Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

salvinka
1. feb 2010

este mi ostala jedna porcia ak ma niektora chut 😀 😀
ja som prave dovyprazala morcacie rezniky a zemiacky k tomu 😀 o stvrtej rano.. zabijem sa ked sa mi neda zaspat?? 😀 este ukuchtim nejake spešl ranajky pre draheho (ci si ich vobec zasluzi 😠 ) a cupitam na nemocku..
len neviem co tam budem robit ked na ctg zacinaju az o jedenastej 😀

jana2033
1. feb 2010

salvinka pani Ty si chytrá, všetko stíhaš 😀 , mna by o takej dobe asi nikto nezobudil 😝 ako to dlho trvá na tej nemocnici?

bolulka
1. feb 2010

salvinka, nejdes ty rodit, ked nemozes spat? toto vyzera celkom ako syndrom hniezdenia, ci ako sa to vola 😉

deniskateniska
1. feb 2010

ejha salvi zeby? 🙂 no ked prides z nemocky daj vediet ako si dopadla...

no ja som chcela ist ranko k zubarovi boleli ma zuby hroooooozne, rano sa zobudim - zuby sa zlakli 😝 tak uvidime zajtra 😀

a kopkame o sto dusu.. vcera drobcek kopol prvy raz ocina riadne .. sa ho hanbil vzdy a vcera.. c... to bude futbalista 😀 len tak brusko skakalo 😀 😀 😀 😀

salvinka
1. feb 2010

v normalnom stave by ste ani mna nezobudili hoci aj o osmej rano 😀
ako bolul vravi, syndrom hniezdenia 😀 mozno nieco na tom bude bo aj sestricka ma nastrasila ze mi tvrdne brucho, ale podla mna sa len vytlacal drobcek presne vtedy.. no kazdopadne bolesti ziadne 😵

a drahy sa ma pytal ci som dnes tahala nocnu ked zbadal rano rezniky 😀
jani, kazda tehula je v kresle 20minut a ked som tam prisla dnes o 10:45 uz tam boli tri tehotne predomnou.. som tam skoro zaspala v tej cakarni 😅

bolulka
1. feb 2010

salvinka, teraz sa na pasoch sedi?

deniskateniska
1. feb 2010

salvi ved uvidis ci aj dnes budes tahat 😀

salvinka
1. feb 2010

bolul, ak su pasy to iste ako ctg tak ano sedi 🙂 v kozenom kresle dokonca 😎
deni, pochybujem.. som cely den ako zbity pes 😒 dufam ze sa vyspim konecne 😖

bolulka
1. feb 2010

no super salvi, konecne je to hadam pohodlicko.. predtym sme lezali a este v takej studenej miestnosti.. mne osobne sa nelezalo dobre v takom vysokom stadiu..

jana2033
2. feb 2010

salvi to nemysliš vážne, to tam asi budem chodiť na 10.00 😀 aspoň, ale zase pravda ja tiež radšej budem sedieť ako keby sa malo ležať.

babky aj vy ked sa najete ešte večer a idete po hodinke spať da sa Vám? ja mam problém zaspať 😒 , neviem či je to ta zaha či ako alebo čo, ale mne to ide všetko skoro von ☹ , a som rada keď zaspím a potom sa zobudím v noci aspoň 3x že mi treba na vc a kým zaspím, a ráno potom nemôžem vstať 😠.

majdiska
2. feb 2010

jani to je v tvojom štádiu tehotenstva normálne.. už by si nemala toľko jesť, lebo by mal byť už minimálny prírastok hmotnosti a ked tak niečo lahšie.. malé ti tlačí na vnútorné orgány, preto ti je zle, všetko máš posunuté nahor.. ja som mala v tom týždni strašne zahlienené priedušky skoro mesiac a potom som musela brať ATB.. a tiež mi už nechutilo jesť, lebo žalúdok bol úplne stlačený 😉 pred pôrodom den som už večer o 18h zjedla len kúsok ovčieho syra od obeda inak nič a hladná som vôbec nebola 😀

jana2033
2. feb 2010

majdiška ďakujem tak to skúsim tak dáke ovocie si ešte kúpim alebo zeleninu už asi fakt skorej, hm a muža kašlem ten by do mňa pchal ešte aj o pol noci 😀 , rano mi už ani normálne nechutí jesť tak buď zjem jogurt alebo nič iba čaj vypijem a o dakej 10.00 hodine zjem jeden rožok no a na obed idem ku našim, no a večer presne moc mi už nechutí len to svokra navarí a muž mi vykríka že kôli mne varí 😒 , ale už budem fakt len daku zeleninu a ovocie majdiška ešte raz ďakujem 😝

inak už by som asi najradšej aj porodila začiatkom marca 😝 do februára sa robotka rýchlo urobí a malé môže isť na svet 😀

salvinka
2. feb 2010

no tak to si neviem ani len predstavit ze by som tam mala dvadsat minut lezat 😖 ale zima je tam asi stale 😀 prvykrat som bola taka happy ze uz koncim, bo mi brusko omrzalo 😀 😀
jani, ja som rozmyslala ze by bolo dost vhodne tam prist aj o dvanastej 🙂 vtedy som ja odchadzala a nebolo tam nikoho 😉 vyskusam nabuduce..
ked som citala tvoj prispevok, tak ma napadlo ze aj mne sa to parkrat stalo.. nebolo to palenim zahy (ta ma palila na zaciatku tehu chvilku) ale tak ako vravis, pocit akoby mi to vsetko chcelo vyjst zo zaludka 😀 budem to musiet odpozorovat, resp. nenapchavat sa vecer.. ale ked mna prave vtedy prepadne taka pazravka 🤐 😀

jana2033
2. feb 2010

salvi tak daj potom vedieť keď pojdeš na tu 12.00 tak to potom asi pojdem vtedy a možno sa dakedy ešte stretneme 😝 , juuj ste ma trošku upokojili salvi daj potom vedieť či si dačo odpozorovala ešte aj ty 😀 , mna akurát večer chytí chuť na sladké a keď sa do toho pustím pani ani prestať večeru už dako moc nie ale to sladké 😝 na začiatku som vôbec take chute nemala iba teraz. Salvi to tam chodiš teraz každý týžden na tu nemocku? to je nato len daký určený den?

danka.k
2. feb 2010

jani ja ten problem so spankom mam aj teraz..spat sa mi nechce, idem okolo pol noci a o druhej som este hore.. a rano by som spala aj do neviem kedy 😀 😀

anicka
2. feb 2010

tak veru ráno by som si pospala aj ja 😀 😀 😀 keby tá naša bambulka chcela v noci spikanť túto noc sme boli 3x hore 😖 😖 😖 ach tie zuby, už nech sú vonku a nech je kľud.

to je fajne, že sa na pásoch už sedí 😵 😵 😵

danka.k
2. feb 2010

anicka tak v tomto mam maleho super.. pospi celu noc, rano do dakej deviatej.. dnes vynimka o siedmej 😀

emmka3
2. feb 2010

baby a to sa predtym nesedelo na pasoch? lebo ja som uz bola v tom polohovaciom kozenom kresle, podobne maju aj na oddeleni, ked som tam lezala ...

nas maly tiez pekne pospi celu noc, od 19hod do 6 hod, takze si nestazujem, ale mame len 4 zuby, takze tie horsie noci este pred sebov 😅

majdiska
2. feb 2010

no ked som ja chodila, tak sa ležalo, mohla si si ľahnúť len na bok ale ani ruku pod hlavu si si nemohla dať, len tak ležať a aj na oddelení to bolo rovnako, ležalo sa 😉

emmka3
2. feb 2010

ruku nemozes mat pod hlavou ani teraz, lebo to neja podporije stahy 😉 to ma upozornila sestricka na oddeleni, ked som rano na pasoch o pol siestej este dospavala 😀

anicka
2. feb 2010

keď som chodila ja tak sa ležalo na takej nemocničnej posteli obtiahnutej bielou koženkou 😖

my zaspávame tak okolo 20:00 a spinkáme tak do 6:30-7:00 výnimočne no 7:30

danka a kedy chodíte večer spinkať? A cez obed ako spinkáte? My tak od 12:30 do 14:00-14:15

salvinka
2. feb 2010

jani kazdy tyzden (no uz dvakrat som bola 😀 ) a robievaju pondelok streda piatok od jedenastej do jednej.. ale zasa kamoska chodila len utorky a stvrtky 😀 nechapem doteraz ako to.. asi preto ze ona bola u kapralcikovej..
predpokladam ze najblizsie tam pojdem opat v pondelok, potom daj vediet ked teba poslu, dame rande 😉

mayocka
2. feb 2010

salvi: mne uz lepi aj za teba kurnik, ide na mna nejaky syndrom ze si predstavujem ze som na tvojom mieste a kazdu chvilu sa to moze narodit...mam taky divny pocit do kelu ked si pomyslim na ten porod ze az panika 😕
mozes ist na pasy o ktorej chces? a kto tam posiela?gynekologicka?alebo ta tam oni objednavaju?

bolul: napadlo ma ze aspon na pasy budeme spolu chodit ak nie rodit... 😉

dnes som bola pozriet dalsie babo 7mesacne u birmovnej, no som zvedava ci sa budem vediet o to starat a kedy ma to prestane bavit...tohto sa najviac bojim, inak cakam na ten materinsky cit ale neviem kedy pride ci az s babom ci kedy...nejak ma to este nechyta, teraz akurat tak strach a nic ine 😢

deniskateniska
2. feb 2010

mayocka ja som sa stretla s kamoskou co ma 6 mesacnu dcerku a sme sa bavili aky je to pocit a tak.. tak mi hovorila ze sa musela malu naucit lubit, ze si myslela ze to pride hned, ze to babatenko milujes ale ze to tak nie je.. ze jej to trvalo, kym sa naucila ju lubit.. no som zvedava ako dlho to bude trvat mne 🙂

majdiska
2. feb 2010

mayocka ja som tiež nemala žiadny vzťah k deťom, a aj k tomu môjmu som si ho musela vybudovať 😉 ked sa narodil, tak som si ho obzerala a nič, a ked ho dr držal pod pazuchy som len prstom dobla do nohy.. malý bol taký podarený, on vôbec neplakal tiež si ma len obzeral 😀
neboj to príde časom, postupne.. a baviť ťa to neprestane, pretože bábo si bude stále niečo vyžadovať, a bude sa toho čím dalej viac učiť a takisto bude aj viac roboty okolo neho, takže nebudeš mať čas sa zamýšlať sa nad tým, či ťa to baví alebo nie.. 😉

salvinka
2. feb 2010

maji sunalova ta posle aj ti povie kedy tam mas ist (tj ten pondelok, streda abo piatok od 11hod) mna tam poslala v 35tt a ze do porodu kazdy tyzden..
nestrachuj sa este, uzivaj si klud, zvyseny stres zevraj vyvolava predcasny porod 😒 ja sa zacinam strachovat az teraz, ale za to poriadne.. uz aby to bolo za mnou 😖

danka.k
2. feb 2010

anicka my spavame od 19,00 do cca 8,30 to ked nespi na obed.. a ked na obed spi cca od jednej aj do pol stvtej tak ide spat o deviatej a vstava okolo deviatej pol desiatej...

veronika13
2. feb 2010

mne materinský cit prišiel (ako divno to znie 😝 ) asi keď už som bola zo sály na oddelení a celé som si to uvedomovala, že je to niečo úžasné, neopísateľné a obrovský dar od Boha môcť to zažiť. Od toho rozrušenia sa mi vôbec nedalo spať. Už sa teším, keď to budem môcť zažiť znova 😔

bolulka
2. feb 2010

mne ta laska k dietatu prisla tiez tak postupne.. nezazila som to, co zeny opisuju hned po porode. my sme sa tak obe spoznavali a kazdym dnom som ju lubila viac a viac..

mayocka, ja som si doteraz stale hovorila, ze je casu strachovat sa este vela vela tydnov.. ale ako sa blizim k tridsiatemu, tak mi nie je najlepsie.. pomaly chytam paniku.. nebojim sa ani tak porodu ako tak toho, ci to vsetko po porode zvladnem.. neviem si predstavit, ked budem v takom stadiu ako salvinka..

jana2033
3. feb 2010

dani tak to maš teda skvele heh no nie to spávanie o druhej to možno budem asi po tebe 😀 , ale že Ti malý necha vybuvať no take babo mať 😝 , dani to ti takto krásne buva? tak to musí byť krásne 😝

salvi jasne dam dam možno mi už teraz v piatok povie doktor že kedy mam isť to už budem cca 36 tt 🙂 ale rada by som bola keby sme sa tam stretli 😝 ,

mayocka mna toto tiež chytá také stavy, mamke som vravela že ja sa o to nebudem vedieť starať a ešte kupať a všetko do kopy, ja sa ani tak zatial pôrodu neboj ako toho čo to príde potom 😀 ,

bolul presne tohoto sa bojím aj ja 😀 včera som volala z kamarátkou v utorok mala termín ešte neporodila a ide do 41tt a bola minulý týžden u hrudu že už do nedele by mala porodiť tak je v riadnych stresoch no teda že ešte to na nu neprišlo. tak vravim ja by som bola už v riadnych stresoch 😀