

emmka3
3. máj 2010

podla toho, co mi vravela bolul posledne, tak maly ma tiez 2 mena ... Adam Anton (to druhe po tatkovi 😉 )

a caute, uz sme doma a predala som buginu tak sa vytesujem 😵

deniskateniska
3. máj 2010

emmka tak mas super den 😉 aspon niekto 😉

anicka
3. máj 2010

emka a ako bolo na výlete? a v čom sa budete voziť? 😕

Maťka je chorá, takže zajtra na tú plavošku nepôjdeme ☹

majdiska
3. máj 2010

anicka tak už máte teploty? bože nezávidím.. my to máme teraz tak že malý je zahlienený a bez horúčok (klop,klop,klop)..
a poobede idem na urbár, ked príde ocinko a cvičiiiiiiiiiiiiiiiiť.. a krpček si pekne pobudne do stredy doma, kým neprejde nočný a poobedný kašel.. 😒

anicka
3. máj 2010

majdiska teploty zatiaľ našťastie nemáme ale soplíkov máme na rozdávanie 😢

majdiska
3. máj 2010

anicka zapnúť vysávač a ideeeeeeeeeeeš 😉

anicka
3. máj 2010

majdiška my tú odstávačku na vysávač nemáme, Maťka si už krásne vie vyfúkať noštek, takže ju nepotrebujeme, len smrkáme každú chvíľu 😖 😖 😖

danka.k
3. máj 2010

hej hej bolulka dala meno Adam Anton

my ideme tusim 18.6 na alergo, ale aj to som si akosi neni ista 😀 musim kuknut do karty v piatok, to ideme na endo 😖

no tato nam ma dovolenku a zacal ju super.. uz druhy den teplotuje 😖

majdiska
3. máj 2010

anicka aj malý vie smrkať, ale na tie husté hlieny čo máme nemá šancu.. a nedokáže ich zo seba už dostať, ked ich má mesiac vkuse bez prestávky.. on kašle ked spinká, lebo všetko mu zateká 😠

anicka
3. máj 2010

majdiska to mesiac zatekanie je riadne dlho ☹ nás to drží tak 3-4 dni a potom už má našťastie soplíky, len cez deň a tak do tých 7-8 dní je po nádche, tak dúfam, že to tak rýchlučko prejde aj teraz.