Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
17. feb 2010

mayocka mi fičíme na Bambulke, vlkovi a zajacovi, lolekokvi a bolekovi 😀 😀

katika ak kojíš ale aj nekojíš, tak nedávaj nič a už tobôž nie ryžu, na to je ešte priskoro.. pri nekojených deťoch sa začína s príkrmmi až od 5 mesiaca a pri kojených o mesiac neskôr.. takže skús dať radšej čajík na to určený pre deti, a bud rada že sa vykaká bez problémov.. my sme museli používať trubičku a o kolikách ani nehovorím 😝 a kaše sa ako prvé v príkrmoch nezávadzajú.. najprv sa začína s obedom s udusenou mrkvou - poprípade kupiš hipp ako ja 😉 tie sú až nakoniec na večer a až od nejakého 6-7 mesiaca, ked bábo zvládne prvú stravu 😉

majdiska
17. feb 2010

myslím tým kaše..
ale najlepšie o príkrmoch je popísane v príloh časopisu Mama a ja - Recepty a zavádzanie príkrmov, či tak dajako sa to volá. vyšlo to ešte v r. 2008, ale je to fakt moc dobré.. 😉

emmka3
17. feb 2010

Katka, ked sme boli v nemocnici, maly mal 3 mes., tak sa sestrickam zdalo, ze ma redsiu stolicu (boli sme plne kojeni), tak nam dali taku mrkvickovu stavu, trosicku bola prisladena, tak som mu striekackou davala, celkom bralo, staci aj ked par ml spapa ... v lekarni maju original mrkvickovu stavu na taketo pripady, je to HIPP ORS 200, pisu, ze je od ukonceneho 4. mes. a pouzitie pre mladsie deti len na pokyn lekara ... takze zavolaj svojej Dr., ci mozes, myslim, ze povoli a mozte skusit ... ak by si nezohnala, ja mam doma celkom novu, zavretu a uz asi nevyuzijeme, tak by som ti ju dala 🙂

danka.k
17. feb 2010

a Salvinka este nerodi???

katika82
17. feb 2010

neviem nevidno jej tu no žeby???

danka.k
17. feb 2010

ved preto ze tu nie je si myslim ze sla rodit... nesmieee musi cakat do 19 😀 😀 😀

deniskateniska
17. feb 2010

😀 salvinka nerodi - aspon dnes ete bola na fb a davala foto svojej novej kupelne a zaclony v obyvacke 😀 ale moznoooo.. no neviem idem zistit 😀 😀 😀 😀

a neuverite mi, ale prisla som tu kuk za tym ucelom ze idem napisat ci salvinka ete nerodi, ci sa ete nechysta 😀

danka.k
17. feb 2010

deniska ja ti citam myslienky 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
17. feb 2010

asi ano 😀 😀 😀 citaj aj teraz 😀 😀 😀

danka.k
17. feb 2010

teraz napises ze si ides lahnut co novych periniek a cakat na milacika 😀 😀 😀

salvinka
18. feb 2010

zlate ste baby 😀
ale ako som pisala, budem sa snazit dostat sa na konika a dat aktualne info 😀 len dufam ze mi nebude blbnut net prave vtedy 😝

deniskateniska
18. feb 2010

no salvi dam ti tel. cislo na fb, das vediet, vas prideme kuk, ete neviem ci do nemocky ale domkov urcite 😀

baby co sme sa minule bavili o epiduralke tak v casopise mama a ja je to rozpisane.. proste vplyva to na kazdu zenu inak.. a zalezi aj od anesteziologa ako a v akej davke vam to pichne... ale ja asi ee, bojim bojim 😉

danka ako si to len uhadla 😀 😀 😀 😀

salvinka
18. feb 2010

no tak to dufam ze dojdes! 😉 ja som citala ten clanok o epi v mama a ja, ale ono je to take.. 50/50.. ze ked je zenska v situacii ako ja ze sa nevie rozhodnut tak jej moc nepomoze 😒

deniskateniska
18. feb 2010

no uvidis co ti povedia doktory.. ked ja neviem ako je to u nas v nemocke... bo tam jedna zenska pisala, ze jej dali len take mnozstvo ze citila malilinko kontrakcie ... ale ci sa to da dat tu.. neviem.. ja sa bojim bolesti hlavy asi najviac. bo ja som si svoje uz uzila.. a nie je to nic prijemne ked ta tyzden boli hlava.. joj... 😖

majdiska
18. feb 2010

aj ja som to čítala.. ale každý to prežíva inak.. ja som dostala 2 dávky a úplne super.. tak mi bolo dobre, žiadna bolesť, hlava ma nebolela a po pôrode som bola vyškerená ako lečo.. aj každý den s EDU rodiť 😀 a čo som videla ked som chodila na záznam na pôrodnicu, tak jedna mamička bez EDU išla odtiaľ úplne zničená, habkala vyčerpaním.. 😒
a pravdu povediac zažila som ešte jednu vec, ked som šla na príjem tak sa jeden dr. čo tam už nerobí smial s manželkou nad jednou čo rodila, že ako jačí.. náramne sa bavil.. takže neviem, čo si myslia o iných ked robia hunbuk.. moja spolubývajúca čo som ešte ležala na udržiavaní, tak tiež kričala 6 hodín a všetci len kukali.. 😕
a sama potom povedala, že nabudúce bez EDU ani nejde.. toť moje skúsenosti.. a ja ked som ju upočula, tak som si bežala spraviť všetky vyšetrenia na EDU.. 😎
ozik mayocka, som sa dnes zhovadila na zástavke, ked som šla do práce.. som stretla nejakú tvoju rodinu, čo sa na teba strááááááááááááášne podobala a ja som si ju pomýlila s tebou.. som sa jej pozdravila a že kde ideš a ona že na prax z hotelovky.. a ja nechápala a potom som sa jej spýtala, kde máš bruško.. ty kokso, tak po mne kukala ako po bláznovi.. a potom mi doplo.. mi povedala, že si jej teta, som sa oppravedlnovala 😀 😀 no trapassssssssss 😀

salvinka
18. feb 2010

majdiska a ake vysetrenia ti robili?? mna dr poslala len na ekg s tym ze mi to tam maju vysvetlit, ale oni mi len vopchali vysledky do ruky a dovidenia..

deniskateniska
18. feb 2010

tak s tymi vysledkami asi ku doke... ci? no neviem ... ako stale si hovorim ze ked to vydrzalo tolko zien vydrzim aj ja.. ale ci a ako... uvidime... 🙂

mayocka
18. feb 2010

salvi: kraaaasna kupelka 😉 a pracka sa ti tam uz zmesti???uz aspon mate po neporiadku ze?my uz len troska budeme mat ked sa na kuchynu budu rozvody vrtat ale to je este straaaasne daleko

majdis: no nie, Tereza zeby sa na mna podobala???? to ani zo srandy nehovor pre pana jana...to isto nie, ty si si nieco šľahla na ranajky??? 😀 😀 😀 no si ma riadne pobavila, ty si expert 😀 😀 😀

janka2033: jj mas pravdu Jani je mi sssssuper na marodke lepsie byt ani nemoze,som mala byt uz od prveho mesiaca doma ale nevedela som, ako prist ku vyssej marodke tak som chcela cim najviac zarobit 😖 ale uz je fajn.
No Jani, aj mne moja mamina chcela vsetko robit,podavala mi do pracky veci a tak ale povesala a pozehlila som si ich sama, prísne som jej zakázala robit nieco naviac...potom povedala ze "Zabudla som ze je to predsa tvoja radost" tak mi troska odlahlo ze sa nebude montovat a starat do malej, asi zacina chapat ze to je moje dieta a nie jej...mam rada ked mi niekto pomoze ale tak ja mam z toho radost a tesi ma ked si pripravujem vecicky a tesim sa na malu 😉 😉 😉

majdiska
18. feb 2010

mayocka asi som si zle vyčistila oči, či čo 😀 ale bola tak rovnako oblečená ako ty, aj sa mi hrozne podobala, no nemviem 😀 nabudúce budem radšej ticho a nič nepokašlem 🤐 😀
salvinka ja som vtedy ležala na udržiavačke v nemocke v 37tt, tak som bola na príjmovej internej ambulancii, spravili mi záznam srdca a tot sjo... potom som si bola pokecať s p. Kapralčíkom - anesteziologom o mojich srdcových aritmiách. hned mi napísal do knižky červeným že riziková a aj povedal že ma budú musieť viac sledovať.. a to boli všetky vyšetrenia.. ale tuším by ti ešte mali na príjmovej z gyndy zobrať krv a dať na rozbor, mne to spravili na oddelení.. 😉 aritmiu som dostala hodinu po pôrode, ale dala sa zvládnuť v pohode.. teraz som ju mala raz aj v noci, no nemchápem 🙄 ale ja ich mávam od 23 rokov, takže to nesúvisí s EDU 😉

salvinka
18. feb 2010

maji, no uz je to lepsie s tym bordelom, ale stale sa este odniekial prasi.. ma ide porazit.. 😠
pracka je hned v pravom rohu, no na fotkach sa mi ju nepodarilo zachytit, lenze teraz mame v kuchyni strasne vela volneho miesta 😀 musime tam nieco domysliet..

majdis, krv mi brala sestricka na gynde, a sa mi zda ze aj vysledky z toho rozboru mi dala do tehu knizky, ale tak cakala som ze aspon s tym anesteziologom sa stretnem a da mi nejake info.. vsetko co viem som si len z netu nasla 😒

deniskateniska
18. feb 2010

no maji preto som rada ze nebyvam ani s jednymi rodicmi... si viem predstavit ako mama secko robi... aj obliecky co sme dostali na svadbu uz perie 😀 😀 toto moze, ale ostatok - no isto.. ved ona si mysli ze bude spavat u mna v dome alebo co 😀 😀 no dufam ze to pochopia lebo ja sa chystam vadit ako niekto bude robit nieco co mi nie je po voli.. 😝

majdiska
18. feb 2010

no baby vy ste fakt šikulky 😉 veci už popraté a ožehlené v polovici tehu.. no mne sa o tom v tom čase ešte ani nesnívalo 😀 kupovala som kdesi v 30tt a žehlila a prala som až ked som nastúpila na materskú 6tt pred termínom 😝 ty kokso doteraz si pamatám 80 plienok, prať nebol až taký problém ale to žehlenie 😝 som nevedela že to netreba nechať presušiť a ja som to presušila a kým som sa dokopala žehliť 🙄 no polovicu som ožehlila za 4 hodiny, som ledva pri nich stála s tým brušiskom a druhú na druhý den, ma to totálne zmordovalo 😅 😀

majdiska
18. feb 2010

salvinka všetky čo šli mať EDU išli na pokec za ním, ono ak to povieš na tej príjmovej, tak ta tam isto pošlú, aspon myslím.. 😉

salvinka
18. feb 2010

majdiska na prijmovej to akoze uz ked pojdem rodit??

majdiska
19. feb 2010

salvinka nie 😉 to je tuším tam dole kde je rengén, vedľa tej ambulancie kde robia sono.. alebo bližšie tam kde si bola na zázname - bežne tam býva ambulancia pre rizikové tehotenstvo tuším, ide sa tam zvonku dole schodmi a 1. vchod 😉 mna tam kedysi dávno posielala moja dr. ked som chcela EDU.. nakoniec mi ale testy spravili na oddelení, ked som ležala na udržiavaní.. mne krv na konci tehu nebrali, ani stery - nestihli, lebo sa spoliehali, že ich spravia na oddelení a tam ich neurobili.. tak ked som rodila dostala som okrem výživy do žily ešte aj ATB 😝

majdiska
19. feb 2010

sorry krv mi brali na oddelení, ale to berú každej čo tam leží 😉

salvinka
19. feb 2010

hm.. zaujimave.. musim sa dnes spytat na to mojej doky.. dufam ze zasa zabudnem 😠
nie ze ja tam budem zomierat a oni mi nebudu moct dat edu kvoli nejakym chybajucim vysetreniam 😠 😠

som strasne zvedava ako sme pokrocili od minuleho tyzdna.. mayocka, ty co nove?? som ta videla ze aj ty si na dnes objednana 😉

majdiska
19. feb 2010

salvinka jednoznačne sa spýtaj na toho anesteziologa a tú krv - na čo ti ju brala 😉
ak budeš rodiť cez víkend, tak anesteziologovia tam nie sú, ja som rodila v sobotu, tak ho museli potom volať a kým sa dotrepal tak som si užila kontrakcií 3 hodiny a poviem ti neviem ako znášaš bolesť, ale ja nikdy viac bez EDU.. som preklínala všetkých naokolo 😀 a to som šla rodiť na 3 palce otvorená, s vyvolávačkou a po 3 hod som sa otvorila len na 6 cm 😝 .. ale tá EDU to potom urýhlila a do dvoch hodín som porodila, bez bolestí z nastrihnutia, zošívania a rodenia😉

deniskateniska
19. feb 2010

no majdiska, keby sme to secky takto znasali tu EDU bez nej ani na krok 😀

deniskateniska
19. feb 2010

a aj tu to napisem RASTIK SECKO NAJEPCIEEEEEEEE........ cmuuuuuuuuk 😀