Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mayocka
21. mar 2010

inak je riadny rozdiel medzi detmi v jej veku,bratranec ma dceru v jej veku a ta ma 7mesac.braceka a da sa na nu uz normalne spolahnut a aj ho postrazi a nie toto strasidlo vsak by mi ju vysypala dakde do Oravy asi najskor... ☹ a k tomu byvam s rodicmi takze problem s tym ze by som potrebovala au-pair isto nemam a nedam ju nikomu kocikovat bez mojej pritomnosti,viem co sa s detmi robi ked to vidim na ulici a natahuju detiska cudzie male deti a tie revu,no maju z nich zive babiky...tak to isto nie toto,nech sa na mna nik nehneva ze ju nikomu nedam ale tak som jej matka a nech sa kazdy strci do zadku...nemam tolko roboty zeby mi to spravilo dobre keby mi ju niekto vzal...teda mamina jasne alebo niekto dospely ale nie detiska... 😒

mayocka
21. mar 2010

danka: oni boli doma samy ked boli ovela mensi a chodili ku starkej jedavat a obcas ich prisla mrknut,teraz maju doma dvoch starsich bratov,vsak sa ma kto starat ale tak ona jej vsetko dovoli to je najhorsie,nevysvetli jej ze nie nemoze k nam ist ze to teraz nejde alebo co,to mala sa trepe do nas kvoli babätku vies?ta chce byt uz cele leto u nas 😢 😢 a ja som taky somar ze sa bojim ze ked poviem krajne slovo tak si pohnevam svokrovcov nadobro...nech sa pride pohrat na chvilu ale tak nie zase na prazdniny alebo nie kazdy den,ona je zosalena z toho ze sa ma narodit totizto ☹ ☹

danka.k
21. mar 2010

mne ked sa maly narodil tak mi stale vyklopkavali dievky z dediny ze ci mozu kocikovat... no urcite ze nie. a v kuse tu otravovali a nedali si vysvetlit.. a moja neter ma 13 rokov a maleho by som jej nedala postrazit ani keby ma prostili vsetci na kolenach....

majdiska
21. mar 2010

mayocka však normálne povedz svokre že po pôrode nebudeš mať toľko času a síl sa jej venovať a nech si zabezpečí iný dozor.. viem to podľa seba k nám začali chodiť deti od susedov, zo začiatku to bolo OK, lebo mi bolo nanič z tej celodennej samoty ale potom ma tie návštevy neuveriteľne unavovali.. nemala som energiu sledovať 3 výrastkov (jedna moja neter a jej kamarátky) kde mi lietajú po byte.. tak som to zatrhla a raz som im otvorila a povedala, že nie a odvtedy nechodili 😝
inak tie fotky sú super, si už ani nepamatám ako to tam vyzerá 🙂

mayocka
21. mar 2010

majdis: je mi to trapne jej to hovorit, lebo mi nejde do hlavy ze ona mala 5deti a nejak nedokazem pochopit ze to ona nevie pochopit ake to asi budem mat...a preco jej to vlastne mam vysvetlovat...je to cudne nie?mala by to automaticky chapat a trochu ju brzdit ale nie,oni jej vsetko dovoluju je to ich "princeznicka a maznacik" ale mne ide riadne na nervy uz teraz 😠

danka.k
21. mar 2010

maji povedz muzovi nech si maminke povie ze nebudes mat kedy. ty nevysvetluj nic

mayocka
21. mar 2010

baby ja to seriem,ja to asi ten vikend prezijem 😒 ...nejdem si robit hnevnikov zbytocne...a radsej budem cusat,aspon to budem mat dufam odbyte...lebo ako kazdy vikend alebo kazdy druhy to uz nedovolim, och my nevesty ubohe... ☹ drzat hubu a krok lebo ta vyohovoria na sto míľ daleko...

mayocka
21. mar 2010

dani: on nie je taky...on mi povie ze si to mam vybavit sama ze on za mna nic nebude riesit ked mam s tym problem alebo ze sa nemam stresovat zbytocne a mam si povedat radsej...

salvinka
21. mar 2010

mayi k sunalovej idem az po sestonedeli, niekedy v polovicke aprila.. ale pojdem si tam este papiere potvrdit zaciatkom aprila niekedy.. mozno sa stretneme, ty ides kedy?? by sme mohli dat rande 😉

a hlasim sa k dokonalej svokre 😀 😀 mozno nie uplne, to nie je nikto taky, ale zatial sa nezabijame a velmi mi pomaha 🙂

a mayi, ako danka vravi.. postazuj sa stanovi.. ved on to hadam pochopi a posnazi sa vysvetlit mamine.. no a ak nepomoze, ja ta uchylim prve dni u nas, tu ta nik nebude otravovat 😀

kati to kde si vyhrabala tie fotky?? :D

deniskateniska
21. mar 2010

no mayocka ti poviem... hroza... na rovinu povedz najprv muzovi, ze je to jeho matka tak nech si to s nou vyriesi, ze predsa to nie je normalne, budes sa len spoznavat s malym cloviecikom a niekto ti bude stale robit zle a hnevat ta? mu povedz ak ta lubi tak to zariadi on, inak si to zariadis sama a to urcite nebude rad ked sa jeho zena bude hadat s jeho mamou... 😉 mna by porazilo, ja nemozem teraz vidiet ako sa nam staraju do vsetkeho.. resp. svokor ako nam pinda. som dnes myslela ze ho zahlusim, zaskrtim a prejdem valcom.. a este aj cuvnem 😀 citujem " na kieho boha idete davat tolke peniaze do tej steny.. pre boha ziveho, ved v humne mas tehly...." a toto sme pocuvali minimalne hodinu co sme boli na navsteve.. a ked ten moj trkvas potom povie ze, ale ma pravdu.. bohaca som bola taka nasrata kurna je to moja vec ci tam dam porfix za 50 eur alebo tam drbnem staru tehlu a budem sa s tym piplat 3 dni aby som usetril a nervy mi to zozerie.. joj .. a urobte to takto a hentak . a na co toto daj tam toto a taku policku a taky polystyren.. waaaaaaaaaaaa.. 😠 😠 😠 😠 hrozne s tymito svokrovcami, len neviem ci ti nasi chlapy to maju take iste, dost pochybujem... aspon nasi nikdy v zivote nepovedali co mame robit alebo co mame urobit takto, len sa spytaju.. nepridete na obed? nechcete papat? nepotrebujete nieco ? a nie urob, pod, jedz.. joj.. nemam nic proti svokrovcom ... ale v tomto wrrrrrrr 😠 😠 😠

majdiska
21. mar 2010

maji tiež som prešla tým, že sa vadiť zbytočne nebudem.. ale fakt je taký, že som sa postupne aj povadila, lebo ty nie si dcéra, si len nevesta a nenechaj si skákať po hlave.. ver tomu, že ju budeš mať doma stále, keď raz ustúpiš, tak sa to bude opakovať.. ja som zistila pri netery, ked som raz dovolila, tak chodila potom stále.. a vieš čo bola najvačšia prča, ked som ju potom nepustila tak sa sťažovala rodičom.. no a oni sa potom vadili s nami ako som si to dovolila.. ja som im povedala, že ked si do svojho nového domu pustia cudzie deti pre mna za mna je mi to jedno, ale ku nám môže chodiť ale len sama.. lebo začalašikovať dosť detí... 😖

mayocka
21. mar 2010

salvi: gratulujem k dokonalej svokre 😀 ta moja nie je zla ale vadi mi ze tej krpani stale vsetko dovoluje a vsetko jej prejde...nenadchla sa ani nad tym ked som povedala ze boli s nou u nas problemy,ja by som moje decko vypackala po rti a nepustila ju uz viacej do tej rodiny kde ich robila a nie sa smiat na nej aka je chutna a malinka a za nic nemoze,toto uz hranici s psychickou poruchou sa mi zda...inak mi svokra pomoze v com moze,je tvrda a prisna lebo mala 5deti a chlap furt v robote v zahranici ale tak toto dievcisko to je iny cert,to je oproti styrom jej bratom ako hurikan

salvi: ja idem 30.marca a potom ak ma da o dva tyzdne dalsie tak mi to tiez vyjde v polovicke aprila 😉 ale to ty asi neprides na kontrolu uz k tehotnym ale na ordinacne ku normalnym zenam uz nie?ci? 😕 jasne dame rande,rada by som sa rozpravala s mamickou v mojom veku aj styri hodiny keby sa mi chcelo pohnut niekam 😀

denis: no fasa sme dopadli co? 😠

mayocka
21. mar 2010

majdis: no tak to raz za cas si viem u nas predstavit 😒 ta bude u nas furt ☹ chce chodit k nam na bicykli co asi az taky velky problem nebude a maminka samozrejme dovoli ako vzdy...hm...Romana mala ze?to je iny typek...tu by som teda doma nechcela veru 😀

kati:tie fotky su fajn ale nic mi to zatial nehovori 😅 tak este pockam kym to uvidim nazivo 😉

Romanka: Stanovi som uz vravela tak mi povedal ze co stresujem zase a bolo ☹ ze uz nebude tak lietat ked tu bude mala,ze bude iba pri nej a tak...je to jeho segra no tak co povie no...

inak mam otazku,moze sa babu čkat aj nejakych 4-5 krat za den?a este aj nejaky raz v noci?lebo malej sa cka stale ...neviem ci to je normalne ci co... 😕

deniskateniska
21. mar 2010

no mayocka presne tak.. joj.. no a odporuj.. ked je to svokra... ja to tak neznasam, ked je clovek bezbranny.. joj ☹ ja aj poviem chlapovi, on to bohvie ako pretlmoci alebo ci vobec.. snazi sa az mi je ho niekedy luto ked musi riesit veci ale ked nechce aby som sa vadila.. nech riesi 😀
a ti poviem raz dovolis, bude to tak stale...tak je to so vsetkym... ☹ a ak nechce muz, tak ries ty.. ale len stylom, ze ci by sa jej to pacilo, ze budes pozosivana a budes ledva stat na nohach a budes sa musiet starat aj o nu... ci chce aby si jej vnuca zanedbala? 😝

majdiska
21. mar 2010

no maji ked je pahltná, tak prečo nie 😀 vypila moc plodovej vody.. naš malý bol tiež taký, stále sa mu čkalo a pahltný je doteraz 😀
no hej Romča.. ako ona je v pohode, ked je sama.. vie sa aj s malým zabaviť.. ale ten jej kolektív mi nevyhovoval, lebo stále okukával u nás a ja aby som furt striehla, aby dačo nezmizlo 😖 a dieťa si nevyberá rodičov - však vieš čo tým myslím.. za všetko môže len a len výchova... 😒

jana2033
21. mar 2010

mayocka ja by som si asi tiež radšej povedala predsa nevieš ako budeš po pôrode 😉

inak keby som mala mať takých svokrovcov, tak sa v byte s nimi asi aj ja pobijem 😀 , našťastie ja som spokojná, zastanú si ma aj pred manželom ked sa pohádame, a to som prekvapená, skôr by som povedala že si manžela zastanú. No ale je lepšie keď mladý bývajú sami 😀.

deniskateniska
21. mar 2010

ti poviem jani ze je to lepsie ked mladi su sami, len co ked ti stari sa tam trepu stale 😀 😀 😀 ja sa len modlim kazdy vecer aby sa k nam nenastahovali ☹ ☹ ☹

katika82
21. mar 2010

maji no ja by som tiež zásadne odmietla, viem to podľa seba, koľko som si plánovala že ak bude malý dobrý ešte som aj robotu chcela cez net stíhať robiť lebo ma dlho prehovárali že mi dajú domov všetko aby som cez sieť robila, najskôr som zvažovala že po večeroch a tak. no ale ked sa malý narodil tak to bol presný opak, najskôr prvé dni problémy s dojčením, do toho psychika v riti že malý plakal, mne nešlo mliečko, nemôžeš sa poriadne najesť aby ho náhodou bruško nebolelo a nevyspatá, no pre mňa osobne bol prvý mesiac úplne hrozný. keby nebol muž doma na dovolenke celý mesiac a mamina mi nevarila tak asi umriem hladom, vyčerpaním. ono sa povie že možno bude malý dobrý, ale do toho môže prísť tokľo komplikáciíí že ani nevieš.
ja osobne by som svokre vysvetlila nech ťa skúsi pochopiť je to tvoje prvé bábo, potrebuješ sa so všetkým zžiť s malou si vytvoriť aký taký režim. a nie ešte popri tom všetko strážiť také nevychované dieťa. keby sa jej nedajbože niečo stalo zostaneš najhoršia ty a pritom to vôbec enbude tvoja vina. či sa bude svokra hnevať či nie určite by som je povedala že nie.

deniskateniska
21. mar 2010

inak sa chcem spytat baby je normalne ked mi stale tecie z prsnikov ta tekutina? ale stale.. ved nie ze nonstop, ale tak raz za dve hodky citim, ze zase tecie.. a ked si to vytlacim aspon trochu nech mi netecie aspon chvilu...sa normalne bojim ci to mozem tak casto vytlacat..

jana2033
21. mar 2010

denis,neboj ono aj svokrovcov to podla mna nebude stale baviť chodiť ku Vám, a ak tak povieš že si unavená, a že nemôžeš 😀 , inak aj mne ta tekutina tečie stale, a to cca od 24 tt, ale povedali mi že je to normálne že niekomu to viacej a niekomu nie 😉 .

katika to maly ti bol takýto? juuuj ja sa tak modlím aby mi malá bola dobručká, keď aj ta škola a trošku robotka 😝 . A po tom mesiaci sa maly ustálil?

emmka3
21. mar 2010

deni, to je OK ... to je mlezivo ... mne to sice neslo, ale sesterke ano a myslim, ze pri druhom mi asi pojde od zaciatku, bo uz 3 mes. nekojim a stale tam nieco mam 😕 ja dojka 😀

emmka3
21. mar 2010

jani, ja som mala maleho od zaciatku celkom OK, zato ja som bola zdravotne na tom dost blbo cele sestonedelie, takze dobre, ze mm pomahal a velmi, takze sme to zvladli 🙂

danka.k
21. mar 2010

ani mne to netieklo

jani a uz si pobalena???

emka odkaz manzelovi ze je to veeeeeeeeeeeeeelmi smiesne co urobil. ze sa nejdeme dopukat od tolkeho smeichu 😀 😀 😀 on bude vediet

jana2033
21. mar 2010

emmka tak to skvele že mm pomáhal 😝 , no ja sa toho šestonedelia bojím mňa všetko vytočí, a to s aj rozrevem, no teraz počas tehotenstva je to horiše, ale aj ked som nebola tehotna tak som sa hned rozrevala a bojím sa že toto ma bude sprevádzať celých 6 týždňov

dani jj už som vidiš ale ked vravíš idem si dake veci vybaliť a ešte zbaliť dake tepláky ak náhodou 😀 dúfam že tam nebudem dlho 😝 že ma nebudu naťahovať 😀

danka.k
21. mar 2010

ja som mala toto sestonedelie super.. a sa bojim ze pri druhom to bude presny opak ☹

emmka3
21. mar 2010

jani, ja ked som bola tehu, tak som ola vytcena non stop 😀 ale to hormony a nastastie to mm chapal 🙂

dani, odkazem, ale az ano, bo uz zalomil ... inac by som tu nebola 😀

danka.k
21. mar 2010

jani ja sa pre hocico rozrevem aj teraz a nie som ani tehu.... 😀 😀 😀 😀 😀

emmka3
21. mar 2010

dani, ja detto 😀 az mi je to niekedy divne 😝

danka.k
21. mar 2010

ale ja som taka odmalicka.... 😀 😀 😀 uz sa isto nezmenim.... 😀 a viem ze rasta to vytaca ze sa rozrevem ale musi si zvykat tak ako si na to zvykli nasi 😀

emmka3
21. mar 2010

dani, ja detto 😀 😀 😀 a v tehu este viac 😉 a na mm slzy neplatia, takze ho to ani nevytaca 😀