Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
13. aug 2010

ake odcitanie?

salvinka
13. aug 2010

@deniskateniska deni po tbc sa spravi v 2-3 mesiaci chrasticka, takze to cervenanie je v poriadku.. ale ak mas boja pre istotu sa spytaj dr. na najblizsej poradni, ona ta ubezpeci je je to ok 🙂

a odcitanie- od nejakeho 6tyzdna ked babatku merias teplotu cez zadocek tak sa odcitava 0,5stupna.. cize bez odcitania je norma 36,5-37,5 🙂

@jana2033 a davas jej studene obklady na tie vpichnute miesta?? nam velmi pomohli.. prve sme mali len zvysenku a pri preockovani som ani nevedela ze ho pichali.. rychle uzdravenie prajem!!!

bolul vy ste uz ok??

jana2033
13. aug 2010

salvinka hned ako sme prišli včera som jej davala do večera to jej mam eštč aj dneska davať? minule ked ju prvý krát tak som jej az neskor davala a lepšie znašala ....

emmka si vravela bolulke my máme červené okolo vpichu a ked sa jej dotknem na to tak začne strašne plakať ☹ ale iba na pravej nožičke aj to ma take tvrdé to jej mam niečo s tým robiť?

bolulka
13. aug 2010

@deniskateniska my sme to po ockovanie TBC mali zahnisane a dost velke a hodne dlho. vyse mesiaca.

Adamko sa aj v noci pogrckal, tak neviem teraz z coho to bolo. dnes rano sa zda ze uz teploty nema. aj ked vcera to bolo tiez take ruzove doobeda.

bolulka
13. aug 2010

@emmka3 musim orezavat, lebo nemoze dostat celu davku ked ma 6 kg

anicka
13. aug 2010

Babuľky ja som tu včera nebola a nestíham Vás čítať 🙂 boli sme na výlete v Hruštíne, fajne bolo 🙂

bolulka, janka dúfam, že to už bude všetko OK a bez tepoloty. Nám tie studené obklady v mieste vpichu veľmi pomohli, ja som ich dala Maťke hneď už v ordinácii a nemali sme nič opuchnuté ani tepoloty.

majkad2
13. aug 2010

@emmka3 to si bola ty čo si utekala za tým malým čo utekal dole schodmi? no tak to sa nabudúce zastavím 😀

deniskateniska
13. aug 2010

aha a ja som nechapala ze preco to mam na teplomery napisane😀

emmka3
13. aug 2010

@deniskateniska Deni, vazne? vcera sme dost behali po meste, bo mm do vecera v praci a Jr. uz od pol druhej hore, tak by som doma zosedivela 😉 jj, a nemali ste teraz nahodou hexa ockovanie, vtedy zvykne TBC ocko zareagovat, ale my sme ho mali dost hnusne zreagovane do cca 3 mes., kedy nas poslali az na plucne a tam nam to sestricka vytlacala a dala ATB na zahojenie, taky prasok a som mu to na to davala a az potom to bolo OK ...
@jana2033 Jani, to je dobre, ze sa ti v noci pri teplote pytala na cicu, poberala dolezite tekutinky na znizenie teploty

jana2033
13. aug 2010

anička no ja som jej iba ako sme domkov dorazili ale to bolo skoro hned aj miinule som jej pri prvom tak isto a ešte aj neskor a zabralo nič nemala a teraz ...no ešte som jej dala teraz studené obkladíky a sa mizda jej to zabera hned ma menšiu teplotku

no babky tak ja som chora dr ma poslala ešte na krčne či mi ma dať alebo nema antibiotika no ta mi dala že radšej nech sa to prelieči no dufam že to zabere zachvílu som povedala ze ked sa na človeka sype tak sa sýpe ale riadne

jana2033
13. aug 2010

emmka tak to som potom rada, teraz mi to tiež svokruš povedala, no ja neviem kde mam hlavu ved aj ja ked som chora viacej pijem..no len už dufam že dneska jej to odíde ta teplotka

emmka3
13. aug 2010

@jana2033 Janka, ak ti Simonka da, tak jej davj len studeny obklad na ten vpich, malo by sa to upravit
@bolulka to je mi luto, ze maly to ocko tak zle nesie, my sme klop-klop vsetky (okrem TBC) mali v pohode ale tieto vase drobce vas idu potrapit ... nech im to skoro prejde ... a to mas Paralen cipky? bo Panadol ma tusim aj na mensiu kilaz, ci jak to mam nazvat 😅
@majkad2 ano, to som bola ja 😀 on ma teraz take "samovrazedne" chutky a este ked vidi, ze sa za nim rozbehnem, tak si mysli, ze sranda, este zrychli, rehoce sa a ide dalej 😅

jana2033
13. aug 2010

@emmka3 no už davam dal som jej pančušky nech jej to drží a je spokojnejšia ..inak maš riadneho šibala drobca 😀

deniskateniska
13. aug 2010

baby maly je zly.este nespal.stale je na cicke.potom cka vygrcia a zase cicka.ma picne.a nie ze by papal ale po chvile len zuzle.

emmka3
13. aug 2010

@deniskateniska Deni, zeby kriza sestonedelia 😕 neboli ho brusko? nezjedla si nieco nove?

deniskateniska
13. aug 2010

emmka mliecka mam dost,teraz je kludny v postielke a kuka na kolotoc,mrkoce si,ale cakam kedy zacnekricat ze je hladny,tak radsej ideme von len cakam kedy mm dorobi.nezjedla som nist nove,bojim sa,nechcem zase zazit to co na zaciatku.no uz mrnci.joj.
A ozaj balili ste stale deturence nasiroko?nehavam ho volne aspon 2 hodky ale stalo by sa nieco keby som ho balila napr.len na noc?

emmka3
13. aug 2010

@deniskateniska co sa tyka noziciek, neviem ake ste mali vysledky posledne, ja som ku koncu balila uz len na noc, ale my sme mali dobre vysledky uz na prvej kontrole ... co sa tyka mliecka, mozno sa prave srdi, ze je ho vela a nestiha papat, tak len hlce, prehlce sa a vygrcka 😅 skus kontaktovat Julku, urcite poradi, bo takyto stav je pre teba vycerpavajuci

deniskateniska
13. aug 2010

nozicky boli tusim b- a s tym mlieckom najprv ho odstriekam aj ked pocujem ze mu ide moc a nestiha tak odstreknem.to som si uz zvykla.no uvidim ak to neprejde pojdem za julkou.a neviem ci nemame fakt zapalene to po ockovani bo to je cervene a sa mi zda ze tam je aj hnis.pojdem to mame ukazat asi.

katika82
13. aug 2010

denis tak ak má b- tak to ešte bal na široko. kým nebude aspon a-. teda mi sme mali až c ale po prvej kontrole už b. jemu asi zle odmerali v nemocke lebo aj doky povedal že tak rýchlo by to neskleslo z C na B. tak radšej bal. aj ked názory sú rôzne niekde ani nebalia na široko ale ja som dávala.

deniskateniska
13. aug 2010

ved to ze inde nebalia len tu.uz ani v ba sa nebali.

jana2033
13. aug 2010

@deniskateniska ja by som tiež asi balila ja som do troch mesiacoch a teraz už len cez noc

danka.k
13. aug 2010

@deniskateniska ja som nebalila vobec.. ale my sme ich mali od narodenia v poriadku

deniskateniska
13. aug 2010

ved nam povedali ze ok ale tu sa bali lebo sa to tak robila vzdy.no ked je moc teplo tak som mu to dala dolu bo to bolo az spotene a konecne sa vykakal.boli sme von,tak konecne spinkal.a zas sme prisli ku svokrovcom drbne ma.tak najprv med a potom akysi caj na cumel.som povedala mm ze ak nepovie ze nech to nerobi tak tam viac maly nepojde

jana2033
13. aug 2010

@danka.k no čo kedy ste došli domkov?

inak už nemáme teplotku už sa aj smeje, no dúfam že nás to ani už nechytí.

@deniskateniska asi musíš ísť na nich takto, keď si nedajú povedať

emmka3
13. aug 2010

@deniskateniska Deni, s tym mlieckom dobre rozmyslas 🙂 a ak sa bude stale srdit, tak Julka je riesenie 🙂
Nozky by som asi tiez este balila, ale ak je moc horuco, tak zas mu nejak extra neublizi ak cez den bude bez postoliek 😉 a chrasta, nam sa ten hnis zberal pomaly, cca do tych 3 mes. a potom nam aj kvoli tomu odkladali hexa ockovanie, kym sa mu to nezahojilo ...
@jana2033 Janka super, ze teploty uz nie su, uz by sa nemali vratit, pokial to bolo z ockovania ...

bolulka
13. aug 2010

co sa tyka postoliek, tak po novom sa balit nemusi pokial su nozicky v poriadku - je to aj vo vyhlaske. to len nasi kubinsky dr. este stale vyzaduju.

emmka3
13. aug 2010

@bolulka aby mali robotu 😉 inac, dnes som vas videla, Klaudika aka sikullka na bicykliku 😵

bolulka
13. aug 2010

@katika82 nam na nozickach napisali ze "viazne o 1/4 obojstranne"

bolulka
13. aug 2010

@emmka3 kde si nas videla? dufam, ze nie doobeda, lebo to ma tak vytocila, ze som musela byt na nu zla. 😝

emmka3
13. aug 2010

nieee, poobede, ste isli vsetci styria okolo maleho obchodu hore po chodniku a tm tlacil Klaudiku a ona tlacila do pedalov o 106 🙂