Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
11. máj 2010

maji tak teraz ti niečo povieml. ja som sa tiež bála v pôrodnici cumlíka. ale malý niekedy plakával tak som mu potajomky dávala a raz prišla sestrička taká zlatá jedna čo tam je a som mu ho rýchlo vytiahla, a ona mi horoví že ved ak vám plače možno nieje hladný ked nechce tak mu kľudne skúste dať cumlík. a ja že ved ja som mu dala ale ked som vás počula tak som mu ho rýchlo vytiahla. tak sa smiala a priznala sa mi že: a čo si myslíte že mi im ich nedávame ked ich máme pri sebe a stále plačú:???
tak som mala dosť. po chodbách všade popísané že cumlíky nie a oni im sami dávajú.

mayocka
11. máj 2010

katika: fuuuha tak toto...a ja ze ho mala prvykrat dneska...tak ona je uz asi aj profik v cumlikoch 😀 no a z maminky si urobila hlupucku 😅 😀 tak super Kati,povzbudila si ma normalne... 😉 ale naozaj by tie letaky z tej chodby mali postrhavat alebo co...moj drobec skoro stale spal v nemocke tak som chodila a citala a kukala ci naozaj kupeme a robime vsetko tak ako nas ucia a boli tam aj tie cumliky tak ma to zamrzelo,mala som aj ja svoj v taske so sebou...ked mala plakala isla som ju zaniest sestrickam radsej,no mohla som spravit to co aj ony zrejme urobili 😝 😀 😀

inak nie je to skoro ked mi jeden steh odisiel uz po dvoch tyzdnoch??? 😕 😕 😕 taky ze sok...ze co to je... 😅 😕 ale tak keby ho tam bolo treba tak sa hadam nepyta von no nie?asi je to tam dole v poriadku v tom pripade 😝
keby mi kazdy odisiel tak ako tento prvy aspon by som vedela kolko ich tam vlastne mam 😀 😀 😀

nadezdah: inak ozaj,studenu??? 😕 😕 😕 ja cim najhorucejsiu sprchu tym mi je lepsie a ukludni sa mi to tam,studenou si to neviem predstavit ako by som sa dole sprchovala... 😕

salvinka
11. máj 2010

maji aj mne stehy zacali po dvoch tyzdnoch vypadavat... ale v sprche som ich isto vsetky nezratala 😀 😀 o tyzden uz ani nebudes vediet ze ta zasivali 😉
a k sprchovaniu, ja som si davala vlaznu.. skor teplejsiu.. ako komu vyhovuje podla mna.. ale ja som sa sprchovala asi stale ked som mohla 😀 aj na malu som chodila radsej do sprchy rovno 😀

anicka, aj dnes sme boli na brezovci.. milujem tie kopce 😀 mam pocit ze robim nieco pre seba ked fucim dohora 😀 😀

katika82
11. máj 2010

anička mi chceme ísť zasa v utorok ale zasa asi tak ráno na tú 9.00 luky potom už chodí spinkávať.

katika82
11. máj 2010

úúúf tak ja som si dala 5 koliečok na korčuliach mužík zobral malého do kočíka a ja na korčule. no ale asi som to kapken prehnala nohy sa mi trasú jak po dobrej lyžovačke. a to som sa nalyžovala cez zimu až až. no bude to dobré na spevnenie zdaku trošku 😀

nadezdah
11. máj 2010

mayocka nie úplne studenú , vlažnú, ale horúcu isto nie. Horúca voda mi robila dobre keď som mala bolesti pred pôrodom aj mi kázali teplou brucho omývať, ale na štychy vlažnú. Veď keď máš bolavý zub kážu studené, aby si nodostala zápal, tak myslím že teplú nie.

A ešte k cumlom: tak letáky toho nahovoria,aj na liekoch máš popísaných plno hovadín a lekári to odporúčajú. A prečo potom vyrábajú tie tvarované cumlíky? Cumel nekážu deťom, ktorým sa tlačia zuby, aby sa im nekrivili. Ale tiež mliečny zub vypadne, to je podla mňa preto, že niektoríé deti si moc na to zvyknú a nevedia sa odučiť, ale rozumná mať predsa nedá takému 3 ročnému cumel. Syn mojej švagrinej má 11 rokov a naučil sa na palec a baby keď zaspáva tak palúch v puse a druhou rukou drží mame cicu, tak to je niečo na zamyslenie. Ale väčšina kojených detí s odúčaním od cumlíka problémy nemá. Neterkas sa tiež nevedela vzdať dudy a segra jej ju odstrihla tak, že sa jej nedala držať v puse a povedala, že čert zožral, lebo také velké deti dudu už nesmú a zvykla si. Tak neboj len jej ten cumlík daj.

A kočky s tou dekou ma v OLI odrbkali, výrobca je turkey. Tak neviem či jej ju ísť vrátiť, či čo,lebo inak je príjemná a krásna, len tá cena keď je turecká, tak poradte.

katika82
11. máj 2010

no maji časom zistíš že malá možno ani nieje hladná len sa chce s cumlíkom pomaznať. náš luky ked dopapa dam mu cumlík chvíľku podudle zaspí a vtedy ho vypľuje a pri spinkaní ho vôbec nemá iba kým sa trošku ukľudní kým zaspinká

salvinka
11. máj 2010

presne tak aj u nas katika 🙂 po kojeni sa na nom unavi a ked tvrdo zaspi, vtedy ho vypluje 😀 😀

katika82
11. máj 2010

tak fotočky z plávania pridané v albume 😀

danka.k
11. máj 2010

ahojte.. tak my hlasime prichod z pohotovosti maly skakal na gauci a spadol rovno na stol.. skoro si vazy zlomil.. 2 cm nad vazmi mal krvnu podliatinu tak sme rychlo volali dedovi nech po nas pride... tak sme sli na chirurgiu, odtial na rengen, zasa na chirurgiu a odtial na neurologiu, lebo maly bol stale otapeny, nic nerozpraval nevnimal... ale nastastie je vsetko v poriadku, ze moze aj grckat, ale ze ak bude moc tak mame okamzite prist.. no dufam ze nebude... boze este teraz sa trasiem

docitam neskor

mayocka
11. máj 2010

danka: jedin to je riadny rapper ten tvoj Rastik... 😕 fuuha by som sa asi zosypala na tvojom mieste keby mi dieta prestavalo vnimat do pitky...tak sa drzkajte,opatrujte a nabuduce ho priviaz o radiator radsej 😝 nezbednik maly

katika a salvinka: tak my sme asi na tom celkom fajn 😉 som ju nakojila a ani sverakom som jej uz usta otvorit nemohla,nechcela uz pit...po polozeni na gauc sa rozplakala,svac cumel do ust,najprv si ho 4krat vybrala z ust,potom zaspala a vyplula 😉 tak sme na tom suprovo teda sudiac podla vas 😅

danka.k
11. máj 2010

mayocka no isto ho uz priviazem... a este som rychlo nasim volala, tam mi nik telefon nedvihal, ja som iba s nim revala 😀

bolulka
11. máj 2010

a dneska sme boli na prechadzke po Klaudinku do skolky a stretli sme salvinku s malinkym. 😉 taaky veliky je uz oproti tomu nasmu prckovi.. 🙂

deniskateniska
11. máj 2010

mayocka vsetci sme mali cumle a sme tu.. neboj.. ked uz bude vacsia cumel schovas a je to 😉

katka krasny ste... 😉 ako sa vam plavalo?

dani no neviem co by som robila.. ako zazila som cokolvek, aj dieta ktore sa polepilo cele chemoprenom, ale neboli to moje deti.. bola som len aupair tak to bolo ine 😅 var si uz bude davat pozor ked sa mu uz nieco take stalo .. ci? 😝

no mna uz zacina svrbiet brusko.. uz je asi moc velke 😀

bolulka
11. máj 2010

joj a k stichom. nam v nemocke povedali ze do 6 dni by mali vypadnut, tak som aj uvazovala, ci si ich nevytiahnut, lebo sa nejak povolili. jeden ma straaasne taha..

mayocka
11. máj 2010

bolul: tak prid,vytiahneme si navzajom 😀 😀 😀 😀 ale nie sranda,mna to zase svrbi,tahalo ma to asi tak minuly tyzden,ale uz je to tam asi dlho a tak to svrbka,ved aj preto sa mi ten jeden vybral lebo to svrbelo a tak som sa toaletakom ukludnovala az vypadol

deni: ja sa nebojim oducovania,pre mna za mna nech s nim aj do skoly chodi,ja som sa bala ze nebude chciet cicku vies? 😉

salvinka
11. máj 2010

danka, zimomriavky ked som to citala!! riadne sidlo ten rastik.. este ze to tak dobre dopadlo!

katika, krasne fotky, tesim sa ked sa tam stretneme 😉

mayi, ty si ina humusacka 😀 😀 😀 😀

a ja som namakko z maleho adamka.. este krajsi ako na fotkach.. az teraz som si uvedomila ako moj chrust podrastol za tie dva mesiace.. 😵

anicka
11. máj 2010

mayocka mylsím si, že cumlík nemá s kojením nič spoločné, mne Maťku doniesli už sestričky v pôrodnici s ním a kojili sme sa 1,5 roka a úplne v pohode. Čo by teoreticky mohol byť prolém je súčasné kojenie a pitie z fľaše. Lebo z fľaše to ide podstatne ľahšie a potom drobci nechcú ťahať cicku ale pri cumlíku to nehrozí. Ja osobne si ani neviem predstaviť že by sme cumlík nemali, bolo by to riadne o dušu a aj Tvoje bradavky si občas potrebujú oddýchnuť 😉

katika malý je úžasný 😉

mayocka
11. máj 2010

salvi: zabudla som na uvodzovky...nabuduce ti ich tam konkretne pre teba hodim lebo ma odsudis 😝 😀 ty koza,ved obklady som si robila ty expert 😀

katika82
11. máj 2010

šalvi však už môžete ísť aj vy. hovorila že najmenšie tam mala 5 týždňové bábo. 😀

ale bolo fakt super.

dani tak ty máš iného výmyselníka doma. no my máme tiež takého podobného vyvádza už riadne až mu čosi zlé kuká z očí ked chce niečo vyviesť.

mayocka
11. máj 2010

katika: vladala si ho cely cas drzat na rukach?ako dlho ste tam boli a co ste sa ucili?

jana2033
11. máj 2010

nadezdah, emmka nie nie necem hned len tak pomaličky by som čosi, bo sa bojím že nezhodim nič no zaital stale kojím ale jem oproti tomu čo pred tuhu viacej a nepriberám tak sa tešim 😀

dani fuuuu hlavne ze je maly v pohodičke držkajte sa 🙂

salvinka jasne dame dokopy 😀 , malinky je fakt krasnučky a jj dam do IP tel.číslo 😝 ja tež budem niekedy aj na brezovec asi chodiť cez leto 😝

mayocka ved jasne ja zabudla inak by sme mali v ten istý dátum ja som tiež chcela 23.5. ale ideme mať teraz tuto nedelu 😝

jana2033
11. máj 2010

mayocka neboj aj my ideme mať z omšou a ta naša mala dokaže tak revať fu ze ak sa tam rozreve tak neviem neviem, a inak my sme našej malej davali cumelo od začiaku aj zobrala ale vyplula tteraz ee vobec nece ju natahuje skoro mi vygrcla 😒 a to tiež si myslim ze je už napapana ale hlada a už sa len hra z cickou 😒

danka.k
11. máj 2010

babulky dakujem vam.. no zaspavanie bolo ina divocina.. ked lezal ho to bolelo, tak som ho na rukach uspavala, tak spať nechcel.. no dlho mu trvalo kym zaspal... snad noc bude dobra

deniskateniska
11. máj 2010

dani myslim na vas.. nech ste coskoro ok... 😉

jana2033
11. máj 2010

tak tak ako deniska vravi nech ste hlavne čoskoro zdravučky a nech ma dobru nocku 🙂

nadezdah
11. máj 2010

Dani no chúďa, len ťa prosím, nezaspi v noci kontroluj ho, aby sa čosi neprihodilo, ak by začal vrackať, môže to byť otras mozgu,prvých 24 hod. je najhorších. Tak vydrž a buď pri ňom, myslím na Vás, viem čo to je strach o dieťa, aj ja som nejednu noc nespala. Držkajte sa a čím skôr fit.

Babule tie štychy vám vypadnú samé,je to otrava, ale vydržte.

danka.k
11. máj 2010

babulky dakujem vam.. no ved ani spať sa mi nechce ist... stale ho kontrolujem

blesq
12. máj 2010

Dani tak ako? spali ste?

danka.k
12. máj 2010

bleskacik hej spali sme spali.... rano si nestihol spomenut bo sme cakali na krstnu so synom a teraz uz spolu vystrajaju a cakam ktory z nich bude mat prvu hrcu 😀 je tu 10 minut a uz sa stihli pobit 😀