Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
15. mar 2010

emka no my sme začali s mrkvičkou už tak v polke štvrtého mesiace, lebo mal veľmi riedku stolicu tak nám doky povedala že máme dávať varenú mrkvičku s ryžovým odvarom. a ked už mal 4 meisac eukončené skúsila som tie hipp presnidávky, no a tie mu chutia viac ako naša domáca mrkvička, možno preto že je to jemnejšie, lebo mne doktorka povedala že to mám len vidličkou popučiť, že aby sa naučiť aj väčšie kúsky prehltať, no lenže ked zacítil ten hrubší kúsok v hrdle hned ho naťahovalo, tak som t ozačala robiť tak, že chcem najskôr také jemnejšie pomixované a postupne prejsť na také viac hrčkavé.

všetku zeleninku máme domácu preto by som si chcela tak viac narobiť na dva tri dni, len to neviem či mvrkva vydrží, jablčka to hej to je normálne ale neviem ako zelenina.

anicka
15. mar 2010

majdiska: to krásne papáte, to my nezjeme z toho čo Adamko pomaly ani tretinu ☹ asi drží líniu hneď od malička 😀

katika: ani mne Matka nechcela dlho papať kúsky tak sme mixovali o dušu a teraz už pekne pohryzká veď už má čím 🙂

ozaj a ten Britus to je Britvík? On učí aj na výške? Mňa učil na obchodnej informatiku.

jana2033
15. mar 2010

majdiška vidiš ako si to šikovno zvládla 😝 , šikula si inak aj ja idem asi zajtra ešte na daňový chcela som dneska ale ked vidim ake počasie ble, a malinky tak to super že ti takto krásne papá 🙂

anička ee Birtus je iný, on učí ekonomiku a take veci, a Britvik učil tiež na vyške ale informatiku a už neučí 🙂 inak aj mna mal v prvom ročníku na obchodnej no to bol horor pri ňom 😀

majdiska
15. mar 2010

anicka môj "drobček" už váži skoro 16 kg a ja som rada ked mu chutí 😀
ked bol maličký papal menej a potom sa nejak rozjedol, ked som mu začala variť a dochucovať..
my sme na začiatku tiež mixovali, tiež malého naťahovalo aj preto ten hipp, lebo nechcel papať čo som navarila.. a doteraz doma nespapá maso.. ale vo škôlke asi aj hej.. 😉

emmka3
15. mar 2010

Katka, Hippky mu chutia asi preto, lebo ako jedine z tychto flaskovych prikrmov su dosalane 😒 tak na to pozor, sol by nemala byt v jedalnicku dietatka do 1 roka, kvoli stale sa vyvijajucim oblickam ... a neboj sa zavarat aj mrkvu, hovorim, tak jak som robila ja a nikdy sa mi nic nepokazilo, a kludne mixuj, na vacsie kusy ma este cas ... aj ked okolo 7-8 mes. mu zacnes davat len popucene, tak bude v pohode 😉 my mame len 5 zubkov a stale pucim, akj ked maly si uz vie poradit aj s celkom velkymi kuskami maska ... takze ako sa mi chce 😉

mayocka
15. mar 2010

bolul: CO SA DEJE???? NEJAKE PROBLEMY CI CO TAK ZRAZU??? vsak ste si poprerabali uz v domceku a co ste sa rozhodli stahovat sa???? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

majdiska
15. mar 2010

segra to závisí od druhu hippu.. tie počiatočné sú úplne nedochutené až tie pre staršie deti majú minimum soli.. to som pozerala, tie pre od 4 -7 mesiacov sol nemajú.. tie od 8 a viac sú už dochutenejšie.. ale fakt je tam soli máličko.. ale chutia asi preto, lebo je to iné ako stále to isté čo doma varíš a sú úplne rozomleté na kašu.. 😉 my sme chodili na nefrologiu, kvôli menšej obličke a hippky nám neublížili 😉

anicka
15. mar 2010

majdiska to je super, že mu tak chutí, v dobrom Ti to závidím 😉 My máme 14,5 (keď som ju vážila, tak mala na sebe bodik, tepláčiky, ponšky, papučky a plienku) takže reálne asi tých 14 kg 😉 Uvidíme veď možno sa v škôlke rozpapá 😵

majdiska
15. mar 2010

anicka mi sme taký rozpapčený nastúpili už do škôlky.. malému dávali štandardné porcie a on bol furt hladný.. stále chodil za učiteľkami a len papať a papať.. potom sa ma pýtali, či má aj doma taký apetít a ja že hej.. tak po mesiaci mu začali pridávať porcie, lebo bol stále hladný.. 😀 doteraz sa na nom bavia, že podarene papá a že mu stále tak chutí..
on po tých príkrmoch vôbec nie je preberavý, všetko zje 😵

emmka3
15. mar 2010

never tomu, Zuzka, aj tie najmensie Hipp maju sol ... viem, pozerala som si to 😉 a to ma na nich rozculovalo, bo su akoze Bio a dost drahe a bac, sol ... Hami, Sunarka ... tie sol nemaju a su lacnejsie ... ale domaca strava, je domaca strava ... to chuti tak ozajstnejsie oproti tym kupovanym ... a aj doma sa to da rozmixovat na kasu 😉

katika82
15. mar 2010

no ja mám taký super robot mixér a raz som mu to už mixovala ale to bolo viac a zvyšok som musela dojesť ja potom. tak preto by som aj teraz viac narobila a zasterilizovala, ved nie na mesiac ale tak na týždeň. máme domácu mrkvičku, jablička, brokolicu, vlastne všetku zeleninku

emmka3
15. mar 2010

kati, uplne v klidku sterlizuj, na 4-5 dni v pohode, a ked das do chladnicky ... ja si myslim, ze nic nepokazis ... mne sa na tieto male jedla osvedcil ponorny mixer, kedze je stale poruke ... velkeho robota sa mi nechcelo vytahovat 😅, co vytahovat, ale potom umyvat 😀

katika82
15. mar 2010

no ved ja ho mám tiež ponorný, tak práve preto sa mi to páči že to mám rýchlo a nič špinavé iba jednu nádobnku. len potrebujem trošku viac toho aby sa mal do čoho ponoriť 😀 .
a zdá sa mi že z tých mrkvičiek má trošku hustejšiu stolicu čo môžem dávať na to aby mal trošku redšiu? či nemusím každý deň dávať príkrm?? môžem tak obdeň?

jana2033
15. mar 2010

ahojte babule ja už asi ani vonku nebudem chodiť, pani po tom snehu som tak rypla na zadok som sa až zlakla či je mala v poriadku ☹ ale vyzera že hej kopka pučí sa no tak dúfam, ale tak mi noha vyletela jedna a kym som sa pozbierala zo zeme, majka som ta teraz vystriedala Ty si pred nedavnom ja teraz nech už zmizne ten snech 😠

deniskateniska
15. mar 2010

este som nestihla precitat co ste tu napisali, komenty neskor, ale.som chcela.. JANKA som si myslela ze si uz sla rodit lebo sme boli okna dat nacenit a chlapik hovori ze dnes rano odtiekla kolegini plodova voda... tak som si myslela zeby janka? ale co by tu robila.. no ale mozno 😀 😀 😀 tak som sa uz tesila 😀 😀

majkad2
15. mar 2010

janka, no dnes ma zase skoro ryplo.....tiež som šla po snehu,ty kokso sa riadne šmýka, tiež mi jednu nohu zdvihlo, ale našťastie dnes som sa akosi udržala a nespadla.....joj už aby bola jar

jana2033
15. mar 2010

deniska už by som to tak brala ale nebola som to ja škola 😀 , keby to prišlo tak sa tešim jak blcha lebo čím idem vyššie som akási nemotorná 😀,a to bruško už fest zavadzia

maji ved to že pod tým snehom ani nevieš čo maš čakať 😠 , no aspon že si si davala pozor, inak ked chodievame hore autom do firmy, tak ta vidievam ako ideš dole brezovcom dosť to maš každý den neviem si predstaviť pešo chodievať.

majkad2
15. mar 2010

janka no tak to ti poviem, že to mám dosť, do roboty sa mi ide ešte celkom dobre, horšie z roboty, lebo to už idem unavená z roboty, k tomu sa pridá ešte tvrdnutie brucha a ked prídem domov tak sa pravidelne šupnem do postele a musim ležať minimálne hodinku

emmka3
15. mar 2010

Katka, este stale kojis? ak ano, tak po uprave stolice by som s prikrmami - mrkvou skoncila a pokracovala az po ukonceni 6. mesiaca ... pokial uz nekojis a ste na UM, tak ak malemu chuti, mozes pozvolna zavadzat na obed zeleninku, najskor jednodruhovu, resp. zmiesane 2 druhy ... na zmaknutie stolice sa na osvedcil spenatik (robila som ho so zemiakom, neskor, ked maly uz mohol, tak aj so zltkom) alebo slivkova stavicka, kupovali sme Hipp, ale je to v podstate to iste ako stava zo zavaranych sliviek (je aj taka cisto slivkova vyzivka od Hipp), takemu malickemu staci aj 1-2 lizicky na vecer resp. na rano, pokial nepostrehnes zlepsenie ... inac, a my sme mali ako kojeni riedku stolicu, ja som to neriesila, lebo maly prospieval ...

Baby, tehule, davajte si pozor a opatrne ... ale dobre spravy, jar nam klope na dvere 🙂

deniskateniska
15. mar 2010

emmka jar klope na dvere, ale ja ju nikde nevidim..brala by som uz aj tu jar... joj... ako strasneeeeeeee.. fakt.. konecne som vytiahla bundu taku orandzovu ku kabelke orandzovej a ze sa nebudem musiet tlacit v zimnej bunde.. a drb.. zase sneh.. joj 😠 😠 😠

emmka3
15. mar 2010

deni, od stvrtka je tu ako na koni 😀 a uzi si oranzovu kabelku, bo zachvilku bude ta naj kabelka, taska od kocika 😉

deniskateniska
15. mar 2010

:D no to budem rada, bo teraz mam v kabelke tolko zbytocnych veci ze az... 😀 😀 😀

emmka3
15. mar 2010

😀 tak taska od kocika ta hned nauci, co je dolezite 😀 mobil, penazenka, kluce a vreckovky 😀

katika82
15. mar 2010

emka no my sme na umelom, už od druhého mesiaca

a tú šťavičku zo sliviek môžem už dávať teraz od koľkého to je mesiaca?? ja mu teraz tak dávam že obednú dávku mu dám tú hipp presnidávku tak pol fľaštičky ani to nie a potom to ešte mliečkom zapije takou 100 ml cca vypije ešte. no a dávam tak mrkvičku alebo mrkvička so zemiakom. také si chcem aj svoje narobiť.

emmka3
15. mar 2010

Katka, neviem ti presne povedat o tych slivkach ... maju ju aj v Tescu, tak pozri, ako pisu oni ... ale ja by som mu stale mrkvu nedavala, bo ho casom moze zapiect ... skus teda pomaly aj zemek s brokoli, karfilom, spenatom a tak ... ja som na zmakcenie stolice radsej davala ten spenat ako slivky, ja som celkovo tak nejak anti cukor naladena 😅

emmka3
15. mar 2010

nasla som to, ta slivkova stava sa moze od ukonceneho 4. mesiaca

katika82
16. mar 2010

no nakúrené mám už máme s lukym teplúčko, dala som sliepočkám, pustila naše veľké psie teliatko 80 kg trošku pobehať zatvorila ho napäť do búdy a môžem sa pustiť šprtať aplikovanú matematiku kým luky spí

katika82
16. mar 2010

emka tak super vyskúšame,

a môžem aj samotný zemiačik či musím s niečím zmiešať???

emmka3
16. mar 2010

Katka, ak bude malemu chutit, tak mozes na zaciatok kludne aj sam zemiacik.

deniskateniska
16. mar 2010

no tak my sme boli dnes dat nacenit okna.. ak idete niekto riesit plastaky v najblizsej dobe.. hned vam poviem kde su najlacnejsie bo sme obehali secko 😀 😀 😀 a vam poviem.. nas na dom vydu okna tak ako pred rokom vysli moju tetu na byt.. ju skoro drblo ked som jej to povedala. 😀 😀 😀 a teraz su akcie vsade,...ak idete davat,.. fakt nevahajte, bo teraz do marca maju este akcie a na jar sa zacnu stvat domy tak nam rovno povedali ze ceny idu hore.. tak normalne..baby aj na koberce mi vyde 😀 😀 😀