Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

d198815
7. máj 2010

no maji aj ja som sa riadila podla nosteka lebo doky mi vravela ze nozicky a rucicky ma niekedy studene preto ze este nema dobre vyvinutý krvny obeh a tak sa im dobre neprekrvuju...

blesq
7. máj 2010

tak tak

mayocka
7. máj 2010

blesq: hm...to som si aj ja myslela ale vadi mi ze ked ju prebalujem kychne aj tri krat,asi by mala by v tej perinke este...je aj kludnejsia troska...

blesq
7. máj 2010

jasne perinka je uzasna vec keby som tak mohol juniora do nej este zabalit 😀

ema1987
7. máj 2010

No ahojte babky nemam vas kedy ani docitat chcem vam, len dat vediet ze ta nasa rituska sa dava do poriadku aka som strasne rada mozno aj zajtra pojdeme do kubina na tu milu ako strasne rada by som sla. Takze uz len aby mala mala dobru naladu a bolo dobre pocasie a prehovorit mm bude tiez este fuska ale to dufam zvladnem budem ho musiet asi obmekcit ze den matiek ze nech mi radost spravi... 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😝

blesq
7. máj 2010

emmka zastanca sibirskeho odchovu by ti povedala ze treba otuzovat, ale urcite az neskorej, nech jej jej teplucko ja som tiez zastanca tepla 😀

blesq
7. máj 2010

inak junior decembrove dieta po dvoch tyzdnoch sup na zimu 🙂 ja som dnes nejaky mudry 😀

mayocka
7. máj 2010

dnes mi doky povedala ze radsej ju treba balit a netreba riskovat...tak som sa poprdkala a radsej som sla po perinku,lebo mala sopliky v nemocke a bola to hruza vyberat,no ved aj teraz vyberam a je to hruza pre nu,chudatko...tak radsej..nech sa citi ako v brucku 😉

danka.k
7. máj 2010

blesk tebe dnes zasa ide 😀

emy dakedy kuknem 😉

mayocka do ktorej nemocnice chces mlieko zaniest?? ja som pravidelne do MT nosila a vydzalo zamrznute az tam.. mala som ho v sklenenej flaske a potom v takej nadobke.. na flasku od mlieka

danka.k
7. máj 2010

taka termo nadobka

emmka3
7. máj 2010

pako 😝 nebonzuj 😝 nema pozret jemne melodie, ale reklamu na ne 😝

maji, skusim v skratke o plienkach 😉
- latkovky su dobre od narodenia, ale je od teba, ci sa s tym vzijes ... my sme sa nevzili, skoncili sme po 4t a opat zacali v 4,5 m.
- na prazenicu su separacky, vyberies a splachnes
- za den ich miniem cca 5ks a na noc 1ks (prebalujem po ranajkach, na vonka, na obedny spanok, na vonka, okolo vecere a na noc)
- teraz ich mam cca 15ks z toho 6 "vse v jednom", periem cca raz za 2-3 dni
- v rezerve uz mam len 2ks - nove, jednu gatkovu a jednu "vse v jednom", vytiahnem, ked budem citit, ze treba ... na tu "vse v jednom" sa uz pomaly chystam, aj ked zas v lete mi ju az ta treba nebude, bo plienky budu schnut rychlejsie
tot vse 😉

blesq
7. máj 2010

ze pako 😀 no som ja dopadol ubohy zemepan

danka.k
7. máj 2010

blesk a ty sa co nevenujes tam curbesu ale tu si stale 😀 😀 😀

blesq
7. máj 2010

curbes este poriadne nezacal este stale je predsa pracovna doba 😀

danka.k
7. máj 2010

a to mate v robote??? jaaaaaaaaaaj takze este ste slusny 😀

emmka3
7. máj 2010

maji, nam Dr. povedala, ked mal Jr. ako novorodenec sopliky, ze je to normalka, ze sa sliznice cistia, ci co .... tak sme zvlhcovali slanym roztokom a pokial vadilo v papani tak som "vysavala" tou ustnou pumpou 😅 na vysavac sme sa odhodlali az neskor a pri tychto novoskovskych by to bolo asi aj kontraproduktivne ...

emi, super, ze sa vam to zlepsuje, tak len prehovaraj, zajtra sa ta stretneme vsetky 3D 😵

jj, u nas studeny odchov od mala ... napr. v prvu vychadzu na Tri krale mal maly len kosielku, 2 ciapocky, dupacky, svetrik, perinku a sup vo fusaku ... bolo okolo nuly ... nestazujem sa, zatial sme nejak extra chori neboli klop klop

emmka3
7. máj 2010

maji, na ten prevoz skus ten termo box, alebo tasku, das tam k tomu lad v saackoch a tu cestu do DK by malo vydrzat

danka.k
7. máj 2010

a do DK sa da mlieko doniest?? lebo pokial ja viem, vykupne stanice su len v blave tusim

nadezdah
7. máj 2010

Babenky, nie je toto stránka určená pre mamičky a tehulky?
Bleskq presuň sa do stránky pre oteckov a nechaj nás ženy na pokoji, chlapi rozmýšľajú niečim iným ako ženy, tak sa do toho ne...
K plienkam sa vyjadrovať nemôžem, keď som mala Lucku malú tie moderné ešte neboli a vybrať si medzi látkovou a pamperskou, tak nerozmýšľaš aké, samo že pampersky. Inak mám doma asi 40 látkových štvorcových plienok. Dávala som pampersku+látkovú a ortop. nohavičky, aby bola naširoko. Ale neodmietam moderné, pozisťujem a uvidím. Inak pocikané pampersky sme spálili v peci. Takže kôš plný nebol.
K odsávaniu: ja mám doma manuálnu odsávačku, ale išla som skapať keď som si s ňou odsávala a tiež len vtedy, keď mi malá málo vypila a tieklo mi mlieko. Potom som si našla systém, že som si dala teplú, prežehlenú plienku, a potom som si rukou vytláčala, nebolelo ma to tak ako s odsávačkou.Ako som spomýnala, kojila som 3,5 roka a aj tak sa mi zapálila 1 mliečna žľaza a pred a počas krámov ma to bolievalo a dosť. Aj chodím každý rok na sono prsníkov, kôli tomu.
A do podprdy existujú vložky na satie mliečka. Ale aj tá plienka občas bola potrebná.

Deni: keď píšeš, že ti tvrdne bruško, nemáš náhodou falošné kontrakcie? Mne sa to tiež robilo, nevedela som čo to je a dr. ma pri vyšetrení na to upozornila a že by som mala ležať v nemocke, čo som odmietla, tak mi kázala podložiť si postel tehlmi a ležať dole hlavou, nakoniec som aj tak skončila v nemocke. Skús sa na to informovať, lebo mňa sa konkrétne pýtala, že či mi netvrdne brucho.

salvinka
7. máj 2010

ja si uz robim zoznam, emmi potom mi kuknes ci mi to bude stacit 😀

maji, moj ma stale studene rucicky.. riadim sa podla nosteka.. a najlepsie to citim ked svoj nufak prilozim k jeho 😉 a popri tom ho vybozkavam 😀 😀

a este som sa chcela spytat.. moj drobizg akosi prestal prazenickovat.. maximalne raz do tyzdna.. inac vobec nekaka.. predtym to bola skoro kazda plienka.. mam sa strachovat??

emmka3
7. máj 2010

Dani, sak sme BFH 😀 no ja neviem ... majka mozno zisti ... kiez by sa dalo ...

danka.k
7. máj 2010

salvi ak kojis tak nemusi kakat aj tyzden

d198815
7. máj 2010

no maji tych soplikov sa neboj ajj moj maly mal aj v nemocnici aj doma sopliky a tiez stale kychal ale ze to je normalne..potom to samo preslo..

emmka3
7. máj 2010

nadi, klidek 😉 .. bleskac je moj muzik ... on je neskodny 😉 on rad keca, dokonca sme na konovi aj "rodili" ... sak Dani, "zivitelia" forever 😀

salvinka
7. máj 2010

nadi ale my tu blesqa radi vidime 🙂 vzdy mi zdvihnu naladu s emmkou 😀 😀

danka.k
7. máj 2010

bez bleska by sme to tu nezvladli 😀 😀 😀 😀

emmka3
7. máj 2010

salvi, nestrachuj sa, kojene deti mozu mat stolicu aj raz za 14 dni ... takze zatial je to v norme ... a jasne, ze zoznam kuknem, hod do IP

emmka3
7. máj 2010

salvi, ooo dakujem-e (cervenajuci smajlo)

katika82
7. máj 2010

maji ja nekojím už od dvoch mesiacov. mne najskôr hrozne navreli prsníky sa zdalo že budem môcť kojiť ešte dve dalie deti v dedine lenže potom malý bol lenivučký nechcel papať tak som musela odsávať no ale tou odstávačkou to nikdy tak nevytiahneš tak sa mi začalo postupne menej a menej tvoriť, malý nepriberal tak nám kázala doky aby sme začali prikrmovať no a potom sa časom od môjho mliečka úplne odhodil ☹

emmka3
7. máj 2010

kati, to s UM nevadi .. pozri na Dankinho Rastika, co mu chyba .. fesak je to sikovny odchovany na UM, sak aj my sme vyrastli na Sunare 😉 v poho, nevycitaj si ... ked sa neda, tak sa neda a ak nepriberal, tak neni o com ...