Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
28. sep 2007

no to som videla v pokynoch, ktoré boli na izbe 😉 . ale inak stojí 70 sk. ak nebudeš chcieť EDU, tak ocko alebo iná osoba pri pôrode stojí 500 sk. a ak by si náhodou skončila, tak ako ja - čo ti neprajem, tak na oddelení sú všetci veľmi milí, aj sestričky 🙂 . len skoro ráno buntošia. 🙂 🙂 🙂 . ale na každej izbe je televízor, telefón, vstavaná skriňa, stôl, stoličky a dobre tan vykrmujú. aspoň mne chutilo, kedže som bola stále hladná 😀

janulap
28. sep 2007

Ahojte baby 😀 😀
Majdiska,a my sme si uz myslely,ze mas uz po 😉 😉 😉
Baby ja som epiduralku nemala.A zvladla som to v pohode.Bolesti mi zacali vecer o 17hod.O 2hod rano ma zaviezli na porodnicu a Emka sa narodila na obed o 11hod.Takze 18hod ☹
Majdiska,ale na novorodeneckom ziadny televizor,vstavana skrina,stol,stolicky 😀 😀

bolulka
28. sep 2007

majdiska, ako to moze byt pocut zo stvorky na dvojku 😕 😕 😕 ja som tam lezala a nist som necula.. ☹ ☹ ☹ a tak by som si to veru chcela vypocut este raz... jedenkrat v telefone a vtedy som povedala ze bez epi rozhodne nejdem...

holubok, a ktora to kricala - ta mlada co ma chlapa s tymi dredami, ci ktora? a teda, vtedy vas riadne porodilo - som rano prisla do sprchy a nechapala 😅 😅 😅

co sa tyka epi - tak ja som mala asi tri-styri davky. ono sa to dava priebezne, lebo posobi tusim iba tristvrte hodinu (alebo hodinu? uz neviem) no a vtedy to nebolo nist iba take mierne bolesti. ale potom ked prisiel manzel, tak ja velka hrdinka, chodili kazdu hodinu pytat (celkovo asi styri hodiny), ci este nechcem - a ja reku nie, vsak to vydrzim.. no posledna hodina bola des a to som si uz aj pytala, no nedalo sa - bo na koniec nedavaju 😒 takze epi odporucam hlavne prvorodickam, lebo clovek nevie co ho caka a ta poistka sa zide... ja si dam zrejme druhykrat koli sitiu... ked uz platim tolke peniaze, tak ak ma bude sitie boliet - budu mi musiet davku utat... 😀 😀 😀

ale inak to sitie, je asi najhorsia cast porodu pre mna osobne...aj ked to nebolelo ale clovek to akosi citi... a hlavne kazdu sekundu som trpla, ci to nezacne boliet... ☹

janulap
28. sep 2007

Bolulka,ahoj 😀 😀 😀
Presne to sitie je horsie ako porod.radsej by som porodiela este dve deti,ako sa nechat raz sit.
Este stale rozmyslam nad tym svetrikom.este ssa musim pomerat,ci mi sadne 😉 😉

evus
29. sep 2007

ahojte baby,srdecne vas vsetky pozdravujem...Mam k vam prosbu,neviete mi poradit,kde v Kubine robia gelove nechty?Idem na stretavku zo skoly,tak nech idem upravena a predtym budem dva tyzdne na Orave,tak si ich chcem dat urobit tam,len nemam ani ponatia,kde je v kubine nejake nechtove studio.Dakujem

dievca
29. sep 2007

Gelove nechty robia v hoteli Park,robi ich Zuzka Kovalcikova. 🙂

janulap
29. sep 2007

Ahoj evus,ano v Parku aj ako je Bocianik,tam som videla reklamu na gelove nechty...tak popozeraj,ked tu uz budes 😉

holubok
29. sep 2007

Ja som si davala robit oproti elkopu u poni Ledvoruchovej,odporucam 🙂

holubok
29. sep 2007

Janulap moj Janko sa narodil v ten isty den,ako tvoja Lenka?10.3.?To budeme spolu oslavovat?

vavka33
29. sep 2007

aj na poschodi VUB banky z boku v jednom graf.studiu co je tam na poschodi ich robi kamoska -Maňúchova 😉

janulap
29. sep 2007

holubok,Emka je 10.3.04 a Lenka 16.3.06 😉 😉 😉 A v tomto roku mi to nevyslo ist do porodnice.Asi pojdem len o rok.Ked bude párny 😀 😀 😀

evus
29. sep 2007

hlubok,a kolko ta tie nechtiky vysli?inak budem dva tyzdne v Podzamku,tak sa mozno aj stretneme.baby a ak aj vy viete,kolko vyjdu tie gelove nechty,tak napite.

nenka83
29. sep 2007

vavka manuchovu lenku poznam, je moja kamoska.chodila som k nej dlho na nechty, no teraz uz nie.uz robi nechty v severane.osamostatnila sa, tak sa ma fajne.inac robi nadherne nechty!

bolulka
30. sep 2007

nenka, kde su nakupy? 😕 😕 😕

nenka83
30. sep 2007

bolulka nemali ciapocku ani jednu ani druhu, ani boticky.som bola nestastna ze cizmicky nemali.o mesiac idem do krakowa.kunem tam, to uz isto na zimu bude.tu strakatu siapku co sa ti pacila, je velka.na take babo ako mame mi nemaju.ja som kupila obycajnu ruzovu.

bolulka
30. sep 2007

a ako ste to s malou zvládli?

nenka83
30. sep 2007

v poho.no v piatok sme ju doviezli domov a ja som sla aj v sobotu, davali jej UM no nechcela z flasky, tak na lyzickach, no aj tak vypluvala.chuti jej moje a tuha strava! akurat varim....
no bola dobrucka velmi.neplakala pri nikom, kolovala po celom studentskom bare... od chlapov k zenam, taka stastna bola.ani ma netrebalo 🙂
no ja som nachladla... tak mam nervy.

bolulka
30. sep 2007

a ako cez skusky? kde si ju dala? ja ked budem mat skuskove obdobie, tak neviem ani za svet kde ju dam 😕 bo to bude zrejme v decembri, no a mangel sa neuvolni z prace... no cas ukaze... ale zrejme si ju zoberiem, no.... ☹

majdiska
30. sep 2007

ahoj bolulka, no ešte stále som neporodila, ale myslím si že v stredu alebo štvrtok už pôjdem. tú babenku čo rodila, som ja osobne nepočula - mala som návštevu, ale počuli ju vonku ľudia, čo išli na návštevu - boli otvorené okná. aj baby ju počuli, keď boli na WC. čo sa týka EDU - jednoznačne si idem dať, aj tak mám naplánovaný pôrod - takže ak to nepríde samo, tak mi dajú klistír, vyvolávačku a EDU. trochu ma síce už mrzí že drobček nebude v brušku - zvykla som si naň, ale pomaly sa mi zdá že mám modriny i z vnútra brucha, čo tak kope 😀 😀 😀 . páči sa mi byť taká široká 🙂 , aspoň sa mám na čo vyhovoriť 🙂 .a neviem čo bude potom, keď tu bude drobček, či bude v poriadku, či sa budem vedieť oň postarať a tak ...

nenka83
30. sep 2007

bolulka cez skusky pojde bude so mnou ak budem kojit a ak nie bude u jednej alebo u druhej babky.a ked sa budem ucit na statnice, spolieham sa na moju maminu ze mi pomoze.inak sa neda.moj mazel chodi do prace, potom este maka doma. tak si budeme nejak navzaajom pomahat.chcem totizto tu skolu dobojivat!musim!

majdiska s edou to je uplne super!!! len si pytaj babatko hned prisat!mne nedali, lebo po ede som musela lezat.potom som mala s kojenim problem!

majdiska
30. sep 2007

a dajú mi ho hneď na bruško keď sa narodí? či aj to si treba pýtať. chcem kojiť a nechcem aby som mala s tým problém.

nenka83
30. sep 2007

ja som sa neopytala ani nic, malu mi dali na druhy den az poobede, lebo je hned dali do inkubatora a na druhy den ju vybrali no zas ja sikovna som sa prebehla po chodbe a som odpadla.... 😖 , no kojenie sa rozbehlo az na treti den.dost mi pomohla svokra, chodila za mnou kazdy den, na izbu, je sestricka na ocnom, tak ju pustili, sedela pri nas, dokym sa mi mala neprisala! vlastne ona ma/nas to naucila.sestricky mi neporadili, len tisli malej hlavu nasilu a ona plakala.a ja tiez!

janulap
30. sep 2007

Majdiska,ty si este tu?????????????????? 😀 😀 😀 😀
Ja uz len cakam,kedy napises,ze drobciatko je uz na svete 🙂 ,tak sup,sup na nemocnicu 😉 Drzkaj sa 🙂

anicka
1. okt 2007

majdiska ahoj: ďakujééééééééééééééém za informácie. Je dobre, že si bola spokojná s prersonálom. 🙂 Keď už človek musí do tej nemocnice ísť, je super, že tam pracujú fajn ľudia. Dúfam, že ja v nemocnici nebudem musieť byť skôr ako pôjdem rodiť. Nemám nemocine rada ☹
Na tú stredu prípadne štvrtok Ti budem držkať palčeky, potom daj vedieť ako to dopadlo, aby som vedela, čo ma čaká a neminie. 🙂😉
Ja si tú EDU asi dám tiež - pre istotu. 😉
Vidím, že máš také isté pocity ako ja. 🙂 Ten pôrod nejako hádam zvládme, ale čo potom. Keď už bude Drobček na svete, či sa budem vedieť oňho postarať, či budem dobrá mama a tak ... ??? To ho sa trošku bojím. 😕

bolulka
1. okt 2007

nenka - vobec si ju nevidela hned po porode? coooo????

inak tie sestricky tam - no coment - aj moju tak tisli ze sa az zajakavala a sa cudujem, ze sa jej cicka nezhnusila...

a ty si odpadla???? coooo???? ako???

ja som na druhy den ani poriadne chodit nevedela, taka som bola nejaka v bruchu dolamana... som mala pocit, ako keby som noc predtym bola totalne namol - som mala zaludok dole hlavou... to sa asi dali naspet creva so ostatnymi organmi a tak... 😕 😕 😕 😀 😀 😀 ale hnusne stavy na druhy den...

bolulka
1. okt 2007

anicka, ja som si tam tak zvykla na luxus, ze teraz ked som bola na detskom oddeleni z malou, tak som bola mimo... fakt - to gynekologicke oddelenie-to su hotove kupele... 😀 😀 😀 ta telka je tam na nezaplatenie... ☹ ☹

majdiska
1. okt 2007

bolulka, to máš pravdu o tom gynekologickom. nemohla som sa spamätať cez víkend z toho leňošenia a nič nerobenia na oddelení 😀 . z celého dňa sa mi páčili záznamy môjho drobčeka, ako kopkal, čkalo sa mu a vystrájal keď mu snímali srdiečko ... nakoniec som mala v karte napísané že mám reaktívny, hyperaktívny plod. no v stredu uvidím.
čo sa týka toho kojenia, tak švagriná rodila min. rok a malý jej nechcel cicku ani vidieť, nechápala som prečo. aj ona vravela, že keď ho chcela nahnevať stačilo mu dať cicku pod nos a hneď sa srdil. to o tom, že ho nasilu tisli k cicke som nevedela, a ani mi o tom nepovedala 😒 .
anicka, tiež sa bojím aká budem matka a či bude malé v poriadku. a či pôrod zvládnem, ale pomaly sa na to pripravujem, takže keby to bolo i v stredu nič sa nestane. mňa už bolia rebrá a pupok od tých kopancov, čo sa malé vystiera a kope 😉 . pupok si necítim, odumiera mi 😀 .

bolulka
1. okt 2007

majdiska, zavidim.. 🙂 🙂 (v dobrom) boli to krasne chvile pre mna - a casto mi chybaju...

a v stredu drzime paluchy... ty a hned ako prides a trocha sa doma otukas utekaj napisat sloh o tvojom porode a stavoch po porode 😉

😀 😀 😀

majdiska
1. okt 2007

no budem sa snažiť, ako mi to okolnosti a boľavý zadok dovolí 😀 😀 😀

bolulka
1. okt 2007

ze zadok 😀 😀 😀 😀 😀 preco zadok?

vsak to boli inde.... 😀 😀 😀 uz sa vidis roztrhanu na franforce? 😀 😀 😀