Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

salvinka
24. mar 2010

jani gratulujeme k Simonke 🙂 prajeme nech ste zdravucke a mate vela mliecka 🙂
v noci ked som sa k malemu zobudila som na vas silno myslela 😉 som zvedava na tvoje pocity a dojmy.. juuuj uzivaj si babulku malu..(no 53cm.. tak teda velku malu babulku 😀)

mayocka, bolul, chystajte sa pomaly peso na nemocnicu 😀

inac mayi, ja ak dalsi porod tak iba s edu 😀 zmenim si aj ja to meno 😀 😀

babule, aj my sme nachladnuty.. teda ja soplim len druhy den, ale misko tiez nie je na tom najlepsie.. moc bojim aby maly neochorel od nas ☹
inac skusene mamicky.. mozem pomarancovy dzus ked kojim?? risko ma nejak moc riedku stolicu sa mi zda.. a napadlo ma ze ci nie z toho..

danka.k
24. mar 2010

jaaaaaaaaaaj som bola z janky taka vytesena ze som vam zabudla cislo napisat 😀 😀 😀 tak simonka mala 4 kila 😉

silvi mne sa zda ze ten dzus sa nemoze, ale neviem isto...

no a dnes skocim za jankou dufam vecer, teda dufam ze ma muzik odvezie.. 😉

majdiska
24. mar 2010

tak to dobrá baculka 😀

majdiska
24. mar 2010

salvinka ty si rodila bez EDU, však?
no nie som jediná Zuzka - eduška 😀 😀 😀

deniskateniska
24. mar 2010

ema ty si zase tehulka??? 😝 ved davaj detaily.. ako to ze o tom este neviem??? CO??? 😉

jani mas riadne velku babiku... ccc.. este raz gratulujeme 😉

ked tak pozeram, tak ja som fakt posledna, este aj majka ma predbehla 😀 😀 no mi to pojde riadne na nerf ked tu budete secky maminky a ja este tehu 😀

katika82
24. mar 2010

ahojte maminy,

tak my sme boli včera celý deň v Jasnej bola som kuknúť kolegovcov a manželíka išiel už potom s nami rovno aj domov. Lukymu sa to veľmi páčilo lebo išiel z rúk do rúk ako sa hovorí ako taký "drúk" všeééétky baby si cho chceli pochovať aby sa im prilepilo sme sa smiali s mužom že keby sme za každé lukyho na ruky mali vyberať po 5 euro tak za deň hádam aj stovku máme , no tak sa mu páčilo až nám zaspal ked sme boli na obede po sediačky pri stole. zistili sme že sa mu páčia rybičky čo boli na hoteli v akvárku tak asi si musíme aj my nejaké zadovážiť a páčili sa mu lyžiari na svahu to kukal stále že ako sa to tam hýbe a tak. ja som si medzi tým zalyžovala kým spinkal no fajne bolo taký oddych no ale dnes už krutá realita musím dorátať príklady na matiku na skúšku v piatok, takže už aj frčím ku knihám len som vás chcela pozdraviť.

janka gratulujem k malej Simonke tešíme sa s tebou.

deniskateniska
24. mar 2010

katka no musel byt krasny.. 😀 drzkame palusky s tym ucenim... 😉

mayocka
24. mar 2010

jani super gratulujem ku drobcovi 😉 riadna babenka 😉 ta asi potrapila co?

majdis: salvinka nestihla ist s EDU preto ju nemala,ale chystala sa,no mala to rychle tak nebolo treba 😉

bolul: mne tiez troska zalepilo tak som aj teba chcela postrasit nech nie som v tom sama 😝

denis: tebe pojde na nerf hlavne to ze ta to caka kazdu chvilu a nie ze si sama, tento posledny mesiac,ty kokso,uz len cakat kedy to odtecie... 😒

emmka: som to ruče odhadla ze sa podoba na brachu co?tak nie som na tom az tak zle zase,lebo ja nikdy nevidim podobu pri detoch zdaju sa mi vsetky rovnake...

mayocka
24. mar 2010

salvi: preco pesi?? 😕 urazas? 😠 😠 uz si ako moj chlap,ten mi vravi ze vedla mna moze slimaka pustit a bude ma este 5minut cakat v cieli... 😠

denis: inak uz som aj ja na hedelixe,aspon preventivne,zatial nejak nekaslem ale to by prislo co chvila lebo ma hrdlo skriabe...

deniskateniska
24. mar 2010

mayocka 😀 😀 😀 no uvidime ako to zvladneme 😀 😀 😀

dnes sa mi drobec tak hemzil ze som si myslela ze prestrci z jedneho boku rucicky a z druheho nozicky 😀 😀 😀 to je take srandovne ked to citim ako sa to tam hniezdi 😀 😀 😀

deniskateniska
24. mar 2010

mayocka no tak si ho pekne uzivaj lebo u mna kaslanie zacalo skrabanim v hrdle.. dnes uz klop klop klop, aj vykasliavam.. hlas mam sice stale ako mimozemstan 😀 ale uz vykasliavam aj nadcha sa uz lepsi..no uvidime ako dlho to potrva 😀

bolulka
24. mar 2010

salvinka, taky rychly porod a predsa si das EDU. Az tak to bolelo? a pomarancovy dzus by si veru nemala.. ziadne citrusy..

mayocka, salvinka to myslela asi tak, ze to mame uz za par.. 😉

salvinka
24. mar 2010

majdis, ano sla som bez edu, ale len preto ze som nestihla.. 😀
bolul.. no ja bolest vobec nemusim, a tych par kontrakcii co som musela predychavat bolo na mna dost vela.. preto si radsej nabuduce preventivne edu chcem dat 😝
mayi, tak som myslela ako bolul vysvetlila.. nie ze by som si myslela ze si pomala :D aj ked si to viem zivo predstavit 😀

salvinka
24. mar 2010

boze ja uz idem asi len na cistej vode byt.. aby sa drobec nemusel tak trapit.. som si to vobec neuvedomovala keed som ho pila ☹

deniskateniska
24. mar 2010

salvi neboj, naucis sa 😀

katika82
24. mar 2010

salvi to je jediné + pri umelom mliečku že sa môžem konečne z chuti najesť a napiť hocičoho. lebo kým som kojila už som sa aj čistej vody bála len aby ho bruško večer nebolelo. ale rektálna rúrka nám veľmi pomáhala.

bolulka
24. mar 2010

pridali sme si nove fotky do albumu 😉

mayocka
24. mar 2010

bolul: jeeejo ste boli vo fotoatelieri?kde????krasne su tie fotecky, a mala je presny ocko,ako jeho fotka 😉 tak asi uz chapem co je to spicate a okruhle brusko...nevidela som to doteraz tak presne,iba podla teba a segry,to ona caka tiez v aprili?mate skoro rovnake bruska...ja si ajtak myslim ze mam spicate brusko no neviem no...

salvi: 😠 ale nie,ja si to priznam,ozaj chodim pomaly ako slimak a navyse sa pohupujem zo strany na stranu,kvoli tym prasklinam na zadku...to si aj stihla mat nejake bolesti 😕 prepana a to potom co su za one...ked to na mna nepride tak rychlo?? 😕 😕

to je aj nejaky zoznam niekde na nete co sa smie papat pri kojeni a co nie?to ja nevydrzim bez korenenych jedal,to viem ze sa nema ale tak toto isto pochudnem ked budem musiet preberat medzi jedlom 😒 co ma velmi netesi kedze som bola ako spilka pred tehu ☹

bolulka
24. mar 2010

mayocka, ja by som skor vydala zoznam, co moze kojaca mamicka jest, lebo toho co nesmie je tak vela, ze ja som skutocne nevedela coho sa mam najest.. ale od troch mesiacov som zacala jest vsetko a co jej vadilo, to som vysadila.. vadila jej konkretne paradajkova polievka..

emmka3
25. mar 2010

presne tak ako pise bolul, ja by som na zaciatok pri kojeni tiez asi opatrne, ale pokial by to malemu robilo zle (u nas sladke mlieko, smotana), tak by som to vysadila ... niektorym detickom nemusi dokonca vadit ani hrach, fazula, kpusta a take, co sa vseobecne zakazuju ... jo, a maleho moze brusko boliet aj zo zleho prisatia, resp. zo zlej techniky kojenia, nie len z toho, co spapas ...

ema1987
25. mar 2010

deni nie nie som ale ani by som este nechcela byt chcem si malu dokonale vychutnat ...xixix 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
25. mar 2010

😀 emi tak tak vychutnavaj 😝 ved mas co 😉

danka.k
25. mar 2010

tak vcera som bola kuk janku. mala je nadherna.... som si ju hned chcela domov zobrat 😀 😀 😀 janka dakuje za gratulacie a potom hodi fotky 😉

deniskateniska
25. mar 2010

ked tak pozeram maminky maju asi vela prace ked tu nie ste 😀

deniskateniska
25. mar 2010

no babky mam riadnu dilemu.. teta mi ponukla, ze ma zamestna mesiac pred materskou s vyssim platom, aby som mala peknu matersku.. bolo by to super, ak by som mala peknu matersku, ze by som sa nemusela bat, ci budem mat na koberce 😀 😀 no ale dilema spociva v tom, ze moj sefko mi pravdepodobne neda vypoved - dohodou, ako budem chciet ale s vypovednou lehotou, lebo ja som na prispevok a caka na jednu zensku, aby bola 3 mesiace na urade, aby ju mohol dat miesto mna, aby mohol poberat prispevok... no tak teraz neviem.. na jednej strane, je to tak a na druhej tak.. ☹ radte babky... 😉

mayocka
25. mar 2010

deni: musi ti dat vypoved co sa ho mas co pytat...chces ju dohodou a hotovo..to je okamzita vypoved,to co ti radi teta si mohla spravit uz davno,mala by si aj PN-ku vyssiu 😉

deniskateniska
25. mar 2010

mayocka: no to je v tom, ze ak mam v zmluve, ze 2mes. VL tak ma pravo mi ju dat... vypoved sa rata od prveho dna nasledujuceho mesiaca, ked mi da aj dvojmesacnu..tak mi to nevyda... no uvidime, pojdem skusit ... no bolo by to super, keby som nemala matersku ako mi vychadza skoro 190 evri, ale viac.. to by bolo super.. 😉 a skor sme sa akosi k tomu nemohli dostat, az teraz akosi 😉

ema1987
25. mar 2010

No tak to by som sa ohladne toho sla popitat na socialku alebo kde aby si mala v tom jasno a aby to stalo za to a jasne ze by to bolo lepsie mat vacsiu matersku aj ja by som to brala ale mne uz asi nic nepomoze . 😒 😒 😒 😒 😒

deniskateniska
25. mar 2010

no emi, nasa socialka je taka, ze ked som sa tam bola raz pýtat, uz viac nejdem.. az kym nebudem totalne musiet,.. ked som tam chodievala z prace, som mala dost.neviem ci som vzdy natrafila na zle dni nasich uradnicok alebo co.. ale nemam dobre skusenosti ked sa ides ako laik pytat... asi ich tam chodi moc a im to uz ide na nervy. no to mi ponukla teta, ona je uctovnicka, no ma straaaaaaaasne dlho uz firmu... tak ona mi to na istotu uz ponukla, len sa rozhodnut.. a ti poviem, ono sa to robi tak, ze ta zamestna niekto znamy s platom 40 000.. (bud sa sibnes na pn a mas aj super pn) alebo ak chces robit do konca, tak ta zamestna posledny mesiac.. no a staci aj jeden den prace, aby ti mali z coho vypocitat priemer.. no a potom mas kraaaaasnu matersku 😀 mne by to vychadzalo 400 evri asi.. no ale skoda ze to je len na toho polroka 😝

ema1987
25. mar 2010

no o tej socialke to viem tam su velmi neprijemne uradnicky no a ak mas teda fakt sancu mat vyssiu matersku tak to by som teda ani chvilku nevahala takze to jednoznacne skus ale newem co spravis s tym tvojim sefom 😖 😖 😖