Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
7. aug 2009

dievčatá sa vraj spravia presne v plodný deň, lebo dievčenské spermie sú rýchle, dostanú sa rýchlejšie do cieľa, no aj rýchlo umierajú.. chlapčenské idú pomaličky a dlho vydržia.. teda ak si naplánujete počatie v daný deň - je veľká pravdepodobnosť, že to bude dievčatko a ak pár dní pred ovuláciou, tak chlapček 😉

katika82
7. aug 2009

ahojte maminy,

no tak mi už vieme čo to bude. najskôr sme sa chceli nechať prekvapiť ale je som to na tom 3D ultrazvuku nevydržala a opýtala som sa Hrudu čo to bude. takže bude do chlapček. najskôr sme boli trošku sklamaný s manželom lebo sme chceli dievčatko ale už nás to prešlo.sme rady že je drobček v poriadku a má sa v brušku dobre.
rastieme ako z vody maminu riadne kopeme každý deň aby vedela že ma má.

chcela som sa vás opýtať lebo sa ma pýtal na to aj Hruda, že či chce rodiť s epidurálkou alebo bez.
vy ste ako rodili???

bolulka
7. aug 2009

katika, nuz to musis zvazit sama.. ci si chces potrpiet, alebo nie.. ja som mala epi a posledne hodiny som si davky nedala a bolo to na nevydrzanie, hlavne co sa tyka sil..

majdiska
7. aug 2009

katika ja som prvé 3 hodky po vyvolávačke EDU nemala a veru škrabala som steny.. a stále som si ju pýtala..
no a potom - mala som už kontrakcie každú minutu mi ju pichli a kým som porodila prešli ešte 2 hodky, ale to bolo super ked zaučinkovala, aj som si podriemala, cítila som len že mám napnutú kožu a tesne pred pôrodom - 2. fáza som si dala pichnúť 2 dávku - to som vedela že to už ide - tlak na konečník, ale som si povedala, ked mám toľko platiť, tak si to hádam neodserinkám nakonci 😀 a tlačila som, ale nebolelo to, ani šitie, ani nástrih.. no super.. aj druhé s nou, bez nej v žiadnom prípade, to by som nerodila - toť moja skúsenosť 😉

majdiska
7. aug 2009

a prvááááááááááááááááááá 😀

emmka3
7. aug 2009

ja som mala EDU, ale nestihla zaucinkovat, takze som si vsetko odzila a moja volba, druhe bude bez nej ... ta bolest sa dala vydrzat, cakala som veru horsie 😅

emmka3
7. aug 2009

a co sa tyka pohlavia, tak druhe sa chcem nechat prekvapit ... baba aj chlapec potesia 😉 aj ked baba by bola do paru fajn, ale zas na chlapcovi uz mam vsetko nacvicene a keby som mala aj 2 chlapov, tak v pohode 🙂

a suhlasim s bolul, EDA je fajn, najma ked rodis moooc dlho, lebo setri sily, ale ta bolest ako taka sa da vydrzat ...

majdiska
7. aug 2009

no segra nemsúhlasím.. všetko závisí od veľkosti dieťaťa.. tvoj Vladko mal len 2900 a môj malý mal skoro 4kg.. takže aj nástrih hrádze bol vačší.. a myslím si prečo by mala mamička zbytočne trpieť, ved dosť bolesti si užije ešte potom, ked sa nebude môcť posadiť a bude sa musieť starať o malé.. vstávať nevyspatá, strapatá..
ale každý má svoj názor.. je to indi vindi 😉

danka.k
7. aug 2009

katika ja som rodila 12 hodin, bolesti ako fras kedze mne porod oddialovali, EDu som nemala a dalo sa to vydrzat... takze je to fakt tvoje rozhodnutie.. a mylsim ze pri druhom si tiez nedam.. kolko euracikov na tom usetris 😀 😀

bolulka
7. aug 2009

no kazdy tu bolest preziva inak.. niekto to ma v pohode, ina mysli ze umiera.. takze sa neda jednoznacne povedat ci je to potrebne, ci nie.. ja som rodila 14 hodin, od zaciatku kontrakcie kazdu minutku - vycerpavajuce.. 😝

danka.k
7. aug 2009

bolul tak to ja som rodila dva dni.. kontrakcie (dost caste) zacali v nedelu a skoncili v utorok rano 😀 😀

emmka3
8. aug 2009

dani, tak to ked ty si vydrzala bez EDY tak ja druhe idem uz na 100 peeero bez ... ta som horsaaaa 😀

katika82
8. aug 2009

emka a koľko vlastne stojí ta epidurálka teraz????
ja sa musím aj s kardiologom poradiť lebo ja mám aritmiu tak či to nebude problém ale dúfam že nie.ja tom také slabé žiena chudučké že sa bojím že ma to tam zmôže.
ved ja som ani nejak extrémne nepribrala len nejakých 6 kg zatiaľ sa každý smeje že či som vôbec tehotná lebo bruško zasa teiž nemám nejaké veľké.Hruda povedal že sa drobec viac do vnútra ukladá.

bolulka
8. aug 2009

katika, aj ja som mala male brusko, a malinka mala 52 cm, vazila 3200 g, z toho si nic nerob.. ja som pribrala 20 kil a poniektory ludia mi dokonca tvrdili, ze drzim dietu.. pche.. 😠

danka, tak klobuk dole.. si si pekne odrodila.

katika82
8. aug 2009

bolul tak ty si aspon 20 kg ale ja len 6 mám bruško ako takú loptičku len ale zasa mi hovoria že to ešte ten 8 mesiac naberiem poriadne 😅 tak uvidíme.
no asi je najlepšie sa na pôrod tešiť že už budem mať malého potom len pri sebe.a nie sa strachovať

danka.k
8. aug 2009

katika ja som tiez len take male ziena ako ty 😀 ja som pribrala 10 kil ale to som sa do osmeho mesiaca nedostala, takze ty tam urcite este priberies

dominika ze dietu 😀 dobreeeeeee

bolulka
8. aug 2009

katika, isto v osmom vsetko dobehnes.. v podstate si pribrala pekne.. moja kamaratka pribrala len 12 kg a deticky mali rovnaku vahu 😉 na tom absolutne nezalezi.. ak by si ani kilecko nepribrala..

danka, tak veru.. vsemozne mi dohovarali, aby som tu dietu nedrzala, ze to nie je v tehotenstve dobre... 😠 ja som pritom odjakziva chcela len pribrat a dobre to vedeli.. ale cert vem take mozgy.. teraz sa uz pri tom len zasmejem..

katika82
8. aug 2009

bolul no to aj o mne si stále myslia že som anorektička a ked videli čo všetko zjem tak už sú ticho.proste niekto má také rýchle spaľovanie že nepriberie a niekto zasa sa len vody napije apriberie

bolulka
8. aug 2009

presne tak.. spaluje nam to ako divim.. 😝

danka.k
9. aug 2009

bolul do mna tak rypu do dnes, ze sa mam najest a bla bla bla.. ale uz ma to nebavi stale dookola vsetkym vysvetlovat ze ja jem ale neda sa pribrat..ale im nevysvetlim 😠

bolulka
9. aug 2009

napodobne danka.k, ti ludia si ani neuvedomuju, ze navyse zranuje.. ja uz na tieto blaboly reagujem vetou: jeemine, ale si tucna, vsak tolko nejedz.. a mam pokoj svaty.. 😉

emmka3
9. aug 2009

katika, podla najnovsich info by mala stat EDA 3500,- SK (ja som mala este za 2500,- ale zevraj to slo hore po novo roku ... Hruda bude isto vediet 😉 ) a mas tam uz aj manzela v cene 😎
tak ja so svojimi +4kg za cele tehu sa mozem schovat 😅

dani a som minule zabudla ti povedat, sak sa uz najedz konecne 😀 a btw. mna uz tiez vyhlasuju za anorekticku 🙄, ale zas nemozem povedat, ze na zaciatku po porode mi to nelichotilo ale teraz mi to uz lezie dobre na nervy, lebo ja si nemam ani co obliectttt 🤐 a inac, uz som z tych poznamok typu, ze som schudla otravena

bolul, dobra reakcia, to sa idem naucit 😀

danka.k
9. aug 2009

emmka ked sme boli v bojniciach tak som si vsimla ze na tebe tiez vsetko visi ako na mne.. 😀 😀 😀 sme sa mali ist spolu najest 😀

emmka3
10. aug 2009

ved to ... alebo spolu na nakupy 😀

anicka
10. aug 2009

ahojte, no čo sa týka EDA Maťka mala síce 3800 gr, ale po vyvolávačke bola na svete za 1,5 hodniky, takže bolesti boli síce riadne ale keďže to bolo tak chytrúčko, tak sa to dalo zvládnuť. Pri druhom si ju asi dávať nebudem.
No my by sme ešte jedno zdravé dieťatko brali tak za 2,5 roka a bolo by super keby to bol chlapček 😉

No a ja mám opačný problém po pôrode sa mi fajne podarilo schudnúť, ale teraz kvôli štítnej žľaze sa to na mňa lepí a lepí a nechcú a tie moje tukové buky ani za nič na svete opustiť, takže ak nájdete nejaký spôsob veľmi rada emka, danka, bolulka Vám každej aspoň po 5 kg darujem 😀 😀 😀

danka.k
10. aug 2009

emmka tak najprv sa pojdeme najest a potom na nakupy 😀

anicka ja beriem. kludne ja by som sa potesila 😉

bolulka
10. aug 2009

presne tak baby.. najhorsie je, ze sa na nas neda nic kupit.. a tak strasne sa citim, ked na mne vsetko vysi.. 😝

anicka, ja by som si hned vzala.. takych 15 kil.. tie mi chvilinku ostali po porode a citila som sa bajecne.. 😉

emmka3
10. aug 2009

anicka, tak aby to bolo spravodlive, aj mne nieco zarezervuj 😉

no a co sa tyka nakupov, tak ked mam pravdu povedat, mne sa nakupovat nikdy nejak extra nechcelo (asi v tomto nie som typicka zena), no a teraz sa mi nechce este viac, lebo neviem aku velkost si mam pytat 😅

danka.k
10. aug 2009

ja milujem nakupovanie... ale ked zistim ze mi je vsetko velke tak ma ide porazit... 😀 😀 bolulka a to hovoria vsetci ze my chude si vsetko lahko kupime.. blbost 😀

bolulka
10. aug 2009

ja si najdem rifle na moje stehna a su mi bohovsky kratke, ked najdem na vysku, tak v nich plavam.. preto rifle hladam aj niekolko mesiacov.. 😝 milujem nakupovanie, ale obchody s oblecenim tam nepatria.