Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

julinkadk
27. okt 2010

@deniskateniska OK, díky 😉 ja by som sa ani nevyzliekla, to by som šla radšej inde...ešte že to nie je všade tak 🙂 o sukni som aj ja počula, ale tiež nenosím...smola no 🙂 🙂

bolulka
27. okt 2010

baby to ako sa tam vyzliekate teda? ja mam Hrudu a pred tym nez k nemu vojdem, musim prejst cez satnu, kde sa vlastne zamknem, prezleciem do sukne a vojdem k nemu druhymi dverami. no a na koze si iba suknu vytiahnem.

julinkadk
27. okt 2010

@bolulka a keby som nemala suknu tak čo? 🙂 načo je tá sukňa vlastne? či v sukni ideš aj k sestričke,preto ju máš??

bolulka
27. okt 2010

nie, ja tam pridem v nohaviciach a ked idem k doktorovi, tak idem cez tu satnu v ktorej sa prezleciem do sukne (nohavicky si necham v satni). a pri doktorovi sedim v podstate oblecena a na koze len vyhrniem suknu. ja som myslela ze to tak vsade chodi.

bolulka
27. okt 2010

no neviem si predstavit, ze by som sa tam pri nom vyzliekala a skladala si tam nohavicky na stolicku 😀 😀 😀

nadezdah
27. okt 2010

Baby ja chodím k Tolthovi a tak ako bolul, z velkej čakárne ideš dnu k sestričke a potom je malá miestnosť, kde sa prezlečieš do sukne, bez gatiek a potom do ambulancie. Mne osobne by bolo tiež trápne sťahovať si gaťky pred dr. A v tej malej miestnosti si sama, lebo jedna je dnu a ostatné čakajú von, no a prsia mi vyšetroval iba raz, keď som mala hrčku a odvtedy ma každý rok pošle na sono. Mne to vyhovuje.

julinkadk
27. okt 2010

a čo robia potom tie, čo suknu nemajú práve so sebou? ja sukňu nenosím vôbec 🙂 a myslela som si, že doky má v ambulancii nejakú plentu kde sa vyzlečiem a šup na kozu 🙂 vyzliekanie by predsa nevidel 🙂 ajááj čo sa tu nedozviem 😀

deniskateniska
27. okt 2010

@julinkadk
@nadezdah
@bolulka ved ale to si nevyzliekas pred doktorom 😀 😀 😀 😀 aspon ja idem ku doktorke na pokec, potom mi povie chodte sa pripravit ja sa idem vyzliect a rovno sednem na kozu 🙂 a ked zleziem z kozy povie mozte sa ist obliect a obleciem sa a zase si ku nej sadnem na pokec 😉 ona ma satnu vlastne tam dnu kde ides ku nej a ma svoju miestnost aj s takym kreslom 😉 to by som sa ani ja tam pred nou 😀 😀 😀 😀

bolulka
27. okt 2010

no mne by bolo trapne tam behat od pasa dole naha. aj keby som len z plenty mala takto vyjst. toto mi vyhovuje. aj ked si vysadam na kozu, stale som teoreticky oblecena, a iba si potom vyhrniem suknu.

katika82
27. okt 2010

@julinkadk no ved práve že nemusím v sukni prísť, hodíš do kabelky hocijakú minisukňu alebo inú po kolená volnejšiu tú si dáš iba v tej malej šatni a ideš k dokymu. ked ti povie že na kozu tak si ju vyhrnieš, a potom kým ti niečo píše do karty alebo tak tak si sadneš v sukni k nemu na druhú stoličku alebo ti povie že sa môžeš obliecť a potom prídeš naspať k nemu a povie ti čo a ako. mne osobne sa to páči tak.

julinkadk
27. okt 2010

no ešte že som sa to dozvedela, by som si šla bez sukne a čo potom 😀 ja som si myslela že vedla kozy je tá plenta kde sa pred vyšetrením vyzlečiem a potom hned oblečiem. ved doktor by vyzliekanie nevidel. a na koze ma aj tak vidí celú...tak načo sukňa,, ale tá sukňa sa dá vyriešiť aj nejakým dlhším predlženým svetrom nie? alebo rovno v šatách pôjdem? 🙂 🙂 či to je samozrejmosť že káždá má povinne sukňu? 🙂

julinkadk
27. okt 2010

baby a ked ste boli v nejakom 8.mesiaci a šli ste na vyšetrenie, to ste sa vošli do sukne?? 🙂 🙂

ema1987
27. okt 2010

@salvinka Romci zatial nijak stale sa pokusame flasku mi stale nechce ale mliecko uz papame len tak poriadne iba ked ide spinkat a v noci ked sa zoudim jej dam cicnut ale ked ide spat cez obed tak jej ju dam tiez ale to je behom minutky tvrda takze to si stihne len tak trosku cicnut.Preco sa pitas?? ci chces uz maleho odstavit??? 🙂 🙂

deniskateniska
27. okt 2010

no baby mna by piclo este nosit aj suknu 😀 😀 😀 a to ked ste boli tehu ste tiez so suknou chodili? ako vam kukal brusko? si neviem predstavit..no kazdemu vyhovuje inak.. ja som spoko takto 😀 😀

deniskateniska
27. okt 2010

@ema1987 emi asi preto ze si tehu a kojit by si uz nemala.. aspon mne tak vraveli ze sa nema kojit 😕

bolulka
27. okt 2010

@julinkadk 😀 ja som sla v siestom mesiaci k dr. a prvykrat som si suknu nemohla pretiahnut cez stehna. tak som ju tam skoro na sebe roztrhala, som sa az spotila v tej satni od stresu - ale presla. a na dalsiu kontrolu som si rozbrala taku volnejsiu.
@deniskateniska normalne mi kukol brusko. ja som ju mala az nad bruskom ukoncenu a tak som si ju vyhrnula este vyssie.

salvinka
27. okt 2010

@ema1987 ja len tak zo zvedavosti, citala som na fore ze cim starsie dieta tym vacsi problem s odstavenim.. mna maly dohryzol tak som mala chvilku ze asi s tym trhnem, no bojujem dalej.. v lekarni som nechala polovicu rodicaku na vselijake masticky tak hadam pomozu 😀

ema1987
27. okt 2010

@deniskateniska no ono je velmi vela nazorov na to ci ked je zena tehu moze este kojit ono ide hlavne o to aby som primala dostatocne vela zivin a tak aby sa vyzivovalo aj male a aby mala mala aj mliecko asi tak napr kamoska kojila maleho nonstop az kym neporodila 🙂 🙂 🙂

ema1987
27. okt 2010

@salvinka no mna teraz najnovsie tiez dohryzla ked nam siel treti zubok ale natieram si to kalciovkov a mne ta velmi pomaha 🙂 🙂 no tak to teda hej keby aspon tu flasku chcela najlepsei na tom je to ze z flase pije cajik normalne ale mlieko kdeze !! 😒 😒

bolulka
27. okt 2010

@salvinka no je problem vacsie dieta odstavit, ale cim bude vacsie tym bude zasa mensi problem. ja som Klaudiu odstavila v 20-tich mesiacoch a to som jej vysvetlila ze sa jej cicinka pokazila a ked si to chcela vyskusat, tak som si chytro dala na bradavku sol. 🙂 ona duchaplne pritakala a bolo.

no ale ak Riska odstavis uz teraz tak nechas mesacne polovicu rodicaku na umelom mliecku. 😉

deniskateniska
28. okt 2010

@salvinka mi nieco hovor o dohryzeni... maly zacal mat take obdobie, najprv maminku poriadne dohryziem, potom budem papat... tak pri kazdom kojeni mam slzy v ociach, a ked zacina papat tak najprv sa 5 minut odhodlavam ci mu dat a az potom.. samozrejme ma dohryzie, inak by neprestal keby som mu netapla po zadku... a este sa aj vyskiera ... asi si tym masiruje dasienko alebo co... tak som uz zufala... ☹

deniskateniska
28. okt 2010

baby chcem sa spytat ako kojite take velke deti, no myslim polohu.. bo romco ma uz nohy na posteli a klaci 😀 😀 je na to daka speci poloha? bo mne uz idu ruky odpadnut.. predsa to nie je pierko... ocino z neho dostal asi zapal klbu na ruke 😔 tak teraz sa mi aj snazi pomahat, ale nechcem ho zatazovat ked vidim ako ho to boli.. pred spanim si musi dat tabletku aby zaspal... v piatok ide ku doktorke som zvedava co mu povie... dufam ze nebude na pn, lebo gauc, vianoce papa ☹

danka.k
28. okt 2010

@julinkadk to tiez pocujem prvy krat ze tam lezi bez veci.. ja tiez iba odspodu som vyzlecena 😲 😲 😲 😲

salvinka
28. okt 2010

deni, konecne nie som sama 😀
presne jak pises.. 5 minut rozdychavam, potom sa prisaje a mne tecu slzy dolu licom.. a mna takto dohryzol uz druhy alebo tretikrat.. naposledy som povedala ze to este raz spravi tak ho odstavim, no tentokrat mu to este odpustam 😀 😀
chvalabohu uz som v tej faze ze sa bradavka lieci, tak je to uz viacej znesitelne, no tie prve dni su hrozne.. 😔 minule mi pomohli naplaste od bioclinu, tentokrat mi odporucila teta v lekarni Bepanthen.. a musim povedat ze ho mam druhy den a fakt pomaha..

deniskateniska
28. okt 2010

@salvinka no je to hrozne, vcera nepomahalo kricanie, nic tak sommu uz musela tapnut po zadku aby prestal 😠 a romco chudak ten sa rehotal a len prepac prepac prepac, ja sa nechcem smiat ale keby si sa videla 😀 😀 😀 ja som sa tiez zo zaciatku smiala, ale teraz sa uz nesmejem a ked vidim ako sa ide prisat s otvorenymi ustami uz trpim 😀 😀 😀 ale nastastie to nie je este v stadiu ze by som to musela liecit.. och ti nasi krpci, nas idu natrapit co?? 😀 😀

salvinka
28. okt 2010

@deniskateniska joj tak to mas paradne ze nemusis liecit.. mna ked kusne tak do krvy, a ostane mi na bradavke doslova diera.. 😒 neprajem veru..

majdiska
28. okt 2010

ja som malého odstavila ked mal 2 roky a 9 mesiacov.. kojila som ho nie na rukách, ale po ležiačky.. on ležal a ja som len vytiahla a dala.. dalo sa.. ked bol menší tak aj hrýzol a sa aj škeril, ale par razy som mu povedala, že nebude cicka aj som chcela prestať, ale vydržala som.. aj teraz mi par razy povie maminka daj mi cicku, som hladný.. 😀 ale už nič nemám, tak som rada..

deniskateniska
28. okt 2010

@salvinka romi obdivujem ta.. ak mi toto bude robit, tak konci.. nedam sa zjest 😅 😀 😀 😀 trapit sa nebudem veru..

salvinka
28. okt 2010

@deniskateniska ved ja si vzdy poviem, a poslednykrat! este raz a odstavim ho!! ale ked tie najhorsie dni pominu tak si zasa poviem, ved uz to nie je take hrozne, este vydrzim... on sa hadam umudri 😀
este ze uz papa normalnu stravu na desiatu a obed, to rano odkojim este zo zlepenymi ocami a potom az poobede, takze mam cas sa aj liecit 🙂
ked bude starsi tak pochopi ze ma to boli, len ako mu to teraz vysvetlit?? 😀 😀 😀

jana2033
28. okt 2010

@julinkadk no ja nemôžem nič zle povedať mne sa fakt tam páči, ako myslim že je to na velmi dobrej urovni. takže skôr mi nič nevadi 😉 , no a čo sa týka oblečenia ja som tiež vždy v skukni mne by to bolo tiež nepríjemne behať tam naha, väčšinou vojdeš dnu ku dr. ešte pokeca čosi či všetko v poriadku a tak vyjdeš na kozu a znova ideš k nemu si sadnuť a a potom sa ideš obliecť. 😉

@bolulka no som sa riadne zasmiala akosi dopadla zo suknou pri tehu 😀 ....ja som tiež tak niekedy stresovala bo som tiež nemala pomaly taku suknu a tiež by som nemohla isť bez nej už som rozmýšlala si požičať od segry 😀

inak baby vážime 8100 g a meriame 73 cm 😀 a všeeeeeetko mame v poriadku a že zubky idu hore sice to nam už ide od 5 mesiaca ale že tie horne sa dlhšie prerezávajú ☹