Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
30. máj 2012

@katika82 škoda sa aj rozculovat..... muselo to dobreho debilka napadnut povolit takyto zakon, no ale tak na slovensku je vsetko mozne, ale potom nech sa na uradoch necuduju, co maju zrazu tak vela ziadosti o predlzenie.

nicolmt
7. jún 2012

ahojte dolnokubincanky ,-) nemáte niekto záujem o vstupenky do Aquaparku DK - 2 dospele+1detská za polovicu (cena spolu 20e)? su platne do 15.6 a dcera si dochramala ruku tak nestihneme vyuzit ☹ ak by bol zaujem IP ,-)

lenkaa222
11. jún 2012

ahoojte mamičky...chodíte niektorá na plávanie do aqua s bábatkami okolo 10-11 mesiacov??

zahadka
11. jún 2012

@lenkaa222 my chodime, ale do skupiny pre 2-rocne deti....inak sa nam neda, ale ak chces, tak na FB je skupina Aqaucikovci a tam napis Marketke Kotlinovej, ze mas zaujem o plavanie a napise ti do akej skupiny chodit. Je to tam super, len odporucam 🙂

lenkaa222
11. jún 2012

@zahadka ano viem, kamoška tam chodi...len chcem nájsť nejaku mamičku, aby sme nechodili sami... lebo neviem ako by som si poradila s malym tam sama pri obliekani 🙂

vianne
11. jún 2012

@lenkaa222 ahoj, no ja som prave pisala p. markete, chcem zacat chodit plavat so synom ma 11 mesiacov, tiez budem chodit sama, lebo manzel je v praci. Som z Brezovca, tak ak by si sla daj vediet, mozeme sa tam stretnut a nejako si pomoct navzajom 🙂 Inak, v satniach je aj prebalovaci pult a pri dverach aj lehatko, takze je deti kde polozit.

lenkaa222
11. jún 2012

@vianne noo to by bolo super..ja už dlho chcem ist, len neviem si to fakt sama predstaviť, maly štvornožkuje, stavia sa všade a mm je tiež v práci.. tak by si mi mohla napísať čo ti napísala p.marketa a ja by som jej tiež napísala a potom by sme sa dohodli 🙂

zahadka
11. jún 2012

@lenkaa222 joooj, to zvladnes, je tam aj prebalovaci pult. Poradim, co treba

lenkaa222
11. jún 2012

@zahadka noo idem napísať tej p.marketke...stači jej na fb či ma mail?? aa kolko sa tam platíí??

zahadka
11. jún 2012

@lenkaa222 staci fb a plati sa 10 e za mesiac plus vstup za 1x 1,60 spolu s dietatom, ale to musis pri pokladni povedat, ze idete k marketke, aby vam dali za 1,60, ale daju len mamicke s dietatom, ostatni maju za normalne ceny

lenkaa222
11. jún 2012

@zahadka aa ako dlho trvá plávanie?? aa je to vo vodnom svete či iba v tom bazéne...

vianne
12. jún 2012

@zahadka a to treba chodit s malym kazdy tyzden - cize 4do mesiaca? lebo neviem ci budeme vzdy zdravi a ci sa nam vzdy bude chciet :D takze ked zaplatim tych 10 eur za mesiac a nepojdem, tak je to moj problem? je tam aj nejaky taky program, ze ked vynechame bude nam to chybat? lebo ja som chcela chodit tak cca 2-3 krat za mesiac, podla toho aj ake bude pocasie atd...

zahadka
12. jún 2012

@vianne ono to nie je povinnost, len treba dat na fb vediet, ze neprides, len teraz museli zaviest nove platenie - fixne. 10 eur za mesiac, ci prides raz, alebo 5-krat. Pred rokom sa dalo platit za jeden kurz. Ale zas je to pohodlnejsie platit na ucet.

zahadka
12. jún 2012

@lenkaa222 plavanie trva pol hodinku a ubehne to velmi rychlo, ale vstup je na 90+10 min. tak sa da dat aj dlhsie, ale mimo kurzu, napr. v detskom bazeniku a je to vo vodnom svete, vo velkom bazene v rohu ako je detsky bazen. Ved, ked pridete, budete vidiet zgrupene mamicky s detmi 😉

d198815
12. jún 2012

ahoj maminy maly nastupuje od septembra do skolky a tak zistujem co by tak mal vediet a nasla som toto-
Čo Vášmu dieťaťu v škôlke príde vhod:
• poznať písmená abecedy (samozrejme že iba veľké a tlačené) a rozpoznať zvuky, ktoré im zodpovedajú,
• správne držať ceruzku a používať nožničky,
• napísať svoje meno alebo aspoň jeho prvé písmeno,
• rozpoznať základné tvary,
• počítať od jednej do desať a jednotlivé čísla identifikovať,
• počítať predmety (kocky, pastelky) a chápať, že sa čísla používajú na meranie vecí (napr. jeden meter vysoký, tri hrnčeky čaju a pod.)
• rozoznať väčšinu farieb,
• rozumieť a rozpoznať podobnosti a rozdiely (napríklad pri porovnávaní obrázkov alebo písmen),
• uvedomiť si, že príbeh má začiatok, prostriedok a koniec.

nemyslite ze tu chcu od ich az az???co vedeli tak vasi drobci ked nastupovali do skolky??dakujeeem😀

danka.k
14. jún 2012

@d198815 no ja osobne si myslim ze toto je az moc prehnane. toto vsetko sa maju v skolke naucit, ked ide do skolky mal by sa vediet pytat na zachod, napapat sa sam a obliect... viac mu tam netreba.

janulap
14. jún 2012

@d198815 toto chcu vacsinou od predskolakov,ked idu na zapis 🙂 Nie samozrejme od 3 r. deticiek 🙂

janulap
14. jún 2012

kočky,chcem sa opytat,akí porodnici su momentalne na nemocnici?Naposledy som rodila v 2006 a ,ze sa to tam odvtedy pomenilo.Viem,ze Ondrejka je v RK a co dalsi?Dakujem 😉

veronininika
14. jún 2012

Ahoj, no ak si dobre pamätám mená,tak sú tam Blahová, Dupčák, Reguliová, Ostrihoň a ešte niekto,ale tie ďalšie mená neviem. Ja som rodila pri Dupčákovi a Reguliovej. 100% spokojnosť. Neviem, či som Vám pomohla. 😀

megyjoel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megyjoel
26. jún 2012

ospravedlnujem sa, to akoze nemalo byt tebe...ale mojej velmi dobrej kamoske🙂

opicaskorica
28. jún 2012

baby ahojte, chcem sa opytat: davali ste vasim dievcatam nastrelovat nausnice? ak ano, tak kde?

vianne
3. júl 2012

ahojte, nepoznate nahodou dobru opatrovatelku malych deti - 1rok v DK? prip. nemate skusenosti s opatrovatelskym centrom na Alejke? vdaka

nadezdah
9. júl 2012

@opicaskorica Ja som dcére dávala nastrelovať u jej doktorky. Skúsenosť zlá. Dierky má príliš blízko hlavičky a nie rovnako na každej strane. Ale rozdýchli sme to, no čo už. Vraj je najlepšie čím skôr, tým lepšie. Mne mala dcéra už vyše mesiaca a asi ju to dosť bolelo.

nadezdah
9. júl 2012

@d198815 To snáď nie?! Kde si to prosím ťa našla. Ja som za Dankynu odpoveď, stačí, že nemá plienky, vie sa pýtať na WC, samostatne papať a čosi blabotať, aby mu rozumeli. menším deťom dokonca pomáhajú aj dokŕmiť, zaviazať šnúrky, obliecť....

deniskateniska
11. júl 2012

@d198815 nie je to nahodou to co musi vediet ked ide do predskolskej? lebo od deticiek 3r toto nemozu chciet aj ked poznam take deticky... ked nastupuje 3r dieta potrebuje byt bez plienok, pytat sa na wc, umyt si ruky, papat sam. myslim ze viac asi nie... (som tu sto rokov nebola tak komentujem az teraz 😀 😀) ale viem ze niekde akceptuju aj dieta s plienkami 🙂
@opicaskorica u doktorky sestricka ti prepichne... a neviem ci nastrelovanie je lepsie lebo ten "hluk" co to vyda tak ja som sa v 15tich toho zlakla...

danka.k
12. júl 2012

@deniskateniska tie podmienky čo Danka napísala sú podľa mňa do školy ked ide, ze by mal vediet

katika82
19. júl 2012

no podľa mňa je to tiež prehnané do tej škôlky, u nás dokonca akceptujú detičky aj s plienkami berú aj 2 ročné ak majú voľné miesta. ale viem že by mala byť bez plienky, vedieť sa pýtať, sam papať, ale pýtala som sa pri zápise, a tak na dedine je to iné ako v meste každý pozná tetu kuchárku učiteľky sú z dediny, takže to berú inak, detičky aj oblečú tieto menšie, aj nakrmia ktoré nevedia, prebalia, proste nerobia s tým problém. v meste je to možno iné. neviem. Ale k tomu zoznamu náš luky napr. farby vie, aj písmenka abecedy pozná, tvary tiež, aj pekne si vie pero držať. takže ono záleží asi od dieťatka čo vie čo nie. ale nemyslím si že si škôlka dáva podmienky takéto však od toho sú aby ich to tam naučili.

danka.k
20. júl 2012

@katika82 sestre maly chodi do mesta do skolky a nikdy od neho nechceli to co napisala..... to je fakt podla mna uz len na vtedy ked idu deti na zapis do skoly ze by to mali vediet

katika82
22. júl 2012

@danka.k podľa mňa je to tiež pre také detičky alebo také ktoré nastupujú už do predškolskej triedy, že nechodia od 3 rokov ale rovno od 5tich že len posledný rok ako predškoláci