Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
23. dec 2007

nenka, nevycitaj si ze uz nekojis. vsak si krasne dlho kojila. 😉

nenka83
24. dec 2007

hej ja viem bo som videla papucky a celenku, no satky som nevidela. my sme stale chori.takze dnes pancusky a dlhe tricko.uz ma to choroba ubija. ☹ ☹ ☹

inac baby krasne vianoce vam prajem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vavka33
24. dec 2007

Stastne a vesele Vianoce Kubincanky 😀

Zajtra sme chceli ist do Kubina,ale baby su usoplene,tak neviem,ale ocko chce,aby sme najneskor v stredu prisli.Tak neviem.Neni,ak tam budeme,zavolam ti 😉

bolulka
24. dec 2007

ešte raz vesele vianoce, Ninke rychle uzdravenie, Lee a Vaneske cisti nostek a vam vsetkym pokojne sviatky. 😉

majdiska
24. dec 2007

ahojte kočky 🙂 , dlho som sa neozvala, lebo som nemala prístup na net, tak teraz v krátkosti. malý už váži vyše 5500 g a od poslednej návštevy pribral 250 g. teraz neviem koľko váži lebo najbližšiu kontrolu máme 3.1.2008.
bolulka, no som v DK a chodím s kočíkom na vlaku a potom beháme a prechádzame po DK. čo sa týka kolík pomaly malému zaberá Espumisan. dnes je akýsi malý nervózny. ani jesť ani nejesť ani spať ani nespať. no po večery ideme von, tak hádam sa to zlepší.
anicka všetko naj, už si fakt dlho nebola. držím ti palce, nech ti pôrod dopadne dobre a nech sa ti darí v novom roku aby ste boli s maličkou zdravé 🙂
a všetkým prajem krásne Vianoce

bolulka
24. dec 2007

majdiska, ked si predstavim ze si tuhla vedla... 😀 jooj, asik som sa mala obliect a ist vas cakat.. 😀

majdiska
25. dec 2007

dnes na 10 h ide segra s malým vonku vetrať ho. ja si aspon oddíchnem, lebo včera nechcel zaspať a bol strašne zlý ☹ .

bolulka
25. dec 2007

joooj, to ja som take problemy s malinkou nemala. ona je ako rozpravka. spinka celu noc (az na cickovanie 😀 ), takze ja som vdakabohu furt vyspata 😉

no my sme dnes lietali po rodine, takze som teraz rada ze som doma... budes tu este cez tyzden?

nenka83
25. dec 2007

aute babule.tak ako sviatky? my sme este chory k tomu aj hnacka ale malinka je perfektna!znasa to hrdinsky! no a ja som sa prezierala ako diva.

bolulka
25. dec 2007

nenka, ja som sa veru tiez prezierala ako diva 😅 a potom som zistila, ked ma bolelo brucho ako slak a mala zacala byt mrnkava v priebehu dna tiez, ze som zabudla, ze som kojaca zienka. 😔

ale pupik a cajik nam problemiky zazehnali 😝

nenka, ninke drzim palceky nech sa rychlo vyzdravie. 😵

nenka83
25. dec 2007

bolulka no ja nekojim a ti poviem priberam jak diva.asi by som mala otehotniet rychlo a potom zas kojit a schudnut 😝 no este to premyslim.
inac vsak tie vianoce rychlo ubehli, ako voda.... a zas povinnosti. 😠 ako ste stravili vianoce so svokrou? ste vecerali spolu, nie? aspon vtedy si odpustila cigu? 😠

bolulka
25. dec 2007

samozrejme, ze sme stravili vianoce pospolu. cigu sme si odpustili navzajom... 😉 co by to boli za vianoce, no nie? 🙂 ale dufam, ze buduce vianoce stravime uz ako samostatna jednotka. takto som si ani nepripadala ako samostatna jednotka - rodina, ale stale ako niecie dieta. rozmyslam, preco chodia ine rodiny k rodicom. 😔

nenka83
26. dec 2007

no ja si zas neviem predstavit vianoce bez rodicov, jednych aj druhych. to by pre mna neboli ani vianoce. aj ked budeme byvat sami vzdy k nim prideme.

bolulka
26. dec 2007

nenka, samozrejme, ja si neviem predstavit, ze po veceri by sme nesli k rodicom 😀 to je samozrejmost. ale vecerat sa mi zda vhodne v kruhu rodiny s ktorou zijes po cely rok a nie sa chodit "prizivovat" k svojim rodicom ako keby som bola stale dieta a nie matka a manzelka. 🤐 vsak tebe sa neda aj u jednych aj u druhych jest naraz, ci nie? tiez myslis po veceri 😕

nenka83
26. dec 2007

bolulka ty to vsetko tak divne beries.... ze prizivovat. to aj o svojej dcere, ked sa pride k vam naveceriat so svojou rodinou, si budes mysliet ze sa prizivuje??? ja ked pridu moje deti aj s rodinami na veceru, ktorukolvek, nie len stedrovecernu budem stastna!ja som vecerala pri nasich, co si myslim ze budem kazde vianoce aj ked budeme byvat sami, a aj u svorovcov som si nieco dala, sice nie veceru... proste sme vsetci jedna rodina, a nikto to nebere ako prizivovanie.
mozno to berem tak ze ja som jedinacik, milujem svojich rodicov a navzajom by sme si dali vsetko. a peto moj manzel je vychovany este viac ako ja v takej sudrznosti. chudak tiez by isto chcel povecerat s rodicmi, no zas ja by som nasich samych nenechala, on ma aspon segru... tak su neni sami... proste vianoce pre mna znamenaju v kruhu rodiny.co najvacsej rodiny.to sme volali aj moho dedka s ocovej strany a babku z maminej ale su chori tak nechceli prist. no mne chybali.

bolulka
26. dec 2007

nenka, to prizivovanie bolo myslene ironicky... kazdy ma na to iny pohlad. ja chcem jednoducho travit stedru veceru so svojou dcerkou a manzelom. chcem z kazdej nasej rodiny pozbierat nejake zvyky a prilozit si zvyky ktore budu specificke pre nasu rodinu, spravit stedru veceru ja s manzelom, tak ako to robili moji rodicia, stary rodicia a manzelovi rodicia. chcem aby deti spominali ako spominam ja: ako nam nasi krasne pripravili stol, ako sme sa spolu ako rodina navecerali a ako sme potom rozbalovali darceky (bolo tam menej chaosu ako ked sme boli teraz az tolky). po veceri sa pekne rozbehnut ku kazdemu z nasich rodicov. keby sme pri jednych vecerali, takisto by to bolo nefer voci druhym.

a mne to pride divne, ze nevedia manzelia sami spravit stedru veceru ale chodia k rodicom. je to sice pekne ze sa rodina zgrupne, ale ja by som sa necitila az taka matka ale ako vravim, zas len ako dieta.

ale ktohovie, mozno budem este k rodicom utekat na stedru veceru 😀

bolulka
26. dec 2007

inak nenka, je tu zbytocne sa o tom bavit 😉

na koniku som sa naucila, ze su vzdy dva druhy pohladov na vec... nech je akakolvek tema a aby sme sa tu pre to hadali.... 😔 inak tvoj pohlad je tiez pekny a moj z mojho pohladu tiez. ked budeme byvat osamostatnene, tak az potom uvidime 😀 😉

nenka83
26. dec 2007

no kazdy sme iní,kazdy mame ie priania, ine priority vsetko ine....

bolulka
26. dec 2007

inak nenka, ako malinka? uz je zdravucka 😕 som jej drzala palceky... 😉

nenka83
26. dec 2007

ale co ti ja viem, uz je to lepsie, no este nie celkom. mala ma asi z tych atb hnacku. no nie je to riedka stolica ale aj 6 krat denne.tak neviem ci jej dat ryzoy odvar ci nie.uvidim ked pride home ako na tom bude. je u svokruse aj s tatom.

nenka83
26. dec 2007

a uz povie Mama a Daj. tak som pysna.sice to nie je uplne zrozumitelne ale je to ono!!! 😵

bolulka
26. dec 2007

moja ukazuje prstom a pyta sa: "čo to?" 😀

bolulka
26. dec 2007

nenka, a hovori to "mama" cielene? 😕

lubecka
28. dec 2007

Ahojte mamicky, prosim vas, aka ma byt izbova teplota pre novorodenca? 😅 Aby mu nebolo zima a ani velmi horuco... Nasa spalna je totiz najchaldnejsia miestnost v dome, tak neviem ci to bude stacit, ci sa mam prestahovat potom s drobcom do inej izby 😕 Dakujem...

bolulka
28. dec 2007

18 stupnov podla kniziek 😀

my sme si udrziavali na takych 21...

joooj, my sme asik chory - dr. nevie.. 😒 mame zvysenku a kasleme.. no vraj su zvysenky zo zubkov a kaslanie s vysusenej izby... 😒

dufam, ze ozaj nie je chorucka... 😔

nenka83
28. dec 2007

ano, ked sa pyta ku mne vravi "mama" ked place "mama". a furt len "mama" a pomaly uz aj "baba". ide je to pekne.my sme stale chori, kasle az sa dusi....a mame uz aj hnacku z antibiotik ☹

co sa tyka tej teploty, mame aj my dost chladno, no teraz kurim aj ohrievacom, lebo mala sa mi v noci odkopavat, prevaluje, cestuje po celej posteli a je chora ☹

nenka83
28. dec 2007

a dnes uz aj "ded" akoze dedo, nas dedo je pysny 😎

bolulka
28. dec 2007

ked uz tak kasle, tak uz len vykasliava hlien, a uz je dobre nie? ci? no ja mam paniku a stres, ako to zvladneme my... teraz sa cickujeme cely den, takze sa mi opet zvysuje tvorba mlieka - hadam 😀 moja tiez kaslala celu noc a este ako.. no len to mi muzik rano referoval, bo som zas spala ako drevo 😅

nenka83
28. dec 2007

hm, mna ten kasel uz ani tak nesere ako ta hnacka.teraz vecer som jej uz ani tie antibiotika nedala.hadam 7 dni stacilo... a ideme sa sirupcekovat... no bojim sa ze sa to zas vrati.kua tolko ludi je teraz chorych 😠

bolulka
28. dec 2007

ze? som dnes zasla u dr. kolko je tam ludi.. a cela family ma tu istu chorobu 😕