Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
1. júl 2008

ahojte babulky, no fakt ste toho vela nenapisali, som myslela, ze sa nedocitam ked tu vyse tyzdna nebudem 😀 ... aj my sme sa vcera vratili z dovolenky, bolo super, maly si to uzil na 100% 😵

bolulka
1. júl 2008

tretulka, ako ste sli a boli ste tym last minutom? a kde?

veronika, jaaj to musela byt radost.. a menej si sa tam okolo maleho narobila ako doma?

tretulka
1. júl 2008

bolulka, boli sme v Tunise, nebol to nakoniec az taky last minute 😎 , vyberiem nejake fotky a hodim do albumu potom 😉

anicka
1. júl 2008

tretulka, veronika sme zvedavé na dovolenkové foto, tak sem s nimi 😀 😎
my sme dnes boli 1. krát na plavárni, tak som šupla zopár foto do albumu 😉 😵

majdiska
1. júl 2008

anicka ako som ti už písala ďakujem za foto, sú úžasné, už som ich aj šupla do albumiku 🙂

bolulka
1. júl 2008

dievcata, tak toto nechapem. ako ste sa fotili pod vodou? kedy? 😕

majdiska
2. júl 2008

no bolulka, anicka prišla aj so sestrou a mali foťák s puzdrom na fotenie pod vodu. tak som ich poprosila, či by neodfotili malého. topili sme ho asi tak 5x, kým sme spravili pekné foto 😉 . .a potom mi ich poslali mailom 🙂 a som z nich unesená, už som ich poslala každému koho poznám 🙂

bolulka
2. júl 2008

su uzasneeee... jaaj, anicka, vies ze to je tvoja povinnost prist aj nabuduce...to su fotky na nezaplatenie...

veronika13
2. júl 2008

ahojte, už som vložila fotky z dovolenky, môžete kuknúť.
Už máme za sebou očkovanie, dúfam, že nebude mať teplotu a iné trampoty, keď mal dve očkovania naraz a ešte mu aj očné zuby idú 😖
idem kuknúť tie "podvodné" fotky 😀

veronika13
2. júl 2008

no suprové su 🙂 🙂 🙂

bolulka
2. júl 2008

veronika, ta Ondrejkova ma s dvojitym ockovanim dost prekvapila.. a este ked su tam zubky.. to je riadne zatazenie organizmu...

vase fotocky su uzasne.. jaaj, uz sa tesim na nasu dovolenku. .rychlo este druhe a potom mozeme chodit po dovolenkach ajajaj.. dufam.. 😀

no ale tie "podvodne" fotky su famozne.. vidiet tak svoju malinku...

bolulka
2. júl 2008

majdiska, si nechala malého len tak plávať? som nad tým rozmýšľala, že by to tak bolo asi dobré.. tak si to asi robila však?

veronika13
2. júl 2008

mňa to tiež prekvapilo a ešte si aj vypýtali 100,- že ho zaočkovali prevenarom 😲 som nevedela či sa mám hádať... ale nechala som to tak
ešte ani nevedela z čoho môže mať ten výsyp na ritke, to sa mu objavilo ešte na dovolenke, mal to aj na chrbátiku, vyzeralo to ako potničky, z chrbátika to už zmizlo, z ritky sa to tiež zlepšuje, dala mi Imazol, ja som mu to natierala modrou indulonou a kalciovou masťou. A ešte sa mu pred dvomi dňami spravili také dve tmavé škvrny na hrudníčku a tam kde sa lepí plienka, a aj mužovi sa urobila na ruke. To mi tiež nevedela povedať, že čo to je... tak som veru múdrejšia odtiaľ neprišla, iba si to musím zisťovať sama 🙄

tretulka
2. júl 2008

veronika, pekne fotky 😵

anicka
2. júl 2008

tretulka super fotočky, Maťko na tom lehátku je úplne suprový 😀

veronika super fotočky 😉

bolulka je mi to jasné 😀 😀 😀 ak budeme všetky zdravé, tak určite pôjdeme 😉 😵

majdiska
2. júl 2008

tretulka pekné fotočky, mne sa páčila tá s tým slonom a je super že sa dá na dovolenku zobrať i kočík 🙂
veronika, tam muselo byť nádherne 🙂 , keby sme už i my niekde išli ale asi najbližšie roky nehrozí, až kým nezačnem robiť..
bolulka, no nechala som malého chvíľu samého aby tam nebolo vidno moje ruky, on sa aj tak pomaly vynoril sám. a zakaždým len prskal, vôbec neplakal. a to tých pokusov na fotenie bolo dosť 😀 povedala som mu hesloa šlo ro super 🙂 od fotoaparátu sme boli tak na vyše metra, však za tú chvíľku sa mu nič nestalo...
len sme teraz obidvaja nachladnutí, ale to s plavárnou nesúvisí.. malého podstivo odsávam vysávačom a hádam budeme do utorku fit 🙂

anicka
3. júl 2008

majdiska tak sa nám poliečte, aby ste to do utorku stihli a mohli sme ísť s Vami 😉

tretulka
3. júl 2008

dakujem za pochvalu fotiek 🙂 ...veru bez kocika by to bolo narocne...malemu sa nechce velmi chodit a ked tak vzdy inym smerom ako jeho rodicom, po par krokoch sa pyta na ruky, lebo ho bolia nozicky 😀 ...majdiska aj my prajeme skore uzdravenie 🙂

majdiska
3. júl 2008

anicka, no dnes horor. ja neviem, či mu už nejdú horné zúbky. cez den len spal - normálne dokopy 3hod, čo sa u neho málokedy stáva. má nádchu, zvýšenku a dotoho ešte aj hnačkuje. ako je fajn že sa konečne sám vykaká.. a nechce papať, večer bol taký vyčerpaný, že zaspal už pred 19h ☹
no fakt neviem, čo sa robí 😒

bolulka
3. júl 2008

majdiska, ako myslís ze sam vykaka? 😕 😕

majdiska
4. júl 2008

no tak, že ked tlačí, tak mu musím držať nožičky dohora, aby mu to šlo ľahšie. ešte dobre neovláda brušné svalstvo 😒

bolulka
4. júl 2008

teda, to pocujem prvykrat.. 😕

majdiska
4. júl 2008

on s týmto má stále problémy, od malička nevie tlačiť... najprv to bola kolika a teraz toto.. ale už je to lepšie a myslím si že ked ho budem dávať na nočník tak to bude ešte lepšie 😉

anicka
4. júl 2008

bolulka to bude asi tým, že máš dievčatko, tie sú na tom s prdkaním a kakaním lepšie. 😉 Ide im to akosi ľahšie 🙂 Chlapčekovia s tým mávajú väčšinou riadne trampoty ☹ 😢

majdiska
4. júl 2008

to máš pravdu anicka.. si pamatám ako si sestra zmyslela, že jej kamarátka dáva malému ovsený odvar, tak samozrejme treba dať aj malému a to pomôže. malý mal len 4. mesiace.. zo začiatku sa zdalo, že je to ok, ale potom večer mal také tvrdé bruško a tak plakal, že až 😒 . a tak som radšej ostala na Espumisane alebo na Infacole - liečikoch, ktoré uľahčovali prdkanie.. a to je malý kojený.. prvý koliku dostal na 4. den po narodení ešte v nemocnici. len plakal a cuckal skoro 2 hodiny. nevedela som čo to je, ale potom ked som sa s ním postavila a on sa hlučne pokakal už bolo dobre.. 😒

tretulka
4. júl 2008

majdiska veru, s kakanim sme si aj my uzili svoje, koliky trapili aj Matka, nastastie to neboli take "ukazkove" /cize pravidelne kazdy den cca 3hodinovy plac, to by som sa asi zblaznila.../tiez bol kojeny, pomaly som nevedela co mozem jest aby som mu neurobila zle 😔 ...ale potom sa to upravilo... vravi sa, ze dievcatka nemavaju tieto problemy, ale osobne poznam par mamiciek co si uzili svoje aj s dievcatkami...napr. kamoska spominala, ze oni pri malej asi 3 mesiace vobec nemavali zapnutu vecer tv, lebo mala od 19tej do polnoci robila cirkus, ze ona chodila ako matoha s kruhmi pod ocami...a to bolo druhe dieta, prva dcera bola ako babika Susu /neviem ako sa to pise 😉 /, ta sa len napapala a spala 😀
bolulka, bud rada, ze ste to nezazili

bolulka
4. júl 2008

to teda som rada.. my sme mavali nieco podobne prve mesiace.. vecer okolo 19-tej nastupil taky strasny plac, zvyjala sa v krcoch a plakala tak neuveritelne, ze sme plakali vsetci s nou... odkedy som jej dala cervenu hracku do kocika a cervenu stuzku na oblecienko, tak s tym utalo.. akonahle som jej to zabudla dat, znova.. a po krste uz sme stuzku mohli zahodit 😉

anicka
4. júl 2008

No tak tie večerné plakávania sme si štyri mesiace "užívali" aj my ☹ 😢 Do teraz sa nám nepodarilo prísť na to prečo tak veľmi plakávala. Napapaná, prebalená, okúpaná. Nechcela byť ani na rukách ani v posielke ani u mňa ani u Peťa. A potom jedného večera bol Peťo na školení a ja som ju v samom zúfalstve položila do postieliky a dieťa úsmev od ucha k uchu a v preibehu piatich minút spala. Neviem čo sa zmenilo ale od vtedy, ju večer dáme do postielky, "porozpráva" sa s vlastnými prštekami a spinká. Tak dúfam, že jej to už tak zostane 😉

lubecka
4. júl 2008

aj ja sa pridavam, tie vecerne hystericke place sme mali aj my.. asi od troach mesiacova skoro az doteraz... ani za toho byt v postielke vecer po okupani, napapani.. a nevedeli sme preco to robi, vsetko oblo v poriadku..proste sme si ju s muzom podavali z ruk do ruk, hojdali, kyvali, utisovali, ale ani to nepomahalo.. prestala plakat jedine ked ju MIno zobral do chodby pozerat jelene - trofeje na stenach, to sa jej velmi pacilo, ale ako nahle bolo upokojena a prisli sme k postielke, a polozili sm eju do nej, tak koniec, znova cirkus, hystericky plac, rodeo, akoby sme ju tyrali.. potom zabral na chvilu kocikk, trochu sme hojdali a v kociku zaspsala hned..som sa bala ze si navykne na ten kocik, tak som skusala nechavat ju vpostielke, lenze ten hysak neprestaval aj vyse hodiny plakala, nemala som na to nervy.. no a teraz od pondelka zaspava v postielke.. este si sice poplace, ale hned aj zaspi, pritiahne si plienku ku tvari a spi.. tak ja dufam, ze to uz aj takto ostane.. neveim, o sa stalo, co zapricinilo taketo zmeny..

lubecka
4. júl 2008

no a este som zabudla.. mozno sa cudujete, preco pisem k vam, ze mam ani nepoznate..ale Anicka ma pozna aj osobne 😉 tak casto neprispievam do diskusie, ale citam si vsetky prispekvy, aj vase albumiky pozeram.. ja som povodne z Vysneho Kubina, pracovala som v DK, starych rodicov mam vo Velicnej, takze sa "radim" medzi kubincanky, kedze tam mam aj robotu... aj ked som sa vydala do Hrustina a byvam tam 😖 😒 ☹