Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
15. okt 2007

no poslem, myslela som ze dnes zbehnem s kamoskou do martina, no nechce sa jej, tak nejdeme.aj tam v tescu ich mali.bohvie, mozno uz budu vypredane.no dufam ze nie.

janulap
15. okt 2007

Bolulka,ved mrkni na MMb.Ja som Emke kupila tieto bohovske cizmycky 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1934162
No v Kubine,neviem co by som nieco take zohnala 😠

bolulka
15. okt 2007

zlatucke... ja chcem take kozusinkove - kludne nemusia byt ani na behanie. kde ich sakra najst. 😒 jooj a druha dilema je oblecenie. ach tie dilemy. 😀 😀 😀

holubok
16. okt 2007

Bolulka k tym bytom v Kubine,brat teraz kupuje 3izb. za 1 200 000,som z toho trosku v soku. A este ho treba aj prerobit.Chcete kupit byt,alebo prenajom?

bolulka
16. okt 2007

aj kupit a mozno by sme aj ten prenajom brali. 🙂 aby sme si druhe ukuchtili, kym by som zacala pracovat... 😀 😀 😀

majdiska
16. okt 2007

ahojte kočky 🙂 . konečne sa mi podarilo uvoľniť od maličkého. túto noc mi od 3 hodiny nespal a stále plakal, zato cez deň je ako maličký anielik. kojíme stále. neviete čo je dobré na koliku. v noci sa mi zdalo že stále tlačí, asi ho bolelo bruško. dnes som mu dala pred kojením čajík a prešlo ho to. a zdá sa mi že už i troška pribral. má takú tučnučkú tváričku 😉 . zato jeho maminka je čím ďalej tým unavenejšia a asi už i schudla 😉 . no sestra hovorila, že neplače. no keby ho počula ako narieka a ako dokáže plakať, hlavne uprostred noci... bóže ako sa mi chce spať. myslíte že prespí dakedy i noc bez plaču?

tretulka
16. okt 2007

ahojte kocky...tak my sa od piatku vecera trapime s crevnou chripkou, najprv maly vracal, potom zacal hnackovat...co je najhorsie vobec mi nechce pit...on nepije ani ked je zdravy, teraz je to este horsie, nahanam ho s cajom, skusala som lyzickou, z flase, striekackou, z poharika...dva glgy a dost ☹ , som z toho na nervy, ani papat mu nechuti a vlastne ani nemoze, len take dietne, ryzu nechce ani do pusy dat...a je strasne zoslabnuty, pochudol, ach jaj...ale oproti nedeli je ovela lepsie...a do toho vsetkeho mu ide aj posledna stvorka...uz ochorel aj nas ocko, dufam, ze mna to obide, ved kto by sa staral o mojich marodov? 😀
dufam, ze Vas choroby nenavstivia
bolulka - este stale zhanas klavir? na moste som citala inzerat, tusim za 39000SK predavali

bolulka
16. okt 2007

tretulka, tak to som videla... 😀 pekne drahuo na moj rozpocet 😀 😀 😀

ludia ja teraz zhanam malej aj zimne oblecenie... ale asi tu zalozim obchod s nazvom - CO V KUBINE CHYBA - lebo je to psychiatria. vsak tu niiiiic neniiii... 😠 😠 😠

este ze existuje MMB 😀 😀 😀 😀

janulap
16. okt 2007

Majdiska,neboooooj,po roku sa uz vyspis.V lekarni dostat taku mast na brusko.mala som ju.Je perfektna,len neviem ako sa vola.Stala cca.80-90sk
Kamaratka mala chlapca tiez velmi kolikaveho,tak jej doktorka odporucila kojit.Ako dala UM,je ako vymeneny a samozrejme aj ona 😉 Ale sksu este vydrzat a maleho nosit na pleci-brusko,aby mal cez tvoje plece a hlavicku vzadu.To pomaha.

vavka33
16. okt 2007

Majdiska,uz si maminka?gratulujem.dlho som tu nebola

tretulka
16. okt 2007

majdiska - tak toto sme si uzili aj my, skusali sme vselico, krem na brusko sme mali FLATULIN, v lekarni TI isto poradia..cvicili sme nozickami, masirovali brusko, pouzivali aj rektalnu rurku, niekedy pomohli len kvapky a teple nahriate plienky na brusko...bolo to vycerpavajuce, tiez sme vela nenaspali a to som rada, ze Matko nemal koliky ako z knizky /3hodinovy plac minimalne 3x do tyzdna, tusim tak to pisu/...tiez som ledva cakala, aby to preslo, co sa stalo ked mal okolo troch mesiacov 😒 ... drzim palceky, aby ste sa trapili co najmenej a vydrz 🙂

nenka83
16. okt 2007

caute baby.my mame dnes den!!! mala je ako na praskoch, skace, hadze sa rehoce a nie a nie spat.som z nej KO dnes... a boli ma priserne zub!zomieram...a moja zubna ma dovolenku.ze chod k tazandlakovi mi vravi, no reku zabudni!
bolulka jasne ze tu v dk nic nie je.akurat tesco, tam maju pekne veci, ale slaby vyber.idem sa ucit baby.
inac dnes som v meste stretla nikulig.
papiky babule
tretulka prajem vam nech ta pliaga chripka rychlo zmizne.papa

janulap
17. okt 2007

Caute babenky,
my sme dnes boli s Emkou na kontrole u ocnej a na hematologii.No som uplne zbita,vsade cakat,Emke uz bolo dlho...Ale potom sme isli do cukrarne 😀 A tam pokazene to auticko,co je pre deti....a Emka sa nan vcera cely den tesila ☹

bolulka
17. okt 2007

cuo si sa neozvala, by som vas prepadla... 😀

janulap
17. okt 2007

nemam na teba t.c. 😀 😀 😀 😀

bolulka
18. okt 2007

tc tc, to cuo za robota.... idem ti ho hodit v ip 😀

tretulka
18. okt 2007

nenka - dakujeme 🙂

bolulka
18. okt 2007

tretulka, uz ste zdravucky, ci len na dobrej ceste? 🙂

tretulka
18. okt 2007

ahoj bolulka, pomaly, ale isto sa to zlepsuje 🙂

bolulka
18. okt 2007

drzim palce aby ste rychlo vyzdraveli.

necitali ste nieco o tom, ze sa chysta chripkova pandemia? 😕

tretulka
18. okt 2007

dakujeme...o chripkovej pamdemii som necitala ani nepocula...nestras bolulka 😕

lubecka
18. okt 2007

Ahojte, chcem sa vys opytat, ci niektora ste brali pocas tehotenstva liek GUAJACURAN. vcera mi ho nasadil lekar, a v pribalovom letaku pisu, ze nie je vhodne ho uzviat v tehotnosti a pri dojceni.. tak som teraz v neistote 😖 .. a zatial som sa neodvazila zavoalt lekarovi, ci to urcite mozem bez obav uzivat.. ☹
a inak ten liek znizuje dusevne a enocne napatie s pocitom uzkosti, ma slabe upokojuce ucinky...
ako skracuje sa mi krcok, doktor ma chce dat lezat, ak sa to nezastavi a dieta mi moc vystraja.. myslite ze to dal skor na upokojenie dietata? 😕

veronika13
18. okt 2007

lubecka, ja som ho jedla v nemocnici, keď som ležala pre skoré otváranie krčka. Neboj, doktor vie čo robí. Ak môžem vedieť, ktorého máš?

lubecka
18. okt 2007

veronika, vdaka, no mne sa tiez otvara krcok... ved som si aj povedal ze doktor vie co robi a nesiel by mi nieco dat co by ublizilo.. ale vies, pre istotu 😉 ... chodim k Dr. Tholtovi..

veronika13
18. okt 2007

ten guajacuran je skôr na upokojenie teba 😵Tholt, ten je dobrý a uuuurčite vie čo robí, len to pekne papaj a šetri sa, lež čo najviac, lebo v nemocke to nie je bohviečo, viem o čom hovorím, bola som tam preto 5 týždňov v kuse, a Tholt bol veľmi zodpovedný ako aj ostatní, nemôžem na nikoho nič zle povedať. Magnezium ti nepredpísal? Ak nie aj to si kúp, myslím že aj na voľno sa to dá kúpiť, to ti neublíži nemusíš sa báť 😉

lubecka
18. okt 2007

ale ja som uplne pokojna.. 😉 ja viem, ze Tholt je dobry a nemam sa coho obavat.. jasne, aj magnezium mam.. len som si to chcela overit... aby som bola pokojnejsia este viac 😉

veronika13
18. okt 2007

dooobre, tak už sme pokojné obidve 😀

nenka83
18. okt 2007

ahojte baby.ako sa mate? co mate nove? my sme dnes prvy krat papali masko, moc nam nechutilo, uz zajtra neviem co by som malej navarila.dajte nejaky tip, len nech je bez mrkvy.lebo z nej uz ohnedneme! 😀

nikuliq_
18. okt 2007

nenka bez mrkvy vravíš? papala už Ninka cukinu ?
toto malému veľmi chutilo je to vhodné od 6 mesiaca : jednu menšiu cukinu ošúpeš, nastrúhaš, zaleješ 2 deci dojčenskej vody, pridaj štipku mletej rasce a varíš polievočku. osobitne uvaríš 3pol lyžice ryže a potom pridáš do polievky, na zjemnenie sa dáva malá lyžička olivového oleja 😉
alebo ryžový nákyp ? šálku ryže zaleješ cca. šálkou dojčenského mliečka a uvaríš. ked je uvarené primiešaš jeden žltok.do zapekacej misky dáš na dno vrstvu ryže , potom vrstvu detskej presnídavky,resp. ovocného pyré zas ryžu a posypeš trošku škoricou. na koniec po upečení som to ešte zvykla poliať troškou ovocnej šťavy. za tým sa šiel malý zahlušiť ako mu to chutilo ! 😀
no jedál pre takéto maličké detičky bez mrkvy nieje veľa ale ešte jeden ma napadol teraz čo Niki papával veľmi rád - ak ste už skúšali špenát (ten už tiež môže) asi 300g špenátu poleješ lyžičkou oliv. oleja (alebo iného raslinného)- necháš dusiť pod pokrievkou kým nezmäkne.potom pridáš na malé kocky nakrájané jablčka - cca.100g a dalej dusíš. nakoniec rozmixuješ. dalšia chutná zdravá mňamka 😉

bolulka
19. okt 2007

nikuliq, ty náš poklad... tak odteraz si naša mimi-kuchárka. 😀 skúsim ten špenátik. a to fakt taká miešanina zeleninky a ovocia chutí?