Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
5. okt 2010

@spy23 raz sme sa aj stretli ale asi si nebudeš pamatať 😉 . no tak to mame obe rovnake dievky, teraz jej robim 100 nechcem naraz vela ale myslim že jej to bude malo ale potom zase zvýšim 😝 len horor kym sa odstriekam...a ty jej robíš na riedšie alebo na hustejšie tu kašičku? my zatial na riedšie

@danka.k nestraš to sa už potom nevyspím vôbec 😀 ale tak vymenila by som si s tebou rastíka bo ten ti tak skvele spi a ja ti dam moju 😉.....teraz nechce vôbec mrkvu, ani zemiak, a to cuketu mala strašne rada a ani tu už nechce ale aspon že tie kaše 😀 no uvidime dneska

danka.k
5. okt 2010

@jana2033 my sme len mrkvu chceli.. a ostalo nam to dodnes.. 😀 😀 😀 no to hej moj je riadny spachtos, minule spal 14 hodin v kuse a aj to som ho len nechtiac zobudila.. ale tak dakedy sa stane ze pozerame tri hodiny v noci rozpravky 😀 😀 😀

salvinka
5. okt 2010

@spy23 jeeeej nova tvar, ahooj 🙂 ja mam tiez 7mesacneho chrusta 🙂

@jana2033 som sa ta chcela spytat ze ako papate 😝

majkad2
5. okt 2010

ahojte....chcem sa spýtať, či môžem začať dávať výživu od 4 mesiaca ked kojím? ....tu, ktorá je od 4 mesiaca

jana2033
5. okt 2010

@danka.k no tak to super dobre papate 😉 , no kurnik aj ja ceeeem že 14 hodin ale tak mne by bohate stačilo 10 😀 ..no tak mne sa stalo len že bola hore tak max 1 hodinu v noci aj to som ja spala 😝

@salvinka tak zhruba vieš 😉 ale zase trošku zje len zo začiatku viacej papavala teraz vymýšla akosi ale skúsim jej tie polievočky davať možno to bude papať lepšie a čo vy ako papate? zvykol si na niečo iné ako na cicku 🙂
inak som jej dneksa tu kašičku dala že 100 ml no jej bolo akosi z toho zle ☹ som jej asi mala dať 50 ml ako včera

salvinka
5. okt 2010

@majkad2 maji ak stale kojis tak este pockaj dva mesiace..

@jana2033 aj risko uz pekne papka 🙂 zo zaciatku to bol sice len boj, tak som s tym sekla a uz nieco vyse tyzdna priam ukazkovo papka vsetku zeleninu.. len dnes som mu skusila dat vyzivku z jednoty tak to nechcel, asi mu chutia len tie od hami 😀 ked som otvorila mrkvicku tak ju zbastil ako nic 🙂
a to aku kasicku jej davas? aby ti lepsie spala alebo preco?

spy23
6. okt 2010

@jana2033 myslim ze sa mi nico mari asi pri tej restauracii kde predavaju aj hudbne nastroje:D no ja malinku uz nekojim tak jej kupujeme od nestle sa to vlla mliecko s kasi a ryzove, aleje super ze ty svoju este kojis by som to hned brala

spy23
6. okt 2010

@salvinka dakujem za privitanie, ako citam tak ani vy ste to nemali lahke s papanim, nasa nechela vobec nic ani mrkvu, konecne sa mi rozpapala ale ako sme mali tu vyrozu nechcela nic tak skusime teraz ked je uz lepsie nejake vyzivy opat

jana2033
6. okt 2010

@salvinka jeeej tak to skvele, že ti už takto pekne papa. To sme aj my tak teraz na tom ako vy na začiatku tak len sa spoliehať že aj naša bude papušať všetko ako vy 😝. Ty mu varíš aj doma mrkvičku?či len tu hami? ja jej chcem tiež taketo kupiť že budem mať zasobu ak nebude chcieť varenú tak jej dám kupnu. Inak drobec si vie dobre vybrať ktorú vyživku 😀
ano kašičku som si myslela na lepšie spanie no ale akosi nam to nevychádza, dala som jej ryžovu samizda tiež od Hami 😝 no dnešna noc bola brutálna to ak takto pojde dalej tak o mesiac som troska 😀

@spy23 presne pri tych hudobných nástrojov a reštika je tam a MsKS 😉 Ja som strašne rada že môžem kojiť, škoda že nie každá žena. Ale možno pri druhom sa podarí 😉

salvinka
6. okt 2010

@jana2033 zatial mu davam len kupovane tie male od hami, ked som varila tak nechcel, no vyskusam tento tyzden spravit polievocku mozno mu zachuti 🙂
neboj, mne kazdy radil ze mam byt trpezliva, ono sa tie babatka fakt sami rozpapaju ked to potrebuju 🙂

emmka3
6. okt 2010

@majkad2 Majka, na prikrmi mate este cas, ked kojis a zacni s neutral jedlom, ak das prve sladke ovocie, tak ti moze zeleninu odmietat

babenky, deticky niekedy odmietaju prikrmi ked su tabulkovo stare rovnych 6 mesiacov, oni jednodcho musia na to dozriet aby im chutilo aj ine ako mliecko, vid. @salvinka 🙂

anicka
7. okt 2010

@majkad2 súhlasím s emkou ešte máte čas, užívaj si že papá len tvoje mliečko, neboj príkrmov sa ešte napapáte ajjajáj 😉

spy23
7. okt 2010

Ahojte všetky moja kamoska ponuka antikoncepciu AZALIU ma doma neotvorene trojbalenie za dobru cenu ak by mala niektora zaujem napiste mi by som vam dala na nu kontakt

spy23
7. okt 2010

@jana2033 tak to dufam bola by som rada keby Vikinka mala surodenca

jana2033
7. okt 2010

@salvinka no asi vyskúšam jej aj ja dávať kupované a uvidim čo to s ňou spraví možno to bude papať lepšie. Ja jej chcem od pondelka začať davať polievočky. Daj potom vedieť jak ste dopadli či ti papal alebo ee.

@spy23 a kedy plánujete tak druhé?

spy23
7. okt 2010

@jana2033 joooj to este nevieme ale teraz je este cas mozno za pat rokov alebo aj skor

jana2033
7. okt 2010

@spy23 tak my planujeme zhruba tiež tak 😝 ...škoda že bývate tak daleko možno by sme sa v nemocke stretli 😀

anetaa
8. okt 2010

Ahojte mamičky z Dolného Kubína 🙂. Nie som síce Kubínčanka, ale už onedlho budem v Kubíne rodiť (termín mám 24.10., ale bude to zrejme skôr...), tak som narazila na vaše fórum. Chcela by som sa vás opýtať na vaše skúsenosti ohľadom pôrodu v kubínskej pôrodnici- zaujíma ma hlavne obdobie bezprostredne po pôrode a starostlivosť o bábätko:
- či prikladajú bábätko k dojčeniu hneď po narodení (ak áno tak na ako dlho)
- či umožňujú po pôrode dotyk matky s dieťaťom "kože na kožu"
- či na požiadanie nechajú bábo s matkou na izbe čo najskôr
- či dochádza k dokrmovaniu detí (ak áno tak akým spôsobom).
Som prvorodička a zatiaľ nemám nejaké stresy čo sa týka pôrodu samotného(snažím sa byť v kľude, dúfam že mi to vydrží čo najdlhšie 🙂...), ale veľmi mi záleží na úspešnej podpore laktácie. Viem, že dolnokubínska pôrodnica je Baby Friendly, ale zaujíma ma či sa zásady dodržujú aj v realite. Veľa som počula o tom, že prvé momenty po pôrode sú veľmi dôležité pre upevňovanie si puta medzi dieťatkom a mamičkou a taktiež na podporu dojčenia. Chcela by som, aby mi bolo toto umožnené, len neviem aký má personál na pôrodnom prístup. Chcela by som vedieť, že ak ste niečo vyžadovali, tak vám bolo vyhovené? Poprípade mala ste niektorá napísaný pôrodný plán? Ďakujem veľmi za vaše rady a skúsenosti.

anicka
8. okt 2010

@anetaa ja som v DK rodila pred necelými tromi rokmi a bola som viac menej spokojná. Maťku mi vyložili na bruško hneď ako sa narodila (moja Dr. robí aj v nemocnici, takže som ju mala pri pôrode a boli sme na tom dohodnuté), ale viem že detský doktori to neradi vidia, takže asi bude záležať koho budeš mať pri pôrode. Máš dohodnuté u koho budeš rodiť? Hneď ako s ňou urobil všetko čo treba, tak mi ju aj priložili k prsníku aj pekne potiahla. Mohla som ju mať na izbe od kedy som chcela a ja som chcela hneď takže v podstate od druhého dňa bola som mnou a na noc si ju brali kým sa mi na 4 deň nepustilo mliečko. Ja som moc nemala šťastie na sestričky čo sa týkalo učenia kojenia, takže s tým som sa vytrápila sama, asi sa treba viacej pýtať a "dupať" na to aby Ti to ukázali. A možno by bolo fajn nájsť si nejakú laktačnú poradkyňu. Ja ju keď raz budeme mať druhé určite vyhľadám. A dokrmovanie, síce Ti budú tvrdiť, že nedokrmujú z fľasky, ale moju dokrmovali, priznám sa že neviem ako je to teraz ale myslím, že sa to nezmenilo. Ako dokrmovať ju museli keďže mne sa mliečko pustilo až na 4. deň len by bolo fajn keby to bolo nejakým alternatívnym spôsobom a nie z fľašky, ale našťastie to nezanechalo nijaké "následky" a v pohode sme sa 1,5 roka kojili. A čo sa týka vyhovenia požiadavkám ja som nejaké extra nemala, takže to neviem posúdiť. Ja som pôrodný plán nemala a aj keby som ho bola mala tak to šlo tak rýchlo, že by som podľa neho ísť nemohla 😀

anetaa
8. okt 2010

@anicka Ďakujem ti veľmi pekne za tvoju odpoveď. Ja mám v podstate svojho doktora ktorý ma odrodí, ale na tom sa ešte presnejšie dohodneme v pondelok, kedy idem na kontrolu. Ak by to teda bolo na ňom, tak by som problém v tom aby mi ju položili na bruško nevidela-je fakt zlatý. To si mala super že si maličká aj potiahla-to by som si veľmi želala... No musím si stáť za svojim 🙂. Ak nebudem po pôrode úplne "mŕtva", čo dúfam že nie (upokojujem sa predstavou, že to bude super a rýchle-musím myslieť pozitívne...), tak by som mala rada malú pri sebe stále, no uvidíme ako bude.

anicka
8. okt 2010

@anetaa nemáš za čo 😉 kľudne sa spýtaj, ak ešte niečo potrebuješ vedieť? A môžem sa ja opýtať prečo ideš rodiť v DK? 😕 Pozerala som, že v pase máš okres Turčianske Teplice 😉

mayocka
8. okt 2010

čaute kočky,vítam nové,ajkeď som kukala či som správne v Kubíne 😅 máte tam totiž troška vzdialenejšie mestá popísané...

toto...dlho som sa tu neobjavila,za čo sa ospravedlňujem ale nemám čas vôbec,iba kuknem večer FB a to je celé 😒
mám otázočku,ktoré jazdíte samé na autách,kde parkujete pred nemocnicou v Kubíne?idem s malou v stredu na nefro a tak mám z toho fóbiu kde to tam nechám odstavené..viem že keď idem s mojim,tak má on problém parknúť,nie to ešte ja... 😖 ☹

anetaa
8. okt 2010

@anicka Moja dobrá kamarátka je pôvodne z Kubína a doporučila mi túto pôrodnicu aj svojho doktora - (Dr.Jozef Tholt), tak som sa takto rozhodla. Do Martina som rodiť ísť nechcela - berú to tam vraj ako na bežiacom páse, nepočula som veľa chvály. A myslím si tiež, že čím menšie mesto, tým ľudskejší prístup. Zatiaľ sa mi zdajú lekári aj sestričky s ktorými som sa v Kubíne stretla veľmi zlatí, tak dúfam že to bude aj počas môjho pobytu tam 🙂. Do Kubína mi to trvá pohodovou jazdou autom hodinku, tak dúfam že to bude stačiť...

anetaa
8. okt 2010

@mayocka Ahojky, ja chodím do Kubína autom. Keď idem smerom od Tesca ku nemocnici, tak už takmer hore pred nemocnicou je po ľavej strane také parkovisko-povyše umývacej stanice na autá-nemôžeš to minúť. Tam vždy v pohode zaparkujem.

anetaa
8. okt 2010

Ozaj ešte ma napadlo: v pondelok mám ísť aj na EKG a pásy - kde to vlastne je? A mám tam čakať alebo len zaklopem a pôjdem rovno dnu, či ako to funguje?

anicka
8. okt 2010

@anetaa doktora máš fajnového 😉 myslím že budeš spokojná 🙂
@mayocka ja by som Ti tiež poradila tam kde anetaa 😉

mayocka
8. okt 2010

@anetaa
@anicka baby dikes,snáď zvládnem,ajkeď tam budem musieť na ručnej stáť zrejme a čakať kým prejdú autá (lebo tam je kopček) čo mi robí ešte problémy ale snáď...

@anetaa pásy sú v na chodbe kde sú rontgeny,ked si dole a chystáš sa ísť na rengen tak tam nepojdes ale pojdes dolava okolo vytahu a tam más hned aj pásy,na chodbe kde sa caka su modre stolicky 😉 neprehliadnes neboj 😉 pri bankomate SLSP boli dvere ktore su vsak uz nejak zatvorene v poslednom case,tam by si bola na tej chodbe pri "modrych stolickach" hned...no ale uz asi nie,skus aj tadial ale asi bude zatvorene,no a davaj si tam dobry pozor ked tam uz budes ze kto je pred tebou lebo tam neberu ani karty ani podla mena len "dalsia" no a ta co je za tebou moze byt sikovnejsia a pojde skor ako ty,kedze to tam uz mozno pozna...
ja som tam takto cakala prvy krat tiez do poobedia lebo som nevedela preco ma nevolaju,lenze tam to je super cudny sposob obsluhy,teda samoobsluhy 😀 tak sa hrab rychlo sama 😉

anicka
8. okt 2010

@mayocka veď ak by sa Ti nedalo tak môžeš zaparkovať aj pred tou novou bytovkou oproti nemocnici, tam je vždy miesto a tam je to rovinka 🙂

mayocka
8. okt 2010

@anicka 😉 pôjdem na cvičnú obhliadku niekedy večer aby som si popozerala kadiaľ sa to tam dá vlastne chodiť autom a otáčať,mne treba ešte totiž toľko miesta ako pre bager 😀

anicka
8. okt 2010

@mayocka z toho si nič nerob ja som na tom rovnako 😀