Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
5. júl 2010

no moj chlap je z 5 chalanov.jeho otec z 3.proste ziadne baby.z ocovej strany ma 1 sesternicu.tak by bol zazrak keby bola baba

mayocka
6. júl 2010

@nadezdah no tak jedine zeby som na nu kychla a nejaky bacil sa v tom rozmnozil....
boli sme akurat pri doky,dala nam nasivin,fenistil kvapky a do uska ak by bolo treba ...no aspon nieco som rada lebo sme doma este nic pre malinku nemali,ten fenistil som zjedla aj ja je to od alergie (dala to preventivne ze ak aj mala ma alergiu) no pomohlo je to fajny sirupcek,nahodila usmev,chutilo jej 😉 vecer som sa aj naparovala nad rumancekom,no ale to je asi zbytocne ak to nadcha nie je....keby bola tak ma chyti teplota ako vzdy a teraz nemam nic,nema to na prieduskach este,je to take na zaciatku chvalabohu,sople tecu o dusu no co uz,nejak poodsavame ajked sa tej odsavacky stale bojim ...(na vysavac)

nam by bolo jedno co by to bolo aj keby druhe dievcatko,moj by bol rad chcel by este dievku 😉

anetaadam
6. júl 2010

@deniskateniska No aj moj ma 5 bratov on je 6.Všetci bratia majú samých chalanov len my mame dievča 😝 ,no a možno aj toto bude dievča

danka.k
6. júl 2010

my mame v rodine vsetko... aj chlapov aj baby 😀 😀 😀

mayi odsavacky sa neboj.. sice mi sme sa tiez bali, tak prvy pokus bol na tatovi a on povedal ze je to v pohode...

nadezdah
6. júl 2010

@deniskateniska No tak to máš ťažké, keď sú samí chlapi z jeho strany, tak to ti len pošlem kolegu, čo má dievky. Tam je predpoklad, že bude chalan, ale človek nikdy nevie.
@mayocka Ešte som tak rozmýšlala, že alergia by sa ti asi prejavila skôr, myslím v období puberty, možno to je alergia a ak áno, nad harmančekom sa nenaparuj. Večšinou sú alergie na pele a tie sú v kvetoch. My sme sa s Luckou tiež tak raz naparovali nad harmančekom a keď som to povedala alergologičke, skoro ju vystrelo, takže najlepšie sa naparovať nad slanou vodou. A k odsávačke: Ja tú odsávačku na vysávač nemusím, my sme pri Lucke a aj teraz som kúpila obyčajnú takú s dvoma hadičkami,čo jednu vopcháš do nošteka a druhú do svojich úst a ťaháš, to sa mi zdá ludskejšie. Niekomu sa to hnusí, ale ja som v tom problém navidela, keďže ja som si vždy hovorila, že vo mne to dieťa rástlo, tak čo a veď i keď sa ti sopel dostane do úst, tak ho vypluješ a vypláchneš si ich. Mne osobne to nevadí, ale každý je iný. Mám kámošku, čo ju naťahuje skoro zo všetkého.

danka.k
6. júl 2010

@nadezdah mne tiez sopel nevadi, ale ja by som mu to isto nevytiahla 😀 😀 😀 z vysavacom vytiahnes viac a myslim ze aj babo sa tym menej trapi

anicka
6. júl 2010

my sme mali tiež len tú ústnu odsávačku ako nadezdah nám to stačilo, my sme až tak veľa sopíkov nemali a aj málo krát sme mali nádchu a teraz už pekne smrkáme 😔

my máme v rodine aj chlapov aj baby tak uvidíme čo bude keď raz bude druhé 😵

mayocka
6. júl 2010

@nadezdah Nadi ta odsavacka je uplne ze super,uz mam prve odsavanie za sebou,vobec to skoro necitis ze to taha,nepcha sa to do nosteka (ani by to tam nevoslo) iba ku nosu a taha to,keby sa to pchalo tak sa mi mala vrti a nic nevytiahnem,uz ked jej tycinkou do usi vytahujem sople tak je to hruza,no a ta hadickova odsavka tak z toho by som brindala asi...blbo sa mi dycha aj bez toho ked mam sople aj ja a toto k tomu a este sa mi to aj hnusi,prebalenie sa mi nehnusi to je ok,ani mi to nejak nesmrdi,ale toto tento hlien,no asi mam s tym sama zle skusenosti,ked som bola na ZS,mala som cele dutiny upchate zo soplov ani som uz nepocula,bola som to prebijat na nemocke s takou vzducho-tlakovou pistolou,bolelo to,bolo to take ako ked ti do hlavy strelia ked mi to stlacila v nose s tym,no a najhorsie ze mi nedala vyplut,tak az kym sme nevysli von som to musela v sebe drzat a vyplut az von,tak z toho mam asi preto traumu,div som sa nedo....... z toho ☹

katika82
6. júl 2010

ahojte maminy

tak mi sme dnes boli na osemmesačnej poradni a máme 9200 g a 70 cm ale asi nás zle zmerala lebo tak sme mali aj pred dvoma mesiacmi ale to sa mi nezdá že by nič nepodrástol trošku sa jej tam krútil tak ho asi zle zmerala. inak všetko oki doky.

katika82
6. júl 2010

no a čo vám poviem. bol tu kamarát ohľadom poistky čo chceme lukymu dať urobiť no a nejak sme prišli na reč o vode oni majú doma filtráciu na vodu tak sme sa bavili o tom a tak že aké stolové vody sú a tak. a mal so sebou merač ktorý meria vo vode tie mikroorganizmi a také mikrosímensi látky ktoré sa usadzujú v tele. a že zdravá voda by mala mať do 100 tých mikrosímensov. tak nám zmeral a naša vo vodovode mala 167 no a čo je najvačšie psycho tak lucka voda mala až 302 som neverila normálne vlastným očiam že vraj detská voda a toto???????????

deniskateniska
6. júl 2010

no tak boli sme sa dnes vazit 4210 mame.krvaca nam pupcek,tak som sa zlakla ze co to.ale to sa mu asi plienka sucha.tak nam dala akesi kvapky tak zajtra mu mam kvapnut 4 a ze uvidime ci mu to pomoze ak nie tak budeme mat ist na vysetrenia.maly je riadny papkac.stale je na cicke.vymysla,ruky sce vyberat z perinky,nohy vykopava..vnoci nechcel spat a akonahle som hodala ku nam tak akoby som ho mechom udrela..a kati ta voda to by som chcela vediet kolko ma nasa bo mame vlastnu vodu,spod hory.

nadezdah
6. júl 2010

Baby tak to je zákon schválnosti. Za jeden deň mám ísť do nemocky a malá mi dnes celý deň kýcha a má sople, tak neviem či je nejaký alergén vo vzduchu, alebo ide byť chorá. Mňa drbne, môj to s ňou ak bude chorá nezvládne a ja som s nervami v koncoch.

veronika13
6. júl 2010

nadezdah, nemáš nejakú rodinu poruke?

veronika13
6. júl 2010

tá filtrovaná voda je fakt dobrá, aj na chuti to poznať, ja som ju pila raz a všimla som si to... len tie filtre čo sa akosi namontujú na vodovod sú dosť drahé.. my by sme najprv len takú tú kanvicu filtračnú chceli a vo vlastnom možno aj ten riadny filter... tu radšej nechcem merať, máme dosť tvrdú vodu, vidím na rýchlovarnej kanvici ako rýchlo sa tam usádza vodný kameň ☹

nadezdah
6. júl 2010

@veronika13 Zajtra príde svokra, ale ona je invalid a príde len aby varila, tiež nie je schopná sa starať o choré dieťa. A keby som zavolala segru, aby bola pri nej hlavne v noci, tak to tu už nemá kde spať a to by som ich urazila, že nie sú ani jeden schopní opatrovať dieťa. Ale mám z toho hrúzu. Ráno s ňou skočím k dr. nech ju prezrie a poprípade kúpim nejaké homeopatiká alebo čo, a to má ísť v nedeľu do tábora. Ja to nechápem, prečo práve nám sa také veci robia a prečo nemôžem byť v klude, furt čosi a som v strese komplet furt.

veronika13
6. júl 2010

@nadezdah ani nevieš ako ti rozumiem s tým stresom.. neboj, bude lepšie, možno to bude len prechladnutie zo zmeny počasia... možno je aj ona v strese, že vie, že pôjdeš preč... a z toho... čajík, medík...dúfam, že bude ok a ty budeš môcť byť v kľude

katika82
7. júl 2010

nadi to máš fakt dosť ťažké ked ešte aj malá ochorela. škoda že ti nemá kto pomôcť.

katika82
7. júl 2010

ahojte maminy

počúvajte chcela somsa opýtať resp. poradiť. môžem už malému dať od 8 mesiacov niečo také ako syrokrém alebo biely jogurt ked ste hovorili že pribináčik až od roka. tak čo mu môžem také na desatu napríklad urobiť,ABY nebal stále len ovocné výživy s piškotom??

danka.k
7. júl 2010

nadi a nemoze ist mala na par dni k sestre???

emmka3
7. júl 2010

@katika82 co sa tyka bieleho jogurtu, to by si uz aj mohla (ja som ho zaviedla podla toho casaku Mama a ja Vyziva, tusim od uko. 9.m.), resp. zmiesat ho s cerstvym ovocim, najpv len 2-3 lyzicky jogurtu, popozeras reakcie a ak OK, tak mozes, biely jogurt je lahko stravitelny a ma prospesne bakterie ... co sa tyka syrokremu, tak ten hadam do dnes nedavam .... su tam zbytocne soli, konzervanty ... ja davam malemu Lucinu (ale to je tvaroh so smotanou), alebo na jednej oslave mi jedna mamicka odporucila Kidiboo syrcek, tak aj ten sme raz zohnali ale ja myslim, ze na syrokrem mate este cas ... ja som malemu davala do roka (d 9.m.) na desiatu cersteve ovocie s jogurtom bielym, na olovrant cerstve ovocie (rozmixovane), ani piskoty som nedavala ... a kym nemohol jourt, tak som len ovocie menila,kombinovala, vyzivy som mu nedavala, tam je cukor, resp. su priserne sladke aj pre mna 😅

nadezdah
7. júl 2010

No kočky, tak Lucka už má lieky, ale že by jej to malo do nedele prejsť, len aby nemala chúďa horúčky, inak to je v keli a nemocka istá. A sople zelené a už aj vracala. Sa zbláznim. Som sa so segrou dohodla, že ak by mala teploty nech k nej príde na noc, no dúfam, že teplotám sa vyhneme, už i tak je chúďa na tom dosť zle, bolí ju hlava, sople hrozné a kašle, ešte do toho aj to vracanie. Baby nás asi ktosi preklial alebo čo. Už aby some boli obe v poriadku a doma.

danka.k
7. júl 2010

@nadezdah tak to mi je luto ze lucka je az tak chora... skore uzdravenie jej prajem a snad jej to do nedele prejde

deniskateniska
7. júl 2010

pomoooc.bohaca ja nevladzem.tak svokra pride ani nezazvoni vojde,maleho ma na rukach a hojda ho ako jebnuta.mal papat,lebo sa pojdeme kupat a aby sa nezgrcal potom.mame svoj rezim,mne sa naliali cicky.mlieko mi tecie,maly reve a ked neprestava da mu cumel.nevladzem proste.

danka.k
7. júl 2010

@deniskateniska opakuje sa majkin pribeh s nechapavou svokrou???? no treba svokre dohovorit, inak to tusim nepojde.... vysli muza 😀

jana2033
7. júl 2010

@deniskateniska no tmusíš fakt dohovoriť mužovi nech sa s nou porozpráva, bože baby nezavidim Vám ja mam ešte na to dobru svokru mne sa do ničoho moc neswtara ked poviem.......sice povie svoj názor ale nie ze si po svojom spravi....

bolulka
7. júl 2010

@deniskateniska 😀, mam pocit, ze kazda cerstva mamicka ma podobny problem. 😉

bolulka
7. júl 2010

@nadezdah preco by mala ist Lucka do nemocnice?

deniskateniska
7. júl 2010

hej zajtra ide muzik na navstevu vysvetlovaciu.

veronika13
7. júl 2010

@deniskateniska čím skôr si to vysvetlíte, tým lepšie pre vás 😉

nadezdah
7. júl 2010

@bolulka Veď nemusí, len ak by začala mať vysoké teploty a ešte by aj vracal, tak to v mojom prípade by bolo lepšie. Lebo nám lieky od teploty nezaberajú a ja jej dávam sprchu. A môj mm je strašne sprostý v tomto smere, on povie, že telo sa musí s chorobou vysporiadať samo, tak keď dieťa pri grcaní pomaly oči vytláča, to je u neho normálne. Ja jej aspon držím hlavu a utieram ju vlhkou handrou a keď teplotuje, alebo grcia, tak ja prvú noc vôbec nespím a druhú len bdiem, jednoducho som v strehu a mm keď zaspí, tak to môžu aj bomby padať ho nič nezobudí.

@deniskateniska Presne ako s Majkou, vydrž to moja.

Kočeny, tak na nás myslite a ja sa ozvem hneď ako to bude možné, keď ma pustia z nemocky. Tak sa tu majte zatial krásne a nepíšte veľa, lebo budem čítať celý deň. Pa-pa 🙂