Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
31. mar 2010

jani, neboj, zelpsi sa to, ked cictis ze papa, tak isto papa a nestrachuj sa, ze mas malo mliecka, bo to potom nepojde dobre ... musis mysliet pozitivne, aj ked verim, ze teraz na zaciatku to moc nejde ... ale upravi sa to, len oddychuj s nou, vzdy ked sa da ... ak placka, tak ju moze boliet brusko, ak sa nahlta vzduchu ... uz som to pisala, ale moze to byt aj technikou kojenia, skus sa skontaktovat s nejakou laktacnou poradkynou ... ja viem, ze to este nie je rozsirene takto sa radit, ale ak to ma pomoct, zaciatky kojenia su najdolezitejsie pre rozbeh dlhodobeho kojenia ... ak sa ti neda skontaktovat s tou Lydkou, co robi v Janoskovi, tak skus setricku u Hrudu, ta je zevraj tiez poradkyna ... drzim palec a vela sil, nech sa rozkojite a ste obe OK 🙂 nas maly boj nepokojny aj kvoli grckaniu, bo ho to bolelo, ako sa u to vracalo naspat

emmka3
31. mar 2010

jani a co sa tyka dlzky kojenia, tak na to nie su tabulky, aj ked sa hovori, ze dlhsie kojenie ako 10 min sa uz babo hra s bradavou, ale myslim, ze to sama vystriehnes, ci sa ti bavi, alebo papa ... ak papa, tak aj 40 min je OK ...

salvinka
31. mar 2010

jani aj mne drobec plackaval.. myslela som si ze ho boli brusko.. hovno hladny bol!
dr mi vravela ze staci 10-15 minut ze to sa dost napapa, a najblizsie kojenie za 2-2,5 hodky.. tak som to skusila ale to bolo revu! aj stolicu mal vtedy zelenu (sa kedysi vravelo ze to je "hladova" stolica)
vysrala som sa na mudre recim dala som mu vzdy ked chcel, a pekne si sam vytvoril rezim kazde tri hodky.. niekedy vecer (ked sa cez den dlhsie kocikujeme som to spozorovala) zaspi aj na 4-5 hodin!

no a casovo.. taku polhodinku, aj viacej.. na zaciatku aktivne saje, potom si uz aj oddychuje pomedzi to, tak ho prebudzam stuchancami na licko, nostek.. a ked vidim ze uz zaspal, opatrne prso vytiahnem a dam ho odgrgnut cez plece.. vtedy sa bud preberie a este hlada, tak to opakujeme alebo zaspi na tvrdo a sup s nim do postielky..

jana2033
31. mar 2010

emka už aj toho som sa bala či ju zle nekojím v nnemocke som aj pýtala neh mi pomožu no tak prd, mali tam akurat vela detičiek a rodilo sa jak na páse tak som sa sama len musela dako tka moýno aj zle ju davam a zle sa prisaje ...ono papa mi ale niekedy sahra z bradavkku tak jej ju vytiahnem a ona začne revať, tak znova, a budim ju aby papala.

salvinka no moja je prsne taka ista, furt hlada a cucka .....a ked perestane tiež po ličku stuchnem a začne zhńova papať. tak to skusim ete aj takto , dneska mi chuda už zaspinkaja aj z plačom ale nie takym silnym ale od unavy... ja ju nieked nedam odgrgnuť som rada ze zabua a hlavne v noci a dam do postielky na šikmo a opriem o postieliku...ak tak par krat ju daam odgrgnúť chrbatikom oprriem o mna a ked odgrgne dam do postielky.dufam že si zvykne na ten systém a bude buvkať dlhšie ja sa teším tiež na to kočíkovanie a som zvedava či sa jej to aj tym potom napraví 😝

danka.k
31. mar 2010

majdis no tak teraz si nenapisala pravdu. moj maly bol vychovavany tusim len na rukach. mm chodi do roboty do blavy takze s nami doma moc nie je a ked prisiel tak maleho len na rukach nosil, ked prisla svagrina tak tiez. uspavali sme ho na rukach.. vsetci sa vytesovali z toho ked ho mohli mat na rukach. a nepomohlo ani to ze som zakazovala nosit ho. a maly bol spokojny ked ho nosili a bol uplne pokojne dieta. potom ked to uz jemu vadilo byt na rukach tak nechcel.. podla mna je jedno ci sa dieta nosi na rukach a je pokojne. ale to ze je pokojne alebo nepokojne zavisi uplne od niecoho ineho.

danka.k
31. mar 2010

aj moj maly tak spaval ze sa nejedol a spal 😀 😀 😀 a este viac sa mi paci ze sa zmenil cas. zasa spavame do pol deviatej 😀 lebo po starom si zvykol o pol siedmej vstavat

blesq
31. mar 2010

Mila svagrina, suhlasim z dankou, kde si na to prisla ze ked dieta sa nosi , ze je potom rozmaznane? Ak je, tak je to vychovou. A tvrdis ze nas maly je rucickovy? A na to si ako prisla, ci ho vidas tak casto ze mozes taketo tvrdit? Si ho videla po tyzdni co bol v nemocnici, tak sa necuduj ze bol pritulny. Nas v zivote nechcel byt na rukach najradsej vsetko sam robi, v zivote neprisiel a noste ma, ak chce ist na ruky tak len za ucelom aby sa niekam dostal , tak kam nemoze sam a ak je chori. Sa skus najprv pozriet do vlastnych radov a potom mozes riesit druhych !!!!

emmka3
31. mar 2010

jo, a mne tiez neda este raz napisat na temu "rucickovania" ... Zuzka, povedz mi jeden logicky dokaz toho, ze ked dieta v rannom detstve nosis, pestujes a venujes sa mu aj na ukor domacnosti, ze z neho vo veku 2-3 roky je rozmaznany, panovacny a nesamostatny tvor????? Preco chcete mat od malych dojciat a batoliat hned samostatne a vychovane tvory, co si same vystacia a vyhraju sa???? sak to sa neda, ani ty nie si rada sama, tiez mas rada spolocnost .... jo, a este som nazoru, ze dieta sa stava rozmaznany, panovacnym a upistanym len a len vychovou, takze to s nosenim nema nic spolocne, takze ma mrzi, ze to na zaklade tvojej skusenosti z okolia pausalizujes, aj ked dobre vies, ze "tam" su zanedbane uplne ine veci a s nosenim to nema nic spolocne ....

blesq
31. mar 2010

Dani aj nasmu vyhovuje lepsie tento cas, spavat chodi ako chodil o siedmej ale spi o hodinu dlhsie :-d a aj ja sa uz nebudim o siestej ale az o siedmej , ja som za letny cas 🙂

danka.k
31. mar 2010

a este som zabudla. aj ked bol rucickovany tak nikdy nebol problem upratat, navarit.. vsetko sa dalo ked spinkal.. inak som sa venovala len jemu

blesq
31. mar 2010

Zena moja slusne si napisala 😀 az moc slusne

emmka3
31. mar 2010

salvi, zelena stolica nie je hladova stolica, je to stolica, ked maly vypije len predne mliecko a nedostane sa k zadnemu, takze preto ti bol aj hladny, lebo sa vlastne len napil, nezasytil ... a drzat intervaly kojenia cez de, ze kazde 2-2,5 hod je blbost, to bolo kedysi, ked sa proklamovalo umele mlieko, to sa musi takto davkovat, ale MM je lahko stravitelne, to moze babo pit kedykolvek v akomkolvek mnozstve, preto sa ma kojit na poziadanie, cize aj sor ako po 2hod, ked si to babo zela - no vidis, vlastny instinkt ta doviedol na spravnu cestu 😵 jaaaj, tak sa z teba tesim, bo mam dost kamaratok, co to v tejto faze vzdaju a daju UM ... sikulka 🙂

jani, a nechce ti chytit dudku? potom sa moze hrat s dutkou a bude spokojna ... a s tym zaucanim kojit by ti nepomohli ani keby mali 3 deticky na oddeleni, vlastna skusenost z nasej BF nemocnice 😅

danka.k
31. mar 2010

budeme bojovat za letny cas nech je stale 😀 😀 😀

keby maly chcel ja ho este teraz stale nosim na rukach 😀 ale pri mne nechce byt.. zbojnik 😀

emmka3
31. mar 2010

sak ale ja som slusna osobka, vzdy a vsade, za kazdych okolnosti 😉

Dani, mas pravdu 🙂

emmka3
31. mar 2010

Dani, detto aj s casom aj s nosenim 😀 ty pocuj ja som normalne myslela, ze ten zimny cas je umely a to tento letny, ale ludskemu biorytmu asi viac sedi letny ako zimny 😝 aj tu by sa mohol niekto zamysliet a nechat letny navzdy 😀

emmka3
31. mar 2010

Dani, sak ale pomaly moze Rastik teba nosit, sak uz budete za par rockov rovnaka vahova kategoia 😉

danka.k
31. mar 2010

no mi sa tak navzajom budeme nosit 😀

blesq
31. mar 2010

Z krcmi domov 😀

emmka3
31. mar 2010

😀 jaaaaj, vy dvaja 😀

jana2033
31. mar 2010

emmka mam aj dudlik od aventu a ten tak cmula ale nie vzdy, chcem ju asi naučiť nech dudle aspon ten 🙂, zase zaspinkala trošku si poplačkala a už buvka inak to som nevedela ze zelena stolica je preto ze pije z predneho mliečka. Malinka ma žltú stolicu to znamená že dobre papa?

dani ja ked som bola vnemocke a odchadzala som v nedelu tak kukam iba sedem hodin a už ranajky, a koleginka vedla mi vravi no posuva sa čas ja aj zabudla keby mi nepovedali tak ani neviem 😀

anicka
31. mar 2010

To máte fajnovučké detičky, keď Vám takto pekne pospinkajú, v dobrom Vám závidím, užívajte si to 😉

My sme sa kojili každé dve hodniny, na začiatku to trvalo veru aj 30 minút a postupne sa to skracovalo, keď mala Maťka asi 3 mesiace tak mala celý prsník stiahnutý za 2 minúty 😀

a čo sa týka ručičkovania ja som Maťku nosila čo najmenej ale moji rodinný príslšníci jej to vynahradili a mám pocit, že do teraz je to tak u mňa sa na ruky nepýta ale u svorkovcov len čo sme vo dverách 😀 Myslím si, že nejaká priama úmera medzi tým že je dieťa ručikové a rozmaznanné asi nie je. To či je dieťa rozmaznané je podľa mňa o výchove nie o ručičkovaní 🙂

blesq
31. mar 2010

Jani zlta je dobra 😀 som sa toho cosi napral 🙂

emmka3
31. mar 2010

jani, ano, to papa dobre - je to tzv. novorodenecka prazenicka, a bude ju mat kym budes len kojit, po zavedeni prikrmov, resp. UM uz stolica zmeni farbu, konzistenciu, tvar a zacne smrdkat 😉

danka.k
31. mar 2010

anicka martinka sikulka ked to stihla za dve minuty 😀 😀 😀 jani vidis simonka sa tiez tak nauci

majka no my dvaja sme ina kapacita 😀

ach toto pocasie sa mi nepaci.. maly ma novu motorku tak ju skusa zatial len doma... obeduje s nou, vsetko sa robi s nou 😀

majdiska
31. mar 2010

ja som nemyslela rozmaznanosť.. ste to zle pochopili 😒
ja som myslela, že dieťa je stále na rukách a človek nič nespraví a také malé ked zistí, že ho iný vláčia, tak to skúša aj na rodičoch, bez ohľadu na to či niečo chce ten rodič spraviť doma alebo nie.. o to mi išlo.. a ako som napísala, mne svokor hned ako malý prišiel z nemocky povedal, daj ho sem budem ho ručičkovať aby bol taký istý ako synovec.. sa mi všetky chlpy na tele zježili, ked som to počula.. a vy viete akého mám synovca.. no nevydesilo by vás to???? 😔 preto som šla tvrdo po ručičkovaní.. jeho ked mal 1 a pol roka cez den ani na zem nepostavili, len si ho podávali z ruky do rúk.. 😝

danka.k
31. mar 2010

majdi ale ja som pri mojom stihla vsetko.. aj ked bol stale rucickovany.. takze nie je to o tom...

blesq
31. mar 2010

Svagrina ako si vychovas tak budes mat! ked sa ti daco nepaci poviem a zakazem! To ze jeho rodicia su aky su je uz len ich zalezitost !

danka.k
31. mar 2010

ked zena chce stiha vsetko.. a ked nechce sa vyhovori na to ze nemohla lebo musela maleho nosit ze ho tak okolie naucilo..

blesq
31. mar 2010

A pri nom neslo o rucikovanie len, ale aj o vychovu a ostatne veci !

majdiska
31. mar 2010

na mna si malý skúšal.. ked tam bol častejšie, vždy som pobadala, že nevydržal dlho v postieľke sa baviť sám.. 😕 ale potom sa naučil tak že na rukách tam byť nechcel, ale radšej ležal len tak na valende a pozoroval 😉