Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
16. mar 2010

deni, a ake ste si teda dali ja dufam ze nejake slovenske, bo polaky by som uz nechcela ani zadarmo 😅

katika82
16. mar 2010

ved to poľské veci sú síce lacné ale niektoré sú aj aké lacné také vzácne. u niektorých je to zasa opak

emmka3
16. mar 2010

tak, tak Katka ale osobna skusenost ... mame okna z Polska (nedavali sme si ich mi, ale povodni majitelia) a neda sa to porovnat s kvalitou, co maju nasi, slovenske Incon ... aj co sa tyka rosenia, a nam teraz v jednej izbe uz druhu zimu zle tesnia, a kedze je to akurat veterna strana, tak sa cosi napocuvame ako piska vetrik pomedzi tesnenie, a to nehovorim, ze uplne vyfuka teplo

deniskateniska
16. mar 2010

no okna urcite slovenske, resp. co sa tu vyrabaju, vacsina je aj tak nemecko, belgicko... ponuky sme dali do slovaktual, incon, noves, eurojordan - (tie su ceske ), herplast... a rozmyslam ci este nieco. ale ma nenapada :D no najkrajsie su slovaktual.. vsade sme davali trojsklo.. v incone nam dali cenu 1700 evri ... a v eurojordane nieco pod 1640 evri.. na ostatne cakame.. ale som riadne prekvapena lebo som ratala 3000 evri, no vsade su teraz zlavy... uz len nech su osadene a hotofka 😀

emmka3
16. mar 2010

aj mne sa vidia Slovaktual, alebo tie Incon 😉

deniskateniska
16. mar 2010

presne tak.. ostatne su take akesi hranate .. slovaktual to zacal tiez vyrabat, od buduceho tyzdna take hranate, ze je velky dopyt po tom... ale mne sa to nepaci akosi.. .. 🙂

katika82
16. mar 2010

tak zeleninka rozmixovaná a zasterilizovaná od zajtra môžeme podávať čerstvú domácu zeleninku
😀

jana2033
16. mar 2010

presne slovenské okná su fakt najlepšie aj naši maju Incon ale fakt je to lepšie 😝 , jedna znama mala polské a tiež jej to aj zle nasadili a ajokna boli divné 😒

deniska novidiš tak ešte aj budete mať na to ostatné

nám sa ta malá akosi nechce narodiť, neviem či čaká že sa naučím až na tu jednu skúšku a potom pojde 😀 vonku 😝

emmka vy mate poľské okná?

deniskateniska
16. mar 2010

no hej, mozno ostane, len kuchyna.. ech ked nam povedal cenu tak som skoro zaplakala, ale zajtra tam ideme lebo sa to neda riesit cez telefon... a nacenil aj s montazou aj s dovozom a tak... no my nechceme ani jedno ani druhe. my sme sikovny a vieme si to urobit sami 😝 a len montaz stoji 300 evri... 😒 tak dufam ze sa aj toto sa zmesti do nasich predstav 😉

deniskateniska
16. mar 2010

joj som zabudla... som si prave objednala mantinel do postielky 😀 😀 😀 som zvedava dufam ze mi nebude velky alebo maly bo ma sibne.. ☹

emmka3
16. mar 2010

Jani, ano, mame polske okna ale nedavali sme si ich my, davali ich uz predosli majitelia bytu ... keby som menila ja, tak si radsej priplatim za kvalitu ... aj osadene su kadejako, akoze ja sa v tom nevyznam, ale svagor, co robi okna povedal, ze on by sa take hanbil odovzdat ...

mayocka
16. mar 2010

denis: aj my riesime uz kuchynku konecne,nabytok uz mame doma len potiahnut vodu a plyn hore,a objednali sme si aj pracovnu dosku este bolo nam malo,lebo tato kuchynka je pouzivana uz a bola robena na mieru a my sme si to poprehadzovali a zavolali kamosa stolara ktory nam to podoraba tak aby to aj nam sedelo,bola to lakava cenova ponuka tak preto sme si ju vzali a je uplne v super stave,ked bude hotofka pofotim 😉 😉

deniskateniska
16. mar 2010

mayocka: tak to je supeeeeeeeeeeeeeeer.... ste rychlejsi ako my 😉 no tak to som zvedava, urcite je krasna 😉 pofot aj postup ako vypada teraz a tak.. 😉

mayocka
16. mar 2010

my mame okna vyrabane tusim v Polsku ale zakladali nam ich chlapici z Cimhovej,uplne super zodpovední a sikovní,robili skoro celej dedine,oni ich vlastne aj pomerali objednali a osadili,sme uplne spokojni,ked sa nieco deje len zavolame,chlapik pribehne a opravi nam to,ako napr.po zime sme nemohli jedno kridlo otvorit tak nebol problem s tym ze by nechceli prist opravit. Poliakom by som to montovat nedala,su to hajzlici a darebaci,robila som v polskom obchode na okna a viem v akom stave chodili montovat a ako to dofusovali a niekedy aj nepodorabali a boli problemy .. 😖

mayocka
16. mar 2010

Deni: teraz radsej nie,je to len na zemi poukladane 😉 a bez pracovnej dosky to by bolo nezazivne takto to zdokumentovat 😎

deniskateniska
16. mar 2010

😀 ok maji,,.. tak budem cakat 😀 😀 😀

jana2033
16. mar 2010

emmka to hej, keď ste to tam už mali, to je iné. A tak jak píšeš radšej si aj priplatiť a mať dobré okna ako zlé. 😝.

majdiska
17. mar 2010

no kočky my máme origoš drevené, tiež na mieru.. robila nám ich rodina.. ako zo začiatku boli pekné.. ale to drevo začalo pracovať a teraz je to hotová katastrofa 😖 ako na dialku vyzerajú super, ale v deckej podfukujú, som tam našla minule aj cencúl vo vnútri 😕 , zaplesneli nám, lebo sa tam stále zráža teplý a studený vzduch a z jednej strany tak popraskali a vysušili sa že až 😠 .. no aj môj je z nich nešťastný.. a za pár rokov ich vymeníme za plasťáky s dreveným nádychom 😉

anicka
17. mar 2010

My máme Inkon, to bola prvá vec ktorú sme prerábali pred tromi rokmi v bytíku 🙂 a je to tak ako píšete, v tomto prípade sa určite oplatí priplatiť za kvalitu.

Vy tu všetky prerábate aj ja chcééééém 😀 😀 😀 😵 😵 😵

emka: je Vám už lepšie prešiel Juniorovi ten kaseľ? 😕

emmka3
17. mar 2010

to fakt Erzi??? ze cencul??? 😖 fuuu ha, mali ste si asi od zaciatku dat plastaky, ale kto vtedy vedel 😒 a zas budes provokovat s drevenym nadychom? 😀

anicka, sak neboj, aj vy budte prerabat, vy mate aspon peknu kuchynu a celkovo cely bytik pene porobeny, ta kupelka "nasa" nestastna sa prerobi hravo 😉 a uz je nam lepsie ATB zabrali takze vcera sme uz aj von boli bo maly uz nevedel doma obsediet ...

majdiska
17. mar 2010

však vieš ako to bolo.. môj stále trval na svojom, že budú od nich tie okná, nedal si povedať.. keby to ostalo na mne ako celý bytík, tak ver tomu, že mám plasťáky a nie tie drevené haraburdy vysušené a zaplesnivené 😖..
a drevený nádych samozrejme, čo ma je po susedoch.. 😉

deniskateniska
17. mar 2010

no majdis nasi si dali robit drevene, tak zatial su spokojni... a je to nadherne... my sa do piatku rozhodneme v ktorej firme, ale fakt je to tak, ze to je oproti minulemu roku strasne lacne... 😉

no a my mame zatial dilemu, lebo z herplastu mame nalacnejsiu ponuku, no viete ako bez faktury len na dodaci..takze je to najlacnejsie, len ci sa po tom vrhnut, alebo radsej priplatit za ine..no neviem.. joj 😒

majdiska
17. mar 2010

deniska a čo sa týka záruky ako??? neviem, ja by som si radšej priplatila a na faktúru, aby bola možnosť reklamácie 😉

deniskateniska
17. mar 2010

ale to budeme mat..vies ako sa to robi bez faktury, ale mas dodaci aj zmluvu .. chapes.. reklamacia normalne.. a neviem ako a kolko bo cakame este na vsetky ponuky a potom si ich dame ku sebe a spocitame plusy a minusy.. a uvidime kto z vyberoveho kola zvitazi 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
17. mar 2010

baby tak som bola dnes u doktorky.. tak na nemocku to zatial nevypada, sice ma nepozerala zospodu, no ved som tam bola nedavno.. ale dala mi lieky magnezium a guajacura.... no aby sa uvolnilo svalstvo...a ze mam oddychovat.. no sice neviem ako to zvladnem to oddychovanie, ked mame teraz tolko prace s tym domom.. ☹

a boli sme riesit tu kuchynu a poviem vam... som sklamana z tej ceny.. nevosli sme sa do rozpoctu... ale tak ked zmenime dvierka a dame nie tu najhrubsiu dosku.. trosku sa to zkrese a vosli by sme sa do 1300.. dufam teda.. no v piatok tam ideme a definitivne sa rozhodneme.. a na druhej strane vobec netusim kde inde by sme mali dat robit kuchynu .. ide ma sibnut... no ale co uz.. ja budem oddychovat a chlap bude robit. 😀

danka.k
17. mar 2010

aj ja chcem prerabaaaaaaaaaaaaat 😀 😀 😀 ale zatial nemam co, ale uz teraz si nakupujem casaky o byvani 😀

denis oni tu maju dost drahe ale robota pekna.. a mate aj so spotrebicmi ci nie??? ja si kuchynu niekedy o X rokov zaplatim zo stavebneho tam sa risuje cca 90000 tak dufam ze mi to vyda do toho 😀

janka este nerodiiiiiiiiiiiis??

mayocka ty si sa bala ze porodis skor, ale tusim baby co su tehotne tu tak vsetky prenasaju.. takze sa neboj 😀

emmka3
17. mar 2010

deni, a kde ste si dali robit kuchynu? sak v DK je viac tych kuchynskych studii, nie?

bolulka
17. mar 2010

deniska, guajacuran by som uz viac nejedla.. vsimni si co ti spravia prve davky.. ja som ich jedla polovicu tehotenstva, prve mesiace som bola otapena, spala som 3x denne, potom som si zvykla.. no a pred porodom som ich vysadila a pripisujem im aj to, ze som dostala baby blues. totiz pouzivaju sa aj na liecbu uzkosti a obsahuju navykove latky a po vysadeni prichadzaju silnejsie stavy uzkosti.

deniskateniska
17. mar 2010

no bolul dala mi to doktorka, vies ja nie som doktor.. 😒 no uvidime co to urobi... ked mi to nebude robit dobre tak to brat nebudem... a co je to to baby blues? ....no citala som na co su tie lieky... ale .... neviem... zatial ich budem brat a uvidim.. a co sa ti robilo ked si ich brala?.. a pomohlo ti to? no ja neviem, ale ak to ma pomoct aby drobec neprisiel na svet skor tak podstupim to, ze bude mne zle... 😖

dani vymenim si to s tebou .. kludne.. mne to uz ide na nervy.. 😝 bez spotrebicov.. my ich uz mame kupene... 🙂

emmka v knazej.. a ak mas dake v dk tak daj kde, alebo tip alebo co lebo ja som uz bezradna.. ☹

bolulka
17. mar 2010

staci si vyhladat v google, co o tych liekoch pisu.. nasi gynekologovia nam to vrelo davaju, aj ked je v letaciku jasne napisane, ze to nesmu uzivat tehotne.. mne dr. povedal, ze zvolil mensie zlo.

no ja ked som si tabletku dala rano po zobudeni o tej 8-mej hodine, o deviatej som bola ako handrova babika a hned som zaspala.. hodinu po rannom prebudeni! to iste na obed a vecer (jedla som ich az trikrat denne). po takom tyzdni ma uz neuspavali.