Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

julia225
2. jan 2010

presne tak... 🙂 suhlasim...kto chce dlho a uspesne dojcit: ziadny cajik, flase a ani cumel!!! 😵

ema1987
2. jan 2010

no diki baby za radu ale ked mi mame tu koliku nepomoze jej troska aj ten cajik???inak nie casto ale davame ten Espumisan L co hovorite na to ake mate skusenosti???ja si myslim ze jej zabera viac ako ten Sabsimplex
😉 😉 😉

emmka3
2. jan 2010

emi, espumisan sme davali aj my, ale nakoniec sme presli na Infacol, ma lepsie davkovanie a na zaberal aj na reflux 😉 a aj majdiska by ti ho vychvalila najviac, najmenej bola spokojna so Sabsimplex a trosku viac spokojna s Espumisanom a najviac spokojna s Infacolom a to Adam kolikoval do 6 mes.

danka.k
2. jan 2010

my sme mali len Sabsimplex a bol uplne super 😉 ale kazdemu daco ine

majdiska
3. jan 2010

segra máš pravdu ako vždy 😀
no juli, tak ja som výnimka čo sa týka kojenia, dávala som aj čajík aj kvapky aj cumlík a kojím doteraz.. kurna neviem malého nejak odučiť 😀 ale aspon ked je vo škôlke mám pokoj 🙂

majdiska
3. jan 2010

a kukám všetci staviate snehuliakov, ked som tu sama 😀
moji dvaja chlapi sa sánkujú na kopci pred bytovkou.. sa vytešujem, minulý rok sa malý strašne bál a teraz mu to tak pekne ide 😵

deniskateniska
3. jan 2010

🙂 no pekne, baby mne sa tak zdurila uzlina dnes.. ako gulu keby som mala pod uchom.. ale uz je to lepcie.. tak len zabaliky ☹

julia225
4. jan 2010

majdi!!! Tak ty si kanon 😀 😀 😀 😀
to je super, ze furt kojis... 🙂

julia225
4. jan 2010

emik, ak ma koliku je to zlym prilozenim...!

ema1987
5. jan 2010

no ahojky babky no s tou kolikou newem ako to je ale brusko nas uz az tak casto neboli pila som pravidelne caj fenikel aniz rasca ale som pocula ze to brusko ju moze boliet aj z toho tak som ho vysadila a melej by som povedala ze je lepsie uz sme asi tyzden nedavali ani rurku ani espumisan takze dufam ze je to uz na dobrej ceste teraz spinka ale ja sa idem radsej zatial najest bo newem newm dokedy bude zase spinkat ...tak sa tu drzte babky...xxixi 😅 😅 😅 😅

emmka3
5. jan 2010

emi, presne tak, mohlo to byt aj tymi bylinami, ono sa len hovori, ze pomahaju ale niektorym babatkam robia aj zle .... traba skusat a pozorovat 🙂 ale aj Julia ma pravdu, to len pre nase buduce mamce 🙂 Fakt, ak chcete kojit, nebojte sa pytat o radu a pomoc laktacnych poradkyn, lebo ak naozaj chcete, vsetko sa da 😉 len velmi male percent zien nemoze kojit z padnych dovodov 😉

majdiska
5. jan 2010

juli 😀 😀 😀 hod návod ako odučiť 😉
no dnes do škôlky prišla Klaudinka a malý bol ako z divých vajec, ani prezliecť som ho nemohla 😀 len potom už neviem, čo bolo, lebo som odišla do práce, tak bolul napíš 😉

deniskateniska
5. jan 2010

no babulky tak uz mame termin svadby 🙂 fu ze 13.2. no .. tak drzte paluchy 😀

jana2033
5. jan 2010

denis tak to super potom, a čo idete mať nakoniec teraz v kostole? a neboj budeme držať nech to všetko dobre dopadne 😉

deniskateniska
5. jan 2010

ano jani, ideme mat v kostole, no chapes ze uz len mesiac? no mna sibne asi 😀

julia225
5. jan 2010

emka, no jasne, to moze byt z toho, mojej malej ked som dala caj feniklovy tak revala ako slon!!! decka vedia prdkat, podla mna ich bruska bolia aj z tychto cajov, radcej chodte plavat, alebo cvicte a masirujte sa... 🙂
majdi, no to si viem predstavit...:D

bolulka
5. jan 2010

majdiska, no Adamko s Anezkou si pekne na Klaudinku pockali a sa jej nevedeli dockat.. 😀 a ona ani usta neotvorila a iba do zeme pozerala.. neviem co je taka hanbliva. 😒 juli, to len rano je taka nesvoja, ci cely den?

majdis, ty si bola rano podarena, ako si Adamka motivovala Anezkou 😉

tinus
6. jan 2010

Ahojte maminky chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti 3D ultrazvukom v Dolnom Kubíne nemocnici aký majú prístup a ako ste boli spokojné ak ste na ňom boli ďakujem vopred za odpovede a dobré rady

ema1987
6. jan 2010

no ja som tinus na nom nebola dr. nam ho neodporucala vzhladom na to ze ult. v celom tehu by mali byt do 1hodiny a tento 3D trva presne tu hodinu takze sme to ozeleli ale oplatilo sa to..xixixino aco ohladom toho cajiku uz som jej ho nedavala asi treti den alebo aj viac tak newem newem.brusko masirujeme kazdy raz ked sa prebalujeme a cvicime takze dufam ze to uz bude dobre len teraz sme zacali mavat akosi take dni ze jeden den je dobrucka pekne spinka aj si pokecame pekne vsetko v poho papa kazde take tri hodinky a na druhy den je zase ako 100 certov ani za toho spat a ked tak tak max. tristvrte hodinky niekedy aj menej a papat papame kazdu hodinu a ked zacneme papa tak behom 5 min je tvrda tak newem newm co s nou je 😔 😅

deniskateniska
... blahozelam deni a v ktorom kostole to budete mat???ci v parnici ak hej tak by som vas dosla kuknut 😉 😉 😉 😉

deniskateniska
6. jan 2010

emi dakujeme 🙂 budeme mat v kostole sv. katariny, no v dk teda.. no som zvedava, bo len teraz som zacala uvazovat nad tym seckym co mi treba 😖
a mam dilemu bo neznasam swagrovu zensku, je to fakt clovek ze keby ste ho spoznali tak mate hned nervy a proste ju tam nechcem lebo bude len ohovarat a bude chciet byt stredobodom pozornosti.. wrrrrrr.. no som zvedava ze co a ako.. lebo ak tam bude budem mat skazenu celu svadbu.. fakt. ked ju stretnem taj som ete 2 dni nervozna.. no som zvedavaaaaa.. straaaaaaaaaasne 😒

salvinka
6. jan 2010

deni gratulujem! 🙂 a z tej zenskej si nerob hlavu, jednucho ju vynechajte pri pozyvani 😀 😀 aj ja to idem asi tak riesit pri krstinach.. nepozvem osobu ktoru moc nemusim a nech si vsetci myslia co chcu.. neskazi predsa nas den! 🙂

danka.k
6. jan 2010

denis vsak ty si pozyvas ludi na svadbu tak jednoducho na nu zabudnite 😀

bolulka
6. jan 2010

salvinka, krasne meno ste vybrali.. my stale nic, nevieme si nic vybrat..

jana2033
7. jan 2010

denis ak by vydalo by som Ta aj došla kuk do kostola 🙂 aka nevestička budeš 😝

presne tak ako vraví danka Ty si pozývaš ľudí aj my sme to tak spravili aj manžel nechcel tam niekoho tak nepozval 😉 .

bolul my tiež ešte stále nemáme vybraté my máme akosi stále veľa času 😀

deniskateniska
7. jan 2010

NO KEBY TO BOLO TAKE JEDNODUCHE 🙂 uvidime

salvinka
7. jan 2010

vdaka bolul 🙂
ono to bolo take necakane..ja som od malicka chcela frederika a frederiku 😀 a raz sme kukali mena v tehu knizke a zrazu ze risko.. no tak sa mi zapacilo ze som utekala za drahym a on bol z toho tiez nadseny (takze moji chlapi budu misko a risko 😀 )
ale potom bola dilemma bo svokra chcela raymonda (sa tu u nich nejak tradovalo az po mojho chlapa, ktoremu ona nedala to meno)
a tak nakoniec som sa rozhodla ze to sklbcim.. raymond richard.. dufam ze ma za to nezabije niekedy 😝 ale vsak aspon si bude moct vybrat ktore meno chce pouzivat 😀 😀

salvinka
7. jan 2010

ale ono to tiez dost zalezi od toho ze akych ludi s urcitym menom poznas.. ja ked som si citala niektore mena, tak som ich hned zavrhla, nie to je ten odtial.. alb no isto to mi pripomina toho a toho 😀
a este taka zaujimavost.. moj synovec sa vola roman.. ale od malicka ho kazdy vola kubo (bol taky valibuk) a ked mu v skolke vravia romanko tak som sa neraz narozmyslala ze co to chcuuu 😀 😀

majdiska
7. jan 2010

bolul 😀 😀
no motivácia musí byť, lebo mu dávam také tabletky na podporu imunity a nechce mi ich jesť.. chutia ako cukríky, tak mu vždy vravím, že mu ich spapá Anežka.. len už to pomaly prestáva učinkovať 😀
no dnes išiel do škôlky s revom, nikoho nikde nebolo tak nariekal najprv za Anežkou a potom za Klaudinkou.. boli sme prvý.. potom ho p. učiteľka zobrala do kuchynky, že tam budú papať, tak sa ukľudnil 😒

mayocka
7. jan 2010

denis pridavam sa,vsetko dobre v tom buducom manzelstve 😉 a nech ta drobec necha zabavit sa 🙂
bolul co domka? ako to zvladas? nenudis sa? ja mam z marodky dilemu ze zleniviem doma a unudim sa ☹ ktovie ako to bude a kedy vlastne pojdem na nu... 😖 ajked praca ma uz netaha je to tam hrozne uz so sefom ale ta vyplata zachyba.... 😒

ozik ako davate babätkam lieky? prehltnu to?

anicka
7. jan 2010

deniska: gratulujem, som rada, že sa Ti to podarilo vybaviť v DK

salvinka: aj my sme mali vybraté pre chlapčeka meno Miško. Pre dievčatko sme veľmi dlho hľadali, presne tak ako píšeš, mená sa nám spájali s osobami a aj keď to bolo pekné meno, tak sme ho nechceli 😖 Neviem ako to budeme riešiť, keď raz bude druhé a bude to dievčatko. Hádam do vtedy niečo vymyslíme 😀

majdiska: aké dávaš tabletky na podporu imunity? 😕