Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
26. nov 2009

ema gratulujeme, nech ste zdravé a čo najskôr doma, aby ste sa mohli užívať navzájom 😉
mayocka nemstresuj, ja som nakupovala dopredu kočík v 6mesiaci a ostatnú výbavu mesiac pred pôrodom, postieľku sme mali tuším týžden pred pôrodom a v pohode.. nejak sa mi do toho nechcelo a pravdu povediac mna nejak babetkovske veci nevzrušovali, všetko som mala popožičiavané od manželovej kolegyne.. 😀

emmka3
26. nov 2009

majocka, mesiac pred porodom je uz dost neskoro, lebo uz budes velka, brusko tazke a posledne co budes chciet je sa premavat po obchodoch, edajboze ist na pol dna do PL ... 2 mesiace pred terminom by si uz asi fakt mala mat to najdolezitejsie pokupene a nevravim o pripravenej taske do porodnice, keby nieco 😉

mayocka
26. nov 2009

no aj mne sa zda ja by som isla najradsej aj po Novom roku ale neviem kto by to vysvetlil manzelovi lebo ten si neda povedat...

inak mam riadne busenie srdca uz druhy den kurnik sopa, aj ma boli ked sa nadychnem neviem co sa deje,male nie je este take velke aby tlacilo tak neviem neviem hadam sa to napravi,som stale v klude neviem z coho to moze byt ☹

majdiska
26. nov 2009

mayocka berieš to magnézium?

mayocka
26. nov 2009

no vcera som mala dve tablety sumive a nejak mi to neurobilo asi dobre alebo co,ale tak asi to nie je z toho lebo to by neucinkovalo dva dni ten tlkot... 😒

majdiska
26. nov 2009

mayocka, bež si kúpiť do lekárne ten 500 mg a začni ho brať pravidelne, malo by to pomôcť..
ale preistotu zavolaj svojej dr., nech ti poradí čo robiť..

mayocka
26. nov 2009

no uvidim este dozajtra pockam,myslim ze dnes moja dr.nerobi,uvidim ci to ani na treti den nezmizne a potom ak nie zajtra jej zavolam,nechcem robit este paniku su to len dva dni,hadam ma neporazi do zajtra 😀

salvinka
26. nov 2009

jeeeeej emi gratulujeme 🙂

bolulka
26. nov 2009

emka, gratulujeme.. a malej Emmke prajeme vsetko naj naj naj do jej zivota..

a odkial nam pises?

emmka3
26. nov 2009

maji, rovnake to mala aj majdiska pocas tehu s tym srdcom ... ja by som asi zajtra volala Dr., resp. isla za nou a povedala jej o tom ... srdiecko je predsa len srdiecko a radsej spravit poplach ako nieco zanedbat ... megnezium si sama "neordinuj", mala by o tom vediet aj tvoja Dr. 😉

bolulka
27. nov 2009

katika na nas stale nema casu? 😕

veronika13
27. nov 2009

mayocka, radšej choď, môže to byť aj vysoký tlak 😝

mayocka
27. nov 2009

veronika: vysoky nehrozi 😀 ja mam strasne nizky az na odpadnutie takze to urcite nie,vyssi ako 110 som hadam ani nemala 😅

ale tak pomaly prichadzam na to ze asi z coho je to srdce zatazene,boli ma lava lopatka lebo zle spavam a mam s nou dlho problemy tak aj z toho mam asi zatazene to srdce a s tym aj cele plece a aj trocha rebra,dnes som spala povinne celu noc na chrbte ajked to ani spanok skoro nebol,ale musim si zvyknut spavat na chrbte lebo to ozaj boli jak slak!! az mi skoro ruka trpne z toho ☹

evus
27. nov 2009

ahojte,ja som len tak nakukla...

mayocka...sumive magnezium v tehu sa nesmie,ma to presne take ucinky o akych pises ty,chcela som ho aj ja brat namiesto klasickeho,ale dr to hned zamietol,ze sumivy robi samu neplechu

mayocka
27. nov 2009

vau evus tak to uz cele chapem presne vtedy som si vzala dva kedy mi to zacalo a dodnes sa spamätavam 😕 cca.asi treti den je tomu.....myslela som ze to bude presne naopak ze mi to pomoze a figu teda no super hadam sa malemu nic nestalo lebo by som to nezvladla.... ☹ ale deticky vydrzia ak im bije srdiecko rychlejsie to nie ako my,im je to jedno zevraj,ale tak nemalo by sa,no super diky evus,moc diky,asi by som sa dorobila 😢

majdiska
27. nov 2009

mayocka, tak to ma mrzí 😔
ja som ten šumivý nebrala, ja som brala ten tabletkový a ten sa môže.. 😒 je to čisté magnézium bez prímesí a dávali mi ho aj v nemocnici..

mayocka
27. nov 2009

majdis to nic uz je mi fajn 😉 myslela som ze to je len vitamin a ze to len moze pomoct a nie poskodit 😒 no co uz...aspon ma neporazilo 😉 hej hej ten tabletkovy je iny a sama som sa cudovala bo ten sumivy ma len 250mg 😕 clovek si chce dobre a este si uskodi no co poucila som sa

TAKZE NIKTO NEJEDZTE SUMIVE MAGNEZIUM - nebolo to nic prijemne ☹ ani neviem ci to je na krabicke napisane ze nevhodne pre tehotne ale malo by byt...inak by to bola katastrofa

veronika13
27. nov 2009

aspoň že už vieš z čoho to bolo 😉

katika82
27. nov 2009

ahojte babulky

chcem sa vás opýtať či ste používali rektálnu rúrku?? náš malý má dosť koliky a doktorka nám ju odporučila ale mamina ma stále straší že to nemôžem dávať často že si na to zvykne. zatiaľ som to len dva krát použila ale neviem ako často sa to môže. nedávame ju hned až ked je už fakt veľmi zle. dnes to bolo 4 hodiny plaču tak už som potom neváhala a skúsila no tak ma ofľasol chudiatko sa mu riadne uľavilo potom.

jana2033
27. nov 2009

Tak to aj ja gratulujem Emka hlavne nech ste zdravé obidve 🙂 ,

hm magnezium by sa malo len z lekárom? ja ho beriem hádam už mesiac bo aj mne tvrdlo brucho no občas ešte aj teraz a včera som bola na poradni a sa ma Dr. Hruda pýtal či som v poriadku a tak, no a toto som mu úplne zabudla povedať ☹ , inak baby chcem sa Vás opýtať mám sa objednať na tu tehotensku cukrovku no a neviem kde sa to ide na tú nemocnicu. Kde to tam je fu netušim.

danka.k
27. nov 2009

emka gratulujem 😉

janka objednava sa ako ked ides k detskym doktorkam tak hned v tej prvej chodbe ako odovzdavas krv... teda aspon pred dvoma rokmi to bolo tam

veronika13
27. nov 2009

katika, ja si myslím, že môžeš tu rurku použiť. Predtým by som pocvičila nožičkami, pomasírovala bruško, dala ležkať na bruško a ak nič nepomôže tak rúrku... podľa mňa na to si nemá prečo zvyknúť, však keby mal stolicu normálnu, pôjde mu to aj bez nej, treba pomôcť, keď treba... môj názor 😉

danka.k
27. nov 2009

katika a kvapky mu nedavas ziadne?? my sme davali sub simplex a bolo vsetko v poriadku

veronika13
27. nov 2009

hej a ešte kvapky som zabudla, espumisan je tiež dobrý

majdiska
28. nov 2009

no katika my sme tu rúrku používali pravidelne, lebo malý sa tiež nevedel vykakať a veru vystriedali sme ich kopec.. aj sme civičili, aj masírovali gelom a nepomáhalo... malý mal koliky skoro stále a ked začal sedieť, tak sa naučil ovládať brušné svalstvo a potom to už išlo samo, použili sme ju potom raz za čas.. nam sa osvedčila taká priesvitná s bielym umelohmotným koncom 😉 aj mna strašili, že si na to zvykne a potom to už samo nepôjde, ale čo som mala robiť??? a moja dr. mi odporučila aj čajík - dávala som od Lerosu sypaný detský z flasky - skús detský svetojansky.. ,lebo ak si pozrieš príčinu kolík, tak je to výlučne materské mlieko, ktoré ked malé pije stále, tak vytvára plyny a malý sa ich nevie zbaviť.. my sme dávali Espumisan L ale najúčinnejší je Infacol.. Sub simplex je veľmi slabučký, skoro vôbec nezaberal...

katika82
28. nov 2009

no my dávame tiež ten espumisan L pred každým kojením cez den ani tak nie ale v noci hej. trošku to asi pomáha ale niekedy veru máva dosť bolesti bruška aj tak. včera cez deň chudiatko až zachrípol čo tak plakal od desiatej do druhej potom už od unavy zaspal. neviem možno som niečo zjedla ja už fakt neviem čo jesť, mama tá mi len toto nesmieš toto nesmieš. som povedala že tomi už môžu aj infuzku dať sa viac najem.
jedla som kurča tak že asi to mu mohlo uškodiť že predsa je to trošku korenené. ja fakt už neviem čo jesť a čo nejesť. doktorka povedala že sa mám len takým jedlám čo nafukujú vyhýbať ale mama tá by mi ešte aj vodu hriala lebo že aj to že ked studenú vypijem mu môže uškodiť čo je podľa mna somarina nie??

snažíme sa najskôr tak že bruško pomasírovať, na bruško dať ležať, čajík, a ak nič nepomáha tak potom až rúrka príde na rad. včera mu veru pomohla až ma ofľasol chudiatko čo sa mu tak uvolnilo

janka na tú cukrovku sa môžeš aj cez telefon objednať a je to v nemocnici ked zídeš dole ako sú rengeny tak nepôjdeš k rengenom ale zabočíš do ľava a hned do prava na tú dlhú chodbu tam majú šatne sestričky z oddelení a cez tú chodbu sa dá prejsť až to tej časti kde sú detské lekárki. no a ked pojdeš tou chodbou tak hned po pravej strane je vchod a tam už uvidíš mamičky čakať.
alebo ešte jednoduchšie sa tam dostaneš ked vôjdeš z vonku nie tým hlavným vchodom ale tým vedľa ako sa daruje krv a zídeš o poschodie nižšie a už si tam priamo.

jana2033
28. nov 2009

Ahojte a pekný dnik Vám prajem,

dakujem danka aj katika 🙂 , tak si to už viem predstaviť. Inak som sa rozhodla že idem na to 3D pýtal sa ma na to Dr.Hruda, tak som sa predsa rozhodla že to vyskúšam aspoň budem vedieť, že je malé zdravé 😝 .

Inak dúfam katika, že malý Ti nebude mať dlho tie koliky. Chuďa keď sa takto trápi.

majdiska
28. nov 2009

katika je jedno čo zješ, do mliečka to prechádza minimálne.. ako zdúvadlá ako kapustnica a fazuľa to hej, ale kurča a studená voda, to pochybujem.. ako som napísala, kukni návod v Espumisane - tam presne píšu, prečo to vzniká.. a skús malému nasadiť čajík, síce všade sa píše že výlučne kojené deti ho nemajú piť, a ja som ho dávala a v pohode..no skúšala som všetko.. a zmen espumisan na infacol, fakt rýchlo zaberá.. 😉

danka.k
28. nov 2009

kamoska davala Espumisan a prd im pomahal.. dali sub simplex a su v pohode... asi to treba poskusat.... katika a koho si si nakoniec dala lekarku detsku????

katika82
28. nov 2009

dani no nakoniec som si dala Škerlíkovú. tak uvidíme ale už bola u nás na prvej návšteve hned ako som prišla z pôrodnice no ja som prišla v sobotu v pondelok jej manžel zanesol papiere utorok bol sviatok a v stredu tu bola ako na koni. celkom zlatá sa mi videla tak uvidíme časom teda aká bude.

majdiška no tak skúsime ešte aj ten ifakol inak ten nám hovorila aj doktorka že si máme kupiť tak uvidíme nám aj ten espumisan celkom pomáha. v noci musím poklopať celkom dobre spinká ked ho nakojím okolo tej jedenástej čo som ešte hore tak potom tak okolo tretej je hore a potom až ráno o tej šiestej siedmej. pokiaľ ho hodou nebolí bruško tak takto pekne spinká v noci. aj cez den je to tak cca tie tri štyri hodky spinká.

inak ešte som sa chcela opýtať. do akého času musím žehliť plienky. lebo používam klasické látkovky či to musím stále žehliť??