Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

izaza
14. sep 2006

Ahojte maminky, snažilky aj tehulky z Dolneho Kubina. Tretulka mi dala tip na toto forum a tak sa vytesujem, ze sem mozem obcas prispievat a podebatit. Mam 16,5 mesacnu dcerku Petronelku. Je to nase slniecko. Narodila sa 27.4.2006 v porodnici v Kubine. Pocas tehotenstva som tu aj lezala na oddeleni jeden mesiac a nemozem sa stazovat. Bola som celkom spokojna. Doktori boli uzasni, mala som z nich vzdy vyborny pocit. Sestricky tiez, az na niektore vynimky. Ked mala nasa Petulka 5 mesiacov, necakane mi zavolali z prace a poziadali, ci by som sa nemohla vratit, pretoze nastala kriticka situacia. A tak som stala pred zavaznym rozhodnutim, ktore som v mala povodne v plane riesit az ovela neskor. Zvazili sme vsetky okolnosti a s malou dusickou som sa vratila do prace, o malu sa stara moja maminka. Bala som sa ako to bude fungovat a ako bude Petka (a tiez ja) zvladat odlucenie kazdy den na 8 hodin. Ale zvladli sme to, myslim na jednotku. Petka je spokojnucka, so starkou sa citi dobre a ja sa jej snazim vynahradit vsetok zmeskany cas, ktory travi bezo mna.
Tak dufam, ze niekedy naozaj zorganizujeme nejake stretko.

kasis
14. sep 2006

Ahojte, vraj v DK otvorili cez leto nejake sukromne sanatorium a robit by tan nali aj 3D ultrazvuk. Baby, neviete nahodou daco o tom, pripadne nejaky kontakt???

culinka
14. sep 2006

izaza:ahoj susedka.... 🙂 🙂 🙂

veronika13
14. sep 2006

Co ja viem, tak 3D ultrazvuk robí môj gynekolog Dr. Hruda, ambulanciu má na Bysterci. Kontakt na neho nemám.

tinka1001
autor
15. sep 2006

Tretulka: krasne fotocky, tak sa drzkajte.
Veronika13: ja chodim ku Dr.Dubcakovi - primar (rodinny priatel). Je celkom v pohode a ma aj fajn sestricky.
Riveronka: takze teraz si na rade ty co?? Tak si to brusko este trosku uzi a potom ti drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. 😵
Zienky ako sa chodi do toho materskeho centra? Ktory den? Alebo je to podla veku dietatka. Viem, ze niektore chodili aj na Bysterec do skolky. A plati sa nieco?

veronika13
16. sep 2006

do toho centra sa chodí už s deťmi, či je tam aj nejaká poradňa pre tehotné, kde sa dá na všetko pýtať?

izaza
17. sep 2006

Bohužiaľ, do materského centra nechodíme ☹ , keďže chodím do práce a neostáva na to čas, takže v tejto veci ani neviem poradiť.
Tak už máme aj my album - s názvom Petronelka.
Culinka - ahoj susedka. Okrem toho, že sme susedky my dve tak tu máme ešte Tretulku - tá býva o pár metrov ďalej 🙂

culinka
17. sep 2006

Ahojky izaza 🙂 🙂 🙂

tretulka
18. sep 2006

veronika13 - do centra sa chodi s detmi, ale neviem presne v ktore dni a kazdu stredu je cvicenie pre tehotne od 16-17 a 17-18 /podla tyzdna tehotnosti su maminky rozdelene/ ...ale tusim teraz sa necvici, lebo sestricka, ktora ho vedie je na skoleni, neviem presne dokedy

izaza - album som si uz pozrela, Petula je hotova modelka 😉
culinka - izaza mi spominala, ze si k sviatku dostala "putovny darcek" tak dufam, ze prinesie stastie...nam priniesol 🙂

kaciatko81
18. sep 2006

ahojte, tak sme naspat v ba... tretulka gratulujem 🙂
veronika, prepac, ze az teraz... ja by som do dk aj isla, ale asi by som mala problem s robotou, takze zatial nad tym nerozmyslame.
ale bolo nam super a zariadili sme kadeco na svadbu 😉

oli
21. sep 2006

Ahoj kaciatko, v nejakom fore so, citala, ze si projaktantka a v Kubine je teda dost vela projekcii a mozno by sa o teba este aj bili, podla toho aku profesiu robis, pretoze niektorych je tu naozaj dost malo. 😉

culinka
21. sep 2006

oli:
Ahojky,ako dlho sa snazite? 🙂

kaciatko81
21. sep 2006

oli, hmmm, mozno ano, len je otazka, ci maju tolko roboty... ved uvidime, kam sa zatulame

oli
21. sep 2006

Ahoj culinka, no my zaciname zo snazenim 3.mesiac,ale prave tento tyzden som bola konecne u Dr.Hrudu a ten mi spravil zakladne vysetrenia a ked som mu povedala, ze mam znizenu cinnost stitnej zlazy, tak povedal, ze mozem mat anovulacne cykly ☹ , co sa mu asi aj potvrdilo na ultrazvuku, takze mam ist co najskor na vysetrenie na endokrynologiu a podla vysledkov by mi nasadil lieky,aby sa nam to co najskor podarilo. Tak dufam, ze to nebude naozaj velky problem.

oli
21. sep 2006

Kaciatko maju, sme jedny z nich a nevieme co skor 😖 a podobne su na tom vsetky projekcie, kedze do Kubina sa vela vystudovanych nevrati 😒

kaciatko81
21. sep 2006

oli vazne? aj ty si projektantka?

oli
21. sep 2006

Kaciatko som tiez projektantka a nikedy by som ludi najradsej niekam poslala, ked pridu na konci augusta s nevysporiadanym pozemkom a povedia ze este tento rok chcu stavat a kazdy rok sa situacia opakuje aj s niekolkymi naraz. A naozaj je tu dost roboty, aj ked sa urvite neprojektuju take obrovske stavby ako v Bratislave. Mozno je dobre nabrat skusenosti v Blave a potom mudra a sikovna odist ale aj tu si ta vedia projektanti dost dobre zabehnut 😉 .Tak potom podumajte

kaciatko81
21. sep 2006

oli, ip

iveta33
21. sep 2006

Ahojte žienky,

dnes prispievam prvý krát a všetky krásne zdravím. Na začiatok sa aspoň v skratke predstavím : volám sa Iveta mám 33 rokov som vydatá a máme 2 ročného synčeka Janka. Do práce som išla keď mal Janko 8 mesiacov (prinútila nás k tomu životná situácia) a manžel zostal s Jankom na materskej. Prvý mesiac bol veľmi ťažký pre všetkých ale zvykli sme si. Ak chodíte niektoré do MC Píšťalka určite poznáte môjho manžela pretože mám pocit, že on je jediný ocko ktorý tam chodí s dieťaťom. Im sa tam veľmi páči a chodia aj do plaveckých jasličiek Delfínik, ktoré organizuje CVČ. Tento šk.rok začali chodiť plávať do hotela Park (včera boli prvý raz a boli veľmi spokojný).

Všetkým snažilkám chcem poradiť, aby mali veľa, veľa trpezlivosti a keď sú po zdrav.stránke v poriadku nechať tomu voľný priebeh. Viem o čom hovorím, pretože mi sme na Janka čakali 2 roky. Ešte pred tým ako sme sa rozhodli mať bábo, som mala problémy, operovali ma (mala som cysty) a zostala som len s jedným vaječníkom. Lekári mi navrhli po operácii 1/2 roka počkať s otehotnením a potom to začalo... Po roku snaženia (na kontroly som chodila) som lekárovi povedla, že máme problém, tak začali vyšetrenia. Mala som zvýšený hormón prolaktín, tak ma 4 mesiace hormonálne liečili, potom bol manžel na vyšetrení a na koniec som absolvovala laparoskopiu. Po všetkom tomto nám lekári povedali, že sme obaja v poriadku a nevidia dôvod prečo by som nemala otehotnieť. Tak sme si povedali, že prestaneme počítať plodné dni a všeko necháme voľne plynúť, že ak máme mať deťičky tak ich mať budeme a keď nie tak budeme žiť bez nich..... a za dva mesiace som otehotnela (psychika vie urobiť poriadnu šarapatu) 😒 . Všetkým držím palce. V lete sme sa rozhodli, že sa pokúsime o druhé bábo... snažíme a....uvidíme... 🙂

izaza
21. sep 2006

Ahojte žienky. Tak nás napadli bacily, Peťka má zápal priedušiek. Od pondelka som s ňou doma. V pondelok aj utorok mala vysoké horúčky a včera už len zvýšenku, dnes už s ňou všetci čerti šili. Ale kašle poriadne. Moc jej nechutí papkať, tak sa trochu trápime, ale snáď sa to rozbehne. Odjakživa spávala v postieľke, zaspávala vždy pekne sama, len som jej dala dudu a pohladkala a zatvorila dvere. Od návratu z nemocnice (pred 3 týždňami - mali sme poriadnu hnačku) si zvykla spávať s nami v posteli. Je to milé, aj príjemné keď sa ku mne túli, ale občas dostanem takú šupu po nose 😖 Ale inak fajn. Inak, babenky, dávajte si pozor, vraj je teraz hrozne veľa ľudí chorých.

iveta33
21. sep 2006

Zvýšenú chorobnosť v Kubíne potvrdzujem aj ja. Minulý týždeň som prekonala laryngitídu a ešte aj dnes poriadne kašlem ...Moji chlapi sa držia, verím, že ich to nechytí. 😒

izaza
21. sep 2006

No my máme v poslednom čase smolu čo sa týka Peťky a jej zdravia. Najskôr to bola tá hnačka a teraz zápal priedušiek. Dúfam, že sme si dávku chorôb vyčerpali aspoň na rok dopredu.

tinka1001
autor
22. sep 2006

Ahojte. Tusim sme tu vsetci chori. Moj manzel ma nadchu, a uz som to chytila aj ja s malym. No maly k tomu este crevnu virozu. Takze grckame, kakame, horuckujeme a soplikujeme. No vyhral AKCIU - 4v1.😀 Ale zvladame to. Zatial sa chudatko drzi. Papa iba suchare, tak cakam, kedy mu vypadne tych par zubkov, ktore ma. 😖 Ach jaj.

tretulka
23. sep 2006

ahojte, tak chorob je teraz asi dost. Vsetkym chorobkam prajem skore uzdravenie.
My mame problem s bruskom. Je to hrozne, ked Matka chytia krce a my okolo neho behame a snazime sa mu pomoct masirovanim bruska, rektalnou rurkou, kvapkami....kazdy nas utesuje, ze chlapci to vraj mavaju, ze si to treba pretrpiet. Boli sme uz aj u dr., urobili mu vyter a konecnika, ci nema
premnozene nejake bakterie v crevach, tak som zvedava na vysledky.
Mne dr. poradila, aby som vylucila vsetko mliecne. Takze ziadne mlieko, jogurty a syry...uz fakt neviem, co mam jest aby som malemu neuskodila, ale zas nechcem prist o mlieko...

veronika13
23. sep 2006

tretulka, musí to byť ťažké, keď na jednej strane vieš čo by si nemala a na druhej strane môžeš prísť o mliečko, ktoré je pre malého také dôležité...
Prajem, aby sa Matkove bruško umúdrilo a bolo vám lepšie.

tretulka
27. sep 2006

veronika13 - dakujeme 🙂 , mas pravdu a kazdy mi radi nieco ine, tak som z toho uz naozaj zmatena. Prave si varim zeleninovu polievku, aspon z tej sa najem 🙂
Vysledky sme mali negativne. Zajtra ideme do poradne, som zvedava kolko Matko za tyzden pribral. Teraz spinka a ja sa pasujem zo zehlenim 😒

tretulka
29. sep 2006

No co je kubincanky, nejako sa nam nechce pisat? Maly mi prave zaspal, tak vyuzivam chvilku "volna" 😉
vcerajsia poradna dopadla dobre, Matko za tyzden pribral 180g, dr. nas pochvalila, ze pekne drzi hlavicku 🙂 . O dva tyzdne ideme na sono noziciek.

veronika13
1. okt 2006

No, akosi je to tu mŕtve, čo tu nie je nikto z DK? Čo máte nové? Boli ste v poslednom času u DR? Mne na poslednom UZV meral šijový záhyb bábätka, vraj je to v norme. Ani neviem čo mám písať, ako som tak pozerala dozadu, väčšinou sú su snažilky alebo už s bábom... 😒 Tak sa majte pekne, držte sa.

izaza
2. okt 2006

Ahojte, my sa máme fajn. Peťka nás v piatok zasa vystrašila, celé poobedie mala zvýšenú teplotu. Už som bola v smútku, že na ňu zasa dačo lezie. V sobotu ráno - ako zázrakom - ani stopy po teplote. Zrejme to boli zúbky, prerezávajú sa jej horné očné zúbky, už jej vidno biele bodky, tak budú čoskoro vonku. Heh, už bude poriadna šelma zubatá. Budú jej chýbať len posledné stoličky a s chrupom sme sme hotoví 🙂
Ozaj, v materskej škole na Brezovci organizujú kvázi materské centrum. Každý štvrtok od deviatej do pol jedenástej tam môžu chodiť mamičky s detičkami. Je tam síce písané, že je to pre detičky od 2-6 rokov, ale učiteľka (susedka) mi hovorila, že kľudne nech prídu aj menšie detičky. Takže naša Peťka sa teší, boli sme sa tam raz popoludní pozrieť kde sa to bude konať, a Peťka mi odtiaľ nechcela odísť. Keďže ja musím chodiť do práce, tak tam bude chodiť Peťka so starkou.

veronika13
3. okt 2006

Žienky Kubínčanky, neviete mi poradiť, kde v DK sa dajú kúpiť potreby pre bábo? Myslím, cumlíky, hrkalky, fľašky, odsávačka... Ja Kubín ešte dobre nepoznám, nakoľko nie som odtiaľ, ale asi 20km ďalej. Ak to máte obehané aj cenovo výhodnejšie keby bolo. Díííík