Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
21. aug 2007

dopln veru.a odkial z dk si? priamo?

holubok
21. aug 2007

som z Vysneho Kubina,ale vydala som sa do Podzamku a pracovala so v Kubine,tak ma to taha tam

nenka83
21. aug 2007

ale vsak podzamok je kusocek ci? kde si pracovala?

holubok
21. aug 2007

na poste,takze mi chybaju ludia a tak.. trosku doma blbnem 😝

majdiska
22. aug 2007

Ahojte 🙂 . Nenka ja som bývala na Nemocničnej, skoro 24 rokov. Potom sme kúpili byt v Sedliackej Dubovej - pred 3 rokmi ešte pred svadbou. Vyšlo to lacnejšie, aj sa tam lacnejšie býva. Do práce stále dochádzam. Ale to nevadí. Naši sú stále v DK, tak keď idem ku doktorke tak ich navštevujem. Ako sa Vám rodilo v dolnokubínskej nemocnici? Ja mám čím ďalej, tým väčší strach. Typické pre prvorodičky 😉 . S ktorým pôrodníkom ste mali najlepšie skúsenosti?

anicka
22. aug 2007

nenka 83:
ano som s DK, byvame na Brezovci. Chodim k Dr. Regulyovej - je super. 🙂
janulap:
s tym stretkom je to super napad, treba to len dohodnut, 😀 ked sa to tu na fore tak rozbehlo bola by skoda to nevyuzit 😵
majdistka:
aj ja som mamicka cakatelka, aj ja sa uz zacinam bať ☹ , ale utesujem sa, ze u prvorodicky je to normalne 😀 Budes rodit klasicky? Chces aj epiduralku?

vavka33
22. aug 2007

anicka,aj moja gynekologicka bola dr.Reguliova-super osoba,aj my bolo luto ked som od nej odchadzala.Chystam sa ju ist pozriet a ukazat jej malu,lebo nebyt jej,neviem,ci by som sa tu z nej tesila 😉

tretulka
22. aug 2007

nenka - vlasy zacali padat asi 3 mesiace po porode aj mne a priserne 😕 , tiez som mala obavy, ze budem plesata a pomaly som chcela setrit na kvalitnu parochnu 😀 , ale nastastie sa to zastavilo po nejakom case...skusala som aj nejaky sampon z lekarne, uz si nepamatam nazov

anicka, majdiska - ja som sa tiez bala, ze kazda prvorodicka sa boji 😉, ale ak je to v norme a nie je to panicky strach, tak je to myslim ok

vavka - musim kuk ten serial 😉 🙂

evus
22. aug 2007

ahojte kubincanky...ja pochadzam z Podzamku,obcas sem nakuknem,ze co nove na Orave 🙂 .

Holubok-teba poznam z vydenia,byvate v bytovke,ze?Chodila som s tvojou svagrinou Janou do skoly,ze pozdravujem 😉 .Ako sa ti paci v Podzamku?

Ja uz byvam druhy mesiac v Seredi,troska mi je smutno za Oravou,ale mam tu kamaratku odtialto z konika,takze nie som az taka sama a pomaly si zvykam...

Drzkajte sa...papa

tretulka
22. aug 2007

evus - to je sranda, cim to je, ze baby z Oravy idu na do dolniaky a dolniacky na Oravu - vid mna 😀

vavka33
22. aug 2007

Aj mna 😉

majdiska
22. aug 2007

ahoj Anička. ja som rozmýšlala nad epidurálkou, ale trocha sa jej bojím pre moje srdce, mávam arytmie. Chodím ku doktorke Kapralčíkovej. S kým by si chcela rodiť?

janulap
22. aug 2007

Caute baby,vcera som nemohla sem skocit,lebo sme s manzelom spojazdnili novu pracku.Musela som pri nom stat,aby mohol po mne kricat,ze mu iba zavadziam 😀 Keby som pri nom nestala,tak by zas na mna volal,ze kde trcim 😀 .baby cakatelky,ja som rodila Emku pri Ondrejkovi-SUPER,SUPER!!!!na prvorodicku a dlhy porod-on bol ako balzam-posrandovali sme..Lenku som rodila pri Tothovi-tiez dobry,ale pripada mi taky prisny.Tiez chodim ku Kapralcicke,a chcela som rodit pri nej,ale ona uz ku porodom nechodi.Baby cakatelky,tak vam zavidim tie brušulá,a tie babatka,co budete mat zachvilu 😉 Hned by som sa dala nahovorit,len Peto nechce uz ani pocut o malom stolarovi 🙄 Ale ja mu ukazem,ved mam len 24 to uz mam ostat odpisana?? 😀 😀

nenka83
22. aug 2007

caute baby!!!!! bola som v jabľonke! nist tam nemali, kupila som malej ciapku a sebe jednu didku! 😝
ja by som bola za stretnutie! ved by som aspon vypadla!
inac ja som robila pri Hrudovi, je to aj moj gynekolog!je uplne super!!! fakt som citila ze mu mozem doverovat!a mala som manzela pri porode!tiez velmi dobra vec! a mala som aj epiduralku!bez nej by som ai ani neporobila, lebo som mala priserne bolesi od 9 rana az do 13:00 a potom mi pichli epidural a bola som v siedmom nebi.moja mala mala pupocnik okolo krku a ten ju vtahoval spat tak ked som potlacila aj tak ju vtahoval.a nemala som ani sil ju vytlacit.ked sa narodila bola uplne modra!no epidural si nemozem vynachvalit.ani neziaduce ucinky som nemala.

janulap
22. aug 2007

Ahoj nenka,jasne,stretko musi byt!!!Ale este dufam do zimy,lebo tu na Malatinej,ked s anakyda sneh,tak ja na to stretko pridem len v auguste 😀 😀
Nic v Polsku??Ja zhanam strieborne sandalky alebo slapky na svadbu.Pozerala som aj v Maxime,v cinskych a nic.peto povedal,ze mozme skocit do R,ale pochybujem,ze kupim.Tiez som si to nechala na poslednu chvilu.
Idem si umyt vlasy,lebo od nedele som nemala cas,a uz som sa sama seba zlakla v zrkadle 😀 😀 Zachvilu som nazad.Ozaj nenka,moje ID na MMB je 6922 😉

majdiska
22. aug 2007

ja tiež dakedy rozmýšľam ako to bude keď tu maličké už bude. budú mi chýbať tie kopance v brušku a kotrmelce. veľmi zlato reaguje na hluk, už i v brušku je ako maličké bábätko. dnes je podozrivo tichúčko. ja som rozmýšľala nad Ondrejkom, ale vraj bude v októbri v zahraničí. tak potom ešte dr. Thóta, ten rodil môjho brata pred 22 rokmi. len by nemusel byť taký prísny 😉 . Dr. Regulyovú nepoznám. ☹

janulap
22. aug 2007

ahoj majdiska,
no aj mne pri Emke chybali pohyby v brusku.A to este strasne dlho...Pri Leke som uz na to nemala cas,lebo dve deti skoro presne po dvoch rokoch,Lenka byvala strasne zla....Ale dala by som sa opat nahovorit.
Reguliovu nepoznam ani ja.Ale ja by som rodila aj pri Hrudovi....sympatak,strasne mily,co som ja chodila na ultrazvuky,ked tam bol,ochotny-na vsetko mi odpovedal.
Majdiska,aj tak si myslim,ze je to jedno,pri kom budes rodit,lebo doktor tam bude poslednych 5minut,ked pojde male von.Dolezite su sestricky.ja som pri obidvoch mala sestricku Danku(priezvisko neviem)Strasne mila,trpezliva,usmievava. 🙂 Priala by som ti ju mat pri sebe,hlavne kym bues cakat,mat kontrakcie.

majdiska
22. aug 2007

tak to o tom doktorovi som nevedela 😉 . no hádam budú milí, pretože sa bojím bolesti. mne ešte ani zuby nevŕtali, tak si neviem predstaviť aké to bude. to sa síce nedá porovnať ... manžel nechce byť pri pôrode, lebo sa bojí toho ako mu v bolestiach vynadám 🙂 . Hruda nie je náhodou primár gyn.-pôrodníckeho oddelenia? a učia v DK ako sa prikladajú deti ku kojeniu? ja tie hmaty na začiatku isto mať nebudem. a to nevravím o prebaľovaní a kúpaní. 😵

holubok
22. aug 2007

Ahojte,ja som rodila pri Rrguliovej,nemozem sa na nu stazovat,naozaj prijemna,ale aj tak bola pri mne len na konci.Mala som tam nastastie dobru sestricku a ta mi najviac pomohla.Myslim,ze to je asi najdolezitejsie ta sestricka,ved tam je skoro stale s tebou.A ani moj manzel nebol pri porode,neukecala som ho,ale myslim ze moze lutovat,je to naozaj nadherne.. A to som si predtym nevedela predstavit ako to moze byt pekne... 🙂

holubok
22. aug 2007

Evus,skoda ze si sa odstahovala,aspon by som tu mala skym kocikovat.

vavka33
22. aug 2007

Janulap,aj ja som mala pri porode tu sestru Danku,povedala som ze je to najuzasnejsia zena na svete,nebyt jej tak ja to tam uz nevydrzim.Moc mi pomhala a snazila sa ulahcit neulahcitelne 😅 Rodila som pri Ondrejkovi,od piatku do nedele a on ma videl fakt posledne dve minuty a potom 30min.co ma sil.inak si ma vobec nevsimal,len sestricky ma obskakovali.

ritaklea
22. aug 2007

ahojte kubincanky, jeeezine ja som na tuto temu zabudla.

tak v strucnosti:
tretulka, hej som z brezovca ale netusim ktora si ty. 😀

nenka, ako v tom polsku, tie kociky tam boli iba tako? 😀 tak ja som tvoja radkyna??? 😀 😀 😀 😀

janulap, neviem ale neucis ty nahodou na obchodnej akademii? ja to na tej fotke len tak nejasne rozoznavam... 😀 to by som ti asi musela zacat tu na fore vykat, lebo by si bola moja byvala profesorka nemciny 😀 😀 😀 😀

a holubok, teba poznam, ty si svagrovej kolegyna, neeee??? 😀 vsak sme spolu aj v porodnici boli.. ako drobec, drzi sa?

janulap
22. aug 2007

Ahoj ritaklea,ja a ucit??ved by som vsetkych studentov postrielala,na to by som nemala nervy.Obdivujem vsetkych profesorov a ucitelov.
Ale teraz vazne.Nie ja som na materskej.mam 24r. a od 21r.som na MD.A nepochadzam odtialto,ale zo Ziaru nad Hronom.
Ako sa volala ta profka??Svokra robila upratovacku na obchodnej.

ritaklea
22. aug 2007

janulap, vies ze si neviem presne spomenut na jej meno? nieco s jan.... to bolo - janotikova tusim.. ale fakt neviem. ved sa mi aj zdalo, ze nemohla mat 24 rokov...

ritaklea
22. aug 2007

nie, jonakova to bola... 😀

janulap
22. aug 2007

No to nepoznam.Z Kubina poznam zatial malo ludi,iba petovych kolegov a dve babenky z MMB 😀

ritaklea
22. aug 2007

inak dneska som sa stretla s anickou. zlata to zienka 🙂

kedy sa planuje to stretko tupritomnych kubincaniek 😀

nenka83
22. aug 2007

cauky.kukala som kociky, ten tvoj nemali.mali len jednu trolkolku, no vanicka bola strasne malinka! moja mala by do nej isto nevosla. inac vies kolko tam mali tych bicklickov co chces? od vymyslu sveta.mozno 60 pri jednom stanku, no ja hlupa som sa neopytala kolko stoja.no podla mna su o dost lacnejsie ako tu.ja som malej kupila len ciapocku, inac kazdy druhy stanok detske veci! hocjake.len ja nemozem prist tomu materialu na chut.vacsina veci flisova, alebo polyester.ziadna bavlna!a sebe som kupila jednu podprdu a aj ta mi je akasi mala.stretko by bolo fajn.a uz sa kocikujete v novom?

ritaklea
22. aug 2007

nenka, hej behame v novom.

no tie bicykle - uz sa tesim... a ja tiez rada iba bavlnu - no nist...

inak uz som ti vravela, ze mala sa mi sama od vcera stavia na nohy? po niecom co jej pride pod ruky sa vystvera a stoji 😀 mam strach, asi mame doma hyperaktivika 😀 😀 :- D

tretulka
22. aug 2007

majdiska - k Ondrejkovi chodim aj ja, je to skvely clovek a odbornik, nedam nanho dopustit 😵 a pokial ja viem, tak v oktobri nebude v zahranici 😉, ide do Ruzomberka na gyn.-por. odd. ako primar