Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
28. apr 2010

deni, podla mojej skusenosti, ti staci o cislo vacsi kosicek ... ja som aj obvod brala vacsi ... ale ja som mala v podstate rovnake cici ako som ostala tehu a aj ked som kojila ... 75C na 80D ... kup si jednu a uvidis, ak nekupis nejaku brutal drahu zbacku, tak ti nebude luto po porode pripadne zmenit ... kupovala som na namesti v tom obchodiku, ako sa ide do byvaleho Horizontu, v tej ulicke, taka mala galanterka ... do 10€

deniskateniska
28. apr 2010

viem kde, pojdem kuk. dakujem emmka... no ked ja to akosi podla tohto neviem kupovat... ked v tych cinakoch je ine cislovanie ... no uvidim ako pochodim 😅

a mm my dnes zahlasil, ze on si nevie predstavit ake velke bude to babo, tak ze ked sa narodi on si ho zmeria aj nozicky aj ruciciky a pojde nieco kupit 😀 😀 no som mala dost...

danka.k
28. apr 2010

denis no ved uvidime ci sa oplati opravit, abo treba dake poriadne zasa nove kupit.. ale ak oprava bude lacnejsia tak sa oplati

deniskateniska
28. apr 2010

ved to ci to nebude drahsie ako nove 😒

danka.k
28. apr 2010

denis ak bude nedame to ani opravit a rovno kupime nove..

emmka3
28. apr 2010

deni, v to obchodiku mozes aj vyskusat 😉 ma tam taku kabinecku ...

danka.k
28. apr 2010

stve ma iba to ze je v tom DVD dvd macko pu... a neda sa vytiahnut, aby sa tam kdesi nestratilo potom 😠

deniskateniska
28. apr 2010

emmka dakes... pojdem tam hned zajtra asi 😀
danka tak to je dost blbe a predpokladam ze maly ma tu rozpravku najradsej 😖

danka.k
28. apr 2010

denis nie na prvom mieste je poziarne auticko Finley a potom macko Pu 😀

danka.k
28. apr 2010

a kuknite foto v albume ako mame hlavu oskretu 😀

deniskateniska
28. apr 2010

😀 no my ked sme strazili maleho kamilka, tak on mal shreka 2 ... a lochneske priserky 😀 😀
a dani kukala som.. ZE DOM SA NEUHOL 😀 😀 😀

danka.k
28. apr 2010

deni no neuhol sa 😀 😀

bolulka
28. apr 2010

no tak mayocka rodila prirodzene. ale poviem vam, ani ja som este nepocula o takom dlhom porode. nespala dve noci, ja by som nevytlacila ani slinu, nie to este dieta. klobuk dole.

no ja mam zajtra kontrolu, tak som zvedava, ako som otvorena po vsetkych tych vecernych bolestiach. ak sa to ovsem nerozbehne dnes vecer pre ten spln, vsak deniska 😉

deniskateniska
28. apr 2010

bolul no v junovkach sa baby normalne dnes preistotu balili ak by sli koli tomu splnu 😀 😀 😀

no fakt mayocka klobuk dole..

no ja mam 2 kamosky co rodili minuly rok ale takto dlho.. jedna 2 dni v nemocke a dalsia bola az 3 dni v nemocke.. si pamatam ako jej muz bol uplne mimo ked volal s nou tak chodil len z prace ku nej do nemocky.. ani vyvolavacky nepomohli, najprv ju prijali, ze ak to nepojde tak na dalsi den vyvolavacky, potom este jeden den vyvolavacka a potom ze ak nic tak pojde cisarskym a uz sa aj nan chystali ale porodila prirodzene.. chudatko sa utrapila.. dufam, ze mayocka to mala o niecojednoduchsie.. ☹ chudatko nase..

nadezdah
28. apr 2010

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Som tu nová, tak dúfom, že po čase si budeme mať o čom písať. Mám termín koncom novembra a doma 9. ročnú kočku, ktorá sa na mimino veľmi teší. 🙂

salvinka
29. apr 2010

dani ty si mala este dlhsi porod??? 😕

denis, od pondelka maju podprdy na kojenie v lidli za 6 evri (super cena podla mna).. aj ja si tam idem doplnit zasoby 😀

nadezdah vitaj 😉 hod na uvod nejake info o sebe.. prajem krasne tehulkovanie 🙂

emmka3
29. apr 2010

nadezda vitaj a cit sa medzi nami ako doma 🙂

anicka
29. apr 2010

mayocka gratulujeme, Ivanke želáme do života všetko naj!!!

emka včera boli tie sviečky, škoda, že ste neboli, jednu som zvládla spraviť aj ja takú so slnečničkami 😀
a keď si hovorila a o tých raňajkách a čajíku na balkóne vieš ja mám takých milých susedov 😠 suseda nado mnou aj sused podo mnou fajčia jednu od druhej a pre istotu obaja na striedačku takže namiesto čerstvého jarného skoro lentného vzduchu by som inhalovala cigaretový dym 😠 ☹

no už som stihla oprať, vyvesiť, obedík mám dovarený ešte dám Maťke jogurt a hajde von. Len ešte neviem, či pôjdeme do centra alebo na ihrisko, uvidíme ako sa Maťka rozhodne keďže to má pod palcom 😀

nadezda vytaj! 😉

nadezdah
29. apr 2010

Dík za privýtanie. Tak niečo o mne. Som z Jasenovej , mám 32 rokov a ako som už písala, doma sa teší na bábo spolu so mnou a manželom moja 9 ročná dcérka Lucinka. Keďže bývam v rodinnom dome, tak v tomto období už viac času trávim vo dvore. Sice nepestujem zeleninu, ale starám sa o kvety a trávnik. Ráno klasika, raňajky, desiata do školy a šup do práce, okrem toho ráno musím nakŕmiť zverinec: rybičky, korytnačky, škrečka a psíka. Teraz som na PN ešte tento týždeň, čo bude potom neviem.Akurát som dovešala prádlo a chystám sa ísť vyberať púpavu z trávnika. Inak si triedim vecičky po dcére - pre bábo, len bude sranda, ak to bude chlapec, lebo 2/3 vecí mám dievčenských. Dievčatá, nemáte náhodou niektorá skúsenosti s tehotenstvom po konizácii. Ja som pred 4 rokmi podstúpila plastiku krčku maternice, čiže teraz je o niečo kratší a mám strach či to bábo udržím. Tiež vám predpísali okrem kyseliny listovej aj Utrogestan? Všetkým prajem krásny slnečný deň. Konečne je teplo, tak si to užime, v sobotu má pršať. PA. 😵

deniskateniska
29. apr 2010

nadezda vitaj 😉
ja beriem calibrum mami - tam su vsetky vitaminy co maminka potrebuje...

babky dnes je krasne vonku, uzime si to, lebo cez vikend ma byt hrozne... a keby ste vedeli aky som mala sen.. no keby bol kazdu noc takyto.. nic by som nepovedala, som sa zobudila pred polhodkou, cerstva ako rybicka 😝

a mali ste aj vy v tehu problemy s klbmi? no mna rano boli kazda kosticka na tele a cely den ma bolia kosti na prstoch.. hanky na prstoch citimich pri kazdom pohybe... ☹ moze to byt tym, ze mi nechutia ani jogurty ani mlieko moc nepijem?

salvi dikes az tip 😉 hned si pojem kupit 😉

salvinka
29. apr 2010

jeeej dalsia jasenovka 😀 ze by som mala s kym kocikovat?? skoda ze az koncom roka 🙂

ja dnes vynechavam kocikovanie v dk, prebehnem dedinu- to akurat uspim maleho , a kym bude buvat v kociku vo dvore maminka poumyva okna 😉
a vecierkom idem na kontrolu ku doky.. ze po sestonedeli... 😝

inac babule.. ako je to zo stahovanim pipika u chlapcekov.. niekto mi vravi ze by som to mala uz teraz, ale vsade citam ze takemu malinkemu nemam nic robit.. niekde ze az po dvoch rokoch.. vy ste kedy zacali??

deniskateniska
29. apr 2010

hej salvi som ta vcera videla na namesti, len my sme sli vybrat lova a kym som sa ja dokotulala na namestie od mariny tak si uz bola daaaaaaaaaleko 😀 😀 😀

danka.k
29. apr 2010

nadi vitaj 😉

salvi mne zacali konrakcie v nedelu a maly sa narodil az v utorok vrrrr ma drzali na saloch ako pokusneho kralika 😀
a nam pipika kazala doky stahovat hned, viem ze my niektore baby hovorili ze preco mu to stahujem uz od narodenia a teraz prichadzaju na to preco.. lebo sa im neda vobec stiahnut.. a nam ide pekne...

denis nestras s pocasim na vikend.. my chceme gulas varit... idem kuk pocasie..

bolul ako?? ideme rodit?

danka.k
29. apr 2010

Predpoveď počasia na 01.05.2010 (Sobota)

Jasno až polooblačno, na západe časom až oblačno, ojedinele prehánky
alebo búrky.
Nočná teplota 12 až 7 st.
Denná teplota 21 až 26 st.
Južný až juhozápadný vietor 2 až 5 m/s (5 až 20 km/h).

tak dufam ze gulas sa bude dat dako uvarit 😀 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
29. apr 2010

dani sklamem ta ale uz som kukala vcera ☹ my sme mali okna robit, ale pocko nam nepraje... ☹

deniskateniska
29. apr 2010
nadezdah
29. apr 2010

Jeeej salvinka a od kade že si? Žeby tiež z Jasenovej? 😲 Ak áno tak sa prechádzaj po ulici smer ružomberská zástavka, nech viem, ktorá že si to ty. Ináč sorry za preklep-privítanie s mäkkým i- anicka ma pomýlila. 😅

danka.k
29. apr 2010

deni nemam ta rada.. toto mi neposielaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja chcem v sobotu slnko, ved nemusi byt stale a nech neprsi. budem sa drzat mojej predpovede.. 😀

deniskateniska
29. apr 2010

ok dani drz sa svojej, ja kukam tu lebo je to na zilinu priamo a vzdy to vyde.. ale tak mozno v sobotu.. 😀 no uvidime jo? ja by som bola tiez radsej keby bolo pekne, nemali by sme blato vo dvore 😀 😀

danka.k
29. apr 2010

denis ideme sa modlit aby neprsalo..v nedelu uz moze 😀