Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
29. jún 2010

@salvinka blahoželáme 😉

anicka
29. jún 2010

@emmka3 boli ste dnes plávať lebo sme Vás nevideli? 😕

emmka3
29. jún 2010

anicka, nie neboli sme ...

anicka
29. jún 2010

a prečo? 😕

emmka3
29. jún 2010

nemali sme odvoz, mm taha 12ky ...

anicka
29. jún 2010

aha, tak hádam na budúce 😉

bolulka
29. jún 2010

@emmka3, mna pri prvom riadne nastrihli, a teraz ma nenastrihovali. sice som sa troska roztrhla ale hojenie bolo stokrat lepsie a rychlejsie.

emmka3
29. jún 2010

@anicka ale som pocula, ze v july sa neplava ...

@bolulka ja som sa pri Jr. trosku roztrhla, nemala som nastrih a pocula som, ze nastrihnute sa hoji lepsie, bo toto bolo pre mna utrpenie 😅

anicka
29. jún 2010

emka viem, sú prázdniny, až v auguste. Mňa nastrihli a bolo to v pohode. Ja som tiež počula, že hojenie po nastrihnutí sa hojí lepšie aj ľahšie ako po roztrhnutí 😖

bolulka
29. jún 2010

ja som citala, ze je to mytus. ze nastrih sa hoji tazsie, lebo ta nastrihnu cez pevne tkanivo, ale roztrhne sa ti to najjemnejsie tkanivo. no pokial sa neroztrhnes riadne.

mna pri Klaudii nastrihovali a to bolo strasne utrpenie.5 tyzdnov som bola na ibuprobene, co som to nedokazala vydrzat. a aj napriek tomu som nesedela.

anicka
29. jún 2010

O asi záleží od každého individuálne ja som si mohla po nástrihu sadnúť v pohode 😔

katika82
29. jún 2010

ahojte maminy

no konečne mám trošku času sem aj kuknúť. včera som mala obhajobu toho projektu tak uf mám to za sebou. dnes bola skúšla ale kedže som len včera mala obhajobu nejak to učenie nebolo ako malo byť. ťaháky zabrali ale nestačilo. treba dlhšiu a poctivejšiu prípravu . dalšie dve skúšky mám až budúci piatok tak budem mať trošku voľnejšie a viac času na učenie. nie po nociach kukať a učiť sa

denis dodatočne blahoželám super takže už ste kompletka rodinka 😀

mayocka
29. jún 2010

@emmka3 nie nechcem prikrmovat ja len som nevedela ci mam malo mliecka ked vypila po kojeni este tolko vela cajiku 😕 ale v ziadnom pripade nechcem dokrmovat,len som nevedela ci mam vytiahnut s mrazaka svoje mliecko ak jej je malo...cajik som jej dala preto lebo neviem ci ju bude boliet brusko tak jej ho dam az po papani nech jej precisti brusko,no ja ho pijem tiez ale tak ked je uz velmi zle tak ho musi vypit sama lebo odomna kym by jej pretravilo a takto jej to stecie priamo a precisti...

inak myslite ze je to zle ked mi nekakala uz 4.den? 😕 😕 zda sa mi to vela u dvoj mesacneho babatka...doteraz mala kazdy den plienky pokakane ak nemala za den jednu tak to bol rekord ale skoro kazdu mala pokakanu a teraz uz len cika ☹ tak neviem co si pocat....

salvinka
29. jún 2010

@mayocka kojene babatka nemusia mat stolicu aj 10 dni.. a pokial je v pohode tak aj dlhsie..
tiez som stresovala, ale teraz je to uz iba vyhodne.. raz do tyzdna jedna plienka zakadena 😀
zevraj pekne vsetko mliecko stravi ked nekaka som pocula..

salvinka
29. jún 2010

fuj nastrih.. bleeeh.. nikdy uz nechcem 😀 problem sediet, lezat, vobec celkovo hybat sa.. to je moja jedina trauma z porodu 😀

bolulka
29. jún 2010

@mayocka, iba prikladaj a prikladaj a striedaj prsniky. neboj mliecka bude dost.

emmka3
30. jún 2010

@mayocka to ze mala po kojeni vypila flasu caju, nie je ziadny ukazovatel toho, ako sa napapa mliecka ... to su take zastarale povery, co sa este dodnes siria ☹ Maji, ak budes mat tosku casu, popozeraj tu stranku, co som ti dala, su tam velmi dobre info, ktore ta povzbudia a zbavia roznych pochybnosti ... a rovnako stranka www.mamila.sk ... viac uz pomoct nemozem, kedze tiez som len samouk a samocitac 😉

anicka
30. jún 2010

mayocka súhlasím s kočkami kým je spokojná tak to koľko čajíku vypije nie je žiadny ukazovateľ, ak máš pocit že sa na prsník pýta viac tak to je v takomto teple v pohode. Potiahne si len predné mliečko, čiže ako keby sa len napila a potom neskôr si možno zase potiahne aj predné aj zadné aby mala aj plné bruško 😉 a čo sa týka kakania my sme pri plnom kojení kakali tak raz za 6-7 dní, tiež som sa bála ale Dr. povedala, že u kojených detí je to úplne normálne. Mliečko je tak fajne namiešané, že všetko spotrebujú a nie je z neho "odpad". 🙂

mayocka
30. jún 2010

ouky douky kočeny tak ja sa teda prestavam strachovat 😉

@salvinka ak je naozaj pravda ze je to dobre ak nekaka tak casto uz tak som rada teda 😉 ale tak sok to bol no po dvoch mesiacoch kazdodenneho kakania zrazu nic...

babky? aky mate nazor na antikoncepciu popri kojeni? ANO ci NIE? 😕 😕 😕

@katika82 zvladnes neboj si sikovna maminka 😉 a navyse budes aj maminka s titulom 😎

Deniske je uz podla mna dlho v tej nemocke uz sa bude aj zbierat domkof ak uz dnes neprisla nahodou.... 😎 juuuj maminka som zvedava ako to bude zvladat a navyse aj stahovanie no ma toho dost dufam ze ju depka nechyti a nebude mat nervy ako ja 😝

mayocka
30. jún 2010

@emmka3 dikes pocitam 😉

emmka3
30. jún 2010

noooo, Deniska by sa uz veru ukazat mohla 😵 baby, a neviete nahodov niektora o nej nieco? ci mala dobry porod, alebo dlho? bo sa cudujem, ze tu aspon nieco nehodila alebo na FB, sak cez mobil sa tiez da, ale asi ma toho dost, zvyknut ... no, var sa casom ukaze 🙂

Maji, ja som cez kojenie antiko neriesila, majdiska riesila ale neviem, ci si ju nakoniec aj dala ... ja neviem, su to predsa len hormony a ty mas dievcatko, aby jej to neuskodilo, sak ej kojaca mamicka je vyhormonovana dost a viem, ze niektore babeny od nas z terminovaj temy, co koja a maju dost tych zenskych hormonov aj bez antiko, tak ich dcerky maju z toho vacsie cici, aj ked sa to po odstavene ma upravit 😔 😔 no neviem, asi by som riesila nieco menej invazivne

d198815
30. jún 2010

mayocka ja som si antikoncepciu dala ale az po ukoncenom siestom mesiaci, vtedy uz papame prikrmy tak menej kojim...ale tak mozno by som si ju dala aj skor lebo su aj take co mozes uzivat pocas kojenia alebo potom je tu este vnutromaternicove teliesko a to ze je vraj lepsie lebo pusta menej hormonov no neviem...

salvinka
30. jún 2010

ja som bola dnes (aj) za deniskou 🙂 uz zajtra ju pustaju tak myslim ze sa coskoro ozve 😉 a romanko je kraaaaaaaaaasny!! take licka baculateeeee :-*

bolulka
30. jún 2010

@d198815 to vnutromaternicove teliesko nepusta ziadne hormony, ci? ja som pocula od jednej dr., ze mozes bezne otehotniet, ale zabrani to plodu sa uchytit v maternici, pripadne ak sa uchyti zabrani rastu. preto by som si ho nedala.

bolulka
30. jún 2010

no babenky, tak Adamko ma uz tiez kiahne. dufam, ze to pojde hladko.

emmka3
30. jún 2010

@bolulka ani nehovor, ja som toho nasho Jr. predsalen mala strcit do kocika aby sa pozrel na babo 😉 ... ty pocuj, ale som prekvapena, ze to maly dostal, sa vravi, ze take male deticky a zvlast, ked su este kojene to vobec nechyta ...

bolulka
30. jún 2010

emmka, 2 dni pred vysypom bol nakazlivy a dosah 10 metrov. tak ste to mohli kluudne chytit. 😉 vsak si po ne pridte este 😀

bolulka
30. jún 2010

@emmka3 a ani nestras, hadam nema slabu imunitu, alebo co.

danka.k
30. jún 2010

@bolulka ja som pocula ze take pre male deti je to strasne nebezpecne.. tak dufam ze adamko to zvladne v pohode..

emmka3
30. jún 2010

@bolulka nevolaj nas 2x 😉 no, a ja neviem, ako to ma suvis s imunitou .. poznam jednu, velmi odusevnena kojaca mamicka jej mala ich tiez dostala v 6 mesiacoch a druha, tiez koji, maly je tak stary ako Jr. a bola uz na 5tich kiahnovych navstevach a nic ...