Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
17. máj 2010

denis to mas dobre.... 😉 😉 mna sa svokra nezastala nikdy 😀

deniskateniska
17. máj 2010

vravim ze ja mam asi taky light medik oproti vam.. aj ked naserie hocikedy. ale nie vzdy 😀 😀 ale nejdem zarieknut lebo sa mi to otoci ked sa drobec narodi 😀 😀 😀

danka.k
17. máj 2010

denis vtedy to este len zacne neboj sa 😀 😀 😀 😀 😀 ked ti bude hundrať do vsetkeho ako mas robit, co mu mas obliect, co mu mas dat jest atd............. 😀

deniskateniska
17. máj 2010

ved uz len ked sme sa rozpravali o tom ako idem maleho niest z nemocnice tak uz mi aj nadiktovala co mu mam obliect 😀 😀 😀 joooooooooooj no to bude radostiiiii 😀 😀 😀

danka.k
17. máj 2010

tes sa tesssssssssssssssssss 😀 😀 😀 😀

mayocka
17. máj 2010

dani ty si aky skodoradostnik 😝

denis,danka ma ale naozaj pravdu,nechcem ta strasit ale ja som dopadla ako danka pise,doteraz nic moc,dalo sa,aj sranda bola,ale ako sa mala narodila,ja som vzduch,na malu ma akoby pravo len ona a ja som len chodiaca tovaren na mlieko,ked prestanem kojit bude na koni aspon ze si malu uz moze vziat do nich,poviem ze kojim ajked uz prestanem,pre istotu 😝

baby v nedelu bude este asi aj plac u nas...sa to nezaobide bez hadky,napatie je uz take silne ze sa da krajat,teda aspon vo mne to vrie riadne ze by som ju uz tak vybliakala ze by tu ani neprisla,len kvoli mm som ticho lebo jeho by sa to riadne dotklo,je vychovany tak ze si rodicov riadne ucti a radsej drzi hubu akoby si mal hoci aj mna zastat...dobre si ho vychovala,vo svoj prospech len co je pravda... ☹

inak dnes mi elektricka odsavacka prisla 😉 cakala som ze to bude menej bolestive ,s tou rucnou to neboli ale zase ma boli ruka,bradavka jak ping pongova lopticka navreta,ale tak co uz no... 😅 nie vsetko je dokonale,ale priznam sa cakala som od toho viacej...asi to ze to nebude tak vrcat a bude to rychlejsie...a nebude to boliet,ma to silny tah ale ked uberem tak to ide pomalinky riadne,coskoro ju uz ani nebudem potrebovat,mam menej mliecka a mala vypije nejak vela
ked si odgrgne este by jedla...no aj dve hodiny s nou stravim co papa na dva aj na tri razy,cumel vypluva,place no tak co ine ako cicka...nic nepomoze 😒 ziadna organizacia ak budem chciet niekde ist,na kazde tri hodiny kojenia sa mi spoliehat neda...

deniskateniska
17. máj 2010

mayocka snazim sa na to pripravovat 😅 ja sa spolieham na to, ze ked nemala dceru ale 5 chalanov tak vies, pokecat si nema tak s kym 😀 😀 ale hlavne na to, ze ked mi rozprava, ze ked zili pri rodicoch tak jej mama si bohove myslela ako jej pomaha ked jej deti kupala a starala sa o nich.. a ona varila a upratovala a bla bla.. a ze si vlastne prve 3 deti ani neuzila.. tak sa spolieham na to, ze ked mi to rozprava tak ze si na to spomenie aj potom 😀 😉

deniskateniska
17. máj 2010

mayocka.. tak skus ked ti bude frflat tak s kludom povedz ty si matka, ty vies co je pre tvoje dieta najlepsie.. alebo tak.. s kludom a usmevom.. na co sa hadat. .nie? aj ked ta vytaca tak sa usmej nasilu a povedz si svoje - nebudes kricat, nebudes drza a muz ti nemoze nic povedat, lebo si nevyskocila 😉

danka.k
17. máj 2010

denis na toto som sa spoliehala aj ja.. ale tusim to uz bolo davno a moja svokra zabudla ake to bolo ked do nej niekto rypal 😀

deniskateniska
17. máj 2010

ona my to stale rozprava, ked sedime vo dvore a pride rec na nieco take.. tak si myslim ze na to nezabudne za mesiac 😀 😀 😀

blesq
18. máj 2010

kto ide dnes plavat? ruky hore!

deniskateniska
18. máj 2010

davam ruky hore? nieeeeeeeeee 😀 😀 😀

inak som zabudla vcera... hej mm zacal dorabat kupelku, osadit bojler a natahat vodu chceli v kupelke, ze aby mohol stavat priecku bo v piatok ma prist obkladat jeden chlapik kupelku.. no... zacali robit, nedarilo sa... ze trubky na studenu vodu su stare, tak ze ich idu vymenit, ze ich daju spodom cez pivnicu ze nech nemusi v stene moc robit ci co.. pato - svagor zacal vybuchavat ci co do steny, asi tie trubky alebo co, alebo miesto, kde sa budu tahat rurky ku vani - bo ich ideme posuvat.. a drb... prebural sa do spajze.. 😒 mm sa zacal tak jedovat.. bo ta kupelka je mala dost, ked ideme predelovat wc a kupelku.. no a keby sme tovedeli tak spajzu by sme zrusili, alebo aspon zmensili a mali by sme veeeeeeeeeeeelku kupelku 😒 no tak ani nestihne postavat priecku ani nestihne nic do piatku.. tak ma drbne... a okno nemame este lebo nam nedali chinchilu - ale to som uz pisala asi... tak sa prestalo darit...
a v obyvacke nam zacalo obklad vyduvat... lebo je teraz vlhko.... 😅 joooooooooooooooj.. no uz som sa postazovala a mozem ist na cvika 😀 😀 😀 tak sa cafte... papa

danka.k
18. máj 2010

ani ja nedavam ruku hore 😀

fuuuuu denis tak to potesi 😠 😠 😠 😠 😠 ale pevne nervy prajem

emmka3
18. máj 2010

ahojte, tak my sme uz aj z kupania spatky ... bola aj Anicka aj Katka 😵 parada ... maleho Lukyho som si na chvilku pozicala a tak sa na mne rehotal 😀 nuz, asi som detom smiesna 😉 podareny bol 😵

bolulka
18. máj 2010

babky, prebehla som tu reportaz o ockovanie, dufam, ze mi nieco podstatne neuniklo. nemam cas to cele pozerat.

zaujimave vsak je, ze ockovanie je povinne, takze sa ani nemozeme branit. co je faaakt super. 😝

anicka
18. máj 2010

my sme boli dnes s Maťkou na plavoške. Bolo fajnovúčko, dúfam, že budeme zdravučké a budeme môcť chodiť každý utorok 😀

Mayocka svorku si neprosím, mne tá moja stačí až až. Aj ja by som ju niekedy vymenila 😀 😎

anicka
18. máj 2010

A Maťka mi úžasne zaspala inokedy zaspáva aj 20 minút a dnes bola za 5 KO. 🙂

emmka3
18. máj 2010

bolul, mozes sa branit ... odmietnut ockovanie a potom pokuta .... ja som uz teda na 100% rozhodnuta, ze ziadne pomimo ockovania nechcem, a pri druhom tiez zvazim, ci napr. to 15. mes. ockovanie je tak potrebne .... sak to nie su az take choroby, zeby sa v dnesnej dobe nedali liecit a organizmus bude mat na 100% odolnost, co pri ockovani sa stale neda dokazat ...

emmka3
18. máj 2010

jo, a na ockovanie TBC sa uz zacina pomale vyradzovanie spomedzi povinnych ockovani, takze do 5 rokov by to malo byt mimo ... co je super lebo babo ma dost inych starosti na 4. den ked sa narodi a nie bojovat este s nejakou umelou nakazou 😝

bolulka
18. máj 2010

a aka je pokuta?

emmka3
18. máj 2010

bolul, to neviem, kedze som sa do takej pozicie este nedostala .. viem, ze je tam najprv velka prehovaracka zo strany Dr., potom pride hygiena na rad a potom az pokuta, aj ked zas sa to da uhrat do fazy, ze ty neodmietas, len posuvas, ked bude babo starsie ... do hranicnych terminov .... jedna kocka z januaroviek este stale nemaju TBC a je to v klidku, su predcasne narodeni ...

anicka
18. máj 2010

emka, bolulka a vy by ste detičky nedali očkovať vôbec? proti ničomu? ja sa priznám, že na toto nemám vyhranený názor, ako určite má to očkovanie aj negatíva ale myslím si že aj pozitíva 😖

bolulka
18. máj 2010

anicka, ja by som to neodmietla. netrufala by som si spravit takyto krok. a clovek nikdy nevie kde je ozaj pravda.

anicka
18. máj 2010

veď to je na tom najhoršie, že človek nevie kde je vlastne pravda ☹ 😖 😢

emmka3
18. máj 2010

anicka, pozri si tu prednasku, co som davala link ... hned budes aj ty zneistena ☹ a tiez, to co tam o zlozeniach hovoria, je zial pravda, a ze je za tym biznis farmaceutickych spolocnosti, je tiez pravda, robila som v tom odvetvi a tocia sa tam neuveritelne prachy na ukor nasho zdravia ...
a co sa tyka ockovania, asi by som dala, ale by som to oddialovala do vyssieho veku a len povinne, otazne to 15. mes a nepovinne vobec ...

julia225
18. máj 2010

babulky, ja uz preockovavat desi urcite nebudem davat a ani seba. som proti, navyse ta injekcia je neucinna, asi ako injekcia proti chripke, tbc je milion druhou a ockuju proti jednemu, s ockovanim mozete legalne cakat 40dni. potom neviem, kazdopadne co odporucam robit vo vseobecnosti je Pocuvat svoju intuiciu, to je nieco co ta nikdy nesklame, intuicia teba ako matky svojho dietata ...cokolvek riesite, treba sa len na to spoliehat. len ty vies, co ako a kedy, lebo je to z teba a tvoje 🙂)) cmuk a krasny den...aj ked ten dazd je depkavy...keep smiling cmuk

emmka3
18. máj 2010

baby, kukajte ... idu uzavriet kolonadovy most 😨

deniskateniska
18. máj 2010

ahojte babulky 😉

tak ja som nadsenaaaaaaa.. ale ozaj.. tak ma sestricka na cvikach upokojila... U NAS MOZE BYT MUZ PRI 1. DOBE 😀 😀 juchuuuuuuuuu... sme fakt jedna z mala nemocnic...vysvetlila ze preco to tak je.. ze ked bola na kramaroch- "spickova nemocnica" sice je tam fakt spickovy personal, ale vybavenie komunisticke... stare.. takze 3 zenske na vzdycharni predelene len plachtou.. tak preto je to tam nemozne... ale u nas sa to moze 😀 😀 juchuuuuuuu. teskam sa moc... a uz som aj malemu osusku s kapuckou krasnu, jemnucku, aj vlozky som uz kupila aj podlozky jednorazove... joooooooj tak som happy.. uz len vanicka a dake dupky a mozme ist rodit 😀 😀 😀
no na saly som sa sice nedostala, lebo mali akurat cisarsky a aby sme im tam nahodou nezavadzali 😉 tak buduci tyzden..

anicka
18. máj 2010

deniska som rada, že si spokojná 😀

emka pozriem si to 😉 je my jasné že vo farmaceutickom priemysle sa točia neskutočné peniaze a žiaľ na úkor nás pacientov 😖 ☹ 😠