Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mayocka
5. máj 2010

nadezdah: tak mm som povedala nech ju tolko nehojda a nebere na ruky ked zaplacka,ze to len tlaci do plienocky tak preto si trosku ponervaci a pohneva sa,on este nevie ze neplace len preto ze je hladna 😅 inak je kludnucka ako babika,ani neviem ze ju mam,iba ked mam naliate prsia sa modlim aby sa uz zobudila co sa mi nechce odstriekavat,nasla som si na nu krasnu fintu a som za to na seba hrda 😝 ked spapa jeden prsnik,prebalim ju aby sa prebrala (lebo vzdycky zaspinka pri papani) a potom jej dam druhy a tak ich mam vyvazene,mam pocit ze je plne napapkana a ja som spokojna tiez ze ma trosku menej taha ku zemi a nic po mne netecie 😀 😀

inak ano mm je manzel 😉

moj mm je zlatucky,chce sa podielat na vsetkom,dnes ani vcera nam nesla elektrika v noci,pretal sa nam kabel,tak mi svietil mobilom aby som jej do ust trafila vobec,je fakt zlaty,pomaha mi,chce ju prezliekat,prebalovat,ajked mu to nejde rychlo a mala sa trapi,no necham ho niekedy nech si to aj on uzije,ale tak to ze ju hojda uz asi pochopil ze mi to nespravi dobre ked ostanem s nou sama ked bude v robote,tak sme sa dohodli ze ked bude pozerkat a bude hore tak ju bude nosit 😉

no a s tymi znamymi...hm...tak svokre povedat aby nechodila mi je blbe teda,ved nech pride ale tak ak ju bude vlacit na rukach ked bude spinkat tak zrevem a bude mi jedno ci sa aj mm na mna nasere alebo nie
aj to ked ju jeho sestra vezme na ruky mi vadi,neznasam to...furt jej vravim ze ju neudrzi,ona ju nielenze drzi ale chce aj hladkat akoby bola dospela sa robi,ma len 11rokov ale chce uz vsetko,svokra sa na nej stale len smeje a hovori ze ju mam nechat..no tomuto bude tiez razny koniec,ved len nech pridu,odidu rozcarovaní vsetci a tí mladsi mozno aj s revom...krpana sa do nas furt trepe spat,krucinal a nikto nic,ze sa to nepatri alebo co...ani mm nic nepovie,len ja zase budem musiet,no co uz ved vravim, nech revu aj ostatni nielen ja

mm nechape ze mam poburene hormony,vravi ze si myslel ze to tehotenstvom konci,ze co sa mi robi...no ked mam klud som ako medik sladucka ale ked sa tu niekto trepe tak ako sto striel do mna,som jak na ihlach a najhorsie ked niekto zavola,uz som na ceste k vam...to je akoze sa spytal ci moze prist ale vlastne si aj sam odpovedal... ☹

emmka: vies co moje?tak necakala som to ale klby stale pobolievaju,najmä ked je skarede pocasie,ked vcera prsalo tak to bola hruza, bolia stale, aj slabinne kosti ma bolia stale ☹ vari sa rozhybem coskoro,no som rada ze uz aspon zohnut sa mozem 😉

d198815: s nasimi problem nemam,mamina je zlata,boli ju hrdlo tak mi povedala ze ani nejde hore,na rukach ju mala asi iba raz,nerobi mi problemy,snazi sa pomoct,ale svokra robi furt napriek,ona si ju ajtak vezme ajked vie ze to nemam rada ked ju natahuje,ked bude hore nepoviem ale tak toto...a navyse ked ju tisne na ruky krpani to neznasam tiez,povedala som ze NIE a ona ze ved ju nechaj...tak kde sme...co som mala robit v tomto pripade?vziat ju a odist sa zamknut do spalne?no to sa neda proste 😢

mayocka
5. máj 2010

bolul nazdareec 😉 aj ja som zhrbena,tiez chodim jak Quasimodo,no hadam sa to cele polepsi 😉 mne sa moc neda vystriet,mam este stale tlaky na hrudnik,takze ked to povoli potom sa povystieram 😉
inak super ze sme sa tam stretli som strasne stastna ze som ta spoznala a nakoniec nam to aj tak vyslo spolu 😉 😉 😉 aspon mi s tebou lepsie chutilo 😉 pojdeme asi spolu na nozicky,ja pojdem vo stvrtok o mesiac,vraj tak mam ist,sestricka povedala ze podla dedin to tak je rozdelene ze my sme stvrtkoví

bolulka
5. máj 2010

a nase prve fotky.. no a jedna vystihuje vcerajsi vecer, ked si maly vynasiel vlastnu formu cumlika.. 😀 a krasne si ho drzal. joj, moj vymyslovnik.. 🙂

emmka3
5. máj 2010

maji, co sa tyka svokri, to asi musi vyriesit manzel ... ked je tay ohladuplny k malej, tak mu skus vo faze ked si ako medik 😉 vysvetlit, ze to takto nejde, a nech jej dohovori ... drzim palec :.-)

bolul, tak vitaj dvojnasobna mamicka ... Adamko je krasny chlapcek 😵 ... ako si vlastne prezivala porod, dalo sa aj bez epiduralky, ze? aj si si v noci pospala, ci sa ani nedalo? mas vela stychov?

bolulka
5. máj 2010

mayocka, ja som rovnako potesena, ze sme sa stretli.. bolo super s tebou chodit papavat.. normalne si mi tam posledne dni chybala.. jasne ze sa stretneme.. 😉

emmka3
5. máj 2010

no a cerste nase mamicky, zmente si pasy 😉 😵 bo ste este stale tehu ...

bolulka
5. máj 2010

emmka, tak bez epi to bolo lepsie pre mna.. tie posledne kontrakcie sa mi zdali znesitelnejsie.. ja som pri prvom porodne nemala posledne tri hodiny davky (som ich odmietla, aby som to skusila), ale ale som mala infuziu a ta asi vyvolala take drasticke kontrakcie. teraz boli nielen znesitelnejsie, ale aj nepravidelnejsie.. teda niekedy mi dali aj dve minutky pri zavere na oddych a to bol neskutocne blazeny pocit. zaver bol pre mna ale horsi.. strasne to bolelo. aj som si fajne pokricala.. 🙂 stichy vraj 4 - som sa roztrhala. ale bolia menej ako tie po prvom porode.

emmka3
5. máj 2010

zaver myslis ako sitie? tie znesitelnejsie kontrakcie ti pripadali asi preto, lebo si ich vedela sama ovplyvnit, je to podla mna ine, ako ked predychvas na povel od sestricky ... 4 stychy su v poho, ja som mala 3 - tiez roztrhnuta, ale ked bolia menej, tak je fajn ... so mnou co rodila mala asi 12 stychov, 4. dieta a behala jak srnka a sedela ako keby ani nerodila 😉

katika82
5. máj 2010

bolul vitaj domka, tak super že si to tak zvládla si šikulka, no a malý je krásny

maji na nožičky sa chodí vždy len vo štvrtok a nezáleží na denine odkiaľ si proste ked ti vyjde tak cca na 6 tt sa ide prvý krát. my sme boli 5tt aj dva dni a v pohodke proste ako vychádza týždeň tak pôjdeš. a potom podľa kontroly vačšinou za dva mesiace zas.

no ja musím tiež povedať že môj manžel bol prvý mesiac doma na dovolenke a to bola pre mňa ako spása, pomáhal mi fakt ukažkovo, malého prebaľoval, dával spinkať ja som len ležala a kojila, a ešte mi po nociach pomáhal aj prsníky masírovať a mliečko odstriekavať aby som to mala rýchlejšie ja jeden prsník on druhý 😀 už sa veru schyľovalo aj k tomu že bude musieť mliečko ťahať ústami a vypľúvať aby sa mi lepšie rozbehlo. ja som mala na začiatku veľké problémy s prsníkmi. ale fakt dakujem že mi tak pomáhal a naši tiež. mamina mi hocikedy malého zobrala dole k sebe aby som si aspon hodku dve pospala ked plakával z kolík. takže ja som mala úžasnú pomoc doma, a dalšia bola segra ktorá je sestrička takže malý mal aj zdravotnú opateru.

maji no a čo sa týka nosenia na rukách. no čo ja viem. my sme malého veľa nosili lebo plakával ked mal koliky ale nemôžem povedať že by bol teraz z toho naučený na ruky.

bolulka
5. máj 2010

emmka, ja som konic prveho porodu mala klasicky bolestivy, nic mi sestricka nemusela hovorit. bola som 3 hodinky bez davky. a zaver som myslela tlacenie. sitie sa celkom dalo.

bolulka
5. máj 2010

ahoj katika, sranda ze sme mali rovnake miery.. mozno to ten porubsky vzduch 😀

majdiska
5. máj 2010

ahojky dlhšie som nebola lebo nemstíham.. deni aj ja som stará vykopávka.. čo sa týka tých zvykoch že do krstu nechodiť von, tak podľa mna je to blbosť.. my sme s malým šli von hned po 2 tt a krstili sme ho až o 3tt neskôr.. a to bolo jediné obdobie kedy som si v tom čase oddýchla, ked manžel zobral malého vonku.. mne mužíček odišiel 3 dni po pôrode na zárobky do Trenčína, tak som bola pár dní ešte s mamou a potom stále sama.. tiež sa mi trepali do bytu deti zo susedstva ale som to rázne zatrhla, rovnako aj ručičkovanie a všetky podobné aktivity.. ked bol malý maličký, tak môj tiež nič s ním nerobil, ale ked podrástol a v noci stále plakal, tak sme si ho podávali z izby do izby 😀.. aby sme si aspon chvíľku oddýchli.. ale bolo to o držku.. a teraz ho pekne zabaví, prebalí, idú vonku, najedia sa .. no proste super..

tak drobci sú nádherní, takí zlatučký - mayocka a bolul.
maji ja som pozrieť nešla a ani sa nechystám, lebo viem ako je to o nervy.. som minule stretla tvoju mamu, tak som sa pýtala na malú.. a videla som u vás moc aut, ked si prišla z nemocky.. však ak budeš potrebovať nejakú pomoc, tak som blízko - ked prídem z práce, môžem ti pomôcť, aby si sa dala do normálu a troška oddýchla.. stačí zavolať a pomôžem ti (ja z práce unavená cez den nebývam, len večer, tak sa to dá zvládnuť).. myslím že to môj mm pochopí - on sa bude baviť s Adamitom - on už veľa nevyžaduje ..

bolul som ti chcela aj zavolať, len som nevedela, či nebudem rušiť, tak som radšej nevolala.. malý do škôlky tento týžden nechodí, lebo cez víkend sa mu zhoršil kašel, tak je zasa doma.. včera bol na odberoch krvi - malý hrdina, len trošku poplačkal ale inak v pohode mi večer ukazoval ruku, ked ho pani doktorka pichla.. a brali sme i stolicu a robili mu aj stery.. budúci týžden ideme na imunologiu.. ale v pondelok by mal nastúpiť do škôlky tak sa vytešujem...

deniskateniska
5. máj 2010

no tak a konecne som vas docitkala.

bolul krasny je... 😉

mayocka a nech sa seru a co.. je to tvoje dieta a ty vies najlepsie co je pre ivanku najlepsie.. a inak malinke babatka by nemali byt v styku s inymi osobami ako s maminkou a ockom pocas toho sestonedelia, nie je to len obdobie pre teba na zregenerovanie, ale aj pre malu (ha som mudra, ale dnes som to citkala 😀 😀 bo nam nesla elektrina do stvrtej tak som precitala vsetky maminy co mam doma 😀 😀 )

danka.k
5. máj 2010

necitam neodpisujem.. az vecer 😀

ja len na skok... KTO CHCE KIAHNE... cakame vas na navstevu... vcera vecer sme objavili tri a uz mame dalsich 5... tak pridte.. mate na to necele 4 dni 😀

julia225
5. máj 2010

ahojte babule, maji to je normalne, zena po porode je ako levica, proste sa snazis branit si mladatko, aj ked je to najblizsia rodina, je to prirodzene, nato je sestonedelie, nemas proste robit nic, len lezat a muckat sa s babom...🙂 a to ze ju kazdy nosi narukach, to je super, vytvara si vztahy s blizkymi osobami, kedze este dobre nevidi a jej domenou je cuch...potrebuje si vsetkych ovonat a zafixovat si ich 🙂
co sa tyka chodenia von, ja som isla hned v den, ked sme prisli z porodnice...dietatko ked sa narodi si vie uplne v pohode regulovat teplotu, no ak nosite, je to uplne idealne, lebo vtedy ho hrejete vlastnym telom...
velmi sa s vami tesim...🙂

danka.k
5. máj 2010

no a precitala som vas predsa len teraz 😉

bolulka maly je krasnucky 😉

nas tato tiez vo vsetkom pomahal, vsetko vedel na jednotku.. 😉

deniskateniska
5. máj 2010

som si teraz spomenula, ze som vcera vybuchla koli slovicku BAZEN... 😀 😀 😀 mm stale chce bazen ale nie ten modry ale normalne murovat, ale ja som strasne proti tomu aspon teraz kto to bude cistit a tak a lavne teraz som ja na tom tak, ze budem rada ak budeme byvat s malym uz vo svojom.. tak som sa vytocila.. 😠 😠 😠 😠 no a tak som ho potom pripravila tak nenapadne na depky po porode 😝 som mu to vysvetlila 😝 tak dufam, ze to pochopil 😀 😀 😀

d198815
5. máj 2010

boze clovek tu nie je pol dna a uz ma problem precitat co ste vsetko napisali🙂)
no maji tak to ti uz fakt s tou svokrou musi pomoct len mm..ja som taky problem s nou moc nemala bo sa hanbi predomnou tak mi dala pokoj:-P no teraz je to horsie...

joj tie vase wc prihody😀alebo ze Quasimodo😀vy ste riadne kacky😀

no a salvi ja som sa len tak tvarila sak mna kazdy pozna ako usmiatu tak si nemozem kazit povest😀:-Pale bolo to tazke zo zaciatku aj to nocne vstavanie ma dost nicilo no uz sme si zvykli...

emmka3
5. máj 2010

salvi, svokor, ze jaka TV star 😉 sme cela rodina cumeli ako sa v Jasenovej gazduje 🙂

juli, ty si to tak pene napisala s tym nosenim 😵 ty si moj clovek 😉

Daniiiiiiii, a ako ste dostali kiahne??? mm mi nedovoli nastevu, ale ked poradis nejaky recept ako ich nenapadko dostat .... hmmm? 😉

lady Di (d198815) 😉 vitaj , ci si tu uz bola? hmmm? odkial z DK si?

deniskateniska
5. máj 2010

baby ten moj romco malinky sa mi straaaaaaaaasne tlaci na rebra, normalne bolesti mam ... a ked zacne bicyklovat na nich no koniec.. 😅 aj teraz .. au.. ale co ja pre nho neurobim...

mm je teraz v zaskove, pracuje na kuchyni 😀 vyrovnava stenu aby zajtra mohol davat kachlicky... juchuuuuu 😉

salvinka
5. máj 2010

bolulka vitaj domka 🙂 krasneho synceka mas, a super meno ste vybrali!

nana ty si jaka pretvarka!! a ja som ti vzdy zavidela ze ako to bravurne zvladas 😀

emmka aj ja som to chcela vidiet 😠 ale vdaka burocke mi nejde telka 😠 😠 kuknem na nete co zasa trepal 😀 😀

zenyyyy ja mam volny dom dnes, zbalte deti a sup ku nam nejaku party zrobime 😀 😀
a ozaj, dosla nam konecne klokanka.. cely den sa nosime.. drobec jaky spokojny v nej 🙂 a ja konecne mozem robit vsetko nemusim cakat kym zaspinka... joooj aka som happy 😝
len si neviem predstavit ako pojdem s nim na wc 😀 😀 😀

emmka3
5. máj 2010

salvi a aku "klokanku" si kupila?

mayocka
5. máj 2010

salvi: supeeer 😉 tak uz sme dve klokanice 😝 😝 😝

juli: malu si vobec neotuzovala doma?sli ste hned von?ved babo nema este imunitu takto skoro ci ako???juuj kedy sa ja odhodlam otuzovat,je mi to take blbe ju na 5minut ju obliect a potom hned vyzliect,ved ju vytrapim chudatko ☹
tak to nosenie na rukach nejak nenarusi dietatku jeho rezim?myslela som si ze musi iba spinkat kakat a jest a nie je este na hranie a maznanie sa,ze rezim je pre nu prvorady... 😒

emmka:esteze citas tie pasy,kurnik som sa namakala,som nevedela ako to mam zmenit 😝 dnes oslavujeme tyzdnik,hura hura

jedin,som dnes zase revala,milacik mi isiel necakane pred chvilou do roboty,sice zajtra asi pride ale revala som jak blba,uz ma toto moje vystrajanie nebavi,cely den som nervozna a potom revem a ...no najradsej by som sa zamrazila na tych 6tyzdnov lebo sa neviem na seba kuknut v zrkadle...horsie ze sa mi cez den nechce ani spat,mam potrebu furt cosi robit a potom mam depku 😒 dnes ju drahy vzal ponosit na ruky a potom plakala asi dve hodiny,nie v kuse ale budila sa pocas nich,davala som mu to za vinu ze mala spinkat ze jej rozbil rezim...no chudak chlap somnou,potom som zistila ze sa nemoze asi vyprdkat.... ☹ napadalo mi ako to v noci sama zvladnem...ved som ju kojila a balila sama aj doteraz ale prva noc bez neho ako sme domka ako rodinka,behaju mi riadne kraviny po rozume,toto je hrozne obdobie,fuj!!!!!

vcera som revala od stastia ze ju mame,no idem si na nervy sama sebe 😒

napiste mi recept na rascovku pls,zajtra zacnem robit,inak ako casto si ju mozem dat?iba raz za den?aby toho nebolo zase moc...

mayocka
5. máj 2010

majdis: mame doma maminku na pomahanie,tak netreba 😉 a ajtak by to nebolo vhodne, je nas doma vela co sa tesia kedy ju mozu vobec vidiet a mama by bola stastna keby som ju popytala o pomoc,ale malinka je fajn tak mi netreba 😉 mame aj ocinka tak netreba,no dakujem za ochotu si mila 😉
a dostali sme deku do sedacky tak ti tu tvoju prinesiem niekedy ked budem fit 😉

emmka3
5. máj 2010

maji, ja som maleho tiez neotuzovala a na 14ty den (na Tri krale) sme isli prvykrat vonka 😵 paradne bolo, ja som sa nemohla dockat, po 2t domacom vazeni 😉 a rascovku som robila jednoducho, do vody som dala rascu, nechala zovret, osolila a bolo 😅 neskor mozes aj na cibulke skusit .... ale pozor, ak by sa ti mala nevidela po rascovke, rasca jej nemusi robit dobre (su aj take pripady) ... na prdkanie skus cvicit nozickami pri kazdom prebalovani, masirovat brusko, teply vankusik prilozit ... neboj, dobre bude 🙂

emmka3
5. máj 2010

maji a s tym rezimom, ked vidis, ze chce buvat, tak ju daj bivat .. babatka cca sa prebudia, prebalis, napapaju a niektore zaspinkaju hned, ine este potrebuju chvilku pocumakovat a vtedy sa mozte spolu "hrat" ale akonahle zacne byt mrzuta ... aj po niekolkych minutkach, tak j daj buvat ... to je rezim, co si vytvaraju ... kazdy novorodenec ma fazu bdenia roznu, a ta sa casom predlzuje, niektore babatka fakt len spinkaju a papaju, ine aj pocumakuju, posleduj, tazko je radit nejaku schemu ....

julia225
5. máj 2010

maji, ja som taky neposed. my sme prisli z porodnice v nedelu a bolo babie leto, tak som malu dala do kocika a isla sa prejst, neotuzovala som ju...ved dojcene deticky su imunne ako fras 🙂 a naozaj som bola prvy tyzden asi tak cca 15minut 😀 ale aspon som si hlavu vyvetrala, na moju poporodnu depku nezaberalo nic lepsie ako cerstvy vzduch a vypadnutie z domu 😉
co sa rezimu tyka....novorodenec nema ziadny rezim 😝 papa kedy chce, kaka kedy chce, spi kedy chce...a ked zaspi v kosi nemusite ho naschal brat von, ale im to je vacsinou jedno 😵 a ked ti zaspi na rukach je to super...ja som malu viac nosila ako mala polozenu...no a kedze som ju tiez chcela mat "len pre seba" ako kazda z nas....dala som si u do satky a kedze spavala tam....nikto mi nemohol zobrat !!! 😀 😅 😵 😉
no a tak ti poviem....nenehaj ludi okolo aby sa ti o nu starali, od toho si tu ty...maminka...ale ked ti chcu navarit, pustit pracku, poutierat riad, pozehlit... nech im padne na uzitok...🙂

mayocka
5. máj 2010

emmka: nas drobec zaspinka uz pri papani ona nekuka vtedy,iba ked ju balim tak pokuka a ked je hladna 😉 tak si myslim ze to by sme ju nosit nejako nemali...lebo sa prebudi a potom zaspi iba pri dalsej cicke,co jej uz netreba vtedy papat lebo sa jej posunie zase cas papania...

hm...tak zeby to islo aj bez otuzovania? 😕 dufam ze potom nebudeme chori...v porodnici mala sopliky,ledva dychala,mala kvapky,mala som uz len z toho nervicky lebo fucala jak slon,nemohla ani tahat mliecko

inak s tym prdkanim,aj sme cvicili,ona aj bola pokakana ale nejak tazsie jej to islo...sice vyslo same ale tazko,papala za tie dve hodky asi furt,chcela sa asi len ukludnit na cicke abo co.... 😨

salvi: ako sa vola ta masticka co mas na brusko? "brusko" ci ako to bolo?to mu iba pupok masirujes?

ako dlho ste potierali pupik liehom?nam odpadol uz asi po troch dnoch,je krasnucky ale pre istotu este potieram,nie stale pri baleni ale tak obcas ano...

julia225
5. máj 2010

salvi, super!!! tesim sa s vami z vasej klokanky 🙂 paradne....

salvinka
5. máj 2010

maji ta masticka sa vola pupik.. masirujem nou okolo pupceka v smere hodinovych ruciciek.. krasne sa vyprdka po nej..
a tym liehom mne sestricka vravela ze do mesiaca raz-dvakrat denne staci.. len aby sa jej ta spinka vycistila pekne..

emmka podobnu ako ma mayocka doma (foto mam v albume) len nam dosla v modrom a trosku iny typ..zobrali sme ju na vyskusanie bo je iba do deviatich kil, a potom si chcem trufnut na satku ak sa bude chciet nosit (o com uz teraz vobec nepochybujem 😀 )
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6436150&tab=4 to by mala byt ona..

a my sme sa tiez neotuzovali.. v dvoch tyzdnoch sme boli v LM kupit ruru na pecenie, potom sme si trufli do MT a od vtedy behame jak saleny vsade (Zilina, Polsko, Poprad.. ) ten nas maly cestovatel miluje jazdenie- po tatovi isto 😀 😀