Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
15. júl 2010

jani no keby bolo takto pod mráčkom aspon by nebolo dusno ale pršať by nemuselo veru. mohlo by vydržať

katika82
15. júl 2010

no baby neviem neviem ☹ ja musím ísť pešo cez gaceľ ale ak bude takto tak asi nepôjdem sa budem báť že nás niekde chytí dážd

anicka
15. júl 2010

Dúfam, že to vydrží, aby sme sa mohli stretnúť.

Ja som dnes poprala vankúše, mám také fajné z toho antialergického vlákna, tak už si na balkóne pekne schnú. Dúfam, že nebude pršať, aby do večera vyschli a mohli sme v takých voňavučkých spinkať 😵

bolulka
15. júl 2010

uf, to je dnes. som normalne na to zabudla.

mayocka
15. júl 2010

@anicka moje ako peries tie vankuse?moze sa to vobec? 😕 necisti sa to nejak specialne?chcela som uz aj ja prat ale som sa bala aby sa mi nejak nescvrkli alebo nepohuzvali

katika82
15. júl 2010

júúúj tak sme doma zo stretka super bolo fakt. deťúrence sú také zlaté všetky 😀

denis - inak ma napadlo. my ideme v nedeľu na roszutec a pôjdeme do žaškova po mužovu sesternicu tak by osm ti tie kvapky pre malého mohla doniesť len neviem kde to tam bývate tak mi napíš aspon cca

danka.k
15. júl 2010

jeeeej baby ja vam tak zavidim ze ste sa stretli.. mna muz perfektne osral, keby som to vedela sa vyseriem na jeho oslavu narodenin a idem s vami 😠 😠 😠 😠 😠 no co uz.. nabuduce nam to dufam vyjde

bolulka
15. júl 2010

No my sme chceli prist, ale sa trapime s laktacnou krizou, takze som radsej domka, iba pred dom vychadzame. sme boli u dr. a za mesiac sme iba 400 g pribrali. 😒 😔

ema1987
15. júl 2010

NO trak ahojte maminky !no som tu aj ja konecne na chvilku segra konecne doniesla notebook zroboty tak si vas mozem konecne aspon troska v pokoji precitat. 😝 😝 😝 😝 No skoda ze som o tom stredku newedela skor ale aspon som videla zopar bab aj z malymi drobcami aspon to .. 😖 😖 😉 Inak chcem podakovat katike ze ste mi aspon zavolali..Dakujem a aj nas ak uz budeme domka katika dakedy mozete dojst kuknut mi byvame v zaskove ale na IBV.asi sme sa uz dakedy sa mi zda rozpravali 😉 😉
Tak idem ja babky a dufam ze si este toto stredko zopakujeme ale ze vas budem vydiet vsetky ... 😉 😉 😉

salvinka
15. júl 2010

mayi tie antialergicke sa mozu prat v pracke.. musim si aj do manzelskej take kupit 😎

@katika super foto 😉

@bolulka, to ma mrzi, dufam ze krizou coskoro prejdete a bude vsetko ok..
inac mne dr. vravela ze norma je 100-300g za tyzden priberat.. takze 400 je este stale v norme 🙂

aj mne sa stretko lubilo.. sme potom este stretli aj zuzku s emkou 🙂

deniskateniska
15. júl 2010

pridavam sa stretko bolo super.mne maly stale place.spinkat nechce.a teraz kukam mu opuchli oci strasne.chudatko moje.dufam ze nebudeme utekat na pohotovost.a kati dom c.13.je to prva odbocka posledny dom,tak ako sa ide do dierovej.

katika82
15. júl 2010

denis to je hned na začiatku dediny potom???

majkad2
15. júl 2010

joj bolul to akosi málo priberate, my sme pribrali za 12 dni 340 g.....a ako to riesis? ja pijem caj, beriem homeopatika a sem tam si dam cierne pivko.......
no a moja malá dnes zase vymysla a nechce papať......už to vidim aku "krasnu" noc dnes zase budem mať 😒

majkad2
15. júl 2010

deniska a to sa nebojis chodit s malym von na tie horucavy? ja keby som s mojou malou vybehla von cez den tak hned mame teplotu z tej horucavy,tak chodime rano alebo vecer.....ako zvladaju horucavy troska starsie detičky? (take 2-3 mesačné?)

bolulka
16. júl 2010

majkad2, no ja som si vsimla, ze cez kiahne nepriberal. No a po kiahnach nam prisla laktacna kriza. raz rano som sa zobudila s prazdnymi prsnikmi a nalievali sa iba tak po troske, maly bol furt na cicke. to trvalo takto tragicky 2 dni, na treti den sa mi vnoci konecne naliali, ale stale ho bolo pomenej, no a dnes je piaty den a konecne mam mlieka na rozdavanie. tak uvidime, ci konecne zacne priberat. ideme sa o tyzden prevazit.

papam homeopatika ricinus comunnis a vcera som si kupila medovkovy cajik (som ho asi tyzden nepila) a vsimla som si, ze mi asi normalne chybal aj k tvorbe mlieka, aj k dobrej nalade. uz ju pocas kojenia teda nevysadim.

jana2033
16. júl 2010

@katika82 tak nakoniec to počasíčko sme mali skvelé 😀

baby ja sa tiež pridávam skvelé stretko 😝

@bolulka kde ty byvaš presne? švagrinka býva pri tej škole na brezovci, chcem ju isť pozreť by som dobehla na sekundu aj teba že by som ti kukla malého 😝

@majkad2 aj mne malá zhruba tak priberá ako tebe 😀 a mám pocit že aj to jej je skoro málo 🙄 aj v noci mi je na cicke hodinu tuto noc bola 3 krát hore....., ja chodím vonku aj cez obed ale len ked mi treba niečo vybaviť väčšinou medzi 10-13 hodinou a potom idem až ku večeru a malá to znáša celkom fajne len sa jej moc nechce zaspať...inak teplotky mi nemávame

nadezdah
16. júl 2010

Ahojte kočeny, tak som dnes prišla. Nejdem ani čítať,musím ležať. V utorok o 8,00 ma zašili a okolo 10 tej nastali komplikácie, začala som krvácať a dostala som hrozne silné bolesti ako pri pôrode. Sa ku mne zbehli všetci doktori, cievkovali ma, injekcie do riti a 2 infúzky. No des, som skoro potratila a dnes ma pustili, ale ešte týždeň by som mala len ležať a potom na krátke prechádzky postupne zaťažovať. Chcem vás všetky len pozdraviť a keď mi bude trochu lepšie, tak si počítam čo ste popísali. Tak zatím ahojkajte.

nadezdah
16. júl 2010

Ešte sa trochu rozpíšem. No baby som si to teda užila. Som išla vo štvrtok a do utorka so mnou nič nerobila, aj sestričky so divili, že prečo ma poslal tak skoro, že ne taký zákrok chodia ženy deň vopred, tak som tam ležala ako mriga podaromnici. Denne so riešila problémy ohladom Fera, Lucky a svokri, ma išla jebnúť, čo som mala byť v klude, tak ma denne rozčulovali, no a utorok: tak o 8,00 ma zašívali a kolo 10,00 som sa pýtala, že mi treba hrozne cikať a sestrička, že nemám z čoho, ale doniesla mi misu a keď som si čupla,tekla som mňa krv, tak lahnúť a ja že ma to tlačí moc aj na konečník, tak začali zháňať môjho dr. čo ma zašíval, ale nemohli ho zohnať a ja baby dostala také hrozné bolesti ako pri pôrode,za pol hodinu ku mne nabehlo asi 6 doktorov, spolubývajúcu poslali preč a mňa dávali do poriadku, odcievkovali ma a vyšetrili, 2 injekcie do riti, infúzka, no potom mi to trochu prešlo, bolesti už boli slabšie, našťastie som prestala krvácať a sťahy sa zastavili, som sa dorevala. Sestrička mi deň predtím vravela, že to býva bez komlikácií, iba výnimočne že nastanú problémi, tak ja som musela byť tá vínimka. Večer mi ešte vrazili jednu injekciu a ďalšia infúzka, ale našťasti už je dobre. Keď som išla na záchod, tak som len trpla, či pôjde moč, či krv a s stredu večer som si strčila čípok, že nech sa vykandím, ale nesmiem vôbec tlačiť, tak som pol hodky sedela na hajzli a čakala čo so mňa vypadne. No hrozné skúsenosti. Ešte ma na chodbe stretla primárka, že ja nesmiem behať, že to so mnou bolo vážne a ja len na hajzel idem. Dnes na vizite, že ak budem aj doma tak poslušne ležať, tak môžem ísť, tak som šťastná ako blcha, ale stále sa bojím.Drobec už 5 dní kopká ako divoch, zlatučký, no a Lucinka išla v nedelu do toho tábora a v pondelok sme s ňou už boli na pohotovosti, čo ju bolelo brucho, v ut. ju tiež bolelo, ale jej zabrala tabl. od bolesti a v stredu, že tam všetci začali grcať, okrem Lucky a ešte jedného dievčatka, tak som tam volala, že čo sa to robí a že to akurát riešia, ale že nič vážne a že sú dve deti v nemocke, ďalšie, že idú rodičia zobrať, tak som sa nasrala, volala som starému a išiel po ňu, tak z tábora houby, prachy v prdeli, ale aspoň je malá zdravá. A o svokre vám popíšem zajtra, takú pi... som dávno nevidela a to som ju chválila, že je v pohode, ale našťastie som to zariadila, tak, že už išla domov a moja mama prišla pomôcť.Tak zajtra, teraz idem ležať, bo mi je už na houby a točí sa mi hlava.

bolulka
16. júl 2010

@nadezdah moja, to si mala teda strasne. az mi zimomriavky behaju po chrbate, ked si to predstavim. aj tak sa cudujem, ako ta skoro pustili. Drzkame palceky a nech sa drobcekovi dari a nech si uziva maminkine teplucko. 😉

d198815
16. júl 2010

no nadi tak obdivujem ako to zvladas drzkaj sa a hlavne lezkaj:--)uz sa tesim co napises zajtra😀davaj si pozor

jana2033
16. júl 2010

@nadezdah drž sa a hlavne oddychuj 🙂 no si statočná ako to všetko zvládaš

emmka3
16. júl 2010

@nadezdah paaani, ako v zlom filme ☹ vsetko, do kelu, ked sa sere, tak kvalitne ☹ 😖 ale hadam, uz bude s drobcom vsetko OK, len ty pekne lezkaj, a dobre, ze budes mat mamu na vypomoc, ta predsalen inac rozumie ako svokra ... a kde bla KUcka v tabore, ked taky pruser bol?

no a k stretku 🙂 parada, drobce zlate vsetky do jedneho, len skoda, ze ten moj drobec tak lietal a nemohla som si ich ponadrdat vsetky 😉 dnes Jr. zaspinkal 1.x v zivote o 21hod, uz som mala nervy, bo ani z voza ani na voz s nim 😖

deniskateniska
17. júl 2010

nadi moja drzkaj sa.keby som mala normalny net tak vam napisem co sa mi dialo,no horor.ten moj 'uzasny' muz.och.ak sa budem nudit tak napisem.ale najprv ho zabijem

anicka
17. júl 2010

@mayocka ja mám vankúše z antialergického umelého vlákna a tie sa v pohode môžu prať v práčke. Prala som ich len po jednom lebo riadne "napijú" vodu tak aby som zbytočne nepreťažovala práčku. Nič sa im nestalo sú krásne voňavučké, čistučké. Ak máš klasické, mylsím plnené perím tak tie sa v práčke nedajú oprať, ale viem že sú špeciálne práčovne, ktoré vedia vyčisiť aj takéto vankúše 😉

@nadezdah moje to ma mrzí, že máte takéto starosti. Myslíme na Vás nech je už všetko v poriadku 😉

Stretko bolo super, fotočky dodám 😀

anicka
17. júl 2010

Tak tu sú 😀

danka.k
17. júl 2010

@nadezdah dnes som akurat mamine vravela ze nech ta zajtra pozdravi 😉 😉 😉 😉 a ta mi vravi ze uz si urcite doma, ale ze ak nie tak ta pozdravi.. bo ta ide po tyzdni do roboty.... ale tak super ze si uz doma 😉 😉 😉

baby ja vam tak zavidim to stretko 😉 😉 vsak dame dake aj v auguste???? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 krasne fotocky 😉

veronika13
17. júl 2010

nadezdah, mrzí, ma že si si to musela vyžrať až takto ☹ hádam už bude len dobre

súhlas s dalším stretkom, snád sa dostavíme už aj my 🙂

deniskateniska
17. júl 2010

kedykolvek baby.ja som za stretka😀

emmka3
18. júl 2010

@anicka ze ake super fotky 😵 a za dalsie stretko som aj ja, trebars aj v tom auguste 🙂

anicka
18. júl 2010

emka ďakujem 😉 stretko kedy koľvek 😀