Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
21. sep 2007

janulap, ja som uz bolaaaa 😀 😀 😀 a dala som si cukrovu vatu 😅 😅 😅 😀 😀 😀 (a nech si aj zubari zarobia, nie? 😀)

sisulik, ty sa s nami bavis? 😕

mozem sa spytat preco islam?

sisulik
21. sep 2007

bolul..ja sa bavim s kazdym...ved ja som sa nehadala..ja neutral 😀
inac manzel je zubar, takze kludne si davaj cukrovu vatu aj castejsie 😅
preco islam? hmmmm...skus si precitat toto: http://www.islamweb.sk/stranky/kniznica/Cesta/a...

bolulka
21. sep 2007

aaa sisulik, dala si si fotocku... 🙂 🙂

no ja verim v Boha (som krestanka) ale neriadim sa presne tym co predpise cirkev. riadim sa vlastnym presvedcenim a vlastnym rozumom. citala som uryvky z koranu (v knihe "Zivot pod zavojom" - cital ju niekto? uzasna kniha - nestacila som zatvarat usta) a boli tam pekne uryvky ale na konci tej knihy bolo vysvetlene, ze moslimovia to zle chapu. takze ja uz mam aky taky nazor na islam vytvoreny... no dufam, ze mi ho vyvratis v IP... 😉

inak ten zubar - waaw... vzdy som si predstavovala, keby tak moj muz bol zubar - mozno by som sa menej bala vrtacky 😀 😀 😀 ci si to len myslim... 😕 😀 😀 😀

bolulka
21. sep 2007

inak krasna dcerka... 😉

sisulik
21. sep 2007

bol...no mne moj drahy vzdy vravi, ze som si ho zobrala len preto, ze ked raz budem bezzuba, tak aby mal kto urobit protezu 😀

bolulka
21. sep 2007

ale som sa unahlila s pisanim - muzik chcel ist tiez za compik... obe deticky su nadherne.. 🙂

ty a nebala si sa, ked si si ho brala, ze ho este nepoznas? 😕

sisulik
21. sep 2007

bolulka...nie...a preco nie? to doteraz neviem.. 😅 no ved bat sa mohol aj on, no nie? 😵

bolulka
21. sep 2007

jeee mi tu mame ohnostroj... 😕 😕 😕 preco?? 😒

bolulka
21. sep 2007

inak je to vzrusujuce zobrat si niekoho takto, co? len to moze mat dva rozne konce... 😒 ale mas uzasny zivot - plny otazok pre mna osobne... 😀

idem uz spat, lebo mi tu niekto dycha na krk. 😀 😀 😀

sisulik
21. sep 2007

bolulka...dva rozne konce moze mat aj manzelstvo kde su rovnake narodnosti...hehe..inac je to zaujimave...je vkuse sa co ucit...spoznava si navzajom kulturi, novy jazyk, atd...

bolulka
22. sep 2007

hej sisulik, ja som ale myslela, ze ked sa dvaja nepoznaju... 😀

bolulka
22. sep 2007

taku peknu fotku si mala a schovala si nam ju 😔

nenka83
22. sep 2007

caute baby.tak ja som jarmocila vcera cely den! paradne bolo.vy mate co new?

tretulka
22. sep 2007

ahojte...aj my sme boli na jarmoku, pocasie vyslo, cukrova vata bola dobra a medovina tiez 😉 , takze parada 😀

nenka83
22. sep 2007

tretulka a krkovicka, lokse, kridelka pojdela som vsetko co mi por ruku prislo, som zvedava ake vyyrazky malej naskocia 😉

bolulka
22. sep 2007

joj, ja som chcela ist tam vyssie ale drobulka mi spinkala a tam muzika na plne pecky, tak som ju nechcela zobudit.. ☹ ☹ a dnes studujem, tak sa tam asi nedostanem... ☹ ☹ ci do ktorej je...

inak hanba mi... druha hodina a zdrhla som 😀 😀 no co - chybal kofein... 😀 😀 😀

nenka83
22. sep 2007

baby ako navarim zemiacik? malej ako prvy prikrm. len zemiacik na kocky vo vode uvarit a rozmixovat? nicim ochutit len ta voda a zemiak?a kolko vody?idem varit tak radte.

bolulka
22. sep 2007

nenka, zemiacik ti poradim hod do vriacej vody - tak sa vraj viac vitaminov zachova. a dokonca ho nesekaj na kocky ale v kuse - no ak je velky, tak ho na poly rozrez... a do roka nesol vodu...

ja som prve zemiaciky iba pucila a davala vela materskeho mlieka do nich aby bola chut taka blizsia jej znamej... no a o tri dni uz iba tu vodicku som do toho liala...

nenka83
22. sep 2007

baby vsetko sme zjedli!velikansky zemiak!!!!normalne zasnem kolko do nej vojde!

janulap
22. sep 2007

nenka,no to je super 😉 vsak to potesi,ked zistis,ze ma spapkacku doma?Aj nasa Emka zo zaciatku zjedla vsetko,ale teraz je to horor 😠 lenka zatial tiez schrume vsetko,tak to mame nejak vykompenzovane 😀
Bolulka,cau 😀 ty sa zo skoly ulievas 😝 ??

nenka83
22. sep 2007

no ale po zemiaciku s ami vyhadzala po tvaricke zas.co teraz? ☹

janulap
22. sep 2007

Vyhadzala sa ti ☹ tak jej na nejaky cas zemiacik nedavaj.Skus opat o tyzden-10dni.Skusila si jej dat len mrkvu?

nenka83
22. sep 2007

ano aj mrkvicku predtym dni.mam sa k nej vratit? a to len mrkvicku davat ci aj inu zeleninku?

janulap
22. sep 2007

Nenka,ak sa ti z mrkvy navyhadzala,tak k nej mozes dat aj zmixovane kuracie masko.Kolko ma presne Ninka mesiacov?kedy bude mat 6?

nenka83
22. sep 2007

ninka ma 5 mesiacov aj tyzden.no dr mi kazala masko az od 6 mesiaca...

janulap
22. sep 2007

No to ano,az od 6.Pockaj,ja mam jednu knihu,kde su recepty pre babatka,tak ti pozriem co moze,len neviem,kde som ju odlozila....asi na pojd.Pockaj,zbehnem po nu 😉

janulap
22. sep 2007

Nenka,mam tu knizku.No su tam vselijake receopty-uz od 6mesiaca.
Napr.Mrkvova polievka s ryzou
Jablkova kasa s bananom
Kasa z cukiny s jablkami
Salatova polievka s korom
Mrkvova polievka s cukinou alebo tekvicou
Mrkvova omacka
Kurca na zelenine
Dusene kurca s bananom
atd...Co mam ja recepty,tam som nasla:
Spenatova polievka

Nenka,a zltok este nemozes davat?
Ak budes chciet niektory recept,tak ti ho napisem
🙂

nenka83
22. sep 2007

mrkvova polievka s ryzov no to sa da aj kupit, nie?

chcela by som jablkova kasa s bananom ...
a ty si co davala papat? ja by som aj plne kojila, len idem do skoly, tak sa snazim malu pripravit na to.

janulap
22. sep 2007

Nenka,ved ta kasa s bananom je ako vyziva:
Jabko umyjeme,postruhame.Pridame osupany,umyty banan a spolu roztlacime.

Mrkvova polievka s ryzou:
120g mrkvy,1cajova lyzicka ryze,4dl vody,zelena vnat,2kvapky oleja
mrkvu ocistime,umyjeme a pokrajame na drobne kusky.Varime do polomakka.Potom pridame prebratu a umytu ryzu a dovarime.Uvarenu polievku dochutime olejom a umytou posekanou petrzlenovou vnatou.Pri podavani roztlacime vidlickou.

nenka,ja som kojila,a od 6mesiaca,som varila zeleninove polievocky aj s maskom.
A,ked sme vsetci jedli nieco ine,ako mala,tak som jej za cajovu lyzicku dala ochutnat,ked sa na mna divala tym psím pohladom 😀

bolulka
22. sep 2007

no tak som sa uliala aj z poslednych dvoch hodin... 😀 😀 😀

no nic, davam si zavezok, ze nabuduce pekne poctivo... teraz som vlastne tak troska pomohla mojim laskam zvladnut narocny dnik... 😅 😅 😅

klamem samu seba??? 😀 😀 😀 hanba mi 😝 😝 😝 😝