Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
14. okt 2009

myslím zdravotne - rekonvalescencia po chorobe, nechcem aby zasa niečo chytil 😉

majkad2
14. okt 2009

bolul s tými 20 kilami ma nestraš!!!
na mne lezie nejaká choroba, idem radšej pod perinku 😀

bolulka
14. okt 2009

majka, a zda sa ti, ze by mi tych 20 kil nejako ublizilo? postavu som po dvoch - troch mesiacoch kojenia mala ako predtym.. len si narob zasoby na kojenie, to pojde dolu ako voda.. vsak teraz chcem aspon 25 pribrat, nech mi nejakych 5 ostane.. 😅

jana2033
15. okt 2009

Ahojte baby,
tak to sú novinky, keby som tu neprišla tak ani neviem majka aj ja gratulujem 🙂 .
Inak tie kilá nevravte ani mne bolul tebe to fakt neubíižilo no ale keď si predstavím seba 😒 a že 20 kg ty kokos až strach, ja zatiaľ mám navyše 4 kg a to keď čítam že od 20 tt to ide hore.
salvinka inak včera som si kukala tvoj album a fakt ti to sekne 😉

Maji a kto je z C? Viem že od vás sú ty a bolul 🙂

anicka
15. okt 2009

majdiska aj ja som Maťke kúpila topánočky ešte na konci augusta, boli v akcii za super cenu no nekúp to a teraz som rada 😀 Bundičku som kupovala asi pred týždňom v Tescu, vtedy som ani netušila, že ju už tento týždeň využijeme. Na tej vode čosi určite bude 😵 Ešte že sme prestali chodiť x 😀, ale je to dobrý tip keď budeme plánovať druhé 😀 😀
Neboj bolulka priberieš 😉 podstatné je, aby ste sa všetky tehuľky mali dobre 😵

bolulka
15. okt 2009

joj, neviem kolko som zhodila po porode, ale pocitam, ze tych 5 kil.. a s tymi 15 navyse som sa citila najlepsie.. pri tych 20-tich to bolo dost fuska, lebo ma straaasne boleli paty.. nemohla som poriadne chodit.. a cestou do vane a z vane mi musel pomahat muzik..

bolulka
15. okt 2009

ale som sa zlakla, ze teraz priberam zle, ste ma potesili, ze ste pribrali obe len 4 kilka.. 😉

majdiska, dnes mala vosla do skolky plna ocakavani, ked zbadala vas kocik.. a v triede vitazoslavne zvolala "Adam" 😀 ten si sedel ako frajer na stolicke a hadzal po nej ockom.. 😉

majdiska
15. okt 2009

takže neplakal 😵 si viem predstaviť ten samoľúby úsmev, s tým ma vyprevádzal a obímal učiteľku
😀
dnes moc nechcel ísť, ale zhrabol báger a šiel.. pred škôlkou ho vystrelo do mláky, tak som dala dnu sušiť veci, požiadala som o prevarenie cumla čo tam má,aby znovu neochorel z neho a dala som cukríčky.. 😉
tiež sa potešil, ked ju videl? 😉

majdiska
15. okt 2009

a čo sa týka priberania, ja som pribrala tiež 20 kg a už nemám nič.. síce som sa necítila ktovie ako a fučala som ako mech, ale hlavne že malý bol pekne pribratý - mal 3750 g a 53 cm.. a o mna až tak nešlo, hlavne aby bol malý zdravý.. 😉 takže kočky priberajte, aby ste si vytvorili zásobu, ked budete musieť v noci stávať k drobcom 😉 , ani nebudete vedieť ako o nu prídete 😕

majdiska
15. okt 2009

anicka nejdeš chodiť plávať 😀 sa možme dohodnúť 😉

anicka
15. okt 2009

majdiska uvidíme, mňa to moc neláka keď je takto krásne snehovo 🙂 a Ty sa chystáš otehotnieť? 😀 😵

dnes som bola s Maťkou do obeda vonku, tak som dala do albumu fotku, strašne sa jej páčil sneh tak sa mi podarilo urobiť len jednu takú na ktorej ju aj poriadne vidno 😵

bolulka
15. okt 2009

anicka, krasna zimna vybavicka.. Martinka je prvykrat v snieziku na vlastnych nozkach, vsak? ja som tiez vcera Klaudinku vyslala na dvor, lebo sa pytala.. a vravim jej, nech nepapa sniezik, lebo tam cika macicka a havkovia. ze dobje dobje.. iba ked zacala jest taky cerstvy z kvetov.. a jej reakcia? maminka, toto je z kvietkov, tu havkovia necikaju.. 😀

danka.k
15. okt 2009

bolulka si nevedela ze tam necikaju vsak 😀 😀 😀

janka tesi ma ja som s tebou chodila do C 😀 😀 starneme.. treba stretavku nech vies koho mas spoluziakov 😀 😀 😀 😀

anicka mala je zlatucka...

ani mne po porode nic neostalo... domov som sla este aj lahsia ako som otehotnela 😀

katika82
15. okt 2009

no ahojte maminy,

no tak sme boli dnes v poradni, najskôr na pasoch tam sme sa s maželom nasmiali ako malý kopal a ako mu tlklo srdiečko no a napokon sme sa dozvedeli v poradni že sa vôbec neotočil takže zatiaľ to tiež vyzerá na cisárky.

Najskôr ma doky začal zo spolu vyšetrovať a hovorí: no halvička je už dole a potom že noooo toto asi nieje hlavička, poďte si ešte urobím ultrazvuk uvidíme čo to tamma zašprajocvané. no a zistil že je stále zadočkom otočený takže povedal že u nás sú opreračné dni utorky a to robí aj on takže niektorý utorok urobíme sekciu. a ja že ako niektorý?? no a on sa začal smiať že nebojte sa budúci ešte nie ale že tak cca v termíne okolo toho 10.11 prípadne týžden skôr. teda ak sa malý ešte neotočí ale povedal že teraz už asi nie, že ked sa doteraz od toho 30tt ako mi naposledy robil ultrazvuk takže to sa už asi teraz neotočí.

prosím vás babule a neviete ako prebiehajú sekcie v kubíne?? mali ste niektorá cisársky???
ja sa toho trošku bojím mám totiž aritmiu na srdci tak dúfam že nebudem mať problémy??

bolulka
15. okt 2009

uf katika, budem drzat palce, aby sa predsa len otocil betarik.. ale este sa musime stretnut.. 😉

jana2033
15. okt 2009

Jaaaaj Dani to takto ste mysleli tak už rozumiem hehe :D......no dobre ja som zase zle pochopila xi ...nebooooj zatial si pametam všetkých spolužiakou 😀 ..ale je pravda že stárneme 😀 inak počuj kedy si ty citila prvé pohyby? ja stale nič ☹, už mám s toho nervy že či je všetko vporiadku.

dobru nocku všetkým

bolulka
16. okt 2009

janka, v polovici tehotenstva.. mozno ti aj zle vypocitali termin.. daj sa do kludu, chyt si brusko a cakaj..necitis este take "motyliky"? vela zien rozmysla, ze to su asi creva alebo co, ale to uz su prve pohyby 😉

majdiska
16. okt 2009

ahojky,
ja som prvé pohyby cítila v 20tt, aj to len vtedy, ked mi dr. ultrazvukom pritlačila na bruško, a normálne aj tak neskoršie, ale nestresovala som 😉 malý sa vtedy na ultrazvuku vôbec nehýbal, len si obzeral palčeky, tak ho potrebovala zobudiť.. a odvtedy kopal stále - najhoršie bolo do chrbtice - stále sa točil.. a pred pôrodom prestal 😉
bolul už viete čo idete mať? ako malý ked videl Klaudinku? 🙂

bolulka
16. okt 2009

Adamko bol zaujaty niecim inym 🙂 ale mala mi dnes nechcela ist do skolky, som bola prekvapena.. zle sa zobudila..

nevieme co, mozno sa to dozvieme na dalsej poradni presne o tyzden.. 😉 no uvidime..

jana2033
16. okt 2009

Aha jasne no uvidime 🙂 tak ešte skusim večer aj v kľude 🙂 ....no termín mam ešte o týžden skôr ako mam tu na koníku no uvidim o týždeň čo mi povie Dr. Hruda. Ale ak by bolo v poho tak radšej nech je kľudne dieťa 😀 ..

ďakujem baby

katika82
16. okt 2009

bolul no ved a práve neviem čo je lepšie či ten cisársky či normálny pôrod. po cisárskom že je potom horšie zotavovanie tak uvidíme. ale Hruda povedal že už je teraz veľmi malá pravdepodobnosť že by sa otočil ked sa za tých posledných 6 týždnov nie.

danka.k
16. okt 2009

jani moj bol v bruchu sinter a bol kludne babatko.. vynahradza si to teraz 😀 😀 😀 😀

anicka
16. okt 2009

danka ďakujeme 😉
bolulka ďakujeme 🙂 minulý rok sme to už stilhli len na koci zimy, takže túto si užijeme poriadne.

janka neboj, pohyby prídu ani nebudeš vedieť ako 😉 a bolulka má pravdu, že na začiatku je to také ako keby Ti "krútilo" črevá, mne tieš chvíľku trvalo, kým som prišla na to, že to sa už ohlasuje Martinka 😀 😀 😀

katika: ja mám viac kamarátok, čo rodili cisárskym ako klasicky a boli celkom spokojné. I keď je pravda, že to zotavovanie po cisárskom je podstatne dlhšie ako po klasickom pôrode 😖 A chceš byť úplne uspaná alebo len od pása na dol, aby si malého videla keď sa narodí? 😕

katika82
17. okt 2009

anička neviem ako mi to dovolia, lebo ja mám aritmiu na srdci tak neviem či mi dovolia len tú spinálnu anestézu alebo ma budú chcieť celom uspať.

danka.k
17. okt 2009

ako vam tie tyzdne strasne rychlo pribudaju.... 😀 😀

bolulka
18. okt 2009

danka to ti poviem. az desivo rychlo to teraz na mna ide..

jana2033
18. okt 2009

Juuj anicka dúfam že prídu, už by som sa aj tešila 🙂.
Danka tak to je pravda, zachvíľu už budeme mať po pôrode 😀 ,

A potom si už len Ty na rada 😝

danka.k
18. okt 2009

janka no ja.... ja by uz aj hned bola rada na rade, len stale ako si nic ☹ ☹

jana2033
18. okt 2009

Jasne Danulik neboj to príde samo od seba ani nebudeš vedieť ako 😉 , keď už nám z jarkom sa podarilo neplánovane tak sa neboj isto sa aj Vám 🙂

majdiska
19. okt 2009

bolul, tak ako dneská? čo robili krpci, ked sa videli? 😉 malý mi dnes utekal nadržaný do škôlky s radostným smiechom 😵 .. a do triedy vyobímať p. učiteľku, taký bol rád.. a mna ako vždy odignoroval 😉