Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mayocka
12. jan 2010

deniska: aj ja pouzivam z lekarne ten Elastiq, stoji okolo 7€ v lekarni, doktorka mi poradila ze si mam nieco kupit lebo mna svrbieva brusko dost a aj prsia...a povedala ze vsade kde to svrbi mozu tie strie byt ale ten krem je len na ich zmiernenie a aby to nesvrbelo ale oni ti ostanu uz, s tym musime pocitat

anicka: tam ma byt vraj restauracia,neviem co je na tom pravdy ale firma v ktorej pracujem tam volakedy sidlila takze aj kvoli tomu sme sa vsetci odtial museli prestahovat lebo to cele aj s pozemkom ohradil novy majitel a vraj tam chce mat restiku, to mi povedal moj sef no neviem ci to aj tak bude...dost tam asi chutit nebude popri tom kruhaci...teda hlavne na terase ktora sa mi zda ze bude zo zadu...aspon to tak vypada

deniskateniska
12. jan 2010

no moc ste ma nepotesili, ale aj hej lebo aspon viem ze to nie je moja chyba ze som si malo natierala alebo co.. tak fajn 😉
no ja som bola taka ze s dobrou podprsenkou aj dobry vystrih 😉 ale mne zacali rast dost.pred vianocami som kupovala vacsiu a teraz musim znova... 😒

emmka3
12. jan 2010

Anicka, tak tu budovu nemusim, takze najradsej by som bola, keby tam nebola 😖 takze netusim, co tam bude, ale ako pise mayocka, mozno tam bude restika 😀 tak dobru chut 😀 ludia su veru blazni 😝

Mayocka, tebe sefuje ten pan, co stavia terasy???

majdiska
12. jan 2010

mayocka ešte nevieme či pôjdeme, ako som písala malý je zo zúbku zasoplený a teraz začal aj kašlať - zatekajú mu hlieny, ja to vidím na dalšiu chorobu.. mužíček ide mať v stvrtok a piatok dovču, tak nechám asi malého doma, nech sa polieči 😉
anicka tak vieš o čom píšem, my sme to dasienko mali najprv navreté, potom modré a teraz je normálne a prerezal sa zúbok.. len malý je nepokojný a plačlivý, hlavne ked ide do škôlky, neviem čo sa deje, ked už je aklimatizovaný a znovu narieka 😒 asi je to novými deťmi, čo nastúpili..
deniska ja som mala brucho tiež strašne napnuté až mi to bolo nepríjemné, používala som elastiq od začiatku ako som sa dozvedela že som tehu.. na prsiach som pribrala 2 veľkosti, ale strie nemám nikde, skús piť viacej tekutín.. a teraz už som všade v pôvodnej veľkosti ako pred tehu 🙂

mayocka
12. jan 2010

emmka: nie, poliak z predajne na okna a dvere 🙂

emmka3
12. jan 2010

jaaj, tam bolo tych firiem viac 😉 ale aj tak tam ta budova nema co robit ... kruhac by bol omnoho bezpecnejsi a konfortnejsi, keby tam nebola, ale znamosti na spravnych miestach robia svoje 😉

salvinka
12. jan 2010

denis aj mne doktorka uz na zaciatku povedala ze si mam nieco kupit.. no akosi idem rodit uz a nestihla som to 😀 😀 parkrat som sa natrela ale len obycajnym hydratacnym z avonu aj to po sprchovani ked som mala suchu pokozku a dnes ma doktorka chvalila ze nemam strie 😝
aj ked ja som uz zo dve nasla, aj na prsiach sa zacinaju asi robit, ale ratam s tym ze to nebude tak vidno moc po porode 😀 😀

ja som zasa pocula, ale to fakt netusim kde a ako sa to ku mne dostalo, ale nieco take ze tam budu byty.. alebo sa mi to prisnilo?? 🤐 😀

salvinka
12. jan 2010

a mna inac napadlo.. neviete co sa robi s pizzerkou mama?? sa mi to tam zdalo akesi vyrabovane.. ci to prerabaju resp. rusia?

anicka
12. jan 2010

emmka: ani ja tú budovu nemusím ☹ tak som sa potešila, keď začali rozoberať strechu, že ju idú búrať. A oni ju rekonštrujú 😖 😠

deniskateniska
12. jan 2010

no ja si natieram odzaciatku ako som sa dozvedela v 6tt.. ja som si kupila ELANCYL .. zatial nemam nikde inde len na prsiach ☹ ale riadne.... no co uz... 😉 ale stoji to za to 😉

salvi nepomylila si si to s tou nealko kaviarnou? bo ja som dnes kukala no vsimla som si len nealko, ale pizzeriu som si fakt nevsimla.. a ja som si nieco pred vianocami kupovala pizzu a normal, aj auto vidim frcat.. no neviem... 🙂

salvinka
12. jan 2010

ee vyrabovana bola aj pizzerka.. a pocula som ze to rusi, ale to vies, kubinske reci.. a my sme si chceli pomedzi sviatky objednat pizzu ale cislo bolo zrusene..

deniskateniska
12. jan 2010

fiha..no musim kamoske zavolat ze co to.. lebo ja len z mamy mam rada pizzeriu..

deniskateniska
12. jan 2010

pizzu som myslela 😀 😀 😀

danka.k
12. jan 2010

babulky ja som pocula taku verziu ze pizzeria mama skrachovala........ a mne ta pizza od nich vobec nechutila 😀

emmka3
12. jan 2010

pridavam sa k Danke, ja som tu pizzu tiez moc nemusela 😖 taky kolac 😅 skoda, ze Talian nema donasku 😝

anicka, ja som sa tiez tesila, ze ju idu burat 😀

deniskateniska
12. jan 2010

no ja som sa zase najedla len od nich.. sant antonio najlepsia pizza..

a toto iste sa dialo pred 2-3 rokmi.. ze krachovala, len potom z toho urobili aj restauraciu, bo to bola cisto pizzeria.. a som pocula ze tam ma nehorazny najom.. no a sa necudujem ak krachuje lebo kamoska tam robi a taky plat keby som mala 🙂 podla mna keby to mal ako sezonnu pizzeriu by tolko neprerabal.. 😝

deniskateniska
12. jan 2010

a som sa nepochvalila som nevydrzala a kupila som prve dupky 😉 sme boliv tescu a tam mali take - univerzalne farby tak sme kupili a ocko kupil tiez mikinku 😉 😉 😉 no pekne 😉

jana2033
13. jan 2010

jj aj ja sa tiež ku danke pridávam, 😝 , emmka presne keby Talian mal donášku tak by mu to ešte viacej išlo 😀 ,
inak robí tam jedna kamoška a majiteľ nedal vedieť nikomu, takže ani oni o ničom do poslednej chvíle netušili.

denis tak už aj trošku kupuješ keby sa ti to chcelo aj za mna 😀 , mne sa akosi ešte nechce ja budem zase všetko na poslednú chvíľku.

inak dobre ranko 😉

majkad2
13. jan 2010

no tak s tými nákupmi som na tom podobne, ja tiež ešte nemám ani jeden nákup 😀
asi to zase budem riešiť na posledný amen 😀
aj tebe janka dobre ranko....inak som sa ta chcela spýtať,že kedy si začala citiť pohyby, lebo sa mi zda,že u teba to bolo neskoršie....lebo ja ešte stále nič necitím a som už z toho dosť nervozna, lebo si stále namýšľam,že niečo nie je v poriadku 😢

jana2033
13. jan 2010

maji toto iste som si aj ja vravela či je babo v poriadku ale Dr. Hruda mi povedal keď som bola na kontrole v 20 tt tak že prvorodičky neskoršie cítia a asi par dni po poradni som začala citiť ale už kopančeky 😝 čiže okolo 21 tt. A od vtedy ma tak kope že až až 😀 , a ked baby vraveli že cítili aj take bublinky alebo teda len hmirenie ja som nič také.Tak to sa nemusíš báť, jedna znama že aj neskoršie ešte cítila takže je to v poriadku.

majkad2
13. jan 2010

no tak to dúfam,že je všetko v poriadku, si ma trošku upokojila, ale aj tak každý den na to čakám a stále nič, v piatok mi začne už 21t,tak dúfam,že čoskoro pocítim už nejaký ten kopanček 😀
no a tie bublinky alebo hmirenie tak to už vôbec necitim.....mna len niekedy zaboli brucho, no síce ma bolieva dosť často ale to sú len sekundové zaležitosti a nie je to hrozna bolesť....nevieš čo by to mohlo byť?
a kedy ideš ku hrudovi? či sa tam nahodou nestretneme ako minule,ja idem 28.1. 😀

jana2033
13. jan 2010

maji fu to neviem ja som len mavala ale to len za začiatku tehotenstva zapchy a to dosť bolelo teraz to prešlo chvalabohu, a akurát ešte na začiatku som mavala bolesti brucha ako pri krámoch, neviem skús sa aj Hrudu na to spýtať, možno ti povie
no ku Hrudovi idem 15.01. v piatok juuuj tak sa teším jak malá že uvidím to maličké a že dúfam že uvidím aj čo to bude 😀, vieš jak by som aj ja brala keby sme sa ešte stretli, rýchlo to potom prešlo keď sme sa bavili 😝, ale na ďalšiu poradňu fu neviem to ma možno až neskôr no uvidíme dam Ti v piatok vedieť kedy ma objednal 😉
no čo inak jak sa cítiš teraz keď si už vydatá ? manžel poslúcha 😀

deniskateniska
13. jan 2010

a zase som dnes kupila dupky a nohavice.. :D uz musim s tym prestat:D
a jani teraz rozmyslam ze ci mi to vobec bude treba:D ako kupila by som toooooolko vela veci ale akosi... ked vidim tie ceny 😒

jana2033
13. jan 2010

heh neviem možno využiješ a ak nie ved ešte budete mať dalšie alebo segram 🙂, ja pre male vobec nejdem kupovať to len pre seba a tak všetko čo mi bude treba pokúpiť bo veci budem mať po sestre a po švagrinke 😀 , a preto keď vidim niekde tie ceny sa mi zda moc prehnaná 😠 , pre takého krpca a po chvíľke to ani neoblečie

deniskateniska
13. jan 2010

no to hej ceny su riadne ale ako vravis budem mat pre dalsie babatka.. ja som tiez nechcela kupovat, lebo teta mi da veci ale predsa ked bude mat nieco nove:D

katika82
13. jan 2010

baby fakt si nekupujte veľa vecí, viem to podľa seba, mne nakúpila kamoška v anglicku lacné za super ceny ale toľko toho, že aj tak využívam najviac klasické dupačky také na rozopínaie až dole k nožičkám a s dlhými rukávmi, a body s dlhými rukávikmi ana to tepláčky také bez trakov. mám ale koooopec dalších síce krásych vecí ale čo ked si predstavím kým do toho malého navlečiem a aký bude pri tom robiť krik, popri nom v noci zaspávam aj ja ked hop rebaľujem takže tie krásne úžasné vecičky sme mali na sebe maximálne do poradne, na vianoce a na návštevy a polovicu z toho na sebe ani nemal a už mu je to malé. 😒 takže fakt radšej menej a dokupovať ako bude rásť, a fakt pozerať viac na praktickosť pri obliekaní ako na to či je to takéé maličké krásnučke. viem ono sa ťažko odoláva ked vidí človek v tesku tie krásne kabátiky a všelijaké overaliky a tak, ale poviem vám z vlastnej skúsenosti fakt do toho malých navlečiete pár krát a bude im to malé a na nosedie domka to fakt nevyužíjú. ja mám tiež kopec takých svetríkov a kabátikov, riflí, nohavíc na traky úplne úžasných. ale čo ked domka mu to neoblečiem lebo ked si predstavím že ho do toho budem 20 minút navliekať a on bude pritom vrieskať a za pol hodku bude aj tak pocikaný a budem ho musieť znova vyzliekať a takýto kolotoč, no ako fakt díky.
ja mám obľúbených asi 6 dupačiek,3 košielky bavlnené, 3 tepláčkov a bodíky s dlhým rukávom - aj pre tie jej kriku lebo inú cez hlavičku. takto si to hodín na rýchle pranie hodím na radiator u nás doma ocino kúri riadne takže za hodku to je suché.

takže to je moja rada ku kúpe detských vecičiek 😉

danka.k
13. jan 2010

baby katika ma pravdu s tymi vecami.. aj tak dietatko z toho strasne rychlo vyrastie.. radsej dokupovat..
😉

deniskateniska
13. jan 2010

no my sme kupili trojo klasickych body, polodupky a dupky pre malilinke a body a dupky a svetrik pre vacsie babo... :D a asi sa ani nechystam viac kupovat:D az neskor asi 😉

anicka
14. jan 2010

súhlasim s katikou a dankou, my sme na tom boli rovnako. Tiež som neodolala a kúpila som kopec krásnich vecičiek, len škoda že boli také nepraktické. Takže dupačky, také aby sa dali rozopnúť dole medzi nožičkymi, košieľky, body s dlhým rukávom a polodupačky, to sme využili najviac a naozaj ten prvý rok tie detičky tak chytrúčko rastú, že som každú chvíľu kupovala väčšiu veľkosť. Už potom od roka, roka a pol, to ide pomalšie a vecičky využívame na 100 %.

A čo sa týka tej pizze. Ja mám strašne rada taliansku kuchyňu, takže mi je prakticky jedno, či je pizza na hrubom alebo tenkom ceste. Ale tak ako píšete, škoda že talian nerobí roznášku. V mame som si aj ja cez sviatky všimla, že je to tam akési vyrabované. A čo mám skúsenosti s Oázou, tak keď si dám pizzu tam tak je fajná aj veľká aj je toho veľa na nej, ale keď si ju objednám domov, tak je oveľa menšia a nič moc na nej. 😖

deniskateniska
14. jan 2010

no anicka, ja s oazou no kedysi mnaaaaaaaaam, sme tam chodili stale ale potom sa zacala kazit akosi, zacali toho davat menej na pizzu.. a hlavne neznasam muku na cestu 😖 a mas pravdu ked ju mas tam, je vacsia, ze trci z taniera a domov, je ako krabica - cize ako v mame a preto ked som si objednavala tak radsej z mamy aby som sa najedla 😉