Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
27. mar 2010

salvi no u nás je to podobne naša starká povedala že deti rastú na rukách. no len narozdiel od toho že ona bola doma ked som sa ja narodila a ma nosila celé dni zakrútenú na chrbte v obruse a mamina chodila do roboty. a moja mama teraz chodí do práce takže s tými rukami by musela len ona a to už nevládze.
a dalšie porekadlo jej že dieťaťu ruky prasaťu múky 😀 😀 😀 no babky a prababky

deniskateniska
27. mar 2010

No inak ja som rozmyslala ako by som tomu predisla, ale nenapadlo ma totalne nic, len to, ze budem babky a dedkov odhanat..no o mojho oca sa nebojim, sice mozno sa prejavi inak, ale nemyslim ze bude nosit na rukach babo, to skor ked bude vacsie tak na koni 😀 ale babky a dedko druhy... joooooooj, ma budu neznasat ked im budem furt cosi hovorit 😀 😀

danka.k
27. mar 2010

jeeeeeeeeeeeej ta sedacka je uzasna.. nas tak sedaval zo sedacky z auta.. a vydrzal tam aj dve hodiny 😀

deniskateniska
27. mar 2010

no a dnes som videla na mmb kolisku 😀 no co este nevymyslia 😀 😀 ale hlavne ze ulahsia pracu maminkam 😉

majdiska
28. mar 2010

no na MMB je dakedy dosť blbostí 😀
čo sa týka ručičkovania, tak aj svokor ked sa malý narodil zahlásil, že bude ručičkový ako môj synovec.. tak som mu rovno povedala, že ja potrebujem doma prať, žehliť a variť a upratovať a pracovať na urbáry a je nemysliteľné že malý bude ručičkový.. a tak som ho aj naučila.. bol maximálne často v postieľke a raz za čas som ho kontrolovala.. a manželovi som povedala, že si neželám, aby ho ručičkovali a on na to dohliadal u nich.. a ked mal malý viac rozumu už na ruky nechcel íst.. a teraz je to že raz za čas sa potrebujem pomojkať, ale na rukách stále nie je a aj sa sam baví 😵 no proste ideálna samostatná jednotka 😀

anicka
28. mar 2010

katika gratulujeme ku skúške 😉

Tak už sme choré aj my. Maťka má našťatie len soplíky bez teploty, ale ja mám riadnu angínu. Včera som bola aj na potovosti, Dr. len prevrátila oči že mám riadne zahnisané hrdlo, že to chce ATB a to mi v piatok ešte nič nebolo a dnes som ako keby ma prešiel vlak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja chcem byť zdravá 😢 😢 😢 😢 😢

mayocka
28. mar 2010

deni: nie som nejak fit,hlieny mi stekaju uz ani nie do nosa ale rovno do krku... 😢 a neda sa to ani vysmrkat ani nic....zapchate hnusne...neviem ci to nahodou nie su alergie toto co tu mame vsetky,v telke davali ze je cas jarnych alergii na stromy

bolul: nie ja nejdem tento tyzden,som ti to uz pisala ale asi si to prehliadla...nechcu ma tento tyzden az po Velkej Noci,skor vraj nemam chodit,nie je dovod...az od 37tt.sa chodi,moja doky ma poslala nejak predcasne...potom ked pojdes druhy krat tak daj vediet ci nie nahodou o tyzden zase...

vcera som tu ani nebola,bo som bola uplne ze vyřízená...dorobila sa kuchyna,ked na to budem mat chut dam fotky na modru strechu 😉 no bolo treba umyvat upratovat,aj tri razy zem umyt co bola furt zaprasena...mamina mi prisla aspon umyt okno a zaclonu zavesit,no bolo mi zle z vycerpania ze som si musela lahnut poobede na hodinku bo som uz isla odpadnut od unavy...

mayocka
28. mar 2010

inak riesim dilemu ze co mi treba na matersku ake papiere okrem tych od doktorky co mi ju vypise,kedze som na pn momentalne a nemam ziadneho zamestnavatela,tak ci nieco viacej...a kam s tym vsetkym aby som nemusela chodit domov a zase do kubina,kedze to mam teraz dvojnasobne bolestive...ak mate niektora skusenost tak mi napiste,diky 😉

katika82
28. mar 2010

maji no pokiaľ viem ak si nebola zamestnaná tak ti nevzniká nárok na materskú ale iba na rodičovský,
nárok na materskú je vtedy ak si bola zamestaná aspoň 270 dní. ale ak si pred pn - kou robila tých 270 dní tak by si mala mať materskú.

takže ak si tých 270 dní nemala tak potom tebe nepôjde materská zo sociálky ale rodičovský zo sociálneho a to je na bysterci tak ako je úrad práce.

deniskateniska
28. mar 2010

mayocka no ti poviem, ze u mna to bolo to iste, pomohlo naparovanie, kvapky a teraz mam sice este dutinovy hlas, ale aspon mozem dychat 😉 a alergie, ja klop klop klop nie som na nic alergicka.. no okrem jarneho slniecka.. ale inak fpoho 😀

a dufam, ze ma teraz nechyti crevna chripka bo som dnes musela na wc utekat.. ale uvidime lebo ma fakt sibne dalsi tyzden sa z domu ani len nepohnut ☹

deniskateniska
28. mar 2010

kati ako to je 270 dni pred nastupom na matersku? tak to sa mne ani len neoplati ist davat vypoved ked ja do porodu mam nieco cez 280... joj.. ☹

a dnes nas bol pozriet svokor, no akurat sme prisli z tesca, a este ze sme dnes upratovali s muzom, bo by ho asi slak trafil, lebo som lezala tyzden a ani prstom som nepohla 🙂 a sme sa bavili o dome sa zacali bavit o bruseni podlah a tak a ja vravim, ze kedy to chcu stihnut ked sa male onedlho narodi a nie tam vymyslat co viac roboty si pridat.. joj .. a oni jooooooj casu dooooooost.. ma slo roztrhnut..... 😠 😠 😠 a parkety do chodby.. ja vravim nasli sme hrubu gumu tu tam dame,, jooooooj to nieeeee. ja vravim ze nemame na to koruny dalsie chujoviny vymyslat.. ja vam to zaplatim.. ma slo urvat ... silou mocou to tam musi byt lebo.. a hotovo.. ide ma drbnut.. sa este navadim cosi 😠 😠 😠

salvinka
28. mar 2010

deni 270 dni si musis platit nemocenske (bud ako zamestnanec alebo dobrovolne poistena osoba) ale rata sa to do dna porodu nie vypisania na matersku..

deniskateniska
28. mar 2010

fu.. tak uz len cakat a udrzat drobca v brusku 😀 😀 😀

mayocka
28. mar 2010

katika: mam mam to splnene ale myslela som to inak,asi som to blbo podala na plochu...myslela som to tak ze teraz uz nie som nikde zamestnana tak ze ci mi treba nieco naviac doniest z domu,ale to si oni uz hadam najdu ze mam splnenych tych 270nie?a inak tych 270dni musi byt splnenych kvoli rodicaku nie kvoli materskej,materska sa pocita z vymeru podla predosleho platu....

bolulka
28. mar 2010

mayocka, musis od posledneho zamestnavatela prilozit taky papier o mzde.. teraz si neviem spomenut na nazov..

salvinka
29. mar 2010

mayi, nie nie, tych 270 dni potrebujes kvoli materskej.. rodicak dostavaju vsetci.. (ten mensi) len po novom potrebujes aj na rodicak (ten vyssi) 270 dni..

inac janku by uz mali pustit domov niee???

deniskateniska
29. mar 2010

mayocka oni ti povedia ze co potrebujes, aspon ked u nas v praci nieco na socialku potrebovali tak pre mna nepochopitelne, ale potrebovali potvrdenie o prijme, aspon v nasom programe to vypadalo ako taka tabulka kde bolo napisane kolko si zarobila a secko- odvody a take... tiez sme nevedeli co od nas chcu, ale neprisieli nam to reklamovat, ze potrebuju nieco ine 😉
a ak chces hod mi do IP tvoj mail, poslem ti taku vecicku, jedna zenska v junovkach sa nudila tak si spisovala ake papiere potrebuje ohladom materskej, sice som to este neotvarala, ale je druhorodicka, tak mozno to pomoze .. 😉

jana2033
29. mar 2010

Ahojt baby dakujem Vam všetkym no pustili ma včera aj som chcela prísť na pc ale mala spinkala tak som s nou a v noci bola dokopy 3 hodky hore ☹ , v nemocnici bolo celkom super ...ssestričky juuuj naa porodnici skveleeee som mala ale museli si pri mne vytrpieť 😀 bolesti som dostala v utorok rano o druhejj mierne a pomaličky sa rozbiehalo poobede som bola iba na 3 cm otvorená tak mi vraveli idem na skušku na vyvolavakčku ak nezabere tak cisarsky ...o 15.00 cca som dostala už večwie bolesti dalo sa to ale o 16.45 to bol brut posledna vyvolavačka ja som myslela že odídem preč z toho kresla ☹ , bolesti každe dve minuty ale riadne no a o 17.00 som mala take bolesti sesgtričky mi pomahali masirovali chrbat a trošk pomohli a už som bola otvorená na 8 cm ja som ich aj prosila o EDU 😀 ..no ale bolo neskoror, samotny porod bol skvely dal sa zvladnuť i ked mala bola dosť velka mi aj povedali mala som Reguliovu zlata bola a ma aj pochzvalila ze taky pôrod davno nebol rychlo som malu vytlačila ja ani neviem ako pichli mi ešte daku na uvolnenie od bolesti a ked som rodila som bola už jak baranok 😀 cca pôrod trval 20 minut. no a tie sestričky boli skvele nevymmenila by som za nič na svete 😀

inak katika s tym kojenim ja neviem či mala ma malo ale mliečka mam dosť niekeded mi pospi cez den 5 hodina a potom sa zobudi a zase zaspin na tolko a v noci je to trošku horšie aj hodinu a pol ju kojím a mne sa drieme, ´v nemocnici mi raz vypila 80 a furt bola hladna a revala prvu bnoc som sa vobec nevyspala ...inak takby som to aj ja chcela keby mi prespala celu noc to by bol asi najväčšie potesenie pre mna

inak v nemocnici sm aj taku depku chytila že som mala pocit nechat všetko tak asi ma chyta ta depresia 😠

mala mi teraz akurat spinka tak som tu nachviločku nestiham vas všetko dostihať prečitať tak postupne

katika inak graatulujem ku skuške 😝

deniskateniska
29. mar 2010

jani takze si to zvladla, gratulujeme 😉 drzime prsteky nech je malinka co najlepcia 😝

bolulka
29. mar 2010

Janka, blahozelame este dodatocne.. A super ze si vystihla take fajne sestricky.. ja som mala prvu sestricku strasnu a druha bola zlata, len ta bola so mnou iba nejake 2 hodky.. 😝

aaa fotocky?

majkad2
29. mar 2010

Jani aj ja sa pridávam a blahoželám 😀

tešim sa na fotočky 😀 PS: tak tu skušku si predsa nestihla 😀

jana2033
29. mar 2010

Denis modlim sa 🙂 aby malinka bola zdravučka a dobručka a maminku poslúchala 😝

bolul to tinezavdim ono fakt zalezi aj sestričky ake su..a fotečky budu heh len teraz som na notebooku a fotečky su v pc tak ked príde manžel ho popýtam a pridám do albumu 🙂 no aspon aj tie dve hodky aj to pomôže ja som to akurat vystihla 😀 bo smeny sa samizda menili o 18.00 a porodila som 17.50 tak som štastna bo jednej končila akurat smena 😝

majka jj nestihla ešte ze som mu napísalka heh 🙂

juuj malinka mi spinka 3a pol hodky tak som rada, ale akurat blbý susedia pustili repráky na plno tak dufam že ešte pospi apson pol hodky a už vidim ako v noci neude buvať 😠 zajtra príde aj lekárka na kontrolu

deniskateniska
29. mar 2010

no tak jani drkame este raz palsuky, a na drzovku susedom vynadat, ze nech si zvykaju..mas drobca doma a ziaden hluk nestrpis 😉

danka.k
29. mar 2010

jani ja som porodila 5,57 cize presne ked niektore chceli ist uz domov a niektore mali chut este na rannu kavu 😀 😀

neboj aj tebe mala bude spavat celu noc, ale na to si este pockate... ale cez den ti spinka krasne 😉

jana2033
29. mar 2010

denis presne tak budem chodiťz metlou buchajúc 😀 alebo po radiatore

no dani tak aj ty si to perfektne vymákla 😝 jj cez den zatial jo dneska pekne už som ju aj nakojila tak dufam že tiež pospinka 3 hodkiy a možme sa isť kúpať 😀 a teším sa na tie noci ako prespinká . Tebe rastik od ktorých mesiacoch spaval cečlú noc?

katika82
30. mar 2010

jani tak super to si teda zvládla fakt krásne klobúk dole. ja by som tam asi umrela. ja som sa celé tehotenstvo v duchu modlila za cisársky 😀 a veru aj bol .

no a baby k tej materskej a rodičáku.
rodičovský dostáva každá mamička bez výnimky, materská dovolenka je len pre tie, ktoré splnili tých 270 dní pred nástupom na materskú nie pred pôrodom. nástup na materskú je u nás už povinný najneskôr 6 týždeňov pred predpokladaným termínom pôrodu. takže tých 270 dní musí byť dovtedy. ak chce mamičky vyššiu materskú ako 50% z platu, môže si posledých 6 mesiacov teda tých 270 dní platiť dobrovoľne ešte pripoistenie do maxima aby jej potom vyšla vyššia materská. ale tie odpracované dni tam stále musia byť je to podmienka aj keby si platila či neplatila dobrovoľné poistenie.

katika82
30. mar 2010

no a dnes sme boli na druhom očkovaní, teda pískal riadne ked ho pichla ani nie ale ked mu začala vytláčať tú látku tak to bolo kriku, ale ked začala doktorka zasa ťukať do pc tak bolo ticho. zlatý bol zvládol to statočne teda, no a vážime už 7860g

deniskateniska
30. mar 2010

tak ako teda, joj.. ci sa mi oplati ist dat vypoved a zamestnat sa u tej tety.. 😒 lebo ak to je do materskej, tak isto nie, ak je to do porodu, tak to mam LTT... takze.. 😒

deniskateniska
30. mar 2010

tak a tu je info priamo z ministerstva 😀
"poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní"

bo mi to nedalo 😀

jana2033
30. mar 2010

katika ja som vzdy bolaa presvedčená že chcem normalne bez edu 😀 , no aloe ako nahle prišli bolesti tak som chcela cisársky len ked som videla ako chodia tie ženy po cisarskom pani stak som aj rada ze bol normálny pôrod 😝 , a dneska akurát príde doktorka tak som zvedava čo povie 😝 , chcem sa jej aj spytat o hladne chodenia vonku , ja neviem ale chytam fakt depresie, a všetko ma rozreve, aj mala ked začne revať tak začnem s nou ☹ a hlavne ked mi vnoci neda vyspať.