Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
7. dec 2009

majdiska, julka, kdeze su vsetky deticky? sa zlakli mikulasa? Ja som rano prisla a bolo tam len jedno dietatko.. 😕

emmka3
7. dec 2009

Adamko je chory ☹

mayocka
7. dec 2009

cauko babule! tak som tu konecne po tyzdni co som mala pokazeny pc 😒

katika Lukinko je nadherne babätko 😉

novinka: drobceka uz citim 🙂 ajked som zo zaciatku pochybovala ale vecer ked si lahnem je to najintenzivnejsie, cez den ani nie,alebo si to asi neuvedomujem no neviem....je mozne ze ma stale rovnaku polohu?lebo kopkanie citim len na pravo akoby mal stale len tam nozicky.....

majdiska
7. dec 2009

mayocka neboj, ako bude rásť, tak bude kopkať intenzívnejšie a budeš rada, ked bude aj niekedy spinkať 😀 mne nakonci asi mesiac pred pôrodom posiloval nohou na bruchu a tlačil mi do rebra a potom tlačil nožičkou do sestrinej ruky, len nejak to nakonci vzdal a vrátil sa nazad.. a to nehovorím o kopancoch do chrbtice - tie boleli najviac, do mechúra a kažýdú chvíľku niekte inde 😀
no tak ako emka písala, tak sme chorí, malý mal včera po poobednom spánku horúčku a tú má doteraz - 38 stupnou. boli sme u dr, takže zasa ATB a vyzerá to na hnisavú angínu 😝 .. zajtra sa musíme dohodnuť s mužíčkom a svokuršou, kto bude s malým do konca týždna.. a to dnes mali mať vo škôlke mikuláša, tak som sa tešila ☹ no a teraz mi zaspal, ani nepapal.. a včera som mu našla na jazyku zasa aftu, tak čakám čo z toho bude.. ale prišiel mi extra silný gelik na afty, tak som potrela a do rána to ustúpilo.. tak dúfam, že sa to nezvrtne 😖 ☹

veronika13
7. dec 2009

majdiska a čo pomáha na afty? zatiaľ sme nemali, klop klop klop, ale neni na škodu vedieť 😉

veronika13
7. dec 2009

my sme boli na Mikuláša včera, bol u nás v kulturáku, bolo perfektne. Normálne som si od dojatia porevala, čo sa tie deti tak tešili 😵

tretulka
7. dec 2009

ahojte...anicka, to je mi luto, ze ste sa tak vytrapili v nemocnici, hlavne, ze ste uz ok...
veronika, ja co viem, tak malinovy sirup domaci, tym vytierat usta, to som malemu robila ked ich mal, nastastie ich nebolo vela, pripadne nejake pripravky z lekarne, tusim aj Bvitamin pomaha, aj na kutiky a podobne.

jana2033
7. dec 2009

Ahojte babule,
čo ste si dávali na pálenie záhy? 😒 . Je to hrozné. Trvá to dlho potom prejde som šťastná a potom zase 🙄 .

ema1987
7. dec 2009

ajojze maminky no ja som tu dosla len tak na rychlo bo mala zaspala ale idem si aj ja uz lahnut bo aby som si aspon cosi pospala a ak inak mame koliku ale uz je to troska lepsie uz sme prislai na par figlov takze postupne do toho prichadzame ale najlepsie na tom je ze ocinko sa o nas dve vzorne stara takze je to v poho a nebit testinej tak som asi v koncoch a samozrejme aj svagrinky a vsetkych co nam pomahaju ... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
takze sa teda amajte a zase dakedy ked budem mat viacej casu apapapp 😀 😀 😀 😀 😀

danka.k
7. dec 2009

jani ja som mala nejaky liek na to ale prd pomahal... ale suchy chlieb alebo pukance isto pomahaju 😀

danka.k
8. dec 2009

zuzi a ty nam kedy malu ukazes?? a kolika nech je cim skor preč 😉 😉 😉 a to mas super ze ti vsetci takto pomahaju

jana2033
8. dec 2009

super dani tak to vyskúšam pukance mam strašne rada a vidiš tie som jedla asi pred včerom 😀 , inak dneska som bola na tej cukrovej vode, našťastie našla som to a nebolo to až take hrozne 😀 , len som si myslela že to dajú šálku a to krčah celý 😀 .

ema presne ako danka vraví kedy nám malú ukážeš?

danka.k
8. dec 2009

jani ze nebolo to az take hrozne 😀 😀 😀 mne z toho bolo tak zle.. fuuuuuj 😀

jana2033
8. dec 2009

No ja som si myslela, že to bude horšie, ale tak ten cukor kúsok mi ostal aj na spodku takže to som už nevyškrabávala 😀 len ma boli stredný prst tam mi dva krat pichla 😒 . Inak sa normálne začínam báť pôrodu nech už je apríl a malé na svete 😝

danka.k
8. dec 2009

jani zvladli ine zvladnes aj ty.. neboj sa 😉

anicka
8. dec 2009

janka ja som si pálenie záhy veru užila, Maťka bola vysoko takže na koci tehotenstva som už spávala po sediačky lebo inak sa nedalo ☹ vyskúšala som všetko možné, ale nič nepomáhalo. Tu sú tipy: lieky, surové zemiaky, citrónovú šťavu podržať v puse a potom vypľuť - nespapať!, mandle, chlieb, ...

jana2033
8. dec 2009

dani máš pravdu, ale aj tak nech je to už za nami 😀,

anička to nemysliš vážne? fúha dúfam že až tak ďaleko na mňa to nedôjde, po sediačky si to fakt neviem predstaviť ja len keď v robote sedím 4 hodinky hneď mi napuchnú nohy. Musím manželovi povedať nech mi kupka tie mandle 😝 .Aj pukance mu nakážem. 😀 . Hm. a jak si to zvládla?

danka.k
8. dec 2009

anicka ja som skoro v siestom mesiaci zaspavala po sediacky... bleee hnusne to bolo ☹

jana2033
9. dec 2009

dani nestraš, to si ani neviem predstaviť,že spať po sediačky :(, počuj môže byť, že pálením záhy mi býva zle? aj včera keď som zaspávala,a teraz mi je akosi.

inak tie týždne tak letia,až sa mi nechce veriť 😝 .

Pekné ránko Vám prajem

majdiska
9. dec 2009

ema1987 akurát kukám fotky malej , je zlatučká 😵

katika82
9. dec 2009

ahojte babulky

tak my sme včera boli na poradni, pribrali sme málo tak nám kázala dokrmovať buť Hipp alebo nutrilon.

no ale ja by som ešte chcela predsa len jeden týžden skúsiť len kojiť, a budem ho častejšie budiť aby papal, a ak fakt nepriberie tak nám kazala najskôr nakojiť a potom ešte dokrmiť koľko vypije.

a ešte mu našla na semeníku nejakú hermiu tak sme boli na urologii, doktor povedal že by sa to malo vstrebať a ak nie tak že sa to bude musieť operovať. vraj to má z plaču ked veľa plače tak to je vlastne tá hermia a to je také ako pruh a jemu to zišlo dole.
tak som včera revala že chudiatko také malé a už na operáciu. ale tak dúfame že sa to vstrebe a nebude to treba.

danka.k
9. dec 2009

katika moj maly mal 3 mesiace ked mu to operovali.. v kubine cakaju do dvoch alebo troch rokov ale my sme boli v martine... aj sme to chceli aby mu to zoperovali, lebo keby mu to prasklo tak to by nebolo dobre... radsej sme sli do MT na detsku chirurgiu a tam nam povedali co a ako... kolko treba cakat, alebo nie...

anicka
9. dec 2009

ema: Emka je nááááááááádherná 😉

janka: neboj zvládneš to, čo by sme pre na naše deťúrence nevydržali 🙂 vieš ja som 6 mesiacov pri Maťke vracala a prvé jedlo, ktoré som mohla spapať tak aby som ho nevidela druhý krát som mohla jesť až okolo obeda, takže mne to pálenie záhy a spinkanie po sediačky po tom pol roku neprišlo až také strašné 😵

katika: skús si ho častejšie prikladať kľudne aj každú 1,5 hodinku. My sme mali tiež problém na začiatku s priberaním a potom sa to krásne rozbehlo. Z nemocnice nás púšťali s tým, že mám opapané dieťa, že jej stačí každé 3 hodiny, tak ja poctivo každé 3 a chúťa Maťka sa napalkala. Po troch týždňoch sme boli u Dr. a tiež povedala, že málo priberáme, že ju mám kojiť častejšie a ona bola taká vytešená, že môže papať kedy chce, že za necelé 4 dni pribrala 500 gramov. Inak bolulka má veľmi dobrú laktačnú poradkyňu, tak ju skús popýtať nech Ti dá na ňu číslo. A hlavne sa nevzdaj, tieto "starosti" chytúčko odídu a budeš kojiť v pohode ešte dlhšie ako ja 😀 S tou herniou ma to mrzí, budeme Vám držkať palčeky, aby sa to zahojilo samé.

danka.k
9. dec 2009

a emmka je krasna.. cely tato, ale nieco ma aj z maminky 😉

deniskateniska
9. dec 2009

Ahojte,
no konečne sa môžem pridať aj ja k tejto téme. V utorok idem na prvý ultrazvuk tak sa teším 🙂

emmka3
9. dec 2009

Katka, Anicka dobre pise 🙂 a ma aj dobru Dr., ked jej tak na zaciatku poradila 🙂 vidis, na tu bolulkynu poradkynu som aj zabudla, tak je ta (tusim je sestricka u Hrudu) a potom ta nasa julia225 😉 a mozno raz aj ja budem, lebo ma to uz stve tieto postupy v nasej "Baby friendly hospital" 🙄

Anicka, co sa tyka fotografovania tak bud rada, ze si nebola ... ze tam bol velky chaoz, deti plakali, casovy sklz a jedina rekvizita stolicka co zasunuli pod plachtu, aby bolo babo vo vyske s rodicmi, ked chceli rodinnu fotku ... inac sa fotilo na biele pozadie, alebo sivastej nacachranej plachte a ceny takmer o polovicu viac ako ste mali vy min. rok

emmka3
9. dec 2009

jeej, deniska vitaj a gratulujeme k pozitivnemu testiku ... tak nam na uvod nieco o sebe napis 😉 vek, kde byvas, co robis a tak 😉

danka.k
9. dec 2009

vitaj deniska 😉

deniskateniska
9. dec 2009

:D no dakujem velmi pekne:D konecne sa nam to podarilo.. som z dk ale momentalne byvam s priatelom v parnici. som asi v 12 tt.. :D Mám 20 rokov, som uctovnicka a predavacka zaroven :( nech uz som odtialto prec.. V utorok idem na ultrazvuk tak sa neviem dockat, konecne som prestala vraciat kazde rano:D ale zle mi je stale:D brusko zacalo rast.. :D stastny prestastny cloviecik som:D

danka.k
9. dec 2009

deniska este par mesiacov a si odtial prec 😀