Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
26. okt 2009

Emmka ee ja som mala zatiaľ len dokopy 2 v 14 tt a teraz v 21 tt len keď si predstavím že ďalší bude až v 32tt. Ja sa bojím čo ak nebude niečo v poriadku počas tých troch mesiacoch.
Tak to hej keby že máme aj my takéto v rodine 100% by som išla. Super že sa mate dobre a že ste zdravý to je ta najlepšia sprava vždy aká môže byť keď je dieťatko zdravé 🙂. No skúsim ešte prehovoriť manžela 😝 .

Inak včera som prvý krát cítila pohyby taký neskutočný zážitok najprv som si myslela že to nie je ono ale myslim že bolo lebo črevá to isto neboli. 😝.
Pekný deň prajem

emmka3
26. okt 2009

Janka, tak podla pohybov by si potom mala rodit 25.3. 😉

jana2033
26. okt 2009

Emmka tak keby to bola pravda tak by som brala 😀 , skôr by mi to tak vyhovovalo.
Ja neviem prečo až tak neskoro všetci čo sa pýtam aj kamaratiek tak cítili pomali v 17 resp. 18 tt. A ja až teraz. no čo už možno bude kľudnejšie bábo 😎 Ty si od ktorého týždňa cítila?

danka.k
26. okt 2009

jani skoro na narodky by ti to vyslo 😉

ja by som na ten 3D len kvoli tomu ozarovaniu nesla.. aj ked to nie je pravidelne ale nesla by som... neviem

katika82
26. okt 2009

jani no nič také mi nehovoril že by to mohlo malému nejak uškodiť.

veronika13
26. okt 2009

nehovoril-biznis.... ale ťažko povedať, my nie sme odborníci, oni vedia a často nepovedia 😝

emmka3
26. okt 2009

janka, ja si uz presne nepamatam ktory to bol tyzden, ale pamatam si datum 19.8. ... pockaj, vypocitam 😉 no bola som vtedy cca na prelome 20-21tt ale porodila som pred oficialnym terminom ako dosledok toho mojho RT ... takze si celkom "v norme" ...

emmka3
26. okt 2009

no baby, ked to nasmu neuskodilo a on si veru tych "ozarovaciek" uzil ... ale kazdy ako chce 😉

danka.k
26. okt 2009

emmka ale nie na vsetkych detoch sa to prejavi....... nas mal len 2 ultrazvuky a vobec nelutujem ze ich nemal viac.. foto mame dost z druheho utz.. nejakch 5..

ale je to rozne

jana2033
26. okt 2009

tak to hej Dani aj by som brala 🙂 to by som ani moc neprenášala 😀 cca 2 týždne ...nakoniec sme sa rozhodli že počkáme na to tretie sono ak sa neukáže tak do porodu.

emmka dakujem šikovná rýchlo si to vyrátala 🙂, ja by už aj asi zabudla jakk sa to rata po čase 🙂 ..
katika a Ty si spokojná z 3D? mne šlo teda aj o pohlavie ale aj to že vidíš že dieťa je v poriadku. Inak rýchlo sa Ti to kráti 😉

inak babule poradte vždy keď si vyrátam kedy by som mala mať krámy tak ma boli dosť brucho :( neviem či môžem na to niečo. kúpila som si aj magnezium ak by pomohlo.

dobrú nocku Vám prajem 😔

majkad2
27. okt 2009

jani ved sa nechajte prekvapiť ked sa drobec nechce ukázať 😉

katika82
27. okt 2009

jani ja som bola s 3D veľmi spokojná, máme hodinové DVD s fotkami a videom drobčeka, kde sa smeje, zíva, šermuje ručičkami a nožičkami takže úplne sme boli z toho všetci dojatý je to prvý prírastok do našej rodinky aj z manželovej aj z mojej strany tak je to také všetko poprvé 😀 ale spokojná som bola aj sa mi fakt venoval tam Hruda dobré dve hodiny a DVD má niečo cez hodinu, všetko nám pomeral, poukazoval kde čo drobček má ako mu to funguje a tak.
veru sa mi to kráti to hej 2. nastupujem do nemocky a 3 cisársky

danka.k
27. okt 2009

katika takze o tyzden si uz mamina 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 supeeeeeeeeeeeeeeeer

katika82
27. okt 2009

danka no veru už o týždeň bože strašne rýchlo to letí

baby mám takú otázku diskrétnu,

ked chcem lekára k cisárskemu proste svojho hrudu dáva sa nejaký úplatok?? lebo som počula že ano tak neviem

danka.k
27. okt 2009

no neviem, ale myslim si ze svoje pacientky si robi asi on ci nie?? si sa ho mala opytat ci to bude robit on alebo niekto iny

bolulka
28. okt 2009

katika, vsak on ti povedal, ze ma vtedy sluzbu, ci nie?mna si tiez tak naplanoval na svoju sluzbu...

majdiska, pridete teda dnes na haloween party? 🙂 inak to u nas v brusku vyzera na Adama.. Klaudia si ho tak nazvala a nechce sa toho pustit.. minule bola rano na zachode velkom (ze nocnik je uz pre braceka) a potom za mnou dosla, chytila ma za brusko a spytala sa, ci Adam uz v brusku nosi pampersku? 😀 a ked kresli, tak stale braceka Adama.. 😀 nuz asi nam vyriesila dilemu.. manzel zatial velmi nesuhlasi, no ja si na tuto myslienku zacinam zvykat..

majdiska
28. okt 2009

bolul 😀 😀 😀
tak malá si už vybrala meno za rodičov 😀 dnes boli ráno krpčekovia podarení, som mala z nich takú šou 😵 ako sa pekne šikovali za ruku a Adamko bol celý nadšený ked videl Klaudinku, ešte aj v triede tancoval 😀

majdiska
28. okt 2009

bolul malý nosí pampersky 😀 a včera mi učiteľka vravela, že sa po dlhom čase vycikal do nočníka a všetky deti mu tlieskali.. a do toho prišla moja mama, a Adamko sa tak nadšene usmieval.. len škoda, že to nepraktizuje doma, na nočník si nechce vobec sadnúť..asi potrebuje spoločnosť a hromadný potlesk 😀

jana2033
28. okt 2009

majka a možno to tak bude že sa to dozvieme pri pôrode 😀 , ale švagrinka mi vraví že mam guľaté bruško že nie do špicu zatiaľ tak dúfam že to bude baba 😝 .

tak ako vraví danka, katika fakt už za týždeň budeš maminou 😉 , ten týždeň Ti veľmi rýchlo prejde. Inak s tým dvd to je potom skvele, ja som sa predtým prehodila k Hrudovi lebo viem, že je dobrý . A síce keď mám ešte do pôrodu hodne veľa ja si ho chcem tiež zavolať bo ak budem normálne rodiť môže ma tam mať hocikto, ale ja by som najradšej chcela svojho.Čo si sa pýtala ohľadom či sa dáva dáky úplatok/korunky pokým si Ta sám zobral tak by to malo byť v pohode aj pokým má službu tak nie. Viem to, že keď ho budem chcieť ja alebo keby niekto iný tak každému lekárovi sa dáva. Teda za zavolanie sa dávajú korunky. Každý doktor si pýta ale ja som aj mužovi vravela že mne je jedno že za to zaplatím ale chcem mať kvalitného doktora pri pôrode 😝 . Takže Katika keď Ta bude mať maš skvelé lebo Hruda je pri pôrode jeden z najlepších 😝 . Sestra ho mala tiež nevolala si ho lebo mal službu a aj tak sa pekne o ňu staral aj švagrinka keď vravela, lebo boli jeho pacientky 😉

Inak pekné ránko

majdiska
28. okt 2009

janka, je jedno aký doktor ta má.. on pri tebe nesedí celý čas.. 😉 podľa mna sú dôležité sestričky, lebo tie sú stále s tebou aj ta pozerajú.. dr chodí len občas a prvorodičky rodia od 4 do 12 hodín.. mna tiež rodil Hruda, a rodila som od vtedy ako som prišla o 7h, o 9h som dostala vyvolávačku a porodila som o 13:50h, takže je to indy vindy a dr. bol na mna pozrieť celkovo asi 3x a to som rodila v sobotu, cez pracovný týžden si myslím, ked má viac roboty na oddelení, je to aj menej.. on mi potom o 12h pustil vodu ale ako prebiehal pôrod kontrolovala stále len a len sestrička a ked ona videla hlavičku, tak ho zavolala a potom sa tam zbehol celý personál 😉 ale dosť som o tom popísala ked si pozrieš dopredu na tak dátum 12.10.2007 alebo tak nejako 😉

mayocka
28. okt 2009

No ahojte Kubinčanky 😉 Tak som sa odhodlala teda pridať sa k vám lebo v tej mojej májovej téme to tam už riadne preskakuje niektorým mamičkám asi hormóny a potrebujem si aj normálnejšie pokecať nie sa len stresovať na tom čo zase nejaká vymyslí a aké hrôzy začne vyťahovať. A sú tam skoro samé češky takže to majú aj trocha inak s prehliadkami a tak.
Tak vám prajem všetučko naj.a katike nech sa príde pochváliť čoskoro s drobcom ako sa majú,inak moja mamina vraj pozná tvojho ocina čo havaroval...asi len z videnia neviem 😅

katika82
28. okt 2009

bolulka no on mi povedal že ma bude on operovať ale neviem či je to ako samozrejmosť ale mu za to niečo mám dať. 😅

mayocka - no je to možné že ocina pozná,

ja už mám pocit že sa malý chce vykopať nie narodiť, včera mi večer bolo tak divne som myslela že budem aj na pohotovosť utekať , ale akosi som zaspala a prešlo to. uplne mi tak hore bruško riadne tvrdlo, neviem či sa to len malý vydúval alebo to bolo z niečoho iného.

jana2033
28. okt 2009

majdiška maš pravdu..ako ono je to individuálne, možno to posúdim keď budem sama rodiť 😀 , jj vidiš tie staršie témy som si až tak nečítala keď je dosť strán už zapísaných. Ja len viem z rozprávania od švagrinky že ju chodil pozerať dosť často ona mala tiež cisársky pôrod, poznám od nej aj baby ktorých rodil iny ale nakoniec prišiel hruda a že mala šťatie. tak si to skúsim tam teraz isť pozrieť 😉 . Ono je aj rozdiel keď máš skúsenosti už s tým, tak dám potom aj ja vedieť ak do vtedy nezabudnem čo som tu potom chcela napísať 😀 . Aj ohľadom tých sestričiek počula som že sú tu veľmi dobré no výnimky sa nájdu že sú aj také niektoré odmerané.

Inak boli ste niektoré aj v tom novom aquaparku cez víkend? môj manžel bol aj so setrou mužom a z dcérkou a že si pochvaľovali ale čo sa im prihodilo tak by som nechcela že meškali len jednu minútu a už museli zaplatiť každy 7 euro je to svinstvo keď len o tú jednu minútku čo sa sušili.

emmka3
28. okt 2009

Katka, ked ti Hruda povedal, ze ta odoperuje, znamena, ze ma sluzbu na operackach, takze co sa tyka platby s tym si teraz vobec nerob hlavu ... plati sa len vtedy, ked zacnes rodit spontanne a chcela by si mat pri porode svojho Dr a nie toho, co ma sluzbu tzn. ze tvoj DR. musi prist "na ukor" svojho volneho casu ... takze tebe to druhe uz nehrozi, kedze rodis cisarom ... a ako pise majdiska, sestricky su pri klasickom porode pri tebe stale, Dr. len posledych 10-15 min, ked uz priamo rodis, ale tiez viem, ze vsetci Dr. v Kubine su fajn, ako odbornici, odrodia ta v poho, len ked ho nepoznas mozes mat pocit takeho "chladu resp. rezervovanosti", co je asi prirodzene, kedze sa nepoznate ...

mayocka vitaj 🙂

jani, moja kamoska bola s 1 rocnym synom v detskom bazene a plavcik ich vyhnal, ze ci nevidi, ze je to detsky bazen a ked mu povedala, ze ci tam ma nechat rocne dieta same, tak nic nepovedal 😅 na jednej strane mal pravdu, ale je to cudne 😖 neviem, ako to fici v inych aquaparkoch, tak neviem objektivne zhodnotit ...

emmka3
28. okt 2009

Katka, ja som vecer pre porodom mala take divne pocity v podbrusku a na druhy den som rodila, vtedy vecer som sa otvarala 😎 ale co sa tyka tvrdnutia, tak som neobjektivna lebo mne tvrdlo asi stale 😎

emmka3
28. okt 2009

vidis a este ma napadlo, co ked sa maly otocil 😕 😵

danka.k
28. okt 2009

mayocka vitaj medzi nami

a vsetci poctivo k majdiske na navsetvu a ideme adamkovi tlieskat aby cikal do nocnika.. nas maly chodi cikat na zachod, tam sa vycika a este sadne aj na serblik hned a tam tiez 😀

jani podla mna je to uplne jedno ktory lekar bude pri tebe, vsetci su dobry a ako majdiska hovori nebude sediet pri tebe a hladkat ta.. sa pride pozret raz za cas.... tu by sa skor sestricky mali vyberat, ze ktoru chces 😀

katika este tyzden vydrz a nerod 😀

bolul s tym menom som asi na strasne tvojho muza.. mne sa adamko tiez moc nepaci.. teda nie ze by nebolo pekne ale teraz ho dava skoro kazdy.. a bude ukrateny o darcek 😀

majdiska
28. okt 2009

emmka, bola som v Oraviciach a tam vonku v detskom bazéne mohli byť kľudne aj rodičia.. švagriná bola so synom - má skoro 3 roky, a bola v tom bazéniku s ním a nik ju nevyhadzoval.. 😉
sestričky - hlavne taká brčaká - je super.. mne pustila CD No name - moc síce nepočúvam, ale vyhrávalo mi to celý pôrod.. aj na lopte som chvíľu poskákala, nejak to neučinkovalo, len mi povedala, že mám na nu dať uterak, ale v pohode.. 🙂
a čo sa týka tvrdnutia brucha, tak ani neviem čo to je.. malý sa v brušku stále točil a kopal a brucho mi vôbec netvrdlo.. asi to bol následok magnézia, ktoré som musela kvôli aritmiám brať celé tehotenstvo vo zvýšených dávkach 1500 mg denne.. 😉 takže jediné tvrdnutie, čo som cítila bolo len pri pôrode...

majdiska
28. okt 2009

danka.. no teda, mne sa Adamko ako meno páči a hodí sa k môjmu priezvisku 😉 ale to je každého vec 😉 ja som sa neorientovala podľa toho, kto ho dáva, proste som nevedela meno, tak som zobrala tehotenskú knižku a tam na konci sú mená, a vyberala som ktoré by bolo najvhodnejšie... a veru som sa rozhodla až mesiac pred pôrodom 😔 nevedela som ktoré by bolo dobré.. kedže som nevedela pohlavie, tak sme dumali všetci... a nakoniec mi svokor povedal, že svokrin otec sa volal Adam, a že sme dali meno podľa neho.. čo ja som ani nevedela ako sa volá.. a že vôbec existoval.. no nevedela som vôbec o nom - zapracovala náhoda...

takže baby vyberiem nočník na námestie a budem malého učiť 😀

danka.k
28. okt 2009

my co sme boli v senci tak tam bol detsky bazenik a boli sme v nom kludne s malym a aj iny rodicia nikto nam nic nepovedal... to len kubincania musia byt zase najmudrejsi 😀