Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
5. apr 2010

jeeeeej bolul gratulujeme a vela zdravicka obom 😉 a kedy sa presne narodil?? a meno dala ake???

skoncila som vo vani 😀 😀 😀 moj bracho nie je normalny 😀

deniskateniska
5. apr 2010

no babky nechcem zakriknut ale asi dedinsky chlapci su po opici lebo neotravovali este.a mm by si neodpustil tak ma aspon mineralkou oblial.nohu teda.taky nateseny bol🙂

mayocka
5. apr 2010

ahojte, tak kupacka v plnom prude ako vidim 😉 mne to ide na nervy,minuly rok som isla dobrovolne sama nad vanu nech nie je vsetko mokre a nech to mam za sebou,no co budem utekat ako hlupa...ajtak mi tieto zvyky idu na nervy 😒 no teraz sa mm vyhraza ze o rok si nas obe uzije kedze dnes nemoze 😠 no vsak vpoho buduca kupacka je este daleko 😀
ale smrdim statocne,svokor na mna pol vonavky vylial,oco zase druhy smrad no tak sa mozem na vecko postavit a robit osviezovac 😀
kazdy hovori ze uz dlho nevydrzim ze to pojde coskoro von zo mna...no niekedy aj ja mam pocit ze uz to pojde a ide mi to aj na nervy lebo tlaci a brucho jak skala ☹
kukame Avatara s mm akurat tak oslavujeme kupacku 😉

jana2033
5. apr 2010

dani nezavidim ti 😀 ja by som ho kade tade poslala hehe 😠 , inak si viem predstaviť že to boli, vrat mu to zajtra 😀

bolul aj ja gratulujem tiež, a nech su zdraví obaja 😝

deniskateniska
5. apr 2010

no nam uz chalani vyvolavaju, nedvihame samozrejme telefony 😀 😀 si myslia ze co oni ozraty a uz vidim ako by sme im zabranili ma kupat. no isto poobede sa uz nekupe, takze sa mozu strcit... a pocuvat ich nemienim.. tak si sedkame, kukame helenu trojsku a kreslime si kuchynu 😀

a babky.. som takaaaaaaaaa sklamanaaaaaaaa.. svokra mi ako strasne rozpravala, ze su skoro nove krasne vecicky odlozene, nove plienky a tak, no ked som to videla az mi do placu bolo, ze som sa tak tesila, za 1. vsetko na velke decka, dupky a pyzamka roztahane, jednine co sa mi pacilo boli strikovane veci, ale to tak na 3-5 rocne deti... no fakt.. a uz ked to vidim ako mi svokra rozprava Jooooooooj ake paradne, skoro nove vecicky.. a viete ako je to svokre odporovat.. no ☹ ☹ ☹ som bola taaaaaaaaaaaaaaaaaaaka sklamanaaaaaaaaaaa.. ze az... a muz mi vravi ze nemam byt sklamana, ze si pokupime vecicky,.. a ja vravim ze v pohode, len ked si pomyslim ako mi svokra rozprava ze ake paradne veci a ako mi to "nenutene" tlaci, tak .. joj.. hruza... az mi slzy vysli 😝 ale co uz.. uvidime.. 😀

danka.k
5. apr 2010

denis nic si z toho nerob.. zober a daj do skrine a malym neobliekaj.. vec vybavnena

deniskateniska
5. apr 2010

joooj dani keby si vedela kolko toho jee.. tooooooooooolko vela dve velke krabice to by som ani len nemala kde dat.. ved viete, take stare veci, no 30 rocne pomaly.. niektore fajne, len to na velke deti.. no som povedala, ked pojdu babku pozriet na prazdniny, tak sa budu babrat vo dvore, tam nech si im to oblieka 😀 a vseeeeeeetko strikovane... jedine som si zobrala 3 kosielky pre babo vzadu na zaviazanie ale to len pri krku - tych tam bolo milioooon, tak som si 3 zobrala, no po dome budu dobre do perinky 😝

anicka
5. apr 2010

bolulka: tak to má úplne také miery ako mala Maťka, že gratulujeme a želáme všetko naj, hlavne nech sú zdravučký 😉

deniskateniska
5. apr 2010

babky dnes mam bolestive krce ako ked som mala mrchu... je to ok? dufam ze to nie su poslickovia uz.. ci? joj.. ☹

deniskateniska
5. apr 2010

no ale babyyyyyy, vypada to tak ze vsetky pekne sviatkujete 😀 😀 no som zvedava kolko toho tu zajtra popisete 😀 😀

mayocka
6. apr 2010

deniska: vezmi si len nieco,vsak jej povies ze ti toho tolko netreba ze mas nakupene,presne ako aj ja,vzala som si len nieco, tiez po piatich detoch svokra ortopedicke nohavicky uz popukane to umele a ona ze ale ved to je dobre a tak na doma a tak....no ja to seriem,prvemu babätku si nekupim riadne a normalne?ved mi ich netreba desat kusov nakupit...na doma,je to sice pekne ale ked ju rozbalim ked bude u nas navsteva a ona take potrhane nohavicky tak ma asi studeny pot obleje od hamby..tiez som to vzala ale kupila som si nove...ked si to nevie uvazit tak nech sa hambi sama za to ze ich malej neobliekam

deni hadam len nemas kontrakcie... 😒 to by bolo dooost skoro, ty asi pojdes lezkat do nemocky trosku skor si myslim ked mas taketo priznaky...

v majovkach sa uz rodi,akurat som tam bola pozriet no marnost,trocha mi uz aj lepi 😅

picha ma pod srdcom pri rebrach ako keby som tam mala malu ihlicku a ajked mala zmeni polohu tak to picha stale,neviem ci to tlaci ona ale to by nepichalo stale potom ☹

majdis: co na pohotovosti bolo?ako to s vami dopadlo?

bolul: to segra mala riadnu bambulku,ja chcem aby uz mala isla aj von lebo sa bojim ze pribere na tie styri kila...inak kedy mi povedia zase kolko ma mala kil?robi sa v tomto stadiu este UTZ na toto?pomerat a povazit?

danka.k
6. apr 2010

denis nechcem strasit ale mayocka ma asi pravdu.. ty si asi polezkas v nemocke... radsej chod ku doky..

majdiska
6. apr 2010

no maji, tak sme tam došli a dr. hned či máme teplotu.. no a my zasa nič 😝 tak som povedala, že malý strašne kašle až sa ide zadusiť - hlavne v noci.. malý zo začiatku poplakal, ale potom už bolo dobre a nechcel odtiaľ odísť.. popočúvala ho a zasa ako vždy začínajúci zápal priedušiek.. tak zasa máme ATB, malý je s babkou doma 😉 a lieta že až.. predpísali mi i lieky od kašlu na noc, aby sa konečne vyspal a xyzal na alergiu na líčka, lebo má taký veľký exem po celej tvaričke.. tak potierame a papkáme lieky.. no dr. bude "nadšená" ked nás v piatok zasa uvidí 😒 no a v lekárni sme nechali dalších 17 ečok.. tato choroba nás ide výsť takmer na 30.. kurna ešte dobre že robíme, lebo to ide dobre do penazí.. ako každá.. 😠

emmka3
6. apr 2010

maji postolky ti stacia len 2ks ... ja som mala c1 a dvojky som uz ani nepouzila, som balila len po prvu prehliadku a ked uz tam mal dobre vysledky, tak som prestala .. inac, tie popukane postolky by som vyhodila, sak to bude male osierat na nozickach ..

Deni, ako sa citis?

anicka
6. apr 2010

majdiska a neposlala Vás Vaša Dr. k alergológovi-imunológovi? Veď chudák Adamko papá tie ATB ako na bežiacom páse.
My sme boli u alegologičky dala nám sirup na podporu imunity a to mi nebývame nejako často choré a z krvi nám zistili, že mám Maťka alergiu na bielkovinu kravského mlieka, našťasie syry, jogury a tvaroh môže. Tak som volala do škôlky, že či to nebude problém tak našťastie nie 🙂

majdiska
6. apr 2010

anicka sme objednaní ale až 16.6. takže musíme čakať.. a predtým dakedy koncom mája nám bude robiť testy - naša dr. nám ide brať krv a stery.. :-/

danka.k
6. apr 2010

majdiska my ideme 18.6 😀

katika82
6. apr 2010

ahjte maminy

no tak ja som včera riadne zmokla ani nie doma ale išli sme k svokrovcom poobede a tam dobehli manželových bratrancov decká všetky ani rovno z tých jupík flaštičiek za krky no mokrá som bola jak myš ale oni bohovskú radosť mali. a najlepší bol ten ich najmenší ked videl Lukyho v kočíku tak prišiel za mnou že : "katka a to malé v kočíku je dievčatko?? to by sem tiež okúpali"?? no aký šikovný že 😀

bolul tak supe segra to už má za sebou už vám pribudne další drobec. a už ste presťahovaný?

mayocka
6. apr 2010

ahojik babeny, dala som do albumu aktualne fotky nasej princeznicky kym sme este 2v1 😉 taka pamiatocka kym sa mi chce este vobec prstom pohnut a odfotit sa 😝

majdis: toto je doba...ked bude mat Adamko 30rokov tak asi v lekarni bude nechavat uz celu vyplatu abo co ☹

katika82
6. apr 2010

maji no teda bruško máš už krásne veľké ešte dva tri týždne a bude malá vonku

danka.k
6. apr 2010

mayocka krasne brusko 😉

no a my v najblizsich dnoch ocakavame kiahne.. sestrina neter ma, sice v sobotu ich este nemala vyhodene iba pod vlasmi co si nikto nevsimol a maly bol s nou takze ak sa potom bude chciet niekto nakazit tak vas cakame 😀

deniskateniska
6. apr 2010

no ajojte... tak ranko som vstavala, sla som ku doktorke, do poradne.. mam 83,1 kg.. ma skoro drblo 😀 😀 a doktorka - ej velkonocne sviatky sa ukazali... no isto ved som ani nepiekla ani nic, to je tym ze stale lezim 😀 😀 nevravela nic, len ze nemam prestat brat lieky, no ked som vyskocila na kozu, tak mi trosku stvrdlo brusko, ale povedala, ze to je normlane takto trosku.. no pozrela, nepovedala nic, tak asi ok secko 😉
potom som sla ku mame na kaficko, som sa uz nevracala do parnice, bo sme sli poobede do polska.. no takze som si tie lieky zabudla, stale mi tvrdlo brusko.. ale uz som v posteli, tak secko ok 😉
a konecne mame kuchynuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 tak sme objednali v polsku.. vam poviem, kazdy vravi ze polsko nie, ale ked sme prisli tam, tak za cenu cca 1260,- evri MDF dvierka, sufliky - lepsie kolajky nie obycajne, proste ... sa mozu tu schovat na svk ked mi povedali cenu 1300,- evri za drevotrieskove obycajne bez vzoru dvere.. a tam bolo jedno ake klucky, aku dosku ci tam mam piesty alebo nie,.. proste uplne inak tu ti pripocitaju aj vzduch co dychaju pri vyrobe. 😀 😀 😀 takze o mesiac mame kuchynu domaaaaaa 😀 😀 😀 😀 ked oskenujem navrh - hodim ho tu 😀

a nestraste ma s kontrakciami 😝 my mame este cas 😀 😀
a s tymi vecickami, proste to neham tak, ved ma aj ine deti.. mne krstna dnes doniesla obliecky na male periny a ciapky, ale aj pre velke deti, to neham u mamy... a povedala ze ostatne veci si mam prist povyberat, tak si pojdem a budem mat pokoj...

deniskateniska
6. apr 2010

jeeeeej maji kraaaasne brusko.. 😀 uz to bude o chvilu 😉

emmka3
6. apr 2010

anicka, nechcem bagatelizovat, ale pokial si ty sama nespozorovala, ze by jej mlieko robilo zle, tak tie testy by som brala s ezerveou, bo tato alergia vychadza kazdemu mensiemu dietatku 😅 a v 5 rokoch ani chyru ani slychu ... stavim sa, ze v Mtkinom alebo Jr. veku se ju mali aj my, ale nikto to neriesil ... a sme tu a zdrave 😉

danka.k
6. apr 2010

emi jasne nikto to neriesil. keby to riesili tak dnes nie som taka chuda a nemam take problemy ako mam ... tu alergiu mi zistli ked som mala cca 16 rokov 😀

emmka3
6. apr 2010

a sorry za preklepy ... s rezervou ... v Matkinom ...

btw. kamratkine deti ju maju tiez, ale tym sa to aj fest prejavuje hnackami a tak .... a doteraz ich detska na alergologiu neposlala 😅

emmka3
6. apr 2010

ale jasne dani, ked mas problemy, ale ked je dieta OK a prospieva, tak ja nevidim problem ...

danka.k
6. apr 2010

emi ale podla mne je dobre ked aj bez priciny zistuju ci ju dieta ma alebo nie

emmka3
6. apr 2010

no ja neviem 😅 ale to je jedno, ked su problemy, nech sa risia 😉

bolulka
6. apr 2010

danka, nam dr. zistovala bez priciny, ci alergiu na mliecko mame a vyslo ze nie.. predsa nam kazala mlieko vysadit.. a vzdy ked k nej pridem, tak mi hovori, aby som jej mlieko nedavala - nechapem,.. ani smotanove jogurty, ani smotanu do omacok.. ja uz fakt neviem ako by som iste jedla varila.. takze to beriem zatial jednym uchom dnu a druhym von.. 😝