Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

sanny80
6. aug 2010

ahojte, asi idem od konca ale som tu nova a este sa len orientujem. mozem sa pridat?

danka.k
6. aug 2010

ahojte ja len ze uz sme späť, mali sme sa super a hlavne pocasie sme mali krasne 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 salvinka uz si videla fotky????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danka.k
6. aug 2010

@sanny80 kludne sa k nam pridaj 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

sanny80
6. aug 2010

@danka.k ahoj Danka, no tak ani neviem o com by som na zaciatok, aj u vas tak lialo? a ak sa smiem spytat, kde si bola? dovolenka?

salvinka
6. aug 2010

@danka.k no vitaj 🙂
normalne som aj zacala lutovat ze sme nesli 😀 😀 keby nebola ta cesta taka dlha... 😎
fotky som este nevidela som zvedava kedy mi donesu ukazat 😝
si aspon ako cokolada?

@sanny80 vitaj 😉 na zaciatkok nam hod nejake infosky o sebe 🙂

jani, simca je fakt kocka zena! 🙂

matka24
6. aug 2010

mile maminy chcela by som sa spytat ci ste rodili v DK a ak ano ako ste boli spokojny..... dakujem 🙂

hojka
6. aug 2010

jana2033 ta fotocka v koliske je z uvitania deticiek?trvalo to tam dlho?dnes som akurat bola zaniest navratku,aj my pojdeme 🙂
@danka.k a kdeze ste boli?takze si oddychnuta vsak?ako fajne 🙂
@sanny80 vitaj a odkial si?priamo z DK?

mayocka
6. aug 2010

@sanny80 vitaj hod o sebe info 😉

holky?neviete ci nie je prehnane u Ivanky ked si papa stale rucicky a slinta prehnane?sa mi nezda zeby sa jednalo o zubky ci?je to sice normalne,vela deti mava zuvky skor ale tak ona tym rukam neda pokoja...ked nema cumel,a ked ho ma,tak ajtak furt sprta ako keby jej tam nieco zavadzalo....robievali to aj vasi krpci bezne?

@danka.k daj opalenu foto nech zavidime 😀
inak posielam vam reklamu na pribinacka 😀 s jednou lyzickou som ju takto dogebrila lebo sa stale vrtela a nic ani nezjedla tusim,len sme skusali ako bude reagovat 😀

deniskateniska
6. aug 2010

ahojte.sunny vitaj,hod info o sebe🙂dani tak oddychnuta?Matka rodili sme skoro vsetky v dk.ja som bola spokojna aj s porodom aj na izbach,ale zalezi na koho natrafis,ja som mala len jednu ci dvedetske sestricky na odd.hrozne zenske su vsetky uzasne.a medzi akymi nemockami sa rozhodujes?ts a dk?ak ano tak jednoznacne dk.a co sa tyka vybavenia porodky tak dk je na vysokej urovni.

danka.k
6. aug 2010

@salvinka no povedz susedovi nech ti ukaze... maly by cestu podla mna zvladol v pohode... maly ju minuly rok zvladol lepsie ako teraz, ale aj tak v pohodicke 😉 😉 😉 😉 a ja cokoladka som 😀 😀 😀 😀 😀 ostatnych akosi nechytalo 😀 😀 😀 a si mohla ist sme sa mali uplne super, a vasi mali ubytko rovno pri mori tak im bolo super ze mali dobry vyhlad az na toho uja co ich ubytoval, takze lepsie im bolo asi pri nas 😀 😀 😀
@mayocka neboj dam, len sa k tomu musim dostat.. akosti nestiham stale, aj teraz mame navstevu a kym fajcia tak som tu 😀 😀 😀
@hojka v chorvatsku sme boli s ivkou a petkom 😉 😉 😉 😉 😉 aj teraz su u nas 😀 😀 😀 😀 sa nemozme rozlucit akosi 😀 😀 😀
@deniskateniska oddychnuta, vyopalovana 😉 😉 😉 😉

deniskateniska
7. aug 2010

Mayocka k tomu zuzlaniu ruky nas maly to robi stale,dam mu cumel nech si necmula ruky a spusti taky rev.alebo ked mu dam dolu rukavicku co si zuje.hruza.a ked sme boli na nozickach tak tam bolo dievcatko a zulo si asi hodinu ruku🙂a v brusku to robili tak je to normalne

anicka
7. aug 2010

@mayocka podľa mňa je to v pohode aj naša Maťka si papala ručičky 😉
@sanny80 vitaj
@danka.k tíško Ti v dobrom závidíme 😀
@matka24 rodila som v DK a bola som spokojná, ale je to aj o tom ako píše deniska na koho natrafíš 😉

bolulka
7. aug 2010

@mayocka 😕 ty uz davas pribinacika?

anicka
7. aug 2010

@mayocka A Ty si už dávala pribináčika? To je strašne skoro 😕

Babuľky len pre pripomenutie: Chcem sa opýtať či máte niekotrá skúsenosti s odbornou ústnou hygienou. Zubárky mi dala vizitku dentálnej sestričky v nemocnici Bc. Prílepková. Máte s tým niektorá skúsenosť? 😕

Len pre info, tie ktoré poznáte tretulku. Včera sa jej narodila Terezka. 🙂

anicka
7. aug 2010

@mayocka A Ty si už dávala pribináčika? To je strašne skoro 😕

Babuľky len pre pripomenutie: Chcem sa opýtať či máte niekotrá skúsenosti s odbornou ústnou hygienou. Zubárky mi dala vizitku dentálnej sestričky v nemocnici Bc. Prílepková. Máte s tým niektorá skúsenosť? 😕

Len pre info, tie ktoré poznáte tretulku. Včera sa jej narodila Terezka. 🙂

mayocka
7. aug 2010

@bolulka
@anicka ale kdeze baby,ved aj pisem pri tom obrazku ze sme skusali ako bude reagovat na nieco take,dala som jej pol lyzicky popri tom ako som jedla aj ja,len to pocmulala trosku a ajtak povypluvala a kedze sme sa nemohli trafit tak je vsetko po ustach,to sme si len srandicky robili 😉
a ozaj pytala som sa kadekoho ze preco sa tvaroh vlastne nemoze takym malym,tak mi napiste ak viete preco 😕

deniskateniska
7. aug 2010

Ahojte maminky tak my sme boli zase na prechadzke v parnici,tak normalne aj schudnem😝 kamoska mi doniesla deku hraciuwa uzasny kolotoc na postielku fisher price.akurat v pondelok sme ho chceli ist kupit.a my sme spali skoro cely den tak teraz bude kukat a akurat si zuje ruku,betarisko.a mame uz aj umyvadlo a zrkadlo v kupelke.

jana2033
8. aug 2010

@matka24 no ja osobne som tiež bola spokojná no len nás tam strašne vela rodilo v tom termíne tak sestričky dako moc času nemali.
@hojka jj fotka z uvítania a trvalo to asi zhruba hodinku. Bolo tam super 😝

@danka.k no super hod foto 😉

deniskateniska
8. aug 2010

To co tu seci dovolenkuju ci co ked tu uz nik nechodi☹

majkad2
8. aug 2010

@matka24 no ja som bola s Kubínskou pôrodnicou maximálne spokojná, nenastali nám žiadne nedorozumenia ani komplikácie ....

majkad2
8. aug 2010

@mayocka tak moja má dnes 2 mesiace a ručičky si papá stále, dokonca aj ked jej dám cumlík tak ten hned vypľuje a už si tam pchá ručičky....no a slintá statočne 😀 niekedy si myslím,že je hladná tak jej hned dám cicku ale ona nechce

majkad2
8. aug 2010

My sme boli včera na svadbe.....joj to bolo pre mňa niečo hrozné, svadba bola až v Bardejove, tak sme našu malú nechali doma pri mojej mame...no ked som odchádzala na svadbu tak som sa normálne rozplakala, že idem na tak dlho preč od mojej malej bambuľky......joj tak mi strašne chýbala....ráno ked sme prišli sa akurát zobudila a tak krásne sa na mňa usmiala, hned som jej dala cicku a to som sa riadne bála,že či mi ju chytí, lebo skoro 24 hodin papala stále z flašky...ale našťastie pekne chytila cicku, tak mi odľahlo 😉

majkad2
8. aug 2010

@jana2033 janka to môžeme isť na to uvítanie hocikedy? a to sa tam dostáva nejaká poukážka? a nemali by sme dostať aj 2000 korún ( teda 69 eur)?

salvinka
8. aug 2010

@majkad2 na to uvitanie ti pride pozvanka.. pri nej budu aj pokyny ako si vyzdvihnut tie peniazky.. ale na rok 2010 davaju len 43€ a dokonca mojej segre ( rodila pred mesiacom) doslo len ze 10€ tak neviem 😀 😀 😀

ozaj jani @jana2033 vy uz mate tu karticku s euracmi?? mne sa stale neozvali 😀 😀

matka24
8. aug 2010

@jana2033 dakujem za nazor som aj tak pevne rozhodnuta ze tam pojdem rodit 🙂len som chcela pocut par nazorov DAKUJEM

salvinka
8. aug 2010

@danka.k ale tak rastik mal uz vyse roka, s ani nie 5 mesacnym riskom som si to nevedela predstavit.. ved chudatenko dost je zniceny v tom vajicku ked trosku dlhsie cestujeme..
o rok sa tomu uz asi nevyhnem 😀 😀 😀

a risko siel dnes z podrohacskych slavnosti po svojich 😀 kukajte na neho frajera 😀 😀

emmka3
9. aug 2010

@mayocka tvaroh sa nesmie davat do 1 roka lebo obsahuje najviac bilkovin z mliecnych vyrobkov, ktorych travenie neumerne zatazuje dozrievajuce detske oblicky ... myslim, ze sme to riesili par starn dozadu, ked sa to pytala Katika ...

baby, a rada vsetkym vam, co ste tu take mladucke a myslite si, ze ked nieco urychlite vo vyvoji, ci uz motorickom alebo stravovacom, tak to bude super a na chvalenie, nie nebude, ono sa to detickom vsetko vrati, ked budu starsie, ci uz v plochych nozkach (pretoze tie nie su z topanok, ale z urychlovania motorickeho vyvoja roznym usadzanim, chodenim v chodaku, ... ) alebom zlom drzani tela alebo v roznych alergiach 😔 takze neponahlajte, vsetko ma svoj cas, v motorike dozreju, ci uz zacnu bezkat v 8 alebo 18 mesiacoch (najlepsie pre nich je, ked prejdu kazde stadium od gulania, cez plazenie, 4nozkovanie, sedenie cez krasne vytahovanie sa na nozky z klaku a nie lahu a postupne pobehovanie okolo nabytku az po chodenie), a aj co sa tyka papania, nic im v zivote neujde .... a k tejto teme sa uz vyjadrovat nebudem, pisala som to na sklo a niektorym aj do IP uz velakrat, takze pokial mate zaujem, tuto stranku si zapamatajte 😉

emmka3
9. aug 2010

a este nieco k zavadzaniu prikrmov, ale je to len zlomok info na internete, takze si mozte vyguglit hocico, ak budete mat pochybnosti o spravnosti zavedenia toho, resp. onoho
http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=508

salvinka
9. aug 2010

@emmka3 pokial si ciastocne narazala na tie fotky (ak nie tak prepac, ale mala som z toho taky pocit 🙂 ) tak ono to bol len okamih kedy ho segra postavila na nozky a sa mi tak strasne lubil ze som sa chcela o to s vami podelit 😝 (nie ze by som sa sla chvastat ze uz nebodaj chodime 😀 😀 😀 ) my sme este stale len pri gulani, takze casu a casu habadej 😝 😀

a inac fajn stranka k tym prikrmom 😉 uz pomaly zacinam studovat ako budeme papat tak sa mi hodila 😵

blesq
9. aug 2010

😀 moja je chodiaca kniznica internetovych stranok 😀

mayocka
9. aug 2010

@emmka3 ja som sa tiez chcela iba podelit o to ako sme sa nasmiali aka bola zababrana,nedavam jej este papat nic ine iba mliecko a cajik,nemaj boja 😉