Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
19. feb 2009

inac k tym hroznym chodnikom na Brezovci sa pripajam aj ja , ale najhorsie je, ze ked som chcela ist aspon po ceste pri nasej bytovke, tak aj to bolo dobre borenie sa, lebo ani ta nebola odhrnuta ... az vecer o osmej tu behal traktor 😅 hroza ... ale inac, mne sa takato zima paci 😉

tinka vitaj opat 😉 Takze pomaly si na rozpadnutie, tak drzime palce nech to dotiehnete zdarne do konca a btw my mame tiez chlapceka Vladka 😉 vy ste asi tiez davali meno po hrdom tatkovi, ze? 🙂

majdiska
19. feb 2009

ahojky,
vitaj tinka 😉 , opať - u koho ideš rodiť? a čo čakáte?
ozik my sme dnes boli vo škôlke a malý ma úplne ignoroval. normálne sa tú 1 a pol hodinu na mna ani nepozrel. pekne sa hral a na konci učiteľka že sa ide tancovať ľudovky a malý tak zlato tancoval. napodobnoval deti. ked tlieskali, tak aj on, ked skákali tak aj on a ked mávali rukami nad hlavami tak aj on 😀 no taký bol zlatý aj som ho natočila na mobil 😉

danka.k
19. feb 2009

majdiska maly musel byt nadherny... 😉

a tinka bude isto pri hrudovi, ked ste pri nom vsetky rodili 😀 😀 😀

bolulka
19. feb 2009

jeej, ahoj Tinka a ostatne dievcence.. ale sme vas zanedbavali..

mi sme od soboty bez plienok.. bala som sa to tu napisat, kym sa sa celkom nepresvedcila, ze je to tak.. Klaudinka ja konecne jednu sobotu rozhodla, ze si bude chodit na nocnik pred cikanim a nie po 😀 to vam je taka radost ked ju vidite ako sa sama vyzlecie, vycika a dokonca si to aj ide sama vyliat 😉 ja uz nemusim hnut ani prstom.. 😀 😀 😀

tinka, nemaj boja.. ako si rodila prve?

danka.k
19. feb 2009

jeeej bolulka tesim sa spolu s tebou.. 😉

bolulka
19. feb 2009

jeej danka, blahozelame k presnemu rociku.. 😉

danka.k
19. feb 2009

bolulka dakujeme 😉

emmka3
20. feb 2009

jeeej, bolulka, tak gratulujeme malej Klaudinke, ze je uz z nej veeeelka slecna 😵 sikulka ...

majdiska, aj Adamko je sikuliak 😉

danka, a ty si pri kom rodila ked nie pri Hrudikovi? 😉 a taktiez gratulieren k tomu prvemu rocku 😵

anicka
20. feb 2009

tikna Vitaj! 😉
majdiška musel byť nádherný 😀
danka: gratulujeme! 😵

emmka3
20. feb 2009

anicka, vsimas co to dnes nam za oknami robi 😲 to aby sme namontovali pluhy pred kocare 😀

danka.k
20. feb 2009

vsetkym vam dakujeme 🙂

emmka ja som v martine rodila... takze meno doktora vam aj tak nic nepovie 😉

tinka1001
autor
20. feb 2009

Ahojte..... a ďakujem za privítanie 😎

Prvého syna Vladka som rodila cisársky.... išiel na svet ritkou. Bol pri tom Dr.Hruda a Dr.Dubčák. Obaja sú veeeľmi v pohode a bola som veľmi spokojná. Nič ma nebolelo, nebolo to také hrozné. Teraz čakám opäť chlapca, a ako som už písala 8,5 mesiaca bol ritkou (mala som rodiť zase cisárskym) a teraz sa potvorka otočilo.... tak uvidíme čo to bude až to bude. Termín mám 26.02. a potom 03.03. To už je o chvííííľu. Bojím, bojím ☹ - mám oveľa väčší strach ako pri prvom ale o to viac sa teším.

emmka3 - áno, malý Vladko má meno po hrdom tatkovi a dokonca aj dedkovi 😀 - máme samých Vladkov.

všetkým: juuuj viete ako Vám závidím, že už kočikujete.... tak by som brázdila s kočíkom to tom snehu. Ja zimu milujem.... 🙂 ale ako som pozerala skoro všetky máte len jedno bábo.... takže druhé vás ešte len čaká čo???? Alebo nie? 😉 Držím palce.

danka.k
20. feb 2009

no ved som vravela ze aj pri tinke bol hruda 😀 😀 😀

tinka takze ty uz nestihnes asi brazdit sa po tom snehu, ale mozno nas ten sneh este prekvapi a bude tu este aj v marci... (dufam ze nie)

no ja druhe planujem... ale netusim este kedy...

bolulka
20. feb 2009

no paaanecku, zasa Hruda 😀

mi by sme chceli druhe uz aj hned a zaraz.. no uvidime ako bude.. uz som si konecne vybavila v poistovni dobrovolne nemocenske poistenie..

tinkaa, nebojkaj.. musis ist do toho s optimizmom a radostou a bude to super.. isto iste to zvladnes, tak ako kazda z nas 😉 a nezabudni si pribalit mangela. 😉 je to na nezaplatenie..

nooo brezovcanky, tento rok ja uz o brezovskych zhrnacoch teda nic neviem. ale v porube je celkom zaujimave vyjst na cestu a hrat sa na kukuckove hodiny.. len tak rano beham zprava dolava autom 😀

emmka3
21. feb 2009

tinka, u nas je to s Vladkami napodobne 😉 Junior je uz tiez lll. v poradi - svokor, manzel a on 🙂
a ja tiez mam rada taku ozajstnu zimu so snehom, aj ked teraz s kocikom je to nepohodlne ale uzivame si to 😵 lepsie ako mrazy na sucho alebo clapkanica ...
a aj my planujeme druhe (mozno aj do dvoch rokov) a ak bude vsetko OK, tak do mojej 35ky mozno aj tretie 😉 ... toto ked si precita blesq tak sa zlakne 😀

inac brezovcanky, neviete nahodou niektora nieco o Materskom centre, ktore by malo fungovat v tunajsej zltej MŠ?

blesq
21. feb 2009

pomoooooooocccccccccccccccccccccccccccccccccccccc 😅

anicka
21. feb 2009

emmka: sledujem sledujem a dnes mám pocit, že to bude ešte veselšie, ja mám tiež rada zimu so snehom ako má byť, ale teraz sa mi to zdá už trošku moc 😕 😵
O tom materskom centre neviem. Len viem, že v pondelok sa mamičky s detičkami stretávajú v Domčeku na Brezovci, aspoň myslím.

tinka mi plánujeme druhé, tak za 3-4 rôčky. Boli sme tak s mužíčkom "dohodnutý" už dopredu a teraz sa k tomu ešte pridali moje zdravotné problémy, takže si na druhé trošku počkáme.

emmka: Ty chceš tri? Aj môj mužíček by chcel, ale ja sa zatiaľ cítim len na dve. 😉

blesq
21. feb 2009

ja chem celku futbalovu jedenastku, ale musia byt len chlapci

bolulka
21. feb 2009

blesq, emmka, vy ste podareny 😀

materske centrum je na bysterci v msks, co si ja pamatam.. sme tam chodili aj s Klaudikou - veelmi sa nam tam pacilo 😉

anicka, ake mas problemy? 😕

majdiska
21. feb 2009

ahojky,
bolulka tak ako dopadol maškarný? za čo ste nakoniec boli? my čakáme kým malý vstane a hajde do kulturáku, bude i tombola tak sa teším...
ozik včera som bola v tej práci, a dopadlo to super - ty kokso som dobre zapôsobila, sa nezdám... normálne ked sa človek primaľuje, prefarbí, tak vyzerá k svetu...no proste super den, až na otrasný večer, to bolo super... 😉

bolulka
21. feb 2009

majdiska, Klaudika bola s ockom doma.. sme stale chorucky..

blesq
21. feb 2009

majdiska a co bolo vecer?

emmka3
21. feb 2009

anicka, tak ja som si to dnes ulahcila a smalym som vyslala muzika, nech sa troska pobrodi on 😉 No a k poctu deticiek, tak zatial by som sa aj citila na tri, co je isto ovplyvnene celkom dobrym porodom, takze ku konecnemu stavu sa vyjadrim az po druhom, lebo clovek nikdy nevie ... 😎

tinka1001
autor
21. feb 2009

Ahojte kočky.... fíha... dnes ste sa rozpísali.... ja mám dnes spavý deň 🙄 V noci mi moje veľké brucho nedalo spať, tak som to dospávala cez deň a tuším sa mi stále chce spať 🙂

Vy ste všetky z Brezáku??? Hm, aj ja som tam bývala 25 rokov a po svadbe som sa presťahovala na Banisko... ale v celku som spokojná. Máme tu odhrnuté cesty a chodníky 😀 😀 😀

Čo sa týka tých pôrodov, keď viem, že čakám chlapca, možno budem uvažovať aj o treťom bábätku - že by sa konečne podarila dcéra??????? No a keď nie, tak si asi založíme futbalovú 11-tku, ako to tu už blesq spomínal 😎 No však uvidíme, ako dopadnem po tomto druhom pôrode...

... a k tomu pribaleniu manžela.... hm... chúďatko tuším by sa tam zložil.... nechce ísť, a nútiť ho radšej nejdem, aby ho tam doktori nekriesili

No, ale idem ja... zajtra sa zase ozvem..... prajem Vám krááásny večer všetkým ..... paaaaaaaaaaaa

danka.k
21. feb 2009

ja by som tiez uz chcela aj tretie.. ale ked neviem, urobit si skolu a mat male az potom, ale kaslat na skolu a mat babo.. neviem.. daco poriesim...

tinka ja uz nie som z brezaku.. 20 rokov som tam byvala, potom 2 roky na knazej, potom pol roka na mokradi a teraz uz rok zas v knazej...

emmka neboj ved blesq by chcel aj viac ako tri, len sa ti to boji strasne povedat... a chce dievcata to viem isto... a vies ake im da mena (bubba, jenn a jenna) ked si to precita asi ma pride dobit 😀

bolulka
21. feb 2009

tinka, to sa zda.. adrenalin, ktory bude mat, mu nedovoli sa zvalit 😉 aj moj muz sa bal a povedal, ze to bolo super.

anicka
22. feb 2009

bolulka so štítnou žľazou, 4 mesiace po pôrode (keď som dostala prvý krát medzes) si rozmyslela, že bude fungovať len na 50 % 😖 ale užívam lieky, tak hádma to bude lepšie 😵

bolulka
22. feb 2009

anicka, tak to ma mrzi.. toto je riadne svinstvo.. hadam sa ti v druhom tehu upravi. 😉

danka.k
23. feb 2009

anicka moj maly ma uz od narodenia problemy so stitnou zlazou.. dufam ze aj jemu sa to napravi.... a jasne ze aj tebe 😉

majdiska
23. feb 2009

ahojky,
tak my sa hlásime po karnevale. bolo super, malý hned zapadol, behal hore dole, tancoval s kým prišlo pod ruku, no proste super. a ked mal sedieť tak ho len drmalo a ako prvý začal ošklbávať výzdobu 😀 . noa a na tombole sme vyhrali: také predmety z T-mobilu, švihadlo 😝 a nakoniec bábiku barby s gorálkami - tak to je riadne odveci, som zvedavá čo s nou budeme robiť 😝 ... a celkovo nás rodičov pekne ignoroval, chodil a obzeral si iné deti a tancoval len nie s nami 😉 .. no a človek by si myslel že hned odpadne, ale večer šiel spať o 20:30 a v noci spal otrasne - bol hore 4x a ráno už o 6:15 buntošil... neviem či mu nejdú posledné stoličky, lebo v noci je dosť nervozny a včera som mu dala len tak preventívne Nurofen a bolo lepšie 🙂