Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
23. sep 2008

dievcata, to ma mrzi.. mate to strasne.. nenka, ja si lamem hlavu takto mozno trikrat do tyzdna.. co som uz zufala z varenia.. niekedy rano neviem na nic prist.. ako keby som mala hlavu prefuknutu 😝 no uz sa tesim, ze buduci rok sa tohto bremena zbavim.. pridem vecer domkov a uz len dacuo lahke navarim... 🙄

anicka
23. sep 2008

bolulka ja sa vôbec nehnevám, len som sa snažila argumentovať, že nie sú až také drahé 😀
Keď si písala, že ste skončili so snažilkovaním máš už dohodnutú nejakú robotu? Od kedy chceš dať Klaudiu do škôlky? 😕
veronika, to ma mrzí rada by som poradila, ale nepoznám nikoho s podobným problémom 😢 Ešte kojíš alebo už ste na UM?
nenka to s takým malým dieťatkom sa už chodí na gastro? 😢 😕

Ja mám strach ako na tom budeme my 😖 Ja mám alegriu na laktózu, takže nemôžem mlieko ani sladkú smotanu ale jogurt a kyslé mliečko v pohode. Bojím sa, aby to Maťka nezdedila po mne. Zatiaľ je len na mojom mliečku, umelé som jej nedávala. Veronika, nenka prejavovalo sa to "len" tými exémikmi a hnačkami alebo aj nejako inak?

Ako je to s tými mliečkami ja som si mylsela, že všetky UM sú v podstate nejako upravené kravské mlieko? 😕

bolulka
23. sep 2008

anicka, malinka je nahlasena do skolky od marca (pripadne januara).. prave som si vypisala ziadosti, ostava mi ich uz iba vytlacit a poposielat, takze praca je este v nedohladne 😉

veronika13
23. sep 2008

anicka, nie už nekojím, no u nas sa to prejavilo tým ekzemikom na ličkach, na čo mi bolo povedané, že to deti v jeho veku bežne mávajú a nie je to z mlieka.... hnačku mal len raz takú silnejšiu, to vtedy čo nenka spomínala, ako tak rozmýšľam dozadu, prejavou by som vedela ešte pospomínať, ale to už mi pripadá prehnane všetko pripisovať tomu a robiť z dieťaťa kripla. Dostaneme sa z toho a bude dobre 🙂
dneska som kupila sojové mlieko v potravinách, je obohatené aj o vapnik, tak mi padol kamen zo srdca, že ho neochudobním oň, a budem varievať viac strukovím a už som si aj premyslela, ako budem variť osobitne pre neho. Na moje potešenie z mlieka varievam minimálne, tak nemám až taký problém, toho pribináka a podobné mu doprajem aj ja občas, lebo to veľmi ľúbi 🤐

bolulka, tak prajem veľa šťastia so žiadosťami, nech sa ti trafí nejaká fajna robotka 😉

bolulka
24. sep 2008

ja som jej daavno daaavno dala skusit pribinacika, neuspel, tak uz som ho vobec nekupovala.. kupujem klasicke jogurty a pridavam do nich pomlete ovsene vlocky, pripadne pomlete musli.. 😉

majdiska
24. sep 2008

no ja dávam malému klasické zvolenské jogurty s piškotkami, zatiaľ v pohode, ale tiež sa mi raz do mesiaca vysype a neviem od čoho 😒 .
inak malému ide dole zúbok a zas ide byť nachladnutý - a to máme ísť v sobotu na svadbu,no nič moc 😒 ale bude so starkou tak ho hádam dá do parády 😉 .. ozaj a zabudla som napísať že som bola v tom detskom svete, tak mám aj tam prihlášku a stojí to i s jedlom 3500sk na mesiac. tak už len čakať na koniec roka..
kokso som včera bola normálne v šoku 😕 tetka nie a nie prísť a to už bol 35 deň. normálne my začalo byť zle a už som si myslela že som znovu v tom, až ma zamrazilo - Adamko ešte stále neprespal celú noc a predstava druhého dieťaťa ma normálne vydesila 😲 - ako by som to zvládala? no našťastie dnes ma poctila svojou návštevou a tak som bežala k ženskej po tabletky -ja už nemienim nervačiť každý mesiac 🙂 a aj druhé bábo si naplánujem tak ako ja budem chcieť, ak to dúfam pôjde 😉

majdiska
24. sep 2008

ozaj a k mlieku - dnes som bola kúpiť Nutrilon 2 také 800g balenie.. po roku idem pomaly malého odúčať 🙂 lebo on nehladká svoje dede ale štípe 😝

majdiska
24. sep 2008

a ešte som zabudla - normálne sa švagor pýtal môjho manžela, že čo sa nepochváli že čakáme druhé 😀 .. no to sú teda klebety, hlavne že ja o ničom neviem 😀 😉

bolulka
25. sep 2008

majdiska, ja som si stiahla predvcerom taku knizku "Kazde dieta sa vie naucit spat".. mam vela znamych, co sa toho drzali a su za vodou.. ja som malu predvcerom zacala ucit zaspat samu na obed a dnes zaspala uplne sama bez namietoook... 😀 a v manzelskej posteli, som myslela, ze tam sa to ani neda naucit, vcera som ju parkrat vratila naspat, lebo utekala, ako vzdy ma vydierala tym, ze sa nakoniec povrackala, no tentokrat som jej nedala pocitit, ze tym nieco dosiahne a dnes si po 15 minutovom stebotani zaspinkala ako princezna.. 😉

bolulka
25. sep 2008

my sme dnes boli zas v janosovi, boli sme si to dnu obzriet a pacilo sa nam tam.. mala sa vrhala po vsetkych hrackach, ani odist nechcela.. 😉

majdiska
25. sep 2008

bolulka a to ste boli len tak kuknúť? či vás zavolali? 😉

bolulka
25. sep 2008

majdiska, len tak kuknut...

majdiska
26. sep 2008

to je fajn. ja som bola v tom Detskom svete, majú tam i postieľky pre malé deti a stoličku na krmenie. je to také bytové 😉 . do jánoša mi ho aj tak nezoberú a tam už miesto isté mám, aspoň myslím. dokonca majú 3 erárne kočíky 🙂 bolulka a kde ideš robiť? tam kde si robila pred materskou?

veronika13
26. sep 2008

bolul, kde si robila?

bolulka
26. sep 2008

majdiska, no ale tam nemaju ziadne ihrisko a pred budovou cestu, ako si sama pisala 😕

nie tam nejdem robit, pretoze v mojej poslednej praci som nebola ani mesiac.. ked som prisla s tym, ze som tehotna, tak som na druhy den letela.. 😔 no pracovala som u exekutorov a par mesiacov vypomahala aj u advokatov.. 😉

majdiska
26. sep 2008

no ja by som ho tiež radšej tam dala, už kvôli tým oknám, ale asi nemám šancu 😖 . mne vôbec nepovedali nič na to, že by sme sa v januári alebo vo februári dohodli na detailoch.. jednoducho mám taký pocit, že mi ho tam nezoberú... 😒 tak hľadám miesto inde, aby som neostala nakoniec zaskočená, že nikde nič... a takto som ho nahlásila všade kde sa dalo a už len čakať 😉

veronika13
26. sep 2008

majdiska, dobre si urobila, potom si budeš môcť vybrať a uvidíš, nakoniec ho zoberú aj do Janoša a budú s Klaudiou spolužiaci 🙂

lubecka
28. sep 2008

ahojte maminy, zase potrebujem radu 😒 v piatok sme boli v dr. mala ma silno zapalene hrdlo aj s pluzgierami, no uz od stredy mi prestala pit z prsnika, a ani z flase nechcela, zrejme ju to velmi bolelo.. no teraz jej je uz lepsie, ale vobec sa nemozeme vratit do normalu, odmieta mi uplne prsnik, place ako sirena, nechce prsnik ani za toho, iba v noci v spanku mi trocha vypije... davam jej Nutrilon, ten vypije, aby mala nejake to mlieko.. no aj tak sa mi zda, ze ho pije malo.. takze terza k veci.. ako casto ste kojili svoje deticky ked mali 9 mesiacov? ja som doteraz kojila rano, olovrant a neskoro vecer okolo 22 hod.. teraz mi rano nechce prsnik, na olovratn iba nutrilon vypije.. vecer uz vobec nie.. a este okolo tej 22hod vypije z prsnikov.. nie je to na jej vek malo? 😕 stve ma to, lebo mlieko mam, a ona sa mi z nicoho len tak odstavi, ide ma porazit 😠 .. keby neochorela, tak by pekne papala ako doteraz.... a este jedna otazka.. myslite, ze mi to vydrzi aspon kojit ju v noci? ked mi cez den nechce, nestrati sa mi uplne mlieko resp. prestane sa tvorit? a este jedna otazka? 😉 kolko ml mlieka ma za den vypit? dakjem vam velmi pekne za vase skusenosti..

bolulka
28. sep 2008

lubecka, tak v tomto teda velmi neporadim.. a ja si uz veru nepamatam, kolko som v 9 mesiaci kojila.. 😒

ja mam tiez problem... malinka mala asi pred dvoma tyzdnami nadchu, no stale jej doteraz nevymizla.. mali sme ju obe, ja som davno za vodou, no ona stale sopliky ma.. ja uz neviem, treba s tym ist k dr.? nemoze mat nejaky zapal dychacich ciest, alebo je to len alergia na kurenie, ci? 😕

anicka
28. sep 2008

majdiska, veronika má pravdu. Je dobré, že si ho zahlásila aj tam aj tam. Bude lepšie, keď si budeš môcť vyberať s dvoch škôlok ako keby si ho nemohla dať ani do jednej. 😉 Inak už sme sa dávno nevideli, chodievate ešte na plaváreň? 😕 My sme sa rozhodli, že tento rok už chodiť nebudeme, to počasie je už také všeliaké a som rada, že je zdravá, tak to moc nechcem pokúšať s kupkaním a prechodom medzi teplom a zimou.

lubecka mrzí ma, že máte takéto trápenie. Skús si založiť takú tému na fóre, určite sa nájde mamička ktorá Ti bude vedieť poradiť. Ja som to vyskúšala na vlastnej koži, je síce pravda, že nám ani jedna metóda ako sa naučiť piť z fľaše nepomohla, ale tá psychická podpora, ktorá sú som dostala od ostatných mamičiek je fakt super. 😉 🙂

majdiska
28. sep 2008

ahoj anicka, plávať chodíme stále, len teraz sa len pôjdeme previesť do DK, lebo malý má soplíky- konečne sa mu prerezala dolná dvojka, tak by to už mohlo prestať 😉 . tak sa možno stretneme 🙂 .. no chorý z plávania isto nebol.. teraz akurát čítam temu na koníkovi - jedna babenka, čo patrila k nám k oktobrovkam, tak jej umrela dcérka- narodila sa predčasne a je to hrozne smutné 😢
no čo sa týka kojenia lubecka, tak ja ešte kojím a som rada, že už pomaly menej a menej. či malý vypije dosť, tak to vie len on a asi mu to stačí.. kojím v noci - tak raz až dvakrát, a cez den len ráno a večer a naobed ked ho uspávam, tak mu dám trošku potiahnuť 🙂 . mám už kúpené sušené mliečka, tak mu ich nasadím po roku, lebo už čo sa týka kojenia, je to dosť 🙂 to by mal mať tak pol litra na den a už papá i jogurtíky, tak vápnika bude hádam dosť 😉

bolulka
28. sep 2008

anicka, ta plavaren by bola teraz iste dobrou formou pre posilnenie imunity.. dolezite je dobre vysusit a je to len k dobru... 😉

veronika13
28. sep 2008

lubecka, s tým ti ani ja veľmi neporadím, vtedy som už strácala mliečko, ale kým som mala mlieka dosť, tak som ho kojila aj 10x za 24 hodín, takže mlieka mal až až, aj neskôr keď už pil Nutrilon či polotučne, tak ľúbil miečko. Snáď len vydržať, prikladať čo najčastejšie, možno ju to ešte bolí, i keď sa ti zdá že sa jej to zlepšilo, také pluzgiere neviem ako sa hoja, nikdy som to nemala.

bolulka a dávaš jej nejaké kvapky do nosa?

katika82
29. sep 2008

ahojte kočky,
chcem sa opýtať či ste tu aj nejaké snažilky alebo len tehulky a mamičky

lubecka
29. sep 2008

dakujem vam dievcata.. ja som to uz prakticky vzdala.. ☹ moja mama ma utesuje, ze som kojila dost 8,5 mesiaca, ze ine mamy ani tolko nevydrzia.. ale mna to aj tak trapi, chcela som aspon do roka.. ale co uz.. este budem skusat v noci kojit, vsak aj to sa rata, no nie? 😉 no a este moj muzik sa podujal na to, ze on mi bude odsavat 😀 , lebo odsavackou mi to nejde.. povedal, ze aspon usetrime, nemusime kupovat mlieko 😀 takze ked prid z roboty o tretej a potom vecer, tak mi ich vyprazdni on, aby sa mi zatial mlieko tvorilo, aspon pokial mala nevyzdravie, ono ju to asi fakt boli, preto neche, a ani nie boli, ale nemoze dychat, jej totiz tie sopliky nejdu von, iba tie vodove, ale tie huste ma tam niekde v tom nosohltane, velmi chrci, dychci, a dycha ustami, takze sa jej ani necudujem, ze nechce tahat.. len nech to rychlo prejde, lebo zda sa mi to ze sa to zhorsilo a tie kvpaky nezabrali..no uvidime.. potom vam dam vediet ako sme dopadli 😉

majdiska
29. sep 2008

ahoj katika, ja ked som tu začala prispievať tak som bola tehulka v 20tt a prispievam doteraz 🙂 .. však sa kľudne zapoj a neboj o také tri roky budem aj ja snažilka 😀 a niektoré tu tiež boli snažilky 🙂
lubecka však je to dosť, ja som sa toľkokrát nahnevala na malého že ho už odstavím - za to časté kojenie, za hryzenie, ale kojím doteraz a fakt mliečka už nemám veľa, tvorí sa len ked ťahá.. a po roku ideme prejsť na nutrilon.. neboj Vaneska vyzdravie a bude všetko OK, aj malý ked mal angínu, tak nechcel papať a viac plakal a spal ako jedol a ked vyzdravel tak papal za dvoch a to ho drží doteraz, až ked mu idú zúbky tak je to menej 😉 ono sa to prispôsobí potrebam dieťaťa 😉

bolulka
29. sep 2008

katika, samozrejme ze k nam patria aj snazilky.. vsak aj my sme nimi donedavna boli a este aj budeme 😉

lubecka, a odsavate tie sopliky niecim? nam sa osvedcil vysavac...

veronika, nie nikdy nedavam kvapky pokial nie je nadcha ktora si to vyzaduje, trebars treba zriedit sopliky alebo zhustit.. ale zatial som jej nedala, ani ja si nedavam.. drzim sa hesla: "neliecena nadcha trva tyzden, liecena 7 dni" 😀

tri dni som jej davala inak kravske mlieko a vcera chytila hnacku.. taku, ze sa iba trikrat denne vykaka, ale hm, aj to je dost...

veronika13
29. sep 2008

bolulka, toto som si aj ja hovorila, že neliečená,..... ale potom keď som počula o prípadoch, ktoré prechodili choroby a čo sa im potom stalo, tak som zmenila názor, radšej nič nepodceniť, aby to potom neprerástlo do niečoho horšieho. Ja keď u malého zbadám soplíky, tak mu tiež hneď nedávam kvapky, počkám pár dní, niekedy zmiznú samé, no keď začnú byť zelené, tak dávam kvapky a preventívne aj raz denné hedelix. A keď jej to neprechádza takto dlho, tak to podľa mňa ok nie je.

majdiska
29. sep 2008

veronika tak s tou nádchou to máš pravdu, skôr to platí tak pre dospelého človeka, ale ani tam nie je dobré ked sa to zanedbá. ja som tiež tak chodila, dávala som si Nasivin a dva týždne mi to neprechádzalo, a nakoniec som dostla hnisavú angínu a z obyčajnej nádchy zápal dutín..
malý tiež soplíkuje, ale odsávam vysávačom a už som nasadila aj kvapky do nosa, nech sa mu ľahšie dýcha.. a začalo mu tak chutiť papať 😀

lubecka
29. sep 2008

odsavat sopliky vysavacom? 😕 to ako? ja jej odsavam tou klasickou odsavackou, ale je to boj.. zisli by sa mi este jedny ruky, aby som ju udrzala 😀 ale potom sice vzdy s placom sa mi podari, len ked uz ma nostek cisty, tak aj tak jej tam nieco chrci, ale to je asi tam dalej, odtial to neodsajem 😒