Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
30. mar 2010

jani neboj, to prejde.. len si musite na seba zvyknut 😉 predsa novy cloviecik v tvojom zivote.. hlavne pozitivne mysliet 😉 zvladnes to neboj 😉

baby ozaj kym ma to napadlo, akeho obvodaka ste dali pre drobca? ja sa neviem vobec rozhodnut..

katika82
30. mar 2010

maji skús pokukať tu sú tu rôzne situácie myslím že aj tvoja

http://www.socpoist.sk/starostlivost-o-dieta/1369s

majdiska
30. mar 2010

deni mi ti nepomôžeme, máme dr. Bohušovú z Dlhej a je super 🙂
dnes je super počasíčko, zajtra mám službu v práci, tak si potiahnem.. a ozik začala som cvičiť kalanetiku, tak sa vytešujem aká budem kočica v plavkách v lete 😀

bolulka
30. mar 2010

janka, neboj ked zacnete chodit vonku, tak tie depresie prejdu.. aj ja som si tym presla.. kludne sa chod zatial aj ty sama niekam prejst.. 😉

katika82
30. mar 2010

jani neboj ja som mala prvý mesiac tiež taký hrozný mala som stavy za ktoré som sa fakt hambila ale proste asi to patrí k tomu syntromu po pôrode. kým si urobíte s malou aký taký režim potom to už pôjde. náš luky spinkáva tiež krásne teraz ako sa čas posunul tak sa mu posunul aj nástup na večerný spánok chodíme až tak okolo pol desiatej ale zasa pospinká do tej osmej rána, takže ja si nesťažujem je fakt krásny ked ma takto nechá vyspinkať.

deni ja mám škerlíkovú a som spokojná ale viem že napr. bolul s ňou spokojná nebola ale ja si akosi nemôžem sťažovať. ale poviem pravdu fakt veľa záleží či ťa doktorka pozná alebo nie. nás pozná cez maminu sestru všetci jej chlapci chodili od malička k nej a môj ujo je chirurg a sú dobrý kamaráti tak možno aj preto je k nám vždy milá.

deniskateniska
30. mar 2010

no kati asi mas pravdu, napr. strasne vela kamaratok je u ondrejkovej, .. ja by som si tam dieta uz v zivote nedala... ja mam s nou take zle skusenosti, nie v liecbe, to som asi este tak nevnimala, ked som bola decko, ale jej prístup.. staci mi co som si zazila ja a nie ze to ma prezivat moje dieta.. ja mam kecerovu, nemam proti nej nic, len na vsetko antibiotika.. totalne aj na bolest hrdla.. tak to som vylucila..a s ostatnymi nemam skusenosti absolutne ☹

salvinka
30. mar 2010

deni my sme si vybrali gajarsku.. misko k nej chodil a aj svokra vravela ze je dobra doktorka.. zatial som jej bola zaniest len papiere a ona bola na kontrole u nas, ale zda sa mi v pohode.. uvidim, zajtra ideme na prvu poradnu, ocekujem ju riadne uz 😀
taaaaak sa tesim, konecne mi ho odvazia, sme to skusali doma, ale to je len take orientacne.. som strasne zvedava ci mu staci moje mliecko (isto hej ked je vkuse spokojny 😀 ale ja to potrebujem pocut od doky 😀 )

janka kludne si poplac, ulavi sa ti.. je to normalne a cochvila to prejde.. ale nezabudaj ze simonka citi v akej si nalade, uz len pre nu by som sa snazila byt kludna.. skus k nej vecer na hodinku dve niekoho zavolat a ty si nechaj cas len a len pre seba.. mne to straaasne pomohlo..

no my sme dnes skusali babyvak (akoze prechadzka po dedine) ale poviem vam ze ma dostatocne boli chrbat a to ma maly len nejake styri kilka odhadom 😀 teraz som ho nechala v kociku na terase, on miluje cerstvy vzduch (ovsem ked je plne nasyteny 😀) tak si uzivam chvilky samoty 😝

inac ta kalciova masticka nejak nezaberala u mna.. mozno len malinko, skusila som dnes naplaste tak dufam ze uz budem konecne ok a budem si moct aj to kojenie uzivat..lebo teraz mam az strach ked je cas papat 😠

salvinka
30. mar 2010

majdiska aj ja budem mat krasnu postavu v lete 😀 😀 😀 duuufam.. som zacala brusaky davat kazdy vecer 😀 som zvedava dokedy ma to bude bavit 😀

deniskateniska
30. mar 2010

a to je kde ta doka? mi to nic nehovori a to ma aj deti aj dospelych? tak ju cekni a daj vediet 😉

salvinka
30. mar 2010

nee to je len detska doktorka.. na nemocnici, na prizemi, tam ako je detska pohotovost, tam ma ona ambulanciu.. aj kamoska dala maleho k nej a co som sa pytala tak spokojna..

jana2033
30. mar 2010

denis dufam ze hej, my sme dali Karetkovu tak už aj odišla tak mala všetko zatial v poriadku,popočuvala, len som ju musela zobudeiť a tak si sladkko spinkala a teraz nie nie zaspať nechcela 😒

bolul asi aj vyskušam isť vonku sa prevetraťa myslieť na niečo pozitívne, chcem segru popýtať ked nakojím nech prídde k alej a ja pojdem nachvílu k našim, a tak sa teším na to kočíkovanie a moc dr. mi povedala ze možem po dvoch týždnoch tak buduci týžden asi začnem ale len k našim je to desat minut a nech sa aj mamka vyteší z malej 😝

katika tak to maš skvelé, a to ti takto začal odkedy spinkavať? a cez den ti potom prespi? a koľko?

salvinka dneksa mi fakt bolo ale totalne do revu a nechapem až ma od krku dole do krížov normalne som bolesti dostala až som nemohla skoro predýchat ..aj z mužom sme sa povadili lebo on bol toho nazoru ze vonku az po mesiaci tak ma to dojalo, ale ked doktorka povedala ze po dvoch týždoch už reagoval inak tak dufam že mi nieč nepovie ked pojdem buduci týžden na prvu prechádzku

mayocka
30. mar 2010

no caute babky,dnes po kontrole u gynekologicky...ta ked videla ako chodim tak ma poslala hned na nemocnicu,ze to nie su ziadne strie,tie bolia iba na povrchu,ako ked sa pukne koza, tak to stipe,ale z toho sa nekryva...vravi ze to musia byt krize alebo bedrovy klb,teda jeho zapal...vravim jej ci musim ist na tu nemocnicu, ze mi ajtak nedaju antibiotika a ani rengen mi nespravia tak naco tam pojdem,no ze musi to napisat do spravy,tak fajn,poslala ma na sono,odtial na ortopediu s vysledkom,na sone frflala doktorka ze oni nemaju take sono ake potrebujem ja a ze ona neni ortoped a ze sa nevyzna...ze preco som tam,vravim ze mna sem poslali a preco to fakt neviem 😠 tak stichla ze jasne jasne vsak vy za to nemozte...no,kebyze sa neozvem tak som este na vine...
na ortopedii zase ze to je asi platnicka ze mi mala tlaci na klby a na vnutornosti,ze to je predsa normalne... 😠 sakra VSAK TO VIEEEM!!!! ja som tam predsa nechcela ist,viem ze to je normalne a viem ze mala tlaci...odtial na neurologiu ma poslali ze oni to asi lepsie zistia...na jednej neurologii ma nevzali ze maju vela ludi a objednavaju az po 24.aprili...no kurdel to aj porodim dovtedy...
na druhu neurologiu som sa peso tri poschodia trepala,kde ma objednala na stvrtok,ty kokos,ajtak tam asi nepojdem, nevladzem po dome chodit a nie este po nemocnici ako oni zapiskaju 😒 😒
dole nemocnicou som isla jak postrelena srnka...na tu nohu sa nemozem vobec spolahnut,len sa mi noha podlamovala...no horor,uz som videla na modro vsetko...a na co???kvoli comu??kvoli jednemu papieru?
nech idu do riti, ten mesiac budem aj doma sediet len nech mi daju pokoj,ajtak sa to nevylieci,iba ked sa mala narodi tak sa to odlahci tak o com to je???idu mi na nervy tito "odbornici" 😠

ked sa naseriem ani na pasy uz nepojdem,ledva tam clovek vyjde spoteny, nohu skoro za sebou taha a este ma aj naseru a posielaju ako keby som nevedela co od radosti,joj ale som nahnevana!!!

mayocka
30. mar 2010

ozaj matersku som nevybavila,som nevladala ani na zastavku uz zajst
a to mi aj chlap moze zaniest ten papier na postu na matersku nie? 😕

bolulka
30. mar 2010

no moja, to aky strasny den si mala.. pocuvaj, si mi mala zavolat, ja by som ta aj zviezla autom.. a ked pojdes najblizsie na pasy, daj sa prosim na stvrtok, ja ta aj odveziem hore a dole..

danka.k
30. mar 2010

mayocka no teda.. tak to ti nezavidim.. asi by som sa aj na vsetko vysrala.. to nie je normalne robit sceny kvoil jednemu papieru 😠

denis my mame tiez skerlikovu a nas ani nepozna a sprava sa k nam suprovo...

jani asi je take obdobie... dnes mam aj ja blbu naladu a chce sa mi len revat.. neboj prejde vsetko

deniskateniska
30. mar 2010

tak maji, nezavidim a tito nasi doktori "uzasni", spravaju sa k pacientom ako keby sme my mohli za to, kde nas kto posle..joj neznasam to.. ja som to mala tak s tymi krizami, na gynde ma poslala ku obvodacke a ta ma poslala, ze to je normalne na neurologiu, tam ma poslali na ortopediu ze co oni s tym maju, ze je to predsa normalne ze tehotnu zenu bolia krize a co mi ako oni maju zistit alebo ako ma maju liecit ked aj tak lieky zut nemozem a ich verdikt : "PREDNEJSIE JE DIETA AKO VY, TAK TRPTE" doslova takto.. 😠 😠 😠 hrozne ked ti nieco take povie doktor.
a isto to moze muz zaniest, keby si lezala v nemocke alebo co? jasne ze moze 😉

babyyyyyy, musim sa chvalit... dnes som skusala prvy krat PHILIPS parny hrniec alebo co to je.. fakt. supeeeeeer.... sme dostali..no a robila som knedle prvy krat.. no som na seba riadne hrda... mnamiky .. a k tomu masko plnene klobaskovou zmesou a kysla kaputticka udusena... mnaaaaaaaaaam... 😉 😀 😀 😀

emmka3
30. mar 2010

Jani, neboj sa, to prejde ... to su len hormony, presli sme si to vsetky, len sa snaz oddychovat aj cez den, teraz si prvorada len ty a babo ... manzel a domacnost su druhorade ... fakt, ak ked sa to nezda 🙂 bude dobre, zvyknete si na seba a aj zabudnes na to, ako bolo na zaciatku ... my sme si akurat s mm pustali videjka, ked mal Jr. ani nie 2 mes., som normalne zaslzila 😎

maji, drzkaj sa, asi to fakt vyriesi len porod, bo skvrna i musie niekde poriadne tlacit 😔 drzim palec ...

my mame Dr. Zanovu a spokojnost

cvicenie, tak ja som od porodu bola len raz na aerobiku, hanbim sa 😅

a co sa tyka rucickovania, tak Jr. bol noseny dost, mm ho nosil, uspaval a potom ja v satke a nemyslim si,ze by bol nejak nesamostatny resp. rozmaznany 😉 (dobra kniha o filozofii nosenia - Koncept kontinua - teraz citam 😉 ), dokonca on sam prisiel do obdobia, ze sa uz proste nechcel nechat nosit a myslim, ze aj noseniu vdacim za to, ze je to v podstate kludne dietko 😵

majdiska
30. mar 2010

tak tým nosením by som si tak istá nebola.. zavisí od dieťaťa.. náš malý bol pokojné bábo aj bez toho aby som ho nosila. a segra váš bol donedávna dosť ručičkový, to mi nehovor.. nevydržal sám v miestnosti, stále si vyžadoval niekoho a aj na rukách chcel byť stále - asi si zabudla.. ja byť baby na vašom mieste, tak nenosím v šatke.. a segra nie si jediný prípad, kedy ručičkovanie neprospievalo, v rodine som zažila viac prípadov.. 😉 a tie deti nie sú kľudné.. sú vzťahovačnejšie.. a nedáte si s nimi potom rady..
ja som malého neručičkovala a fakt bol samostatný a dalo sa s ním aj navariť aj upratať.. 😉

majdiska
30. mar 2010

jednoducho nedovoliť okoliu, aby ručičkovalo.. po tom som šla tvrdo a vyplatilo sa mi to 😉

bolulka
30. mar 2010

ja som bola tiez zasadne proti rucickovaniu a hojdaniu a podobnym zlozvykom.. prve mesiace som na to riadne dozerala a ani som ju nikomu bez dozoru nenechala.. a tiez som spokojna, vyplatilo sa mi to.. mala bola samostatna, a cokolvek som pri nej spravila..

mayocka
30. mar 2010

bolul: vo stvrtok?do piky...som sa zabudla spytat doktorky ci mam ist aj na UTZ ci uz nie ☹ lebo ak ano tak nemozem ist vo stvrtok,ja mam ist az po V.Noci,ty ides uz teraz vo stvrtok nie? 😖 sa nam to prekryva...

danka: ja sa na to aj vysrat idem,nemam nervy a nahradne klby na to aby som cvicila chodenie po schodoch a po nemocnici... 😠

denis: ty vies robit knedlu???vau to by som aj ja chcela,si pre mna macher 😉 kysnute akoze moc nemusim...nerada robim s kysnutym vo vseobecnosti

jj baby ozaj len po porode sa to zlepsi tak neviem na kieho oca ma prehanaju do prdele...mala je navyse uz dost nizko co mi ztazuje chodzu a aj troska sa obavam a este ma povlacia po nemocnici ako handru... ☹

katika82
30. mar 2010

maji tak ja mám dosť z tých doktorov teda, no inak s klbom som mala problémy aj ja niekedy som krívala, potom som nedokázala ani z postele vstať, ale zistila som že to sa mi len veľmi panva rozťahuje aspon tak mi povedala naša susedka primárka na rehabilitácii. tak ma trošku ponaprávala ukázala ako si ponaťahovať nožičky a postupne to prešlo. ale bolesť to bola hrozná ti poviem.

jani no malý kým som kojila tak spinkával tak 4 hodky napapal a spinkal dalej takže v noci tak že o jedenástej večer sa napapal a potom tak okolo tretej hore napapal sa a potom až ráno okolo siedmej. a cez deň tiež tak cca.
no teraz ako sme na umelom mliečku tak zaspáva okolo tej deviatej a do rána siedmej ťahá, a cez deň tak spinkáva že tri hodky potom hodku maximálne dve to je už nervozny je hore a potom zasa tri hodky spinká a takto sa nám to nejak strieda, že tie tri hodky spinká a hodku dve hore a noc celú spinká. mne tak už spával v pôrodnici, mne bolo divné že mi ho sestričky tak málo nosia a stále hovorili že on spinká spinká sa mi to nezdalo ale ked sme prišli domov a videla som že fakt spinká tak som vedela že fakt neklamali že on ta buval krásne aj v nemocke.

denis - s tou materskou by som si to ešte preverila priamo na sociálke, pretože materská začína 6 týždňov pred pôrodom a to znamená že by si ju vlastne dostávala a ešte nemala splnenú tú podmienku platienia 270 dní nemocenského pokiaľ ja viem tak je to do nástupu na materskú nie do pôrodu. radšej dva krát prezisti aby si sa nesekla a potom niečo neľutovala.

bolulka
30. mar 2010

denis, tak veru. 270 dni ma byt splnenych do nastupu na matersku..

emmka3
31. mar 2010

erzi, dobre vies, ze to tvoje rucickovanie z okolia ma uplne iny podtom, a tam su deti inac brane a "vychovavane", akoze ak ma chces s nimi porovnavat, tak sa normalne urazim 😝 ... ja sa vobec za to nehanbim, ze maly chce mat spolocnost, ja sa s nim rada hram, bo tieto detske rocky ubehnu ako voda a detusiky sa na nas v puberte vykaslu, takze ja si to uzivam, a ze sa nedavno rucickoval - prisli sme z nemocky, tak bol z toho trosku mimo, to by mi vedela potvrdit kazda mamca, co boli v nemocke, ze to na deti zle vplyva, aj ked su tam s nimi ...
no a co sa tyka hojdania, skackania na lopte a podobne srandy, tak to som nerobila ani ja, nakojila som, polozila do postielky a maly sam zaspinkal, ani nechcel aby som pri nom bola ...
ale satka, ergo nosic, mei-tai su dobre pomocky, ak je dieta narocnejsie a chce byt s mamou, si ho pekne uviazes a mozes robit doma vsetko a babo sa ti este aj vyspinka a ste obaja spokojni, a to je dolezite ... radsej ako ho nechat do unavy vyrevat v postielke 😝 howk a dohovorila som 🤐 uz sa k tejto teme nebudem vyjadrovat, bo mam na to svoj nazor a viem, ze sa nezhoduje s modernymi knizkami o "vychove" deti 😉

emmka3
31. mar 2010

Kati, co sa tyka spinknia, mame podobne detusiky 😉 nas maly tiez tak v 3hod intervaloch spinkal ...

emmka3
31. mar 2010

maji, ty uz len pekne oddychuj doma a lez co najviac, nebude ta to boliet a tie minimalne 2 tyzdne este vydrzis, ubehne ako voda 🙂

salvinka
31. mar 2010

baby s tou materskou.. ja som tiez nesplnala podmienku 270dni do nastupu na matersku.. chybalo mi nejakych sedem dni.. tak som proste cakala a nedostavala ziadne love.. prislo mi len ze im mam doniest rodny list dietata inac mi nebude davka vyplatena.. no a hned z nemocky sme sli zaniest RL (to bolo osmeho) a dvanasteho nabehli peniazky na ucet od polky januara plus cely februar..
cize ak ti bude par dni chybat deni, tak peniazky dostanes az po narodeni babatka..

salvinka
31. mar 2010

inac aj moj drobcek spava cele tri hodky, pak chvilku hore a sup znova na tri hodky buvat.. ale musi sa poriadne napapat- minimalne na dvakrat bo zaspava pri tahani 😀 cez den mi to pripada ze cely den prespi, a v noci zasa ze je stale hore 😀 ale to bude asi tym ze cez den by som sa s nim len hrajkala a v noci buvala 😀

maji, babika ti to vsetko vynahradi, uvidis 🙂

emmka3
31. mar 2010

salvi, tak s tou MD to je super, ze aj ked ti chybaju dni, tak ti to potom doplatia, ed do porodu dni nazbieras ... ja myslela, ze cau parky, MD nebude vobec 😔

baby, vy mate ukazkove deticky 😵 krasne spokojne 🙂

jana2033
31. mar 2010

juuj dufam že to prejcde inak take dita by som brala vymením za tu moju heh 😀 ja neviem čo jej je už je hoore od siedmej anie a nie zaspať a reve ☹ ja som tiež proti ručičkovaniu ..........

mayocka no takto bysom bola nahnevana aj ja...no hlavne už oddychuj a zachviločku budeš mať po tom už 😝

bolul inak sa vam to riadne kráti 😉 aj s mayockou

emka katika no skvele tak by som aj ja brala keby mi buvkala ja neviem či mam malo mliečka ale taha cítim ako mi cucá, len kedje taka velka neviem či jej to stači 😒 aj sestrička povedala ze ta bude papať vela mne pospí v noci dve hodky potom je hore hodinu a pol znova dve max dve a pol hodky a znova hore tutonoc bola celkom fajna ale den začal otrasne juuuj....babky nemože ju aj bruško bolkať?

salvinka a ako dlho ju kojíš? mne na cicke by aj spala tiež mi zaspava a musim ju trošku budiť, a potom kedju dam do postielky znova reve, ja ju kojím aj 40 minäút...neviem koľko by sa tak malo