Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
29. máj 2009

anicka a asi zalezi aj na tom, ci rodis v bezny den alebo cez sviatky (napr. Vianoce) 😉 takze ja sa nejdem vyjadrovat, aby som miruu nenastrasila 😎 ale som za to, ze priblizne techniky dojcenia nech si radsej pozre na nete a potom sa uz s malym zohraju ako im bude vyhovovat ... ja tiez prikladam prsnik k malemu 😉

emmka3
29. máj 2009

a k cislu kolko nas bolo ... prosim pekne, len 3 babatka (2 na rooming a 1 (moje) u nich a 4 mamicky 😉 ) 🤐

emmka3
29. máj 2009

mi to pride ako v restike, ked je prazdno vzdy cakas dlhsie na jedlo ako ked je obednajsi frmol 😉

bolulka
29. máj 2009

emmka, 4 mamicky a 3 babatka? 😕

bolulka
29. máj 2009

ja ani neviem kolko nas tam bolo.. ranajky som nikdy nestihla, cele hodiny sme sa len trapili s kojenim - ranajkovala som nakoniec sama, obedy napodobne a vecer som uz davno bola napojena na infuzku 😝

emmka3
31. máj 2009

ano, lebo sme boli cez sviatky spojene s gyn oddelenim, tak tam ostala jedna buduca mamca na rizikovom, tak bola hore s nami ..

veronika13
31. máj 2009

inak to jedenie, mohli by zaviesť, že jedlo na izbách, že si tam môžeš doniesť, nemuseli by sme jesť v strehu, keď nejaké dieťa zaplakalo

bolulka
31. máj 2009

ale bolo príjemné na chvílu opustit izbu. aj keď to bolo v strese, ale troška zmena.. predsa len 24 hodín v jednej izbe... najlepsie na tom vsetkom bolo, ze sme chodili na obedy, ranajky a vecere ako na plavaren 😀 s kolesami.. 😀

danka.k
1. jún 2009

v martine vzdy jedlo nosia na izbu... a neodnesu kym nezjes 😉

veronika13
1. jún 2009

mne to koleso nevyhovovalo, s tým ma to bolelo ešte viac. Mne by to jedlo na izbu pasovalo... veď zmenu prostredia máš aj keď ideš do sprchy, na záchod 😀

bolulka
1. jún 2009

ja som casto dostala studene jedlo priamo na izbu.. nedalo sa mi nijak najest.. stolik tam nebol a na posteli to bola teda fasa, ked som ledva sedela..

veronika, mna to bolelo tak ci onak.. ale bez kolesa menej.. a doma som nesedela vobec. jedla som postojacky. 😝

danka.k
2. jún 2009

a to ste mali ake kolesa???

majdiska
2. jún 2009

ahojky,
tak my sme v DK, síce malý je troška nascipaný, plávať sme neboli, ale mala som kopec vybavovačiek 😉 . medzi inými sme boli v Jánošovi a videli sme malú Klaudinku, bolulka už ti speakuje 🙂 . hrali sa na pieskovisku, bol tam aj chvíľku náš malý, možno tam pojde o mesiac, tak budú spolužiaci 🙂 . počuj bolulka, tvoja malá vedela sama papať, cikať do nočníka aj sa sama uspala ked nastúpila do jasličiek? náš malý sa ešte nepýta, jesť sa len učí ale už vie skoro všetko zopakovať a jeho obľúbené slovíčka sú necem a páči sa 😀

majdiska
2. jún 2009

ozaj malá je zlatučká, taká blondínka, to je po kom? náš malý je tiež blondák a ja neviem tiež prísť na to po kom to zdedil 😉
danka kolesá boli super- na sedenie, zmiernovali bolesť po šití - také gumené nafukovacie 😉 , tak sa na nich fajne sedelo, len tie vysoké postele boli odveci 😉

veronika13
2. jún 2009

no tým posteliam nerozumiem ani ja, prečo sú na novorodeneckom také 😖 .... keď na gynde boli nižšie

danka.k
2. jún 2009

a to vam dali vsetkym??? no tak to ste mali fajne.. ale ved ono to tak ani nebolelo prve dva dni, ale treti a stvrty den by som vrazdila 😀

veronika13
2. jún 2009

kdeže všetkým, musela by si si pýtať a neviem koľko ich tam mali, ale keby bolo plné oddelenie, tak asi nie toľkot

bolulka
3. jún 2009

jeej, majdiska, tak to sa tesime.. mala vedela sama papat (co sa cudovali), cikat este velmi nie a doma uz tiez sama nespavala (v skolke bez problemov). ako tam chodi, nemam problem ju uspat do piatich minut - predtym aj dve hodiny niekedy.

tie postele.. katastrofa.. vyjst zasita na postel aby som nakojila len za pomoc stolceka aj to s ukrutnymi bolestami.

majdiska, ako prve sa mala naucila v skole hovorit "to je moje" 😀 a vcera nam chcela ukazat ako sa vie bozkavat - po francuzsky 😕 skoro ma vystrelo. panom ucitelom je nejaky Oliver.

bolulka
3. jún 2009

oprava, nie v skole ale v skolke 🙂

majdiska a akoze nam Klaudika speakuje? ona sa mi nechce pochvalit.

anicka
3. jún 2009

majdiska už nastupuješ do práce? a kde? 😕
no to tých vysokých posteliach mi hovorte 😖 nás bolo málo, takže koleso sa mi bez problémov "ušlo" ale mne to moc nepomáhalo 😖

majdiska
3. jún 2009

bolulka tak to sa ti tam učí samé užitočné veci 😀 no ja malého učím teraz zaspávať samého, a normálne už druhý den, to celkom ide dám ho do postieľky, poviem mu že ide buvať a nechám ho samého, potom ho prídem pár razy skontrolovať, včera mu to trvalo hodinu a dnes 5 min a zaspal sám.. a to isté večer a cez den 😉
anicka ešte nejdem nič vravieť, aby som to nezarkíkla, ale ked to bude isté, tak sa na isto pochválim 😉
bolulka, mohla by si mi napísať prosím ´ta cez IP, koľko platíš za jasličky mesačne - poplatok + denná jednotka, či ako sa to hovorí 🙂 dakujem 🙂 idem si robiť kalkuláciu, a čo všetko potrebovala malá pred nástupom mať kúpené?

anicka
4. jún 2009

bolulka aj mňa zaujímajú tie poplatky, napíš prosím Ťa aj mne, ďakujem 😉

danka.k
4. jún 2009

anicka aj ty chces uz dat malu do skolky??? teda jasli?? no ja budem s malym na materskej az do konca.. 😉

bolulka
4. jún 2009

danka, je super, ze si to mozes dovolit..

anicka
5. jún 2009

danka chcela by som ju dať na budúci rok v septembri, to bude mať trošku viac ako 2,5 roka. Ceny ma zaujímajú, tak pre info, aby som vedela čo ma čaká 😉

anicka
8. jún 2009

Mamičky kde ste? 😕 Ťahám nás až z tretej strany.

majdiska
8. jún 2009

tu 😀 nechcelo sa mi hladať tak vzadu 😀
ozaj, malý mi túto noc prespal celú bez zobudenia. uložila som ho do postieľky o 20h, kde sám zaspal a spal až do 7:15h bez prestávky. bože som happy, len to nezakríknuť 🙂 takže klop, klop a klop..
a ideme do DK a vo štvrtok idem kuknúť kočky do práce, sa tak teším 🙂

majdiska
8. jún 2009

a idem asi končiť, lebo ide burka 😝 .. kurnik a mne treba ísť na vlak 😒

majdiska
8. jún 2009

a písem si sama so sebou 😀

danka.k
8. jún 2009

majdiska tak to gratulujem ze ti prespal celu noc... kedze bol dnes spln maly bol celu noc nesvoj a premrknal ju skoro celu... som sa total zlamana rano zobudila ☹