Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
19. jan 2010

jedin a skoro som zabudla, sme v poriadku, sme zdravucky termin nam vychadza na 17.6. sme podla velkosti v 18tt+5 takze len o jeden den 😝 a ukazali sme ockovi ako si stuchame v usku a vegetime s rukou za hlavinkou... aaaa.. ako si dupkame po maminkynom mechuri.. a ja ze co ma tam stale picha a to moje babo si robi diskoteku na mojom mechuri 😀

anicka
19. jan 2010

Tu píšu o tom Nurofene, čo robí detičkám zle. Je tam aj číslo šarže, ktoré sťahujú z predaja. Vraj spôsobuje hnačky a vracanie. ☹ 😖

http://www.cas.sk/clanok/146613/na-trhu-je-nebe...

danka.k
19. jan 2010

deniska supeeeeeeeeeeeeeeer. a kde si si? kupila ci pozicala?

deniskateniska
19. jan 2010

v targu.. wiktoria, ale maju salon aj v jablonke 🙂

http://www.salonslubnywiktoria.pl/galeria_sl200... hned prve a druhe.. asi su to oni 😝

kupili sme, oni nepoziciavaju, len predavaju, sami ich siju.. mam aj bolerko

http://www.salonslubnywiktoria.pl/dodatki_sl.html to 90 - te...

no vyslo to 310 eur, boelrko saty zavoj spodnicka... fajne, to bolerko je teplunke.. tak fajn... 😝

emmka3
19. jan 2010

deniska, velmi pekne satocky ... aj ja sa chcem este vydavat 😵 s tym istym muzom, samozrejme 🙂 😉 😎

salvinka
19. jan 2010

deni, naaaaaaaaadherne saty!! aj ja budem take chciet!! uz sa tesim aka budes kocanda 😉
inac, idete mat oslavu v lore??
emmka, krasne si to napisala o muzikovi 😉

deniskateniska
19. jan 2010

😉 dakujem koceny 😝 a nie my nejdeme mat oslavu.. len veceru.. a to v lore ide mat moja segra. v maji 😀

julia225
19. jan 2010

Nurofen je liek na baze Brufen. Vélky pozor!!! 😲

mayocka
19. jan 2010

deni krasnucke satocky,take jednoduche,nepacia sa mi take tortove,take mala teraz jedna od nas co sa vydavala,a uz je v tretom mesiaci,uff by som to neudrzala na bruchu take hoviadka 😀
mne je zo dna na den lenivejsie a vsetko ma boli,uz aj chodza mi robi problemy,kurnik tu a to este 3 mesiace,vsak sa poseriem dovtedy...teraz mi to pojde asi pomalsie ako prve mesiace 😨 babika na vsetko tlaci a mam problem s dychanim,tesim sa ked porodim ako mi odlahne 😝 chi chi 😀

bolulka
19. jan 2010

deniska, krasne saty si si vybrala.. to si bola v tom salone co ja?

salvinka
20. jan 2010

deni, bo som pocula ze niekto z vasej rodiny.. a viem ze segra sa tam bola pytat, ale ta az v lete niekedy..
ja sa inac budim kazde rano na trpnutie prstov na rukach 😀 a take su spuchnute... fuj 😀 dnes idem na ctg, ekg a este cosi.. dufam ze mi niekto aj utz spravi bo som drobca dlllho nevidela 😀
pekny den kocky 😉

jana2033
20. jan 2010

denis krááásnučke šaty aj mne sa hneď na prvý pohľad pačia a ako vravi mayocka jednoduche a v tom je krása 😝

mayocka, ja som začala asi od 30 tt zhruba také pociťovať keď som chodievala na brezovec pešo bezproblémov za 25 minut a teraz fu skoro aj hodinu by som bola schopný 😀,

anicka
20. jan 2010

deniska kráááááááásne šatočky 😉 aj ja som mala podobné. Emka súhlasím s Tebou aj ja by som si to rada zopakovala 😀

mayocka
20. jan 2010

jani: ty si aspon neskor s tym zacala ale ja o mesiac skor ☹ sa budim rano ako po zatahu ty kokso... 😒
salvi: ozvy sa potom ako si dopadla,ja na epiduralku asi nejdem...rozmyslam nad pre- a proti- a prichadzam na to ze mam strach ze mi to zle pichnu a ajtak mi nedaju za tri tisic celu davku a vyvalim tam tolke prachy...

majdiska
20. jan 2010

mayocka, ja by som si aj pri druhom keby že čakám dala pichnúť.. ja proste bolesť nemusím 😉 a fakt to pichanie nebolí, lebo ti to najprv umrtvia a potom ti pichnú EDU a dávky ti davajú tak ako ty potrebuješ, ked cítiš bolesť tak pichnú dalšiu.. ja som si dala pichnúť dve 😉
a ked pichali mne, tak som mala kontrakcie stále, len som zaťala zuby a pomyslela som si, že už to nebudem cítiť a vydržala som, len aby dobre trafili 🙂

majdiska
20. jan 2010

ozaj a EDU dávky sa nepichajú priamo do chrbta.. najprv ti pichnú do chrbtice umrtvovačku, aby dobre zaviedli ihlu pre EDU a dajú kanilu, dávkovač som mala na pleci, kde potom dávali dalšiu dávku.. tak jak na infúzii 😉

deniskateniska
20. jan 2010

este raz diky baby.. no ja som tiez toho nazoru ze v jednoduchosti je krasa.. boli tam jedny take ako som chcela, grecky styl, lebo tam vidno pekne brusko a mne sa to paci 😉 ale ma gorale tlacili.. ale boli nadherne,.. biele... nic na nich len pod prsiami gorale.. fak uzasne.. a tieto boli tiez take ze ked ete priberiem tak budu fajn.. 😉 bo mam ete volu pri snurovani 😉

a v inych salonoch za jedno som padla na zadok s cenami ... v jednom som si skusala a ze 850 euro.. 😅 mi zamrzol hned usmev 😒 tak sme natrafili na tento...

bolul nie mi sme kupovali v targu ale maju aj v jablonke salon, ale kde netusim... 🙂

deniskateniska
20. jan 2010

anicka vidim ze si si to aspon v spomienkach zopakovala 😉 krasna nevesticka si bola 😉

emmka3
20. jan 2010

ja pri druhom EDU nebudem mat ... ale to som tu uz pislala, da sa to vydrzat, njma ked pomyslis, ze ta bolest sa raz skonci 😉

my sme akurat dosli od Dr., mame za sebov 3. ockovanie ... oplakali sme statocne, ani vyzivku nedopapal, dala som ho do postielky a rezignovane na mna pozerkal a ani sa nehol a zaspinal (inokedy cestuje po celej postielke, keca a az potom zaspinka) ☹ mojkacik, var to nebude mat az tak zle, a budeme bez teplot ... no uvidime ... 😔

majdiska
20. jan 2010

mojkooooooooo, no segra neboj prežijete, daj nurofen a bude 😉 .. tak to dnes k našim neprídete..
15 mesačné je ešte horšie, aspon pre mna bolo, lebo malý bol stále chorý😝

emmka3
20. jan 2010

ja viem ze prezijeme, zobudil sa po 30 min a nedal sa utisit, tak som na zaciatok sibla cipok (prdi mi z neho jak lisina 😀 ) a asi ucinkuje, lebo sa uz aj postavil a zacina "tancovat" 😵

katika82
20. jan 2010

emy a to zakaždým mávajú tie horúčky po očkovaní, či ako ktoré?? my ideme 11.2 na prvé tak som zvedavá. nemáte nejaké babské recepty čo by mohlo pomôcť. radili mi zatiaľ že len studené prikldať

majdiska
20. jan 2010

katika no ked mne malého očkovali - tak do nožičky a vačšinou to už nepuchne, takže prikladať už nemusíš nič.. len potom môže byť reakcia na okčovanie - dieťa je nervozne, plačlivé, staršie je náchylnejšie na choroby, no a niekedy je aj horúčka na ktorú dobre zaberá Nurofen sirup - je aj od bolesti 😉

emmka3
20. jan 2010

Kati, prve dve ockovania su vacsinou bez vedlajsich ucinkov a deticky ich dobre znasaju ... keby nieco, prva pomoc, tak ako pise majdiska, a ak by nahodou aj opuchlo, tak Dr. odporuca studene obklady prikladat ... jo, a ja som ala Paralen cipok a pomohlo ... treba zistit, co babu vyhovuje, Paralen /paracetamol/ je slabsi, Nurofen /brufen/ silnejsi

anicka
20. jan 2010

my sme očkovania zvládali v pohode, jasné že sme si pri pichaní poplakali, ale teploty našťasie neboli 😖 ja som Maťke dala studený obklad hneď po pichnutí a nemali sme žiadny opuch.

Skôr si myslím, že treba dávať pozor na to, aby dieťatko nebolo aspoň 48 hodnín v kontakte s bacilmi ktoré nepozná. Ako myslím tým, ísť do nákupného centra, alebo na návštevu.

My sme teraz pri očkovaní proti kliešťovej encefalitíde trošku podcenili (keďže nám do teraz nič nebolo), a na tretí deň po očkovaní sme boli v Martine v Tulipe a asi tam sme chytili streptokoka až tak, že sme boli týždeň v nemocnici. ☹ ☹ ☹

deniska: ďakujem 😉

ja som pri Maťke EDU nestihla, keďže bola za 1,5 hodiny na svete, ale myslím, že sa to celkom dá zvládnuť, asi si ju nedám ani pri druhom, ale jeden nikdy nevie.

deniskateniska
20. jan 2010

no k tej edu, ja som zatial pevne rozhodnuta ze nie.. vzdy zeny rodili bez toho a prezili to.. moja mama odrodila 4 deti a bez, chlapova mama 5 deti a bez edu.. a bojiom sa ze by zle pichli.. no ale nikdy nevies... joj 😉

salvinka
20. jan 2010

tak ja som znova sklamana z vysetreni.. dosla som tam, jedina sestricka tam behala aby vsetko stihala, a dost chaoticky to tam vyzeralo.. ma iba posadili na kreslo potom strcili do ruky papier a ze pripravte sa vedla na ultrazvuk, tak som sa potesila ze mi drobca konecne ukazu (od 20tt sa mi neukazal 😠 ) a potom dr. (ako som neskor na papieri zistila tak to bol hruda) ze ku ktorej dr chodim, ja ze sunalova, tak vam nemusime robit utz, spravime len prietoky, ktore boli v norme..
no a na ekg ze mam ist az po 37tt..

inac ten hruda vyzera strasne mlado.. neviem ci som si ho ja tak slabo vsimla v tej rychlosti ale som si ho predstavovala starsie 😀

a co sa edu tyka.. ja tiez bolest vobec nemusim!! aj ked sa psychicky pripravujem na spontanny porod, ak sa budem dlho trapit tak si ju dam isto pichnut.. no ak budem jak kamoska mat aj s cestou za 3hodky odrodene, tak nie je nad cim rozmyslat, usetrim 100€ 😀 😀
no ako sa poznam, po prvej kontrakcii budem prosikat aby ma napichli 😀 😀

deniskateniska
20. jan 2010

salvi hlavne ziadny stres... jo? 😉

salvinka
20. jan 2010

deni ja a stres?? ved ja som taky flegmos 😀 😀 😝

deniskateniska
20. jan 2010

😀 😀