Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
1. okt 2009

bolul prajeme skoré uzdravenie.. to nemyslíš vážne, že idú škôlku zatvoriť.. dokedy??? 😖
mne je už malý fajný, dnes prišla k nemu babka ako vždy, povedal jej že sa idú spolu baviť a ťahal ju do izby.. a mna chytil za ruku, že mama pod a vyhodil ma na chodbu 😀 už nemá teplotu, nekašle a nesoplíkuje. ešte počkáme do nedele a v pondelok už môže ísť.. len ak bude mať kde ísť.. 😒

jana2033
1. okt 2009

Ahojte baby,

Vy ste začali chodiť cvičiť už skôr ako pred pôrodom? Kde sa tu dá isť, chcela by som aspoň pár krát ešte teraz.

Pekný deň

majdiska
1. okt 2009

jana v nemocke, tam kde je gynekologický príjem, cvičí jedna sestrička, ale kukni tak stranu dve dozadu, baby to tu už riešili 😉
bolul volala som s Jánošom, nejdu zatvárať, len spoja triedy.. normálne mi až zle prišlo, čo s malým.. svokra by veru nadšená nebola 😒 akurát v pondelok sa budú vracať deti, čo boli choré tak ako môj..

salvinka
1. okt 2009

katika ja chodim na tie cvicenia.. teda chodim bola som tam dvakrat, a aj ked vsetky su tam tesne pred porodom citim sa tam fajn s tym mojim "plochym" bruskom..
byva to utorky o desiatej rano teda aspon tie kam chodim ja, ale teraz je ta sestricka odcestovana a az dvadsiateho oktobra bude dalsie cvicenie..
a ja tam ani tak nechodim kvoli tym cviceniam ale dozvies sa vela toho nielen o porodnici, samotnom porode a kojeni.. a vzdy ked odtial odchadzam tak mam pocit ze sa nejak menej bojim toho porodu 🙂
no ale meno tej sestricky ti nepoviem ani ked ma zabijes 😀

anicka
1. okt 2009

salvinka volá sa Milka Drengubiaková, aj ja som ku nej chodila je to super 😉 aj ja som mala ten istý pocit, že po stretnutí s ňou je všetko okolo pôrodu akési "jednoduchšie" a ja som bola strašne rada, že s nami bola obzrieť aj pôrodné sály.

emka: do akého poradovníka? Idete do Jánoša? Odkedy? 😕

Ja som bola Maťku zapísať do päťky, to je tá škôlka pri hojdacom moste nasupuje od septembra 2010 😵

emmka3
1. okt 2009

anicka, to budes malu vzit az na Bysterec? Tu na Brezvec si preco nechcela? My budeme chodit zatial asi do Janoska a asi tiez od septembra 2010 ... no a potom do skolky ho dam tu do tej zltej, predsa je to blizsie domov ...

jana2033
1. okt 2009

Ďakujem majdiška,
vidiš aj som čítala tie články ale dneska som akási mimo, idem si to ešte raz prečítať 😎 a uvidím či sa odvážim isť 😀

katika82
1. okt 2009

jani tak dúfam že sa tam stretneme ja by som chcela ísť tiež už. od 5 som na materskej takže mám času ako čečiny.
tak hovoríš že až toho 20-teho?? no v pondelok idem na hematologiu tak sa tam skúsim zastaviť a opýtať sa na to a toho 20 by som teda išla.

bolulka
1. okt 2009

danka, hej sme opat chory, ale mala celkom pekne vydrzala.. predposledna ochorela..

nasa dr. nam ale ziadne lieky nechce dat.. mala ma stale horucky, prave teraz som jej zrazala 39,2 (po odcitani).. majdiska, co vam dali za lieky?

katika82
1. okt 2009

bolul chudiatko máte riadne starosti s malou,

to tá škerlíková ti nič nedala??? to prečo??

anicka
1. okt 2009

emka: veľmi ju chvália, to je jedna vec a durhá je, že ja robím na Mokradi, takže čo sa týka DK je z mojej strany jedno a Peťo robí na súde, takže keby sa niečo dialo len prebehne cez most a je pri nej. Aj starú mamu máme na Bysterci, keby bolo treba zaskočiť. A vieš ja som rodená Bysterčanka takže mňa to tam bude asi ťahať už na furt 😀 😀 😀

anicka
1. okt 2009

a Ty chceš ísť už na budúci september do práce? Nechystáte druhé? 😕 😵

danka.k
1. okt 2009

anicka nechystaju.. oni az neskor chystaju druhe.. nevies ako ma prehovarala ze mam este par rokov na druhe cakat aby sme mali rovnako 😀 😀 😀

bolul na teplotu nikdy nic nedava doky... povie ze treba dat cipky a ak neprejde za dake 3-4 dni tak to zacne riesit

bolulka
1. okt 2009

danka, v skolke angina, mala vysoke teploty, ked ju kontrolovala uz mala hrdlo chytene a mame cakat 3-4 dni kym dostane lieky, ktore urcite aj tak dostane.. uz sa nam to nestalo raz.. ja osobne ked mam anginu, bezim hned po lieky, pretoze to aj pekne boli.. 😠

klaudia zacala odmietat jedlo aj tekutiny a nasla som jej afty ☹ cele vnutro pier a jeden na jazyku.. caka nas este vela krutych dni.. mate s tym nejake skusenosti a poznate nejake sposoby liecenia? ja jej to vytieram ruzovym medikom a potom na to davam b-komplex. zajtra si este skocim po malinovy sirup..

danka.k
2. okt 2009

bolulka pocula som ze sa na to dava ten sprej tantum verde.. ale nemam odskusane ale vraj pomaha... ja davam rivanol...

majdiska
2. okt 2009

ahojky,
prepáč bolulka, že som včera neodpísala, ale v práci som mala včera krutý den, no proste horor a potom som ešte šla robiť výplaty na urbár, tak som prišla tak zničená domov, že ma odvalilo, uložila som malého a zaspala pred telkou. zobudila som sa až o 22:30h.. 😝
dnes som mala celodenný paragraf, tak som bola na kontrole s malým v Dlhej, stále bereme ATB. mne dr. hned predpísala na angínu nejaký augmentin, či čo a berieme ho každých 12h.. malý už má hrdielko pekné a do ušiek ešte stále máme dávať kvapky a konečne viem, ktoré má zapálené..mi to moja dr. pozrela.. a v pondelok už môžme ísť do jasličiek, lebo v nedeľu končíme s ATB.. a máme nasadiť probiotiká..ako bolulka nechápem, prečo ti nedala ATB 😠 .. ja ked som bola mladšia som mala angínu stále, liečila som ju len leikmi proti teplote a vždy som potom mala problémy, vracalo sa mi to a raz som dostala zápal stredného ucha ☹ ale nechcem ťa strašiť.. ale ATB by mi hned dala aj moja dr. v Dlhej, keby sme tam šli...
janka, nič sa nedeje.. ja mávam tiež dakedy také blbé dni 😉

majdiska
2. okt 2009

ozaj danka, moja dr. na teplotu predpisuje Nurofen, len dr. na pohotovosti mi to nepredpísala.. a pritom deti tuším do 3 rokov majú na tieto lieky na teplotu nárok - prepláca to poisťovna.. 😉

majdiska
2. okt 2009

ozaj bolul, mne malý tiež prvé tri dni nechcel nič papať.. teraz tiež moc nechce, lebo tie ATB sú ťažké na žalúdok, ale je to lepšie.. 😉

danka.k
2. okt 2009

majdi nam dr vzdy povie ze mame davat nurofenovy cipok, ale ja davam Panadol lebo mam s nim lepsiu skusenost.. sirup nam nikdy neoporucila, tak neviem

bolul my sme mali minule teploty tri dni, sli sme k dr ale povedala ze este mame dva dni pockat a az potom nam da ATB.. ale malemu nebolo uplne nic, hrdlo pekne, papal, dokonca v pohode vladal utekat.. len ma teploty a nikto nevie z coho.. nakoniec sme tie atb ani nebrali.. a keby si sla s malou na pohotovost? tam by jej isto nieco dali ked ti doky nechce dat... var nenatrafis na vasu doky 😀

nenka83
2. okt 2009

Bolulka ahoj. Citam ze mate afty...Napisem ti moju skusenost... Mali sme ist do Spanielska na dovolenku, 2 tyzdne predtym mala ochorela, nic len vysoke horucky - hrdlo ciste. O 2 dni uz aj hrdlo zapalene, tak nam dala ATB - Augmentin... hovorila som si stale ze 2 tyzdne est eto budem dovtedy fit. brali sme ATB asi 3 dni a afty sa jej objavili - 2 na jazyku a jedna v hrdle. Doktorka nam kazala vytierat, nieco nam spravili v lekarni taka hneda vodicka na predpis... TO vytieranie bolo HROZNE!!!! nevedeli sme to ,kazde 3 hodiny sme to museli, no srasne, drzali sme ju traja. Afty neustupovali - vytierali sme slabo a zle. Tak sme kazde rano chodili ku doktorke nech nam to ona vytre.. Potom sme uz mal za 3 dni odist na dovolenku, doktorka nam pichala B12, brali sme kadejake lieky a predpisala nam CNADIBENE roztok na vytieranie! pozor je na onkajsie pouzitie mala sa mi z neho cla vyhadzala, v lietadle sa nas letuska pytala co jej je, ze sa ludia boja. Cize na afty po mojej hrozostrasnej skusenosti : ten roztok co predpise doktorka, teda ta hneda vodicka, Homeopatika v lekarni na afty si pytaj, je aj gel Mundisan aj to pomaha. a ten B koplex je tiez dobry, len je pre deti od 3 rokovv - ja som jej ho nedavala. a daj jej aj probiotikac - tie su velmi dolezite pri tomto ochoreni! NAm malinovy sirup domaci nepomohol!

Afty vytierat, vytierat, vytierat!!!!!!! Nic ine nepomoze! Drzim palce! je o hnusna pliaga :(((

bolulka
3. okt 2009

nenka, nam teraz dr. predpisala corsodyl 0,1 %... vraj sa to len ma prstom potret, ziadne vydieranie.. mam strach, ze jej to tu budem potierat tyzden a potom aj tak prejdem na vydieranie.. 😔

nenka, zjedla ti vtedy mala nieco? mne moja zje par lyziciek nasilu.. vcera 5 lyziciek jogurtu, 8 lyziciek grizky, caj cez striekacku a potom vysoke teploty, to som uz do nej nedostala nic, iba ten caj.. vecer mi to nakoniec vsetko vyvratila.. teraz rano som do nej dostala 4 piskoty mocene v mliecku. poobede chcem spravit koprovu omacku, uvidim kolko lyziciek do nej dostanem..

taka je chuda a vecne mame choroby, pri ktorych nejedava.. 😔

nenka83
3. okt 2009

Bolulka my sme museli vytierat... a poriadne, lebo jej to nemizlo. zakazdkym na doktorka povedala ze vytierame zle ☹ uz som bola hotova

mne praveze mala jedla..ale varila som len polievky, aj 2-3 krat denne polievku, 2 polievky denne som varila.. ked bolo nieco huste vravela mi ze ju boli pusa.. ale jedla. a hlavne musela vela pit.cize kazdu hodinu salku caju nasilu po lyzickach... hlavne musi pit! ja som zapla notebook dala jej tam DVD co ma rada a pritom caj vypila.. pod hrozbou ze pojde k doktorke 😖 inak sa nedalo.. a piskotky tie tie papala.

Bolulka moja minule pribrala skoro na 13 kil taka stastna som bola...a potom sme si v meste dali zmrzku a hnacky dostala, prehanalo ju 16 krat denne... najprv nam zo strerov vysla salmoneloza.. z druheho steru uz nic. 4 dni ju takto prehanalo... vies si predstavit aka bola... no ako z koncentraku. teraz pribrala. takze sa neboj to co schudne ked vyzdravie ihned naberie!! kvoli tomu sa vobec netrap!!!!! uvidis!!

bolulka
3. okt 2009

no moja sa konecne dostala na 11 kil, ale vzdy ked co to priberie navyse, tak dostane chorobu, pri ktorej tyzden neje a zaciname odznova.. ale som sa koli tomu naplakala a natrapila dost, takze jej vahe uz nepripisujem taky vyznam, lebo by som sa zblaznila..

no uvidime ako nam pomoze ten corsodyl..

nenka, a mam si pytat tie B12?

nenka83
3. okt 2009

bolul ak ti mam pravdu povedat neviem preco doktorka pchala malej B12, ci kvoli aftam alebo oslabeniu organizmu.Lebo vlastne afty savyskytuju pri oslabenej imunite, ked berie ATB je "rozhadzana" prirodzena flora organizmu, neviem ako to napisat 😅 Tak skus sa spytat na tie B12 ale neviem preco presne sme ich my brali, sli sme na dovolenku tak asi nam doktorka chcela rychlo pomoct...

A co sa tyka tej vahy.. ved aj ty si aka chuda.. tak mala je mozno aj po tebe.. a to sa tym ani nezaoberaj

Pocuj aj moja mala teraz casto byvala chora, davaj jej uz teraz stale 2ml Imunoglokanu, 1 nutrollin B denne, vela ovocia i ked nasilu..

bolulka
3. okt 2009

nenka, presne tak to davam.. a bola uz aj dost dlho zdrava. len na konci som uz nedavala imunoglukan. teplotujeme inak stale, ale uz slabsie, tak je to dufam na ustupe..

anicka
3. okt 2009

bolulka: mylsíme na Vás a držkáme Vám palčeky, aby ste chytrúčo vyzdraveli 😉 A nad tou váhou sa netráp nenka má pradvu, veď aj Ty si chdučká asi bude po Tebe. A neboj keď bude veľká bude len rada, že sa nemusí trápiť s dietami veď bude krásna štíhlučká 😵 Vieš my tučnučké sa "mordujeme" s kilami stále 😢 😖

nenka: my sme zatiaľ zdravučké, klop klop ak teda nerátam občas soplíky, ale neviem neviem ako to bude v škôlke tak sa chcem opýtať ten 2ml Imunoglokanu, 1 nutrollin B denne to je na povzbudenie imunity? 😕

danka.k
3. okt 2009

bolulka hlavne sa moc nestresuj aby to neublizilo drobcekovi v brusku.. 😉

anicka a my uplne chude sa mordujeme s tym aby sme daco pribrali 😀 😀 😀 ake to je nespravodlive.. malo by to byt vyvazene dako 😀

bolulka
3. okt 2009

anicka, imunoglukan je vraj dobry a nutrilon B je probiotikum, co je 70 % imunity cloveka 😉 mne raz pomohli probiotika, ked som brala kazde dva tyzdne ATB a Klaudii tiez pomahaju..

tak dneska pekne papala - polievka a po dva krat knedlicky s koprovou omackou.. dokonca si uz vecer sama pytala..zazrak na to, ze ma tie bolave afty..vnutro pier ma suvisly pas aft, takze ich ani nezatvara. hroza..

majdiska
4. okt 2009

ahojky, tak my sme sa vytešovali, že ideme do škôlky a dnes mal ráno malý 38,5.. no nechápem, už bol dobrý, ATB doberáme, nemáme už dalšie.. no divné 😠 😢 takže do stredy bude zasa doma s babkou 😒 dúfam, že bude bez teploty.. cukríčky donesie k narodeninám dodatočne ☹

bolulka
4. okt 2009

majdiska, ci nejdete mat tiez tie afty..