Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mayocka
20. mar 2010

a ozaj nejaka zenska tam za mnou zacala trepat tak arogantne ze "my sme prezili na obycajnych odsavackach aj nase deti a sme tu"... ☹ troska....teda troska viac,no dobre tak teda ma to riadne nasralo 😠 😠 😠 co sa stara traposka...ja jej nefrflem do nakupu,niekedy mam pocit ze by mali byt v predajniach paravany lebo nikto nikoho uz nerespektuje a dovoli si ozaj hocico bez vycitiek svedomia a potom mi to pokazi najblizsich par hodi 😠 😠 😠

deniskateniska
20. mar 2010

mayocka nesiel nikomu 2 dni bo sa to tu prerabalo.... 😝
presne tak je to ako fb, no ale co uz... nic s tym nenarobime 🙂
s tymi obkladackami by sme asi moc neusetrili, lebo tam mame len 5m .. a ani to nie.. a ked sme kukali tak to vyde ak si vyberieme z drahsich 50 evri.... moj chlap to urobi sam, on je sikulko 😀

s tymi odsavackami, no ja som bola taka prekvapena ze to je do vysavaca, ako mne by vobec nevadilo obycajna, ako ta hubovala, ale kde ju zozenieme v dnesnej "modernej" dobe.. nech je taka mudra... 😠 😠 😠

no a tie strie, sa mi zacali tiez robit na stehne zboku.. som skoro umreka ked som to videla.. a presne tam som pribrala a natierala som si to malilinko, len tak ked ma napadlo, alebo ked sa mi nechcelo co ma musel muz natierat 😀 😀

no akosi nam nic nepraje v tom prerabani, lebo z tych jednych okien NOVES sa nam este neozval 😠tie sa muzovi asi najviac pacia, chlapy sli dnes dvere zamurovavat a porfix stale mokry.. no nesibne ta? 😠 tak aspon laty pilia, a ak sa im podari tak pojdu zacat obijat tu izbu... mohli by konecne 😀 a dnes sme kupili bodove svetla, farbu na steny, vypinace a zasuvky...takze na spalnu mame komplet veci, uz len makat 😀

anicka
20. mar 2010

mayocka: stačí povedať a prídem 😉 mňa to baví, my sme mali našetrené peniažky, tak sme našťastie búracie a murárske práce zmákli na raz ešte kým sme nebývali ale vecko a kúpeľka ma ešte čaká. 🙂

Ja sa vytešujem, svokor mi doniesol poličku z Ikei aj mi ju v detskej namontoval tak som si už aj veci poukladala.

A mám doma aj nový kostím. Keď už ideme na tú 40-dsiatku a na budúci týždeň na 50-tku tak som si povedala, že si hádam zaslúžim a budem mať fajnový aj do roboty. Dala som si šiť, bála som sa ako to dopadne, ale je super. 😀

bolulka: čo si včera pokúpila? 😕

jana2033
20. mar 2010

mayocka ani mne sa tato nová verzia mk nepáči, ta predtým bola krajšia 😝

pani jak všetci prerábate, len nech vam to ide dobre 😉

majdiska
20. mar 2010

no pravdu povediac ani mne sa nepáči.. strááááááášne neprehľadné 😒 a osobne ani FB mi nevonia, takže tam moc nie som 😕
čo sa týka odsávačiek do nosa, sú aj tie hubové aj tie do úst.. ale hubovú by som z živote nekúpila, lebo je nanič.. mám ju doma a len na nu sadá prach..tým sa vôbec nedá ťahať.. a tá do úst je tak pre novorodencov 😉 a fakt najlepšia je tá do vysávača.. nedám na nu dopustiť.. teraz má malý zasa moc soplíkov, tak bez vysávača sa ani nehneme.. 😝
a tetke si mala povedať, že vývoj ide dopredu a nie dozadu a nech sa stará o seba, ty si ju o radu neprosila 😠

salvinka
20. mar 2010

deni pekne sa liec.. viem, ta nuda je otrasna, ale tes sa, coskoro sa uz vooobec nebudes nudit 😀 ja som taka happy ze ma ten drobcur stale zamestnava, aj ked raz v noci som sa mu vyhrazala ze ho predam ciganom ak ma nenecha pospat 😀 😀 dufam ze ma este nerozumie 😀 😀

jani najlepsie je asi nemysliet na to ze si v termine.. mne to poradila kamoska- aj ked je to asi nemozne 🙂 ale ono to proste raz pride a strasne rychlo to bude za tebou.. potom sa uz budes tesit 🙂

mayi, no mozem uz povedat ze som fit 😉 este sem tam nejaky steh zastipe ale uz je to v norme.. uz planujem kadernicku, kozmeticku 😀 😀 (fakt som sa o seba tych devat mesiacov nestarala, musim si dopriat 🙂 )
a psik.. no je to tazke.. dnes som to skusila ale ked on by najradsej behal vsade a pletie sa pod kolieska.. a ja chodim kocikovat do dk tak ho zanesiem ku nasim a ked pridem maleho nakojit tak sa tesi akoby nas dva roky nevidel 😀

co sa tyka prerabania, som rada ze mame spodok hotovy.. ale ked pocujem ze chcu pokracovat 😖 dala by som aspon na dva roky pauzu 🙂

deniskateniska
20. mar 2010

no hej snazim sa, ale nevydrzala som, musela som ist palacinky urobit 😀 uz som spokojna 😝 a zase mozem oddychovat...

babky nemate nejake metody ako sa rychlo vyliecit? bo neviem ci mi len caj a zabal na hrdlo pomoze.. - cibula s cukrom neprichadza do uvahy 😀 neznasam to.. tak ine domace recepty 😀 😀 dakujeeeeeeeem

deniskateniska
20. mar 2010

a este jedna vec, dnes mame 27 tt a na koniku mi ukazuje 26 tt tak som z toho nestastna ☹ lebo 27 je predsa uz o tyzden dalej 😝

jana2033
20. mar 2010

salvinka pokusim sa 🙂 dufam ze to zabere

babky po kolkych dnoch mozem z malou chodit potom vonku? ja som planovala ze ak by som porodila v pondelok a v piatok by nas pustili tak po tyzdeni kedy ma pustia som uz chcela ist a este jedna otazka je to blbe ked som cela ist v sobotu po porode na skusku? al. si to radsej prelozit o týzden. ? ja neviem podla mna pokym by som sa citila dobre tak preco by som nemohla ale manzel nesuhlasil tak neviem ci si to radsej prelozit. radte babule

deniskateniska
20. mar 2010

jani poviem ti tak, podla toho ako sa budes citit podla toho sa zariadis 😉 ved ked kolarova frajerka sla tyzden po porode na ples 😀 😀 preco by si nemohla ist na skusky?

mayocka
20. mar 2010

denis: aj ja som dnes robila palacinky 😀 😀 som mala na ne chut uz od stvrtka ale sa mi necelo robit iba dnes nejak som sa premohla 😝 aj to som cela jak dolamana z toho statia pri sporaku
deni inak tie stare odsavacky maju v tescu za nejake tie dve eura tam kde maju flasky a vecicky pre babatka, ale to neviem no...to by bolo asi revu a kriku to vytahovanie a predlzeny cas tahat to s tym starym, no vyskusat mozes ak sa ti to viacej vidi...kupovala som tam akurat noznicky na nechtiky pre malu tak viem ze vedla bola ta odsavacka.
Inak este su okrem tych pumickovych aj tie co tahas do seba no ale to by som uz naozaj nezvladla,dost som sa nagrcala cez tehotenstvo nie to este po nom...to by som nezvladla do seba tahat

anicka: to je fajn ked to cele porobite na zaciatku a potom sa uz len zariaduje to by aj mna bavilo 😉 ale my sme ani nevedeli este ze tu kuchyna bude a ako bude a na akej strane a kde maju byt tie zastrcky...to sa vsetko podla mna musi prisposobovat uz potom a nie potom podla toho linku...uz s tym nic nezrobis ked to tam raz mas...ale ked si mozes vybrat teraz na doraz ze kde presne podla linky tak to je lepsie,keby som mala zastrcky tam kde chcem drez tak to by nebolo dvakrat uzitocne...

salvinka: som sa vcera sestricke stazovala ze si ma opustila 😝 sme sa zabavali na tom aky si mala porod,ze si ani nevedela ako a uz si bola mamou 😉 a ze ako si sa bala tak si to mala take lahke,aj ja sa tak budem bat,mozno zaberie 😝

babenyyy kde to presne je ta prijmova?teda tie pasy ci co to...mam dva vymenne listky,s jednym na UTZ a s druhym na pasy,tak nefim ze ci to je v tom istom alebo treba chodit inam?vraj tam niekde kde su rengeny ci kde to?ak som dobre pochopila 😅
doktorka ze v pondelok a stredu tam je vela ludi ze mam ist v piatok no ak si to necham na piatok tak to si asi kazda nechava tak to mam asi jedno nie?inak nejdete niekto buduci tyzden uz?

mayocka
20. mar 2010

janka: to nech ti uz mamicky poradia,rada by som ale nemam este skusenost s porodom takze ti nepomozem ☹ kazdy organizmus je iny....ja mozem lezat bezvladne aj dva tyzdne,ty len tyzden tak nechcem radsej mylne uvazovat a nejdem sa hrat na mudru 😉 no moj by asi tiez nebol za to aby som niekam chodila od tyzdnoveho dietatka

deniskateniska
20. mar 2010

mayocka: ja ti poviem, ze to by som fakt nezvladla tahat to do seba, mne muz vravel ze im to cez slamku 😅 mne sa cosi robi ked na to pomyslim a nie to este robit 😅
a s tou na vysavac sa bojim ze to tomu drobcovi vycucnem mozog 😀

a s tymi palacinkami podobne, som sa nevedela k tomu prinutit ... to bol minuly tyzden napad mojho muza (nepochopitelne pre mna, ze chlap navrhne sladky obed 😀 ) a az teraz som sa k tomu donutila...

emmka3
20. mar 2010

baby, caute ... tak ja som asi jednina z vas co novy MK mozeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 je to perfektne, ze si mozes dat oblubene temy, oblubene fotoblogy, komenty fotiek, sukromne skupiny .... no paradicka, sa vytesujem uz cely den 🙂

jani, pokial je babo v poriadku, tak von na prechadzku mozes ist po 14 dnoch od porodu, my sme mali prvu vychadzku na Tri krale 😉 sa pamatam jak vcera ... co sa tyka skusky ... hmmm ... tak to radit nemozem, bo ja si myslim, ze pre prvorodicku budes mat minimalne prve tyzdne dost narocne .... ja myslim, ze to s tou skuskou sa rozhodni az po porode, bo nevies ako budes znasat poporodne liecenie, zaciatok laktacie, babatko (ak bude placlive alebo mat obrateny rytmus) - poviem ti, neprajem to ziadnej z vas, ale v takom stave sa este aj ucit na skusku ... no neviem 😅

emmka3
20. mar 2010

deni, ja som vyskusala vsetky odsavacky ... ta balonikova, celkom fajn, ked sa s nou naucis robit ale na nejaku velku nadchu nie je, ta slamkova co s nou tahas, no ono sa ti nic nikde nedostane 😉 ale mne sa vtdy tocila hlava, ked som musela tak moc tahat ... nakoniec sme kupili na vysavac a paradicka, fakt ... aj ja som sa bala, ze "vysaje mozog" 😀 ale neboj, ono to je regulovane na mnohych stupnoch tej odsavacky a poviem ti, ked ti budu malemu tiect sople, ako keby lialo a bude mu to v noci zatekat a bude plakat, lebo sa nebude vediet napapat, aj ty po nej siahnes, bo je fakt naj a ta chvilka placu, kem budes tahat ta odmeni dlhym spankom babatka 😉

danka.k
20. mar 2010

mayocka ja chcem len prerabat nie upratovat 😀 😀 😀 😀 😀 to jedine ma na tom odradza 😀

jani a co by sa stalo keby si si skusku prehodila??? ale ako pise emmka uvidis ako sa budes citit.. ale myslim ze sa ti nebude chciet ani ucit 😀

a ozaj kocik mate aky??? neviem ci si sa nam chvalila?

anicka a aky darcek ste nakoniec vybrali na tu 40tku??

salvinka
20. mar 2010

mayi skutocne ti prajem taky porod ako som mala ja.. a ved vlastne vam vsetkym cakatelkam 🙂 uz som aj zabudla ze ma nieco bolelo..

jani, my ked sme odchadzali piaty den z nemocnice tak nam povedali ze po tyzdni mozme ist vonka.. no ale pockali sme si na slniecko 🙂
a ta skuska.. radsej by som si ju prelozila.. ved uvidis ako to budes zvladat.. ale ja osobne by som oddychovala radsej 🙂

deni v nastaveniach si skus zmenit cyklus mrchy.. aby ti dalo spravny termin porodu, pak ti bude ukazovat aj tt podla skutocnosti 🙂

deniskateniska
20. mar 2010

no predtym mi to ukazovalo presne ale teraz.. no uvidime ale musela som zmenit termin porodu 😉

deniskateniska
20. mar 2010

boze baby ja si fakt neviem predstavit, keby som mala lezat s nohami vylozenymi.. ja som teraz asi minutu lezala na chrbte a musela som muzovi volat nech ma ide otocit... bo ma tam sekne v krizoch a nohe a ja nie som schopna sa ani len pohnut a este som si do toho aj kychla tak bolest ako.. no hrozne.. au ☹ uz som si zvykla na to ze sa otacam v bolestiach ale nie na to ze do toho este aj kycham.. 😝

emmka3
20. mar 2010

deni, ale nie lezat s nohami hore, ako ked oddychujes ... to nic nepomaha, musis mat celu postel pri nohach vypodlozenu do sikminy a potom mozes lezat aj na boku, hocijako ... ja by som na chrbte asi chytala mdloby 😅

danka.k
20. mar 2010

ja som v nemocke lezala s nohami hore jeden den a uz mi bolo z toho na nic... 😀 nezavidim tym zenam co tak musia lezat vacsinou tehotenstva

deniskateniska
20. mar 2010

no ja mam dost ze musim oddychovat by som nevladala stale lezat... 😒 a ked si predstavim ze najblizsie 3 mesiace budem musiet tak ma ide z toho sibnut 😒

emmka3
20. mar 2010

deni, si nepredstavuj, bo ta fakt sibne 😉 ale ber tak, ako je a ani sa nenazdas a pojdes rodit 🙂

deniskateniska
20. mar 2010

dufam 😉 uz nech je jun 😝

bolulka
20. mar 2010

no ked vyskusate odsavacku na vysavac na prste alebo tak, zistite, ze to nie je silny tah (ja by som povedala ze je slabsi ako ked tahate tou slamkovou ustami), ale zapcha to cely nostek a taha intenzivne, tak je nostek v priebehu sekundy-dvoch cisty.. na nezaplatenie.. pri tej slamkovej ako pisala emmka som mala aj ja zavrate a mala plakala, no hroza. pri vysavaci ani nestihla pipnut.

mayocka, ja idem na pasy 1.4., tak ak sa ti da, chod v stvrtok, aby sme sa na ten dalsi stretli.. pani, ale ta dala dr. skoro. Mna az o dva tyzdne a to mam uz termin posunuty na 22.april.

anicka, tak ja som takmer vsetky svoje vecicky popredala (ostali mi iba dve) a nakupila som tam na dvakrat. som maximalne spokojna, lebo som este stale v pluse a doma mam trojnasobok veci. 😉

d198815
21. mar 2010

salvinka salvinka😀DDlen ho ty nepredavaj🙂))este vas cakame v pondelok potom ho mozno kupim aj ja😀Dpozdrav domka

danka.k
21. mar 2010

bolulka ma pravdu s tou odsavackou... keby nebolo tej na vysavac tak sa natrapime my a myslim ze aj susedia by mali dost toho revu 😀

jana2033
21. mar 2010

ďakujem Vám babule za rady, no tak uvidím kedy z malou pôjdem vonku dúfam že bude už aj krásne počasie bývať ale no možno zbehnem aj skôr ale to len k našim sú 5 minút od nás bývaju a doma sa zbláznim asi sama tak radšej budem u nich chvíľu tráviť čas 😝

inak s tou skúškou ja som už na ňu pripravená 😀 už našťastie som sa učila čiže by som ju mala zvládnuť, bo keby som sa mala po pôrode tak to by nedopadlo dobre 😀 len som nevedela či budem vtedy vládať 😅 , ale už som si ju o týždeň prehodila teda dúfam že mi dá termín o týždeň,

denis neboj ono si myslim že Ti to prejde 😝 , ja som tak isto vstavala ako nahle som si ľahla na chrbat aj 20 minút kym som sa postavila a na vc, aj z revom. A teraz posledné dva mesiace mi to prešlo a je super tak si myslim že aj tebe to prejde 😝

dani inak si mala pravdu mala isto čakala na jarný deň 😀 a aby bola baran ako maminka 😀

danka.k
21. mar 2010

jani ajani jasne... mala chce byt na jar narodena 😀 😀 😀 😀 ja som len tak tak stihla leto, inak by som bola uz jesenna 😀

no maly zaspal, obed navareny, idem si ja odychovat na nete,, poobede pride mamina nafarbi ma - muz sa uz stihol nazurit na tom 😀 😀 😀 😀

mayocka
21. mar 2010

bolul: no ja mam ist o dva tyzdne (30.3.) uz znova na kontrolu,teda uz po dvoch tyzdnoch ku gynekologicke s vysledkami od UTZ a prietokov ...ako to ze ides vo stvrtok?? 😕 vsak sa tam robi len pondelok stredu a piatok mi Dr.vravela...teraz musim ist tento tyzden a potom sa teda dohodneme na buducom termine 😉 neviem preco tak skoro,sa tam mam este nachodit ☹ uz teraz chodim ako postrelena srnka