Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
30. máj 2010

anicka, aj ja suhlasim s Deniskou, ze latkovky, co mame my, su ti uz zbytocne ... daj klasicky stvorec, ja myslim, ze ak ma splnit ucel, tak splni aj on 😉

deniskateniska
30. máj 2010

babule tak tu je nasa kuchynka 😉 viac foto na modrej streche, este male dorabky a je hotova. to zajtra zmakne mm 😀

katika82
30. máj 2010

deni super krásna my inak máme niečo pdobné len svetlú dosku máme ale tiež ten výstupok v rohu.je to praktické

nana kašičky nechaj na neskôr najskôr skús také ako zeleninku a neutrálne chute lebo naozaj ti potom nebude chcieť . nám doky povedala že kašičky až ked sa naučí papať zeleninku ja som tak dávala že najskrô čístú mrkvičku ptoom postupne po týždni zemiačik, brokolicu a ked toto pekne papal tak som dala jablčko banánik a tak. kašičky ešte do teraz sme nedali. skúšali sme pribináčik tak ten zaberá inak neviem či ho už vôbec môže ale nevyhádzal sa po ňom ani nič. tak hádam môže.

čo vy na to maminky skúšenejšie môže také 7mesačné bábo pribináčika. lukymu veľmi chutí

emmka3
30. máj 2010

@katika82 Katka, pribinacika a vsetko na tvarohovom zaklade odloz az od 1 roka, je to tazke na oblicky, pretoze tvaroh obsahuje veeeela bielkovin ... zacni pekne jogurtikmi, acidko 🙂

anicka
31. máj 2010

katika súhlasím s emkou ja by som tiež s pribináčikom počklala, my sme v roku začínali jogutikom aktivia najprv bielou a potom sladkou bielou 😉 mám doma zoznam ako závádzať príkrimy z časopisu mama a ja poslať Ti ho? 😕

deniska veľmi je pekná 🙂

emka aj ja som rozmýšľala že sa vrátim ku klasickým štvorcom len neviem kde zoženiem také veľké gumové nohavičky 😖

deniskateniska
31. máj 2010

anicka ja mam doma postolky ci ako sa to vola hadam vsetky velkosti.. mam to sice este u mamy ale coskoro ked sa budeme stahovat tak by som to mohla kuk ze ake su najvacsie.. 😉

anicka
31. máj 2010

deniska tak sa to volá poštolky, ak by si mi pozerla bude veľmi rada 😉

deniskateniska
31. máj 2010

jasne ani pozriem... 😉

danka.k
31. máj 2010

ahooooooooooooojte... zdravim po par dnoch 😀

zatial som vas necitala, ale docitam.. slubujem 😀

len salvinka.... no mohla som ta zobrat do blavy.. som tam nakupila, pre seba, pre maleho, pre muza.... a kedze bol den deti, teda bude, ale tam mali akciu uz cez vikend v jednom detskom obchode, ze vsetko za poloviu.. no nenakup tam... pre maleho tam mali nepremokavu bundu (kedze v ba prsi len na dievcatka a na chlapcov nemaju prsiplaste 😀 ) no a stala 570 korun no a za polovicu uplne super cena.... 😉

no idem dat ja tym mojim detom jest....... vecer citam 😉

deniskateniska
31. máj 2010

dani no ajoooooooooj... nemal tu kto neskoro vecer pisat 😀 😀 😀

salvinka
31. máj 2010

joooj dani ani nevrav 😠 ja som jak chora ked ma vypustite v nakupnom centre 😀 😀 uz mi do ruk len zlatu bankomatovu karticku a som za vodou 😀 😀

katika82
31. máj 2010

anička ak by sa dalo poslala by si mi to na mail tie príkrmi???

a biely jogurt v pohode môže????neviem čo také na desiatu mu dávať???

d198815
31. máj 2010

anicka a v ktorom cisle to bolo???

veronika13
31. máj 2010

deni, pekná kuchynka 🙂
anicka, ja som už tiež zvažovala tie látkové na noc, ale moc si od toho nesľubujem, keďže náš sa nezobudí aj keď je celý mokrý a studený.... teraz pár noci super, som vystihla, tak sa vycikal do nočníka... ale uvidíme dokedy nám to vydrží 😀

ja by som si tak potrebovala nakúpiť oblečenie, mnohé obľúbené veci neoblečiem, čo som pribrala na brucho asi pred pol rokom.... musím začať seriozne robiť brušáky, inak to nevidím.... inak pri tých brušákoch, nemôže to mať negatívny vplyv na otehotnenie?

veronika13
31. máj 2010

s tými mliečnymi výrobkami by som počkala do toho roka... ja som začala dávať skôr, asi v 10. tich mesiacoch a neviem či aj to neprispelo k tomu, že máme intoleranciu na laktózu... druhýkrát by som bola určite opatrnejšia 😔

bolulka
31. máj 2010

Mne teraz tak lahko neodislo cele brusko, tak aj ja sa musim dat na brusaciky.. 😝

a zubami nechtami sa snazim udrzat 10 kil, ktore mi ostali, lebo konecne nevyzeram podvyzivene.

anicka
31. máj 2010

danka tíško Ti závidím, hneď by som šla do BA na nákupy 😀

salvinka ten zlatokreditkový ošiaľ poznám, ako sebe by som toho až tak nenakúpila, ale Maťke aj za vagón 😀

katika jasné pošlem, len mi pošli mail. My sme sa dlho na desiatu kojili, takže myslím, že mliečko je v pohode 😉

@d198815 mám naskenované dve strany z takých starších mama a ja hádam z 2005 a keď som si predplatila mamu a ja tak som si zároveň objednala aj špeciál Výživa detí a tam je zoznam zavádzania príkrmov, vzorový jedálniček, aj čo by detičky nemali papať kľudne Ti to pošlem ak mi pošleš mail 😉

mayocka
31. máj 2010

baby ked budu niekde tie zlate karticky rozdavat tak mi zavolajte,pridem aj nocnym spojom 😝 😀

@bolulka: mne sa to uz nepodarilo,ja uz 10kil neudrzim,uz mam navyse len nieco cez 8 😢 😢 a tak som sa snazila,no neda sa,ide to dole ako voda 😢 aj papam furt,aj ked nie som hladna a nic ☹ ked sa neda tak sa neda,zase budem len kopka nervov a vychudnuta žižala no co ☹

deniskateniska
31. máj 2010

no baby tak vy chcete nehat par kilecek a ine maminy by chceli zhodit a nejde to 😅 som zvedava ako to bude so mnou.. mm ten ma vzdy chyti za licka a tak sa na mna vyskeri ze "ty licko moje" 😀 😀

inak babulky uz len do stredy musim drzat 😀 😀 a potom hor sa konecne na manzelske radovanky 😀 😀 😀 😀 😀

danka.k
31. máj 2010

salvi ja som si hned spomenula na pin kod od mojej karty 😀 😀 😀 😀

no baby tak nedocitam vas ani vecer, tato nam odisiel na poslednu sluzbu a budeme si ho uzivat 3 tyzdne, tak moje dieta samozrejme ostalo pri dedovi ze on domov nejde tak idem za nim a vratime sa asi az zajtra alebo stredu... 😉

deniska ty pekne vydrz do stredy, to uz nemas dlho

a kedze som necitala tak majkad uz porodila ci este nie??

deniskateniska
31. máj 2010

dani majka este nic.. aspon podla poslednych info... 😉

anicka
31. máj 2010

tak ako píše deniska Vy sa trápite ako si nabraté kilá uržať a ja mám opačný problém ako kilá nabraté kvôli štítnej žľaze dať dole ☹ 😖 😢

deniska to už je zachvíľku 😀

@veronika13 ja to s tými plienkami skúsim i keď mám tiež pocit, že to asi nejako extra nepomôže. Ale ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá, tak za vyskúšanie nič nedám.
A čo sa týka toho mliečka, my sme začínali s mliečkom až v roku a aj tak máme alergiu na BKV, takže to tie detičky majú geneticky a to kedy sa s mliečkom začne to asi moc neovplyvní 😖 😔

emmka3
31. máj 2010

@anicka ja by sm uz Matke postolky nedavala, za prve guma = zapareniny, a za drhe objemne medzi nozickami a pobokoch lahko prevlhne ... pozri na e-shopoch s latkovami napr. tieto ... mame ich doma a su fakt velke a vzadu maju gumicku, velmi prijemne na nosenie, so zvieratkami, ja som s nimi spokojna a su urcite priedusnejsie ako postolky 😖

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/0/0/5/3...

salvinka bude mozno cochvilku robit objednavku, tak ak by si sa k nej pridala, date napoli postovne a usetrite 😉 a odporucam aspon 2ks, aby si mohla dat preschnut a pouzit druhe, na striedacku ...

anicka
31. máj 2010

@emmka3 ešte porozmýšľame, ale ďakujeme za radu 😉

veronika13
31. máj 2010

do takýchto plienok by som už asi nevrážala.... často sa pýtať či nechce cikať a možno postupne sa začne pýtať aj sama 😵 ľahko sa radí, viem... ale však to poznáme asi každá... darmo, dietky sú už teraz prefíkané, len tak ľahko sa nenechajú obalamutiť, vidím to na našom... keď sa zatne, že už nechce jesť, tak ani lyžičku naviac do neho nenatlačím

jana2033
31. máj 2010

anička pošeš ten jedálniček aj mne? pošlem ti do IP emailovú adresu dakujem 😝

dani majka ešte neporodila dneksa som s ňou volala 😀 tka je ešte v kope

anicka
31. máj 2010

janka jasné pošli adresu 😉

anicka
31. máj 2010

janka poslala som Ti to na tú čo maš na FB 😉

veronika priznám sa, že aj mňa trošku odradila tá cena, robíme to čo píšeš, proste sa jej každú chvíľku pýtam a každú druhú ju posádzam na nočník 😉

jana2033
31. máj 2010

anička dakujem tak si to kuknem a vytlačim 😝

anicka
31. máj 2010

janka nemáš za čo 😉