Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
30. okt 2009

Anicka, aj ja som rada, ze presiel zeleny, aj ked asi vsetci boli prekvapeni, kedze to uz bola hotova vec v prospech cerveneho ... keby si pozerala to zasadnutie, miestami hotova fraska ako si protirecili ti z NDS-ky ... no uvidime ako to nakoniec dopadne, lebo niekedy som mala pocit, ze nech rozhodnu nasi ako chcu, aj tak v BA nakazu cerveny 😝

danka.k
30. okt 2009

takze baby ta cesta pojde cez bysterec ci???

emmka3
30. okt 2009

pojde poza Maly aj Velky Bysterec, ponad zahradky, co tam su, popod Trniny, poza Zaskalie a bude schadzat dole na Mokradi na tom poli co je vedla hlavnej cesty, tu bude pretinat a popri Orave pojde po Bzinskej strane, za Knazou pojde most cez Oravu a pri Medzibrodi, asi ako je ta ostra zakruta pred smetiskom bude kruhovy zjazd a bude sa to nejak napajat na uz vybudovanu R3 v Sirokej ... to je hruby nacrt, ktory sa ma teraz doladovat

danka.k
30. okt 2009

fuuu zaujimave.. no som strasne zvedava

anicka
30. okt 2009

emka ja som sa toho o kojení tiež v pôrodnici moc nenaučila až doma na vlastných chybách, takže keď raz bude druhé tak budem múdrejšia 😀 😀 😀 Mne to kojenie po sediačky vyhovovalo ja som sa akosi nevedela "naštelovať" na kojenie po ležiačky 🙂
takže súhlasím s emkou v tomto prípade je Internet veľký kamarát 😀

emmka3
30. okt 2009

som rada, ze sa k mojim odporucaniam nasim tehu kamoskam pridava aj dalsia skusena dojka 😉, keby aj mne vtedy chcel tak niekto poradit, tak ho vyvazim zlatom a usetrim si slzy v porodnici 😝

dani, aj ja som zvedava, lebo z tejto varianty, ked sa este upravia zjazdy moze profitovat aj Kubinska aj priemyselny park, kdezto z cervenej by profitoval neviem kto, asi stat 😝 😎

jana2033
30. okt 2009

ahojte baby tak vy ste toho teeeeeda stihli popísať ....a o tom kojeni, pani to aj na to byvajú kurzy? no tak ako vidim ako som chcela chodiť aj na tieto čo teraz bývajú nestíham tak asi ani potom nebudem čo už...

dobru nocku baby

salvinka
30. okt 2009

ahojte krasky..
vcera som napisala tak dlhy prispevok, a tesne pred odoslanim mi padol net... skoro ma slak trafil 😀 tak v rychlosti..

maji, ja som bola v dvadsiatom ked mi potvrdila chlapceka.. a toho desiateho sa asi stretneme poslednykrat.. pak by som uz mala chodit castejsie na poradnu.. tie dasna su v tehu normalne, mna to sice obislo ale za to som sa riadne zgrckavala zo zubnej pasty 🤐
aj by som ta prisla pozriet, ale robim kazdy den osmicky.. len vikendy mam volne takze nemam kedy vlastne 😀
mozno niekedy cez vikend na nechty 😀

katika parada ze sa este uvidime pred tvojim porodom 🙂 dufam ze si vybavim volno u sefky.. chcela by som tam ist.. aj ked to bude onicom 😀

bolul, jasne ze tam mozes, tam su vsetci na vsetkych taky milí 🙂 ale ved ty mas nejake skusenosti pri klaudike nie??

emka vobec ma netesis tym ze sa ma DNP rusit.. ved si to platim ako debil a v januari ked mam ist na matersku si zmyslia ze mi tie love nedaju?? psche 😠

bolulka
31. okt 2009

no babky, ja som mala obrovske problemy s kojenim, pretoze mi tiez nik nic neukazal a dva dni som kojila uplne zle, co sposobilo, ze mala sa uz nevedela uz prisat. mne to spustilo baby blues, domov som sla teoreticky na flasi. ale som si povedala, ze sa nevzdam a budem bojovat, volala s laktacnou poradkynou a kojila som nakoniec 20 mesiacov.. ale aj napriek tomu sa obavam co ma caka pri druhoj..

majdiska, Adamkovi prajeme rychle uzdravenie.. neboj, aj my sme chodili presne takto z choroby do choroby.. intervaly v skolke sa postupne predlzuju.. ale predtym prisla v pondelok do skolky a v piatok uz bola chora..

emmka3
31. okt 2009

ahojte baby, ja len na skok, dnes sme ubehani, unaveni ...

salvinka, aj ked by to DNP v januari zrusili, ty co don vstupili a platili si tento rok, tak este budu mat narok, tak som pocla, len sa to uz od januara nebude dat uzavriet-vstupit do systemu ...

bolulka, waw, to som nevedela, ze ste sa az tak trapili na zaciatku, klobuk dole, ze ste mali silu a rozkojili to ... mam teraz kamosky cerstve mamce, a je to tak zvlastne, lebo jedna by chcela veeelmi kojit a stale sa trapia, adruha aj kojit moze, len sa jej nechce, obtazuje ju to, tak uz dava malemu UM 😒 co uz, kazdy si je strojcom vlastneho stastia ...

anicka
1. nov 2009

emka ja mám podobnú skúsenosť, tá mamina ktorá by strašne rada kojila, tak nemá mliečko a na druhej strane iná, čo má mliečka, že by odkojila aj dve deti sa k tomu postaví tak, že ju to obťažuje. 😖 Priznám sa, ale že tým mamičkám ktoré mliečko majú a nechcú kojiť nerozumiem. Veď materské mliečko je kedy koľvek k dispozícii, na akomkoľvek mieste a v optimálnej teplote a v tom najúžasnejšom zložení. To mi tie maminy chcú tvriť, že je ľahšie vyvárať fľaše, cumlíky, prevárať a chladiť vodu a kupovať UM? 😕 Veď to je strašná kopa peňazí a času vyhodená do luftu. A nech mi hovorí kto chce čo chce, mlieko od mamy je mlieko od mamy. Samozrejme, že je super, že žijeme v 21. storočí a máme k dispozícii UM pre také bábatká ktoré nemôžu byť na maminkinom mliečku.

bolulka: klobúk dolu 😉 my sme si tiež užili svoje, ale určite toho bolo menej ako u Teba. 😉

Takže si mylsím, že niekedy naozaj stačí len chcieť a ono sa to všetko nejako spraví. Veľa krát treba asi zaťať zuby a ísť proti všetkým, ale výsledok potom určite stojí za to. Veď máme nádherné zdravé poklady, pre ktoré stojí za to bojovať no nie? 😀

anicka
1. nov 2009

Ahojte ešte som sa chcela opýtať a zabudla som. Hlavne tie, ktoré ste v kontakte s Markétkou z plávania. 😉 Neviete náhodou, či aj tento rok bude profesionálny fotograf fotiť detičky pred vianocami. Mylsím tie fotočky, čo máme z minulého roka pred tým pekným vianočným plátnom a s tekvičkami. Ak budete vedieť, dajte mi vedieť, minulý rok sme ich parádne využili ako vianočné pohľadnice. Ďakujem 😉 😀

bolulka
1. nov 2009

ako pises anicka, skutocne nechapem, ako moze niekto tvrdit, ze flasa je pohodlnejsia. jedine v tom, ze mozes od dietata odist aj na dlhsie.. ale to nevyvazi vsetky ostatne vyhody kojenia.

hm, ja ked som bola tehotna, ani som inu moznost ako kojenie nepripustila, ale velmi vela som toho nenastudovala.. a po porode som dostala riadnu facku. myslim, ze by tam mohli sestricky trochu vyskolit a mali by sa mamickam venovat od prveho kojenia.. tak ako nam ukazali prve prebalovanie, prve kupanie, tak presne taku vahu by mali venovat prvemu kojeniu.. vela mamiciek by sa tak vyhlo problemom.

danka.k
1. nov 2009

ja som chcela kojit strasne ale tak u nas nehrozilo.. kedze bol dlho v inkubatore sme sa pokusali prichytit a nic.. a ani mlieka nebolo dostatok.. takze tie matky nechapem ani ja ☹

bolulka
1. nov 2009

uz som stretla dve mamicky, ktore mali deti na umelych vyzivach a do troch rokov im neboli ani raz chore. My sme boli kojene a chore casto.. takze nie je mlieko a mlieko.. 😒

danka.k
1. nov 2009

bolulka to asi nikto ani nevie cim to je... mozno zalezi aj od toho aku imunitu maju rodicia.. ktovie

majdiska
2. nov 2009

anicka počula som že sa fotiť bude, segra bude lepšie vedieť, my sa nechystáme, máme fotku už zo škôlky 😉
no bolul, takže mi ideme z choroby do choroby, tento týžden malý do škôlky nejde - berie jedny ATB, kvapky na rozpúšťanie hlienu v prieduškách, ATB do nosa.. no pekný arzenál 😝
a čo sa týka pravidla, že kojené detičky sú zdravšie, neverím.. možno ked sú plne kojené tak áno, ale teraz to vôbec neplatí.. malý si raz za čas ešte cucne, ale že by mu to budovalo imunitu, pochybujem...

majdiska
2. nov 2009

a čo sa týka učenia na kojenie - to sa akože dá učiť? ja som si malého priložila, on sa otočil opačne, tak som si ho prehodila, otváral ustočka ako rybka, tak som len triafala a hned to šlo 🙂

emmka3
2. nov 2009

moj nazor na kojenie, resp. jeho dlzku je, a dufam, ze ma nikto nezabije 😉 prvy polrok, uplne super, u nas mohla zurit aj chripkova pandemia a aj ja, a aj drobec sme boli zdravi ... po pol roku, ked uz papa aj ine veci, kojenie doplnkove a po roku uz len ak to vyhovuje drobcovi, resp. matke ... dieta uz je vtedy aj viac s rovesnikmi a buduje imunitu, takze kojenie na dlhe trate z hladiska imunity mi pride neopodstatnene 😅

majdiska, jasne, ze technike kojenia sa treba naucit, lebo nie kazde babo sa vie dobre prisat a vtedy je dobre, ked mamca aspon trochu vie ako a co

bolulka
2. nov 2009

majdiska, v skolke boli rano uz iba dve deticky, takze nie ste sami..

emmka, mne je aj luto, ze ju nekojim doteraz, lebo by iste choroby lahsie prechadzala.. a hlavne, aspon by daco spapala, lebo ona pri chorobe neje, nakolko casto mame choroby zaludocneho povodu..

inak dalsia vyhoda kojenia: ked ma dietatko hnacky.. kojit sa moze dosyta, zatial co deticky s umelym mlieckom musia hladovat..

emmka3
2. nov 2009

bolulka, no neviem, ci by to kojenie pomohlo co sa tyka prevencie, sak Adamko je este stale na cici ked chce a vidis, ako casto je chory 😔 a vy ste si nedali ockovanie proti rotavirusom?

emmka3
2. nov 2009

ale samozrejme rovnako ako vy stojim za vsetkymi nespocetnymi vyhodami dojcenia, co spominala anicka a aj bolulka, len co sa tyka tej imunity v neskorsom veku, v mojich ociach je otazna ... priklad mne samej, mama ma kojila do 4 mes. a potom som uz bola na UM a teraz som v podstate zdravy clovek, nadcha mozno 2x do roka, ATB naposledy mozno na strednej skole, cize ani nepamatam ... zaver, budovanie imunity v dalsom veku formou otuzovania a zdravej stravy je No. 1 🙂

majdiska
2. nov 2009

no a mna mama kojila 9 mesiacov a minulý rok som bola naposledy na ATB, ked som dostala hnisavú angínu - tú už mám chronickú - ako dôsledok zdravého životného štýlu - plávania 2x do týždna a nedosušené vlasy a tak.. a v konbinácii zo zápalom dutín.. no úžas..
a kojenie, na Adamka moc nezaberá.. už berie silné multivitamíny, tak sa hádam niečo s tou jeho imunitou stane..ale výhoda tu je, ked mal tie afty aspon niečo spapal 😉

majdiska
2. nov 2009

segra rotavirusy sa očkujú len do 6 mesiacov...

emmka3
2. nov 2009

sak ja viem, ze sa ockuju do 6 mes., sak zato mohli byt zaockovani? ci vtedy sa to este neockovalo?

majdiska
2. nov 2009

bolul, bola som ráno v jasličkách a fakt tam boli len dve deti.. aj sme rozprávali s p. učiteľkou, tak mi povedala, že to je dôsledok toho, že teraz nastúpili nové detičky a doniesli nové bacily do uzavretého kolektívu.. a náš malý je ako špongia, všetko chytí 😝
inak dnes je pri nom svokra až do stredy, tak som jej vravela že štvrtok a piatok bude manžel mať dovču a bude s níim, aby si oddýchla a povedala mi, že švagrinin tiež začína sopliť a ak ochorie a nebude môcť s ním ostať, teraz nastúpila do práce, tak jej ho v stredu dovezú.. som sa smiala, že si svokrička môže otvoriť profesionálnu živnosť na opatrovanie chorých detí.. ona má s deťmi fakt svatú trpezlivosť 😀

majdiska
2. nov 2009

sa za to platí a očkovali sa len deti narodené predčasne a dvojičky.. - to prepláca zdravotka.. a ak bola malá do 6 mesiacov zdravá, tak nemohli predpokladať, že sa neičo také stane.. nie každé dieťa rotavirus dostane 😉

majdiska
2. nov 2009

dnes ma môj krpec ked prišla babka vyhodil od ranajok s tým, že: "maminka poď preč, zarábať korunky, poď" a tahal ma k dverám..

emmka3
2. nov 2009

maly bude ekonom 😀

katika82
2. nov 2009

dobré ránko maminy,

tééda vy ste ranné vtáčatká, to len ja tak dlho vylihujem v posteli??

baby ja už mám pocit že to do toho utorka budúceho nevydržím, to je hrozné ako sa malý vytláča ja mám pocit že mu niekedy normálne prebehne tá jeho ručička cez bruško, fakt to dosť bolí.

čo sa týka kojenia, tak dúfam že mi po tej sekcii budú malého nosiť dosť často aby sme si zvykli na seba.
inak chcela som sa opýtať babule, mám si preistotu kupiť tie klobúčiky na kojenie, ja neviem či budem mať dosť veľké bradavky na kojenie.neviete mi s tým poradiť??